Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/267 123456789101151101 ... SonSon
1333 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  54
  Mesajlar
  10.873
  Konular
  2742
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 120/22
  Given: 108/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Age of Empires II: The Conquerors - TORRENT - TURBOBIT Full indir

  Sürüm Adı : The Conquerors+
  Rar Şifresi : YOK
  Crack : Mevcut
  Dosya Türü : Sanal Sürücü
  Max Payne : Max Payne
  Part Sayısı : 1 (1 GB)
  Sanal Sürücü Programı : Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.

  P166+
  Win 95+
  200MB boş sabit disk alanı
  En az 800x600 ve 256 renk destekleyen grafik kartı
  Age of Empires II ile bundan bir yılı geçkin bir süre önce tanışmıştık. Oyun, serinin genel temasını bozmadan yepyeni birimler, yeni uygarlıklar ve oynanış özellikleriyle üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra bile hala birçok oyunseverin vazgeçemeden oynadığı klasik bir oyun olarak arşivimizin vazgeçilmez bir parçası oldu.

  Son yıllara baktığımızda bu türde gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunları arasında klasik olarak yerini sağlamlaştıran bir diğer oyun da Starcraft. Dikkat edecek olursanız bu yıl ve geçtiğimiz yıl sonundan beri çıkan gerçek 3D stratejileri bu sınıfa katmadım. Her ne kadar bu oyunların tamamı RTS sınıfına giriyor olsa da, sanırım, bu iki oyunu diğerlerinden ayrı bir köşeye koymamız lazım. Nitekim Starcraft, Broodwar genişleme paketiyle alışageldiğimiz sıradan genişleme paketlerinin çok ötesinde single-player ağırlıklı ve geliştirilmiş multiplayer özellikleriyle çok üstün bir genişleme paketiydi. Benzer şekilde Age of Empires 2'nin çıkışının üzerinden bir yılı aşkın bir süre sonra ilk resmi genişleme paketi Conqurerors Expansion adıyla oyunseverlerle buluştu.

  Age of Empires 2'nin sitemizde malesef bir incelemesi yok, çünkü, sitemizin açılışından çok önce piyasaya çıkmıştı bile. Oyun çıktığı sıralarda "serbest" içerikli sayılabilecek bir web site'm vardı ve bu sitede büyük keyif alarak oynadığım iki oyuna da yer vermiştim: Age of Empires II ve Homeworld. Siteyle ilgili çalışmalarımı TrGamer gündeme geldiğinde dondurmak zorunda kaldım, ancak bu sitede yer alan ve malesef tamamlayamadığım bu iki bölümden Age of Empires II'yi TrGamer'ın Oyun Rehberi bölümüne aktardım. TrGamer'ın çalışmaları ve izleyen zaman içinde vakit yetersizliği nedeniyle malesef bu yazıları daha fazla geliştirme fırsatım olmadı, ancak unutmadan şunu belirtmeliyim ki özel bir nedenden dolayı TrGamer'ın varlığını bu oyunlara borçluyuz.

  Age of Empires serisini özel yapan şey çok yüksek oynanabilirlik değeri. Günümüzde hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler oyunseverlere en hızlı şekilde kaliteli oyunlar aracılığıyla erişiyor. Belki komik gelecek ama, teknolojinin kullanıcıya yansıması denince aklıma sürekli olarak hep aynı şey gelir: Evlerde kullandığımız teflon tavaların varlığı. Teflon tavayı NASA'nın "atmosfere giren uzay araçlarını ısıya daha dayanıklı nasıl yaparız?" sorusuna ve ardından gelen araştırmalarına borçluyuz. İşte demek istediğim bu örneğin tam tersi, oyunlar sayesinde teknolojideki gelişmeleri teflon gibi on yıllarca beklemeden neredeyse anında yaşıyor oluşumuz. Age of Empires II de benzer şekilde serinin yüksek oynanabilirliğine teknolojinin verimli kullanımını ekleyerek karşımıza çıkmıştı, ve genişleme paketiyle yine çıktı.

