Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/28 1234567891011 ... SonSon
136 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.957
  Konular
  2770
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Black & White 2 - TORRENT - TURBOBIT Full indir

  Sürüm Adı : +
  Rar Şifresi : www.fulloyun.com
  Crack : Mevcut
  Dosya Türü : Sanal Sürücü
  Max Payne : Max Payne
  Part Sayısı : 4 (1 GB)
  Sanal Sürücü Programı : Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.

  Molyneux'un adını ilk defa The Movies, Fable: The Lost Chapters, Black & White 2 ile duyduysanız yanılıyorsunuz. Peter Molyneux 1987 yılında Bullfrog Productions'ı kurarak Populous, Powermonger, Theme Park, Magic Carpet ve Dungeon Keper ile PC dünyasının dahi çocuğu ünvanını aldı. Populous, zamanına göre 4 milyon kopya satarak bir ilke imza attı. Ardından Theme Park da tam 3.5 milyon kopya sattı. Aslında, bir Playstation oyuncusu için Hideo Kojima ne ise Molyneux da biz PC oyuncuları için aynı değerde bir şahsiyet. Oyun dünyasına iyi ve kötü tarafı özgürce oynayabileceğiniz oyunları kazandıran derin şahsiyet dersek de abartmış olmayız. 1997 yılında Bullfrog'u yeni adı ve yeni projeleri ile artık oyuncular için ismini duyduğunda sarsacak bir döneme imza atmaya hazırlanıyordu. Nitekim Lionhead olarak işe koyuldular. 2001 yılında öyle bir oyun yaptılar ki oyun dünyası Molyneux'u ilah olarak görmeye başladı. Black & White adını artık tabuların yıkıldığı ve dev bir sanal dünya içinde özgürce tanrıcılık oynayacağınız oyun olarak oyun tarihinin tozlu sayfalarına adını yazdırdı. Peter Molyneux 2004 yılında Xbox platformu için Fable'ı çıkardığında ise Xbox sattıran adam ve PC oyuncularının hani bize diye gözünün içine baktığı bir insan olarak tekrar kendinden söz ettirdi. Aslında böyle dahi bir insanın kendinden söz ettirmeye de ihtiyacı yok. Çünkü oyun dünyasında Molyneux'un yapımlarını konuşmayan ve oynamayan insan sayısı yok denecek kadar azdır. Artık Black & White 2 ile bizleri buluşturduğu ve The Movies ile tekrar ortalığı sarsacağına göre bu saygıdeğer girişi çoktan hak etmişti. İyiki varsın Peter Molyneux.

  Nedir bu iyi ve kötü karmaşası?

  Molyneux ve ekibi bir gün oturmuş düşünüyolarmış.

  Ortadan birisi - "Nedir baba bu sadece iyi yada kötü olma kıskacı hadi ben her ikisini de olmak istiyorsam?"

  Ortadan diğeri - "Baba sen de çift uçlu mizaç bozukluğu olmasın?"

  Ortadan birisi "Git işine baba ya"

  Molyneux : "Hadi yapalım o zaman" der.

  Evet aslında aralarında böyle bir konuşma geçmemiş olsa da böyle bir karar verdikleri ortada. Black & White ile iyi ve kötü olabilmenin güzelliğini Fable ile doruğa ulaştırmış bir dahiden yine daha iyisini beklemek haksızlık olmazdı. Black & White 2'de ise iyi ve kötü olduğunuzu tam anlamı ile hissedebiliyorsunuz. Yaratığınızın görünüşünden tutun da etrafınızdaki her şeye kadar iyi ve kötünün ne demek olduğunu anlayacaksınız. Yaratığınıza kötülük yaptırdıkça, insanlara zulüm edip savaşçı yanınızı ön plana çıkardığınızda yaratığınız çirkinleşecek şehriniz siyahlaşacak. Tam tersinde ise "agucu gucu" diyebileceğiniz sevimli bir yaratığınız ve cennetten çıkma bir şehriniz olacak. İyi ya da kötü olmanın hiçbir kötü yanını oyunda görmediğimi belirtirim her şey yerli yerinde kullanılmış. Hiç bir abartı yada eksi bir yanı yok.

  Black & White 2 bir strateji oyunu mu?

  Aslında bunu kendime hep sormuşumdur strateji oyunu çok oynamayan biri olarak B&W ilk çıktığında ben deliler gibi oynamıştım ve hiçbir zaman da bir strateji oyunu olarak görmedim. Aslında B&W'da bir strateji oyunundan daha çok strateji öğeleri yok değil. Birimleriniz oluşturmanız, halkınızın geçimini sağlamanız, evler, hanlar yapsanız da işin içine halkınızı ve yaratığınız mutlu etmek ya da etmemek girince bir strateji oyunundan çok daha ilerde bir oyunla karşılaşıyorsunuz. Çünkü hiçbir strateji oyununda size iyi ya da kötü tanrı olma hakkı verilmiyor ve bu tamamen halkınızı ve oyunu etkilemiyor. Benim için bir tanım yapacak olursak B&W serisi için RTS öğeleri ağır basan bir aksiyon oyunu diyebiliriz. Zaten B&W herkes için farklı duygular uyandırdığı için bir klasik değil mi?

  Oyuna ilk başladığımızda Lionhead'in etkileşimli logosu ile karşılaşıyoruz gayet hoş olduğunu itiraf etmeliyim kişisel olarak. Intel (EE) ve Ati reklamlarından sonra fena sayılmayacak bir video ile tanrının elinin ulaşmasını bekleyen insanlara doğru yol alırız. Medeniyetin gelmediği bu yabani ırkları yola getirmeyi ancak bir tanrı yapabilirdi zaten.

  İlk başta üç aşamalı bir alıştırma bölümünden geçiyoruz. Aslında oyunun girişi de denebilir. Bronze, Silver ve Gold olarak hazırlanmış bu hazırlık bölümlerinde Azteklerin Yunanlılara saldırması ile başlıyoruz. İlerleyen bölümlerde Norveç ve Japonlar karşılaşacağımız diğer ırklar. Bu ilk alıştırma bölümlerinde sizden samanları tutuşturmanız, ufak mouse hareketleri gibi yönlendirme hareketleri gösteriliyor. Zaten bu bölümlerde aksakallı dedemiz ve şişirilmiş domates kılıklı şeytanımız bizi sürekli yapmamız gereken şeyler hakkında oyun boyunca uyaracaklar ve yardımcı olacaklar. Zaten bir görevi yerine getirmediğiniz zaman gelecek mesajlardan yapmanız gerekenler konusunda pek de zorlanacağınızı zannetmiyorum.

  Hayvan Çiftliği

  Ne güzel bir kitaptı George Orwell'in "Hayvan Çiftliği", aklıma geldi ne bileyim bu hayvanları görünce. Alıştırma bölümlerini bitirdikten sonra.gelelim hayvan seçimine.

  Genel olarak kaplanı hariç tutuyorum, ona oyunu bitirdikten sonra sahip oluyoruz (ya da trainer ile; Sakın!). Tüm hayvanlarımız aşağı yukarı aynı tepki ve savaşçı yeteneklere sahip bunlarda maymunumuz biraz daha akıllı diğerlerine göre kurt ve aslan aslında savaşçı olarak daha iyi gözükse de maymunla ikisin de hakkından geldiğimi belirteyim. Aslan ve kurt'u savaşçı yönü ağır basanlar daha çok tercih etmeliler. İnek Allah'a emanet tam gir geyik, soytarı etinden sütünden her şeyinden faydalanılabilir. Seçim konusu tamamen sizlere kalmış; hangi hayvan daha sempatik geliyorsa onu seçin. Çünkü oyunu eğlenceli kılan en büyük etkenlerden bir tanesi sizin seçtiğiniz hayvanınız olacaktır.

  Seçtiğiniz hayvanınızı kendi başına bırakabileceğiniz gibi halka yardımcı olarak kullanabilir, bina yaptırabilir veya bir savaşçı olarak yetiştirebilirsiniz de. F3 ile ulaşabileceğiniz menüde bu seçenekleri görebilirsiniz.


  Sırası ile havyanızı serbest bırakabilir, bir yerde kalmasını söyleyebilir, insanlara yardımcı olmasını isteyebilir, inşa işlemlerinde kullanabilir ya da savaşçı olarak birilerine saldırtabilirsiniz (Bunun için acele etmeyin).

  Hayvanınızı mutlu etmek de pek öyle kolay değil. Eğer ki sadece bu işlerde havyanızı kullanırsanız zamanla sizin isteklerinize boyun eğmemeye başlayacaktır. Bunun için onunla zaman zaman oynamalı ve onu mutlu etmelisiniz.


  F2 ile ulaşabileceğiniz bu menü ile hayvanınıza oyuncak bir ayı, bebek, top ve benzeri nesneler alarak onunla oynamalı ve onun avunmasını sağlamalısınız. Zaman zaman elinizle beslemeli, altını temizlemelisiniz :). Yine bu menüde hayvanlarınızın insanlara nasıl davranacağını ve yapacağı şeyleri de öğretebilirsiniz.

  Hayvanınızın dış görünümü yine sizin iyi veya kötü oluşunuza göre değişim gösterecektir. Eğer uysal ve insanları seven onları yemeyen onlara işlerinde yardımcı olan ve hiç savaştırmayan (ki bu mümkün değil) hayvan yetiştirirseniz hayvanınız daha sempatik bir şekle bürünecektir. Ama insan değil alasını yerim, kafasını gözünü patlatırım adamın derseniz hayvanız çirkinleşecek, cani bir yaratık halini alacaktır.


  F4 ile hayvanınızı geliştirmeniz için sunulan seçenekleri paranız ölçüşünde değerlendirebilirsiniz, zira bunların bir hayli pahalı olduğunu söyleyebilirim. Onun için mineral kaynaklarını olabildiğince fazla tutmaya bakın.Ürettiğiniz ürünleri de satışa çıkararak da para kazanmanız mümkün.Yani bir anda hayvanınızı deli bir savaşçı yapmanız parayla oluyor.Ne kadar paran var o kadar adamsın da diyebiliriz. :) F4 ile sadece havyanızı geliştirmiyorsunuz tabi ki en iyi 100 askere sahip olabilirsiniz 200,000 bin papel karşılığında mesela .Burada daha çok her şey paranız ile gelişmenize bağlı da diyebiliriz.

  Para kazanmanın bir diğer yolu da ürünleri iyi pazarlamakdır

  Şehir Yapımı


  İnsanları mutlu etmenin yolu düzgün bir yapılanmadan geçer unutmayın


  Yollar: Bir yapıyı şehrinize kurmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey yollar, çünkü binalarınızın arasındaki mesafe ve insanların bunları rahat kullanabilmeleri için belli bir nizam içinde sıralamanız gerekli. Eğer halkınızın kalacağı evleri arasında rahatça merkeze ulaşacağı ya da evler arasında birbirlerine geçebileceği kadar mesafe olmaz ise o zaman sizi pek sevmiyorlar. İnsanoğlu yol, su, elektrik her şeyin en iyi şekilde olmasını ister.

  Evler: B&W 2'deki yapılar ilk oyuna göre bir hayli fazla. Bu binaların dilerseniz hepsini kazandığınız para ve erzak durumuna göre yapabilirsiniz. Ama yeşil alan ile sizin sahip olduğunuz sınır içinde bunların hepsini yapmanız mümkün değil. O yüzden ele geçireceğiniz diğer bölgeleri bölümlere ayırmanız işinizi daha kolaylaştıracaktır. Mesela şehir merkezinizi mana, erzak ve yerleşim yeri olarak kullanabilirisiniz. Diğer bölgelere de sırasıyla askeri birimlere ayırabilirsiniz. Hem böylece diğer şehirleri istila etmeniz ve şehrinizi korumanız daha kolay olur.

  İbadethaneler: Aslında sayı olarak pek de fazla değiller. Bir mana ve tapınak yeri inşa ediyorsunuz ilk başta sadece. Zaman zaman buraları sahip olduğunuz manalar ile kutsamanız gerekecek ve bu size artı puan kazandıracaktır.

  Kale ve Surlar: Oyunda sizin bulunduğunuz merkezi ve yerleşim birimlerinizi dışardan gelen saldırılara karşı korumanız için şehrinizin etrafını surlarla çevirmelisiniz. Birimlerinize yakın olarak oluşturacağınız asker ihtiyacınızı gören minik kaleleri de askeri birimlere yakın yerlerde yoğunlaştırabilirsiniz. Bu minik kalelerdeki bayrakları alarak dilediğiniz yere askerlerinizi gönderebilirsiniz. Bu, işleri çok kolaylaştırıyor, sadece bayrağı istila edeceğiniz ya da saldıracağınız birimin üstüne getirin ve çift tıklayın yeter.


  Dilerseniz F1 ile de istediğiniz binayı ve ihtiyacınız olduğu birimi yapabilir ya da şehir merkezindeki hologramda yansıyan ve halkın en çok ihtiyaç duyduğu birimleri sürükle bırak mantığı ile yapabilirsiniz. Dilerseniz bu binaların yapımında hayvanınızı da kullanabilir ya da bizzat koca bir ağacı alarak binanın üzerine gelip sol mouse tuşuna basarsınız. Bu artı bir puan kazandıracak ve iyi bir tanrı olma yolunda ilerleyeceksiniz. Tüm bunları yaparken insanların zamana karşı tepkilerini de göreceksiniz. Yani akşam olduğunda hepsi uyuyacak ve çalışmayacaktır, ama siz bunu gökyüzüne hafif bir çıkış yaparak zaman çizelgesini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Böylece 24 saat çalışan bir halkınız olur. Evil Evil Evil...

  Mucizeler (Miracles)

  B&W 2'de oyunun genel gidişatını etkileyen mucizelerimiz var. Bunlara sahip olabilmeniz için mana ve wonder tapınakları yapıp buralarda dua edecek insanları toplamınız yeterli.

  Water Miracle: Daha çok insanları kutsamanız için kullanacağınız büyülerden bir tanesi. İbadethanelerin üzerinde kullandığınız zaman insanlar tarafından takdir edileceksiniz. Tarlalarda, insanlar üzerinde de kullanılabilir.

  Heal Miracle: Bu büyü ile hayvanınızı ve yaralanmış halkanızı yeniden hayata döndürebilirsiniz. Çok zevkli.

  Shield Miracle: Kalkan olarak kullanabileceğiniz bu büyü ile düşmanlarınızdan korunabilirsiniz.

  Fire Miracle: Adından da anlaşılacağı üzere ateş büyüsü yakıp yıkmayın aman.

  Earthquake Miracle: Deprem büyüsünü ortalığı yerle bir etmek için kullanabilirsiniz. Düşman surlarında kullanabilirsiniz.

  Meteor Miracle: Bu da gökyüzünden meteorlar yağdırıyor. Yaşasın kötülük diyebileceğiniz bir diğer büyünüz.

  Hurricane Miracle: Her yeri toz dumana katar.

  Siren Miracle: Tüm düşmanlarınızı bir anda masum köylüler haline getirir.

  Volcano Miracle: Bununla tam düşmanlarınızın tepesine bir yanardağ indirebilir ve şömine ateşinin keyfine çıkarabilirsiniz.

  Büyüleri de diğer sahip olduğunuz yetenekler gibi yerli yerinde kullanmalısınız. Kendi surlarınıza yanlışlıkla yapacağınız bir Earthquake, halkınızın size kafayı yemiş bir tanrı gözüyle bakmasına sebep olacaktır. Evil Evil seni gidi Evil...

  Görevler

  B&W 2'de dokuz adet yerleşim yeri var. Bunlar adalara yayılmış durumda. Her bölümde sizden farklı görevler istenecek. Bunları takip edebilmeniz için F6 ile görevler (Objectives) menüsüne ulaşabilir ve yapacaklarınızı öğrenebilirsiniz. Dördüncü yerleşim biriminden örnek verecek olursak, aşağıdaki çizelgeye göz atabilirsiniz. Bunları olabildiğince menülerden takip etmelisiniz. 100 asker, 30 ev, 300 popülasyon, diğer düşmanların yaratıklarını öldürmek, belli sayılarda erzak ve odun bulundurmak gibi görevler kısaca. Bunlar karşılığında para ve puan da kazanacaksınız tabi ki.

  Yine menüleri kısaca özetleyecek olursak; F5 ile sahip olduğunuz manalara ulaşabilir ve gerektiği zaman bu büyüleri kullanabilirsiniz. F6 ile tamamladığınız görev ve duruma göz atabilirsiniz. F7 seçeneğinde ise oyunla ilgili iyi ve kötü olma durumunuz, sahip olduklarınız, hayvanınızın iyi ve kötü olma durumu gibi veriler rakamsal olarak size gösteriliyor. Diğerlerini yukarda açıkladım zaten. Yine alt menünün en sağında popülasyon ve hayvanınızın durumunu gösteren verilere de ulaşabilirsiniz.

  Gelelim işin oynanabilirlik kısmına. Oyunu ilk defa oynayacaklar ilk başta baya sıkıntı yaşabilir ama zamanla kontroller sizin için basit bir şekle bürünecektir. Mouse kullanımı ise oyun kontrollerideki en hassas nokta. Herkes kendine göre en iyi ayarları bulmalı çünkü herkesin hassasiyet derecesi birbirinden farklı. Aslında menüler ayrı ayrı değil de tek bir menü altında alt birimler şeklinde yapılsa daha kolay bir ulaşım olurdu oyuncular açısından. Kontrollere alışılması tamamen sizin oyunculuk yