Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/8 12345678 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.957
  Konular
  2770
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Baldur's Gate II: Shadows of Amn - TORRENT - TURBOBIT Full indir

  Sürüm Adı : -
  Rar Şifresi : www.fulloyun.com
  Crack : Mevcut
  Dosya Türü : Sanal Sürücü
  Max Payne : Max Payne
  Part Sayısı : 3
  Sanal Sürücü Programı : Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.  "Gorion şimdi nerdesin?" diye mırıldandı. Babası gibi sevdiği Gorion, Candlekeep'ten ayrıldıkları akşam cani ruhlu Serevok tarafından öldürülmüştü. Uzun arayış ve maceralardan sonra yolu Baldur's Gate şehrine düşmüş ve Serevok'u orada öldürmüştü. Şimdi ise etraf paslı kafesler ve işkence aletleriyle doluydu. Kendisi de bir kafesin içindeydi. "Burası da neresi? Neredeyim ben?" diye düşündü. Başı hala ağrılar içindeydi. Karaltıların arasından bir silüet belirdi ve yaklaştı. Konuştu:

  "Demek uyandın Bhaal'ın oğlu."

  En sonunda bir RPG klasiği olan Baldur's Gate'in devamı elimize ulaştı. İlkinde bir kütüphane kalesi olan Candlekeep'i bırakıp sonu Baldur's Gate'te biten bir maceraya atılıyorduk. İkinci oyunda ise macera kaldığı yerden devam ediyor, hem de artan bir hızla.

  İlk oyunda 1. level bir çömez olarak başlayıp bitirirken maximum 8-9'uncu level'a yükselebiliyordunuz. Baldur's Gate 2'de oyuna başlarken 89,000 exp. ile başlıyorsunuz, bu da 7-8. level demek oluyor. Ama BG2 yapımcıları ilk oyunu oynayanları unutmamışlar, eğer oyunu bitirdiyseniz o karakterinizle devam edebilir, eğer bitiremediyseniz ama BG bilgisayarınızda hala yüklü ise ekstra exp. ile başlıyorsunuz. Eğer birinci oyunun ek görevleri Tales of Sword Coast'u da yüklerseniz onun için de extra exp. alacaksınız (Bence çok saçma olsa bile ilk oyunu oynamaya teşvik edici bir durum).

  Ayrıca karakter yaratma ekranında da etkileyici gelişmeler yapılmış. Her zamanki ırklar olan İnsan, Elf, Buçukluk, Yarı-Elf, Gnome, Cüce ırklarına ek olarak Yarı-Orc eklenmiş. Yüzyıllardır Fearun'da Orclar ile kasabalılar arasında büyük bir savaş olmadığından en azından Yarı-Orc'lara şehirlerde toleranslı davranılmakta. Yani diğer ırklar kadar rahat gezebilirsiniz ama ürkünç görünümünüz insanları size karşı önyargılı olmaya yönlendirecektir. Çirkin yüzlü, sivri dişli, bazen de yeşilimsi derisi olan Yarı-Orc'lar en çok insanüstü güçleri ile bilinirler.

  Yeni Irk seçeneğinin yanı sıra oyuna 3 tane yeni sınıf ve eski sınıfların her birine 3 tane de kit koyulmuş. Yeni sınıflardan ilki olan Sorcerer'lar yüksek büyü kabiliyetleri ile doğarlar ve büyücüler gibi büyüleri çalışarak ve ezberleyerek akıllarında tutmazlar. Kimileri onların kanlarında başka güçlü bir yaratığın kanı olduğuna kimileri ise tanrılar tarafından özel olarak yaratıldıklarına inanır, başkalarıysa onların insan şeklinde gezen ejderler olduklarına inanır. Öyle ya da böyle, Sorcerer'lar büyü yapmayı yaşam tarzı olarak görürler. Büyücülerden daha az büyüleri olmasına rağmen çok daha fazlasını ezberleyebilirler ve bunları kullanırken büyücüler gibi zihinlerinde bir hazırlık yapmalarına gerek yoktur yani istedikleri büyüyü direk yapabilirler. Diğer bütün özellikleri ise büyücülerle aynı.

  İkinci sınıf ise Monk, yani keşiş. Keşişler değişik bir çeşit savaşçı, dövüşüp macera aramak kadar bilgelik ve araştırma işleriyle de uğraşmayı seviyorlar. Çok yetenekli ve çok yönlü olan monklar en çok silahsız ve kalkansız dövüşmek konusunda ustalar (çıplak elleriyle ölümcül yaralar açabilirler). Çoğu kişinin düşündüğünün aksine Monklar büyü yapabilirler. Ki adlı enerjiyi vücutlarında kullanıp kendi özel büyülerini yaparlar. En çok bilinen büyüleri ise silahsız bir vuruşla rakiplerini bayıltabilmelerdir. Üzerlerine hiç zırh giymezler ve level atladıkça yeni özellikler kazanırlar, örneğin 5. level'de her türlü yorgunluğa, yavaşlatma ve hızlandırma büyüsüne bağışık olurlar, level 11'de ise zehire karşı bağışıklık kazanırlar ve 20. level'de sihirli olmayan bütün silahlara karşı koruma kazanırlar.

  Üçüncü ve son yeni sınıf ise Barbar. En güçlü savaşçılardan biri ancak gerçek bir savaşçının disiplinine sahip değil. Ama onun öfkesi ve disiplinsizliği bir anda kendi isteği ile inanılmaz bir güç olan barbarian'a rage özelliğini kullanmaya olanak sağlıyor. Bu özelliğinin Berserk Rage'den farkı daha etkili olması ve geçtikten sonra barbarı yorgun bırakmaması. Bütün sınıflardan daha hızlı hareket eden barbar her geçen levelde büyü ve silahlara karşı daha fazla dayanıklılık kazanıyor.

  Kit'ler ise eski sınıflar üzerinde yapılan modifikasyonlar sonucu ortaya çıkmış sınıflar. Örnegin: Fighter sınıfını seçtiğinizde Fighter, Berserker, Wizard Slayer ve Kensai olmak üzere her sınıfa 3 yeni kit bulunuyor. Berserker barbar rage benzeri olan berserk rage savaşçıyı güçlendirir ve 15 esktra hak verir. Ama süresi bittiği zaman savaşçı yorgun düşer ve aldığı bütün bonuslar kadar penaltı alır ve aldığı 15 hakkı kaybeder (bu bazen ölümlere bile yol açabilir) ve bu avantajlarının aksine zırh konusunda penaltılar alırlar. Wizard Slayer'lar ise tüm eğitimlerini büyücüleri öldürebilmenin yollarını öğrenmekle geçirirler ve yaraladıkları her büyücü %10'luk bir büyüyü yapamama penaltısı yer. Genelde büyücülerden nefret ederler ve büyülü eşyalar kullanmazlar (kılıç ve zırh hariç). Kensai'ler ise yüksek eğitimli kılıç ustalarıdır. Silahlarını çok yüksek bir teknik ve hızla kullanabilirler ve eğitimlerinin sonucu olan kai yeteneği ile 10 saniyeliğine bütün verdikleri hasarları maksimuma çıkartabilirler. Bu çevikliği sağlamak için zırh, kolluk, demir eldiven giyemezler ve tüm çalışmalarını kılıç üzerine yaptıklarından menzilli silahları iyi kullanamazlar. Gördüğünüz gibi her kitin avantajları ve ona oranlar dezavantajları var. Kitler kısacası 2 sınıf arasındaki orta sınıflardır. Ama bence normal sınıflar her zaman daha iyi.

  Oyunda yanınıza eskiden olduğu gibi 5 karakter daha alabiliyorsunuz. Bazıları druid Jahiera, Candlekeep'ten küçük arkadaşınız hırsız büyücü İmoen ve her yere minyatür dev uzay faresi Boo (aslen normal fare ama...) ile giden Minsc gibi Baldur's Gate'ten eski arkadaşların yanı sıra birçok yeni NPC sizi bekliyor. Ayrıca karakterler arasındaki konuşmalar geliştirilmiş, yani eskisi gibi sadece karakter gruba katıldığı zaman konuşmuyor. Karakterler kendilerini etkileyen herşey hakkındaki düşüncelerini hemen size açıyorlar. Yapımcıların söylediği kadarıyla eğer iyi davranırsanız romantik ilişkilere bile girebiliyormuşsunuz. Ayrıca grupta good ve evil karakterler bir arada bulununca birbirinden rahatsız oluyorlar ve laf kavgası yapıyorlar hatta bazen birisi gruptan bile ayrılabiliyor. Kısacası oyundaki konuşmalara dikkat etmek lazım. Eğer kocası ölmüş bir kadın susun konuşmayın derken, "tamam" yerine "hehe aptal kendini öldürtmüş sonunda" derseniz kadın celallenip üstünüze yürür tabii ki ya da en azından grubunuzu terkeder.

  Bunca konuşmanın yanı sıra oyunda savaşların ve dövüşlerin ağırlıklı olduğunu unutmamak lazım. Oyun hala eski gerçek zamanlı sistemi kullanıyor. İlkindeki otomatik pause seçenekleri geliştirilmiş, yani isterseniz her round'un başında veya her savaş başladığında otomatik pause yaptırabiliyorsunuz. Gelişmiş savaş için gelişmiş yetenekler gerektiğinden silah ustalıkları menüsüne yeni silah seçenekleri (katana, scimitar) konulmuş ve bazı silahlar gruplara dağıtılmış, örneğin eskiden sling, dart aynı grupta iken şimdi ayrı gruptalar. Ayrıca daha iyi dövüşebilmek için silah ustalıklarının yanı sıra ustalaşabileceğiniz yeni stiller konulmuş. Bunlar çift elde kılıç stili, tek elde kılıç stili, bir elde kılıç-bir elde kalkan stili ve son olarak da iki silah birden kullanma stili var. İlk Baldur's Gate'te olmayan iki silahı bir anda kullanma seçeneği bu oyuna eklenmiş. Ancak bu stillere sadece 2 yetenek verebiliyorsunuz. Ranger'lar ise iki silah kullanma stiline 3 yetenek verebilirler. Bu stiller sayesinde dövüşlerde hız, hasar veya kalkan bonusları kazanacaksınız. Yalnız iki silah kullanma stili sadece iki silahı aynı anda kullanmanın verdigi penaltıyı azaltmaya yetiyor.

  Oyunda sadece silahlar degil, büyücü ve rahipleri mutlu edebilecek 100'ün üzerinde büyü de eklenmiş. Büyü kullanicilarinin toplam büyü sayısı böylece 300 civarına ulaşmış.

  Konu akışı ise genel olarak ilk oyunun peşi sıra ilerlemekte. Oyunda ana görevlerin yanı sıra para, onur ve menfaat için yapabileceğiniz 100 civarı da yan görev bulunmakta. Bunlar çıkarınız olmadan sizi tutsak eden caninin evindeki perileri kurtarmaktan, para için Athkatla'daki cinayetlerin sırrını çözmeye kadar değişebiliyor. Yanınıza katılan her NPC genelde ortak bir görevi başarmak veya sadece macera için katılıyor. Ayrıca her sınıftaki ana karakter için değişik bir gruba lider olabiliyorsunuz. Örneğin Bard'lar tiyatroda oyun sunabilirken, Druidler ise 14ncü levelden sonra yörenin Grand Druid'i olabilmek için mücadele edebiliyorlar. Paladinler ise kendilerine bir Holy Avanger kılıcı arıyorlar.

  Oyunun grafikleri ve detayları yüksek ölçüde geliştirilmiş. Eskiden olduğu gibi bir şehir sadece 15 evden oluşmuyor. Şehirler artık kolayca kaybolunacak büyüklükte. 3D hızlandırıcılara tam destek verilmiş. Resmi olarak desteklenen maximum çözünürlük 800x600 iken 1024x768'den 2048x1536'ya kadar yüksek çözünürlük seçenekleri de mevcut. Oyunun çoğu 2D görüntülerden oluşsa da az olan 3D görüntüler çok kaliteli. Sesler ve müzikler ise fantastik atmosferden geri kalmıyor. Savaş naraları, yıldırımlar ve kılıç şıngırtılarının arasından süzülen müzikler gerçekten de atmosferi tamamlıyor.

  Arayüz ile ilgili önemli gelişmelerden biri "h" tuşu ile bütün tuşları ekrandan kaldırıp, yeniden çıkarabilme özelligi bence. Bu sayade savaşları tam ekran izleyip yönetebiliyorsunuz. Ayrıca inventory menüsüne oyun pause edildiğinde de ulaşılabiliyor, ilkinde olmayan bu özellik daha çok düşünerek düzgün kararlar almanıza yardımcı oluyor. Ama halen düzelmemiş bir hata ise karakterleri bir yere yönlendirince abuk sabuk yollara sapmaları veya gidecekleri yere uzun yoldan gitmeleri, bunlar oyundaki çok az kötü noktadan biri.

  Zorluk ile ilgili yeni seçenekler de getirilmiş: novice, normal, core, hard, insane gibi zorluk seviyeleri var. En kolayında (novice) yaratıklar yarı-hasar verirken en zorunda (insane) ise tüm yaratıklar 2 kat hasar veriyorlar. Ama en iyisi Core'da yani gerçek AD&D kurallarıyla oynamak.

  Sonuç olarak RPG türünün gelmiş geçmiş en güzel örnegi olan Baldur's Gate 2: Shadows of Amn, efsanevi bir maceracının, şeytanın oğlunun iyilik ve kötülük arasındaki seçimini ve kendini tanıma hikayesini konu alan gerçek bir başyapıt. Bütün RPG severlere şiddetle tavsiye ediyorum. Minsc'i kızdırmamaya çalışın.

  "Zeki adam, bazen Boo kadar zeki oluyorsun, değil mi Boo?" dedi Minsc, "Vik Vik" diye yanıtladı Boo.

  Notlar:

  * Önce Baldur's Gate'i bitirmeniz tavsiye edilir.
  * Oyundaki tüm konuşmalar ve görevler İngilizce olduğundan İngilizce bilmeyenler için oynamak imkansız olabilir.  İşletim Sistemi: Windows 95/98/ME/2000
  İşlemci: Pentium 2 @ 233 MHz
  RAM: 32 Mb
  HDD: 750 Mb
  Ekran Kartı: 4 Mb


  Oyunun kurulu oldugu dizindeki "baldur.ini" dosyasini notdefteri (notepad) ile açin ve [Program Options] yazili kismi bulun. Daha sonra bu kismin altina

  "Debug Mode=1"

  satirini ekleyip dosyayi kaydedin ve oyunu baslatin.

  Asagidaki hileleri kullanmak için oyun
  sirasinda [Ctrl][Space] tuslarina basip
  konsol'u açin, asagidaki hileyi yazin (büyük-küçük harflere dikkat) ve [Enter] tusuna basin.

  Nesne (Item) Hileleri

  CLUAConsole:CreateItem(###)

  veya

  CLUAConsole:CreateItem(###,adet)

  Bu hilede ### yerine asagidaki kodlardan birini yazin. Eger çalismazsa ayni kodu
  tirnak (") içine alip ("###") tekrar deneyin. Adet yerine ise bu nesneden kaç tane
  yaratmak istiyorsaniz sayi olarak yazin.


  Kod Nesne


  Amulet'ler

  amul01 Necklace of Missiles

  amul14 Amulet of Protection +1

  amul15 Shield Amulet

  amul16 Amulet of Metaspell Infulence

  amul17 Greenstone Amulet

  amul19 Amulet of Magic Resistance 5%

  amul20 Kaligun's Amulet of Magic
  Resistance 10%

  amul21 Amulet of Power

  amul22 Periapt of Proof Against Poison

  amul23 Periapt of Life Protection

  amul24 Necklace of Form Stability

  amul25 Amulet of Spell Warding


  Arrow'lar

  arow01 Arrow

  arow02 Arrow +1

  arow03 Arrow of Slaying

  arow04 Acid Arrows

  arow05 Arrows of Biting

  arow07 Arrows of Dispelling

  arow08 Arrows of Fire

  arow09 Arrows of Ice

  arow10 Arrows of Piercing

  arow11 Arrows +2


  Axe'ler

  ax1h01 Battle Axe

  ax1h02 Battle Axe +1

  ax1h03 Battle Axe +2

  ax1h04 Throwing Axe

  ax1h06 Throwing Axe +2

  ax1h08 Hangards Axe +2

  ax1h09 Rifthome Axe +3

  ax1h10 Azure Edge

  ax1h12 Battle Axe +3: Stonefire

  ax1h13 Battle Axe +3: Frostreaver


  Blunt Weapon'lar

  blun01 Mace

  blun02 Flail

  blun03 Flail +1

  blun06 Morning Star

  blun07 Morning Star +1

  blun05 Mace +1

  blun10 The Root of the Problem

  blun12 Mace of Disruption +1

  blun13 Flail +2

  blun14 Flail of the Ages +3

  blun15 Morning Star +2

  blun16 The Sleeper +2

  blun17 Wyvern's Tail +2

  blun18 Skullcrusher +3

  blun19 Mauler's Arm +2

  blun20 Ardutia's Fall +1

  blun21 Mace +2

  blun22 Club +3: Blackblood

  blun23 Bone Club +2, +3 vs Undead

  blun24 Club +2: Gnasher


  Bolt'lar

  bolt01 Bolt

  bolt02 Bolt +1

  bolt03 Bolt of Lighting

  bolt04 Bolt of Biting

  bolt05 Bolt of Ploymorphing


  Boot'lar

  boot01 Boots of Speed

  boot02 Boots of Stealth

  boot03 Boots of the North

  boot04 Boots of the Avoidance

  boot05 Boots of Grounding

  boot07 Boots of Elvenkind

  boot08 Boots of Phasing

  boot11 Boots of Etherealness


  Bow'lar

  bow01 Composite Long Bow

  bow02 Composite Long Bow +1

  bow03 Long Bow

  bow04 Long Bow +1

  bow05 Short Bow

  bow06 Short Bow +1

  bow07 Long Bow of Marksmanship

  bow09 Ripper +2

  bow10 Heartseeker +3

  bow11 Strong Arm +2

  bow12 Elven Court Bow +3

  bow13 Mana Bow +4

  bow14 Tuigan Bow +1

  bow15 Tansheron's Bow +3

  bow16 Composite Long Bow +2

  bow17 Long Bow +2

  bow18 Short Bow +2

  bow19 Short Bow of Gesen


  Bracer'lar

  brac01 Bracers of Defense AC 8

  brac02 Bracers of Defense AC 7

  brac03 Bracers of Defense AC 6

  brac04 Bracers of Archery

  brac06 Gauntlets of Ogre Power

  brac07 Gauntlets of Dexterity

  brac09 Gauntlets of Weapons Skill

  brac10 Gauntlets of Weapon Espertise

  brac11 Bracers of Binding

  brac13 Bracers of Defense AC 5

  brac14 Bracers of Defense AC 4

  brac15 Bracers of Defense AC 3

  brac16 Bracers of Blinding Strike

  brac17 Gloves of Pick Pocketing

  brac18 G
  Kod:
  http://turbobit.net/qn66fsbifdfm/OYUN2229.part1.rar.html
  http://turbobit.net/6hvpw1egs5gj/OYUN2229.part2.rar.html
  http://turbobit.net/413bd98gewsg/OYUN2229.part3.rar.html
  Kod:
  http://tt.fulloyun.com/torrent/OYUN2229.rar

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 2. #2
  Status
  Offline
  sulosman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  322
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Baldur's Gate II: Shadows of Amn - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  vay be ilk cevaqp ellerine sağlık adminim indiriyoreum

 3. #3
  Status
  Offline
  MarL054 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2010
  Yer
  In Computer
  Yaş
  24
  Mesajlar
  681
  Konular
  3
  Tecrübe Puanı
  504
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Baldur's Gate II: Shadows of Amn - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  Eline sağlık adminim başka var mı :D

 4. #4
  Status
  Offline
  kyhndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Yaş
  30
  Mesajlar
  5
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  266
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Baldur's Gate II: Shadows of Amn - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  hımm kesin indiriyorsundur hatta beklediğin oyundur kesin ya arkadaşlar allah rızası için mesaj sayısını arttırmak için mesaj atmayın

 5. #5
  Status
  Offline
  silverhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Mesajlar
  49
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  261
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Baldur's Gate II: Shadows of Amn - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  teşekkürler adminin eline sağlık

Sayfa 1/8 12345678 SonSon

Benzer Konular

 1. Baldur's Gate - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Tomb Raider in forum Strateji (3D)
  Cevaplar: 121
  Son Mesaj: 24-12-2013, 09:43
 2. Cevaplar: 69
  Son Mesaj: 22-08-2012, 04:38
 3. Baldur's Gate II: Shadows of Amn - Full - Oyunun Yüklenmesi - Kurulumu - Resimli Anlatım - Yardım
  By T@rıquE in forum Resimli Oyun Kurulumları - Diğer Resimli Anlatımlar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-04-2011, 20:00
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-04-2011, 19:14
 5. Baldur's Gate II: Shadows of Amn
  By Max Payne in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 16-03-2009, 00:55

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33