  İlk oyunun bende yarattığı bağımlılıktan kurtulmayı başarıp rehberini hazırlamaya başladığımda oldukça zorlandığımı hatırlıyorum. Nedeni ise bir strateji oyununda bulabileceğimiz bu zengin içeriği bir rehber haline nasıl getireceğim sorusuydu, sanırım rehberin yarım kalmasının diğer bir nedeni de bu. Çünkü her birimi tanıtacak notların yanı sıra stratejik önemlerini her uygarlık için ayrı ayrı yazmak gerekiyordu. Bunun nedeni her uygarlıkta benzer birimler olmasına karşın karşılıklı eşleştirmenin mümkün olmayışıydı (Command & Comquer serisinin tersine). Oyunun yapımcısı Ensemble Studios birimleri ve teknoloji ağaçları farklı bile olsa her uygarlığı sadece genel toplamda birbirine denk yaratmaya çalışmıştı. Bu konuda her ne kadar bazı problemler ve eksikler olsa da temel olarak fikir buydu. Ve tüm bu problemler geç de olsa Conquerors Expansion ile ortadan kaldırıldı (veya en az'a düşürüldü).

  Age of Empires'in çok beğenilmesinin ve bağımlılık yaratmasının bence bir diğer nedeni ise yukarıda bahsettiğim farklılıklar sayesinde oyuncunun bazı uygarlıkları daha kolay benimsemesi ve idare edebilmesi. Örneğin kara savaşını kendine daha yakın bulan bir oyuncu teknoloji ağacı kara savaşları üzerine yoğunlaşmış uygarlıkları daha kullanışlı bulabiliyor, veya "rush" adını verdiğimiz ve görevin henüz en başında rakibine olabildiğince çabuk saldırıp sonuca gitmekten hoşlanan oyuncular ise çabuk üretilebilen ve maliyeti düşük askerlere sahip uygarlıkları tercih edebiliyorlar. Çeşitlilik bu kadar çok olunca doğal olarak oyunun oynanabilirliği de buna paralel şekilde oldukça yüksek değerlere erişiyor.

  Age of Empires II ise tüm bu oynanabilirliğe, değil uygarlıkların teknoloji ağaçlarını, birimlerin isimlerini bile zor hatırlayacağınız çeşitlilikte bir içerik getirmişti. Şimdi ise karşımıza çıkan Conquerors Expansion'ı göz önüne alırsak diyebileceğimiz tek şey, mükemmeli daha mükemmel nasıl olur? işte cevabı önümüzde.

  Sanırım bu kadar felsefe yeter (hatta fazla bile oldu galiba). Age of Empires'i bilmeyen pek kişi kalmadığını düşünerek oyunun oynanışı, grafikleri, sesleri vb. detaylara girmeyi düşünmüyorum. Çünkü incelediğimiz de zaten bir genişleme paketi.

  Oyunda yeni neler var kısmına geçmeden önce, Age of Empires II: Conquerors Expansion'ı oynayabilmek için elinizde Age of Empires II: Age of Kings pakeninin olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Yeni genişleme paketini aldıysanız ve Age of Empires II'yi (ilkini) tekrar kuracaksanız minimum kurulumla kurmanız yeterli olacaktır.

  Evet, oyunda yeni neler var, neler geliştirilmiş, neler düzeltilmiş...

  Oyunu başlattığmızda karşımıza gelen menü kısmına yeni bir seçenek eklendiğini görüyoruz: The Conquerors Campaigns. Bununla beraber Age of Kings'in kampanyaları da üçüncü sıraya düşmüş ve isterseniz bu seçeneği tıklayıp (Age of Kings CD'sini takıp) eski kampanyaları tekrar oynayabiliyorsunuz. Bunun dışında ana menüde görünüm dışında fazla bir değişiklik yok, zaten olmaması da gerekiyor, sonuçta yeni bir oyun değil.

  The Conquerors Campaigns seçeneğine kliklediğimizde karşımıza dört yeni kampanya çıkıyor. Bunlardan üçü Age of Kings'den alışık olduğumuz türde:

  * Montezuma, Aztek
  * El Cid, İspanyol
  * Attila the Hun, Büyük Hun İmparatorluğu

  Dördüncüsünde ise oyuncunun kampanyalar içinde boğuşmadan kendini doğrudan bir savaşın tam ortasında buluverdiği ünlü savaşlar kısmı: Battles of the Conquerors. Bu kısımda Türklerin Bizans İmparatorluğunu dize getirdiği Malazgirt (Manzikert) Savaşı da yer almakta, neredeyse bir tarih dersi gibi:

  * Tours (732)
  * Vindlandsaga (1000)
  * Hastings (1066)
  * Manzikert (1071)
  * Agincourt (1413)
  * Lepando (1571)
  * Kyoto (1582)
  * Noryang Point (1598)

  Açıkçası yukarıdaki listede tarihin diğer bir dönüm noktasının, 1453 - İstanbul'un Fethi'nin de olmasını isterdim, hem de oyunun temasına oldukça uygun olurdu. Tek savaşlık bu senaryoyu hazırlayan bir üyemiz olursa lütfen bildirsin...

  Elbette oyuna eklenenler bunlarla sınırlı değil. Eklenen 5 yeni uygarlık ve 26 yeni teknoloji var. Strateji oyunlarında ortalama olarak en çok 3 uygarlık görmeye alıştığımızı düşünecek olursak şu anda içinde toplam 18 uygarlık barındıran bir oyunu övmek ve klasik diye nitelemek sanırım yanlış olmaz. İşte yeniler:

  * Kore
  * Hun
  * Aztek
  * Maya
  * İspanyol

  Yeni uygarlıklar olur da yeni birimler olmaz mı? Oyunda hem mevcut birimler üzerinde geliştirmeler yapılmış, hem de yeni birimler eklenmiş. Özetleyecek olursak toplam 11 yeni birim eklenmiş (kısa bir özet oldu galiba).

  Bunlar oyuna içerik olarak eklenenler. Oyun türleri açısından özellikle multiplayer unutulmamış. Multiplayer oyun tipleri arasına 3 yeni ekleme daha yapılmış:

  * King of the Hill: Bu oyun türüne FPS'lerden alışıksınız. Ancak bu kez haritanın tam ortasındaki Wonder'ın kontrolünü elinizde tutmaya çalışacaksınız.
  * Defend the Wonder: Oyuna Imperial Age'de tonlarca kaynakla başlıyorsunuz. Amacınız Wonder'ı düşmanlarınıza karşı savunmak, ancak düşmanlarınız bu kez ele geçirmek için değil yoketmek için saldırıyor.
  * Wonder Race: Siz ve düşmanlarınız bu kez "kim daha önce bir Wonder yapacak" sorusuna cevap bulmaya çalışıyor, ancak savaşmayı unutun. Kim daha iyi idareci anlamanın kolay yolu...

  Multiplayer için eklenen yenilikler burada bitmiyor. Sekiz yeni tip harita ve on "gerçek dünya" haritası da eklenenler arasında. "Gerçek dünya" haritaları ise İngiltere, Bizans, Orta Amerika, Fransa, Güney-Batı Avrupa, İtalya, Orta Doğu, Japon Denizi, Teksas ve Kuzay Denizi ülkeleri bölgesi.

  İlk oyunda beni en çok rahatsız eden şeylerin başında köylülerimin "geri zekalılığı" idi. Adama "tarla yap" diyordunuz, tarlayı yapıyor, bir güzel ekiyor-biçiyor, hasat bitince de aval aval bakınıyordu. "Maden yap" diyordunuz, yapıyordu ama hepsi o kadar. Bu sorunlar genişleme paketinde çözülmüş. Artık tarla tükenince tekrar ekmeye başlıyor, maden veya oduncu atelyesini kurunca otomatik olarak kullanmaya başlıyor. Yani köylülerimiz artık daha zeki diyebiliriz.

  Oyundaki bir diğer yenilik de savaşan adamlarınızı siege ram'lerin içine "garrison" komutuyla saklayabiliyor oluşunuz. Böylelikle adamlarınız menzilli silah atışlarından korunmuş oluyor, özellikle düşman duvarlarını yıkmaya çalışırken gereksiz kayıpları önleyecek gibi görünüyor. Diğer bir düzeltme de uygarlıkların daha dengeli hale getirilmesi olmuş. Bu düzenlemenin bir sonucu da özellikle bazı single player görevlerde "rush" ile kolay sonuca gidilmesinin engellemiş olması.

  Oyunla ilgili yazacak şeyler bitecek gibi değil, ve sanırım bu da bir oyundan beklenebilcek belki de en güzel şey. Sonuç olarak Ensemble Studios ve Microsoft mükemmeli nasıl daha mükemmel yaparız şeklinde düşünüp bu çalışmayı başlatmış ve tamamlamışlar. Eğer Age of Empires serisini seviyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir genişleme paketi. Oyuna verdiğim not kimseyi yanıltmasın, sonuçta bu bir genişleme paketi, komple bir oyun değil ve bir genişleme paketinin alabileceği en yüksek notu almış bulunuyor...


  Aynı diğer Age Of Empires oyunlarında olduğu gibi oyun sırasındaa ENTER' basın ve aşağıdaki kodları girin:

  ROCK ON = 1000 taş
  LUMBERJACK = 1000 tahta
  ROBIN HOOD = 1000 altın
  CHEESE STEAK JIMMY'S = 1000 yiyecek
  MARCO = Tüm haritayı açar
  POLO = Savaş gölgesini (fog of war) kaldırır
  AEGIS = Hızlı inşaat yapma
  NATURAL WONDERS = Doğayı kontrol etmeye yarar
  RESIGN = Görevi kaybedersiniz
  WOOF WOOF = Uçan köpekler
  FURIOUS THE MONKEY BOY = Küçük maymun
  HOW DO YOU TURN THIS ON = Cobra otomobili
  TO SMITHEREENS = Sabotajcı
  BLACK DEATH =Tüm düşmanlar yok olur
  I R WINNER = Görevi kazanmanızı sağlar

  Not: Kodlar sadece tek kişilik oyunda çalışır.

  Kod:
  http://turbobit.net/sul85iwtjqi6/OYUN0028.rar.html
  Kod:
  http://tt.fulloyun.com/torrent/OYUN0028.rar
  Konu Tomb Raider tarafından (16-04-2010 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 2. #2
  frenzy_7
  frenzy_7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  kırık link değil oyun piyasada adam gibi at atıyosan

 3. #3
  Status
  Offline
  Tomb Raider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  CEM
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  İstanbul
  Yaş
  49
  Mesajlar
  25.778
  Konular
  2382
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 5/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  Ne dıyorsun arkadasım sen ya!sende sorun var sanırım oyunda lınklerde degıl
  FİLEFACTORY LİNKLERİNE ULAŞMAK İÇİN DNS AYARLARINIZI AŞAĞIDAKİ DNS KODLARI İLE DEĞİŞTİRİNİZ

  156.154.70.22

  156.154.71.22


  ♦♦♦♦♦

  UYGUNSUZ GÖRDÜĞÜNÜZ VE DÜZENLENMESİ GEREKEN MESAJ YADA KONULARI AŞAĞIDAKİ ADRESE KONU ADRESİNİDE
  YAZARAK LÜTFEN BELİRTİN.

  DÜZENLENMESİ GEREKEN KONU YADA MESAJ ADRESİ İÇİN TIKLA

  ♦♦♦♦♦

  FORUM İÇERİSİNDE KIRIK LİNKE RASTLARSANIZ LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ADRESTE BELİRTİN,UNUTMAYIN Kİ HER DAKİKA LİNKLERİ KONTROL ETMİYORUZ,YARDIMCI OLURSANIZ EN KISA ZAMANDA KIRIK LİNKLER YENİLENECEKTİR.

  KIRIK LİNK İHBAR ADRESİ İÇİN TIKLA  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║

 4. #4
  musty33
  musty33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  güsel=)

 5. #5
  grunge007
  grunge007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  teşekkürler

Benzer Konular

 1. Mad Max - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Action-Survivor-RPG (3rd Person)
  Cevaplar: 105
  Son Mesaj: 07-03-2017, 17:19
 2. Age Of Empires 1 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Strateji (3D)
  Cevaplar: 481
  Son Mesaj: 15-11-2016, 12:43
 3. NHL 08 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Spor - Yarış
  Cevaplar: 145
  Son Mesaj: 25-01-2016, 10:21
 4. Cevaplar: 655
  Son Mesaj: 05-07-2015, 23:15
 5. NBA 2K9 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Spor - Yarış
  Cevaplar: 741
  Son Mesaj: 03-02-2014, 22:58

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

age of empires 2 download

age of empires 2 full oyun

age of empires 2 torrent

age of emp

age of empire conqueror torrent

age of empire 2 turbobit.net

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260