Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/51 1234567891011 ... SonSon
251 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.926
  Konular
  2742
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 109/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Resident Evil 1 - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  Sürüm Adı : İSTEK
  Rar Şifresi : www.fulloyun.com
  Crack : Mevcut
  Dosya Türü : Sanal Sürücü
  Max Payne : Max Payne
  Part Sayısı : 1 (1 GB)
  Sanal Sürücü Programı : Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.

  1996 yılında Capcom adlı oyun firması dünyada milyonlarca hayrana sahip olacak Resident Evil serisinin ilk halkasını piyasaya sürdü. Aksiyon – Macera türünde ve içinde barındırdığı korku, hayatta kalma öğeleri ile diğer oyunlardan sıyrılmasını ve zirveye oturmayı başardı Resident Evil.

  Ölüm Korkusu
  Oyunda iki farklı karakteri canlandırabiliyoruz. Karakterler hakkında yazının ileriki kısımlarında detaylı olarak bahsedeceğim. Chris Redfield ve Jill Valentine adlı karakterlerimiz Racconon Police Department’in özel kuvvetleri S.T.A.R.S. , yani Özel taktikler ve kurtarma servisinin üyeleriler. Oyunun konusu ise oldukça gizemli, Raccoon Ormanında garip olaylar dönmektedir. Ormana giren insanlar ölmektedir veya kaybolmaktadır. Üstelik bulunan cesetler genellikle parçalanış ve ısırılmış oluyor. Ormanı araştırması için S.T.A.R.S. servisi Bravo takımını oluşturarak ormana yollar. Bravo takımı ormanda garip yaratıklar ve deneyler ile karşılaşır. Ama işler ters gider ve Bravo takımı ile S.T.A.R.S. arasındaki irtibat kopar. Bunun üzerine yeni bir takım olan Alpha takımı oluşturulur ve Bravo’yu bulması için Raccoon ormanlarına yollanır. Alpha takımı enkaz halindeki Bravo helikopterini bulur ve canavar köpeklerinin saldırısına uğrarlar. Takımın “hayatta kalan” üyeleri hızlıca yakındaki Spencer konağına sığınırlar.
  Alpha Takımından Chris veya Jill’den birisini seçtikten sonra seçtiğiniz karakterin senaryosuna göre oyuna başlıyorsunuz. Çok geçmeden yürüyen ölümler, zombilerle karşılaşıyorsunuz ve yavaş yavaş konakta çevrilen dümenlerin farkına varıyorsunuz. Her şey Umbrella firmasının biyolojik gen deneylerin başının altından çıkıyor. Sonunda deney kontrolden çıktı ve bir virüs sayesinde ölüler canlanıp akılsız birer vahşi hayvana dönüştüler. Artık Chris ve Jill’in tek bir amacı vardır: Hayatta kalmak.
  Karakterler ile konak dışında epey yer gezeceksiniz. Büyük bahçeler, gizli odalar, kanalizasyonlar, laboratuarlar ve diğer ürkütücü yerler. Üstelik bin bir çeşit yaratıkla da mücadele edeceksiniz.

  Karakterler

  Yukarıda bahsettiğim gibi Resident Evil’de Alpha takımından Chris veya Jill’den birini seçebiliyorsunuz. Bulmacalar, mekânlar ve senaryonun bir bölümü seçtiğiniz karaktere göre değişiyor. Oyunun akışı dışında karakterlerin özellikleri de oldukça farklı. Baştan söyleyeyim, Chris ile oynamak Jill’den çok daha zor.
  Erkeklik damarım tuttuğundan Chris ile oynamıştım ben ama sonradan pişman oldum. Neden derseniz; ilk olarak ikisinin eşya taşıma kapasiteleri farklı. Chris altı adet eşya taşıyabilirken Jill sekiz adet taşıyabiliyor. Bu yüzden oyunda Chris’i seçerseniz sıkça sandık arayacaksınız. Bu sandıklara gerekli olmayan eşyaları bırakabilir veya alabilirsiniz. Ayrıca kayıtlarınızı da sadece sandıkların bulunduğu odada bulunan daktilolardan yapabiliyorsunuz. Daktilolarda kayıt yapmanız içinde envanterinizde mürekkebinizin olması lazım. Yani daha oyunun başından kafadan bir eşya haneniz gitmiş oluyor. Chris’in yan karakteri, yani Chris’i seçerseniz oynayabileceğiniz Rebecca Chamber’de zayıf bir karakter. Buna nazaran Jill’in yan karakteri Barry ise revolver ustası. Chris’in artısı ise daha dayanıklı olması ve size “ben zor yoldan bitirdim koçum” dedirtebilmesidir:)

  Zombi Bey Lütfen Ağız Spreyi Kullanınız
  Resident Evil’i gerçekten Resident Evil yapan unsurlardan biriside şüphesiz canavarlar. Serinin en bilindik ve orijinal canavarları zombiler. Zaten Resident Evil serisi deyince akla ilk onlar geliyor. Yavaşlar, garip ses çıkarıyorlar ve zor ölüyorlar. Yere düştüklerinde öldüklerini sanmayın. Eğer son hamleyi gerçekleştirmezseniz bacağınızı kapıverirler. Zombilerin dışında sevimli köpeklerimiz var. Çok hızlılar ve üzerinize atlıyorlar. Bir yerde genellikle iki – üç tane oluyorlar ve sürü halinde iken onları öldürmek zor, kargaları da unutmamak lazım. Tek kurşunla ölüyorlar ama onları vurana kadar bir şarjör boşaltıyor insan. Onlarda sürü halinde geziyorlar ve havada sizi ısırmaya çalışıyorlar. Bunların dışında arılar, yılanlar, dev örümcekler uğraşacağınız diğer kötü kalpli yaratıklar. Özellikle örümceklere dikkat edin. Isırdılar mı karakteriniz zehirlenebiliyor. Zehirlenince bitkilerden panzehir yapmanız lazım. Konu bitkilerden açılmışken, bitkiler sağlığınız için çok önemli ve bitkilerden karışım yaparak güçlü ilaçlar elde edebilirsiniz. Yaratıkların en çok dikkat edilmesi gerekenler şüphesiz avcılar. Vahşiler, hızlılar ve güçlüler. Bir vuruşta kafanızı koparabilirler. Hiç ummadığınız anda karşınıza çıkabilirler. Son olarak oyunun en güçlü canavarı Tyrant var karşımızda. Kendileri oyunun sonunda çıkıyorlar ve aslında öldürülmesi kolay. Kaçarak ve mesafeyi koruyarak onu kolaylıkla alt edebilirsiniz.

  Güç Seninle Olsun ve Cephanen Hiç Bitmesin
  Oyunda yedi adet silah bulunmakta. Bunlardan en zayıfı hem Chris’in hem de Jill’in envanterinde her zaman bulunan bıçakları. Bu bıçakla bolca darbe alarak bir zombi aklayabilirsiniz. Bir başka silahımız klasik berettamız. S.T.A.R.S. birliğinin standart silahı. 15 mermi kapasiteli ve tek dostunuz. Başka bir silahımızda pompalı tüfeğimiz. Envanterinizde iki eşya yeri kaplıyor ve oldukça güçlü bir silah. Oyundaki diğer güçlü silahlardan biride bomba fırlatıcı. Bir çok el bombası vb. bombaları bu silah ile düşmanın kafasına atabilirsiniz. Benim favori silahım olan Revolver var sırada. Envanterde bir eşya yeri kaplıyor ve oldukça hasar verici. Tek atışta bir zombinin kafasını uçurabilirsiniz. Başka bir ilginç silah olan ateş püskürtücümüzde var oyunda. Bununla düşmanlarınızı kızartabilirsiniz. Bu silahı örümcek ağları üzerinde sıkça kullanacaksınız. Son olarak ta roket atarımız var. Ama sadece oyunun en sonunda çıkıyor. Eğer oyunu üç saatin altında bitirirseniz silahı tekrar oyuna başlarsanız kullanabiliyorsunuz.

  Grafikler ve Sesler
  Oyunun grafiklerini günümüz şartlarına göre değerlendirirsek büyük bir yanlışlık yapmış oluruz. Şimdilerde köşeli karakterlere, parlak renkli mekânlara baktığımızda çoğumuz yanından bile geçmeyiz herhalde. Ama on sene önce bu grafikler el üstünde tutuluyordu. Resident Evil gerek teknik bakımdan gerekse içeriği bakımdan hem kendi alanının hem de oyun piyasasının en iyisiydi ki hala öyledir. Son model bir oyun yerine Resident Evil 1 seçenlerin sayısı bir hayli fazla. Çünkü Resident Evil bunu gerçekten hak ediyor. Birçok oyun onu taklit etmeye çalışmıştır ve hala taklitlerini görmek mümkün. Grafiklerdeki tek sorun bazen biraz can sıkabilen kamera açıları. Bazen önünüzü göremez oluyorsunuz ve üzerinize acaba hızla gelen bir köpek var mı acaba diye merak edebiliyorsunuz. Bu yüzden önünüzü görmekte zorluk çekiyorsanız hemen nişan alın. Böylece karşıda bir şey varsa onu halledebilirsiniz. Müzikler ise bence çok başarılılar. Kullanılan gerilim müziği, yankılanan ayak sesleri ve uzaktan gelen bağırıp çağırışlar çok etkileyici. Oyunda ara sahnelerde mevcut. Resident Evil’de ki ara sahneler şu an bile başka oyunların ara sahnelerine büyük benzerlik göstermekte. Yani aynı teknik kullanılmış. Kısacası teknik bakımdan Resident Evil çok başarılı. Fakat günümüzde Resident Evil 1 oynamak isteyenler Xp engeline takılıyorlarmış. Doğruluğu nedir bilmem ama bazı arkadaşlar oyunu Xp sisteminde oynayamıyorlarmış. Gerçi ben sorunsuz oynamıştım ama eğer sizde de sorun yaparsa DosBox adlı emulatörü deneyin derim.

  Bulmacalar ve Oynanış
  Oynanış olarak Resident Evil aslında PlayStation için tasarlanmış. Bu yüzden bilgisayarda oynarken, hele seriye ilk kez başlarsanız biraz zorluk seçebilirsiniz. Bu yüzden tuşları oyuna girmeden önce kendinize göre ayarlamanızı tavsiye ederim. Örnek verecek olursam; ben tuşları Fifa benzeri ayarlıyorum. A koşma, S nişan alma ve D ateş etme. Diğer geri kalan tuşları Q, W, E arasında paylaştırıyorum. Oyun tamamı ile klavye ile oynanıyor, yani farenizi dinlendirebilirsiniz.
  Bulmacalar bakımından Resident Evil 1 serinin en zoru diyebilirim. Sizi epey uğraştıracaktır. Bulmacaların çoğunu kilitli kapıları açmak oluşturacaktır. Birde yetmeyen envanter girince işin içine durum bir hayli zorlaşıyor. Yukarıda bahsettiğim gibi envanteriniz yetmez ise mutlaka sandıkları kullanın. Şimdilik kullanılmayan, fazla olan eşyaları sandığa bırakıp yeni eşyalar için yer açabilirsiniz. Dediğim gibi bulmacaların çoğunu anahtar bulma ve doğru kapıda bulmak oluşturuyor. Bazen kapılar şifre istiyor bu seferde günlükler ve toplanan belgeler giriyor devreye. Belgeleri muhakkak okuyun derim. Hem bilgi açısından çok yararlılar hem de oyun hakkında ve dönen dolaplar hakkında bayağı bir bilgi veriyorlar. Özellikle günlükler konuyu kavramak açısından çok önemli.

  Remake?
  Remake’den, yani yeniden yapımdan bahsetmeden geçmek olmaz. Remake 2002 yılında GameCube için Resident Evil 1’in yenilenmiş hali olarak çıktı. Gerçekçi grafikler, daha karizmatik karakter ve birkaç eklenti ile bambaşka bir Resident Evil 1 oluşturulmuş. Senaryo ve içerik bakımından aynı. Ben maalesef hiç oynayamadım çünkü sadece GameCube için çıktı. Yani GameCube’niz varsa tercihinizi Remake’den yana yapın derim. Sonuçta içerik aynı, farkı daha güzel olması. Tabi bu demek değildir ki Resident Evil 1 kötü. Asla böyle bir düşünceye kapılmayın sakın.

  Sonuç
  Sonuç olarak ortada başarılı ve kaliteli bir yapım var. Eğer nostalji yapmak istiyorsanız ve seriye yabancı iseniz mutlaka, ama mutlaka bulup oynayın derin. Sonra Resident Evil 2–3–4 ve diğer serileri oynamak için can atacaksınız.  İşletim Sistemi: Windows 95
  İşlemci: Pentium 90
  Ekran Kartı: 3D / 4 MB
  Ses Kartı: 16-bit
  4X CD-ROM


  YOK  Kod:
  http://turbobit.net/tjjpi8hin7oz/OYUN1100.rar.html
  Kod:
  http://www.nitroflare.com/view/CA1BFA8A832A0E9/OYUN1100.rar
  Konu Tomb Raider tarafından (28-04-2010 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 2. #2
  Status
  Offline
  sfa11sfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  6
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  297
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Resident Evil 1 - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  admin kolay gele :D

 3. #3
  Status
  Offline
  HooLiqaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Yaş
  37
  Mesajlar
  40
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  297
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Resident Evil 1 - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  TşKrler:):):):)

 4. #4
  Status
  Offline
  kushimekato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesajlar
  27
  Konular
  1
  Tecrübe Puanı
  324
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Resident Evil 1 - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  xp de çalışıyormu arkadaşım geçenlerde bir tane indirdim çalışmadı windows 98 işletim sistemi istedi bundada aynı sorun varmı???

 5. #5
  Status
  Offline
  xasimesutx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  16
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  330
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Resident Evil 1 - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  nostanji olmus oyun eline saglık

Sayfa 1/51 1234567891011 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Resident Evil 6 - Full - Oyun indir - Download - Yükle
  By Max Payne in forum Action-Survivor-RPG (3rd Person)
  Cevaplar: 254
  Son Mesaj: 18-06-2017, 13:11
 2. Cevaplar: 221
  Son Mesaj: 17-02-2017, 22:17
 3. Resident Evil 4 - Full - Oyun indir - Download - Yükle
  By Max Payne in forum Fps (First Person Shooter)
  Cevaplar: 873
  Son Mesaj: 08-02-2017, 20:14
 4. Resident Evil Revelations - Full - Oyun indir - Download - Yükle
  By Max Payne in forum Fps (First Person Shooter)
  Cevaplar: 70
  Son Mesaj: 13-06-2016, 16:02
 5. Resident Evil 2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle
  By Tomb Raider in forum Fps (First Person Shooter)
  Cevaplar: 264
  Son Mesaj: 19-01-2014, 18:19

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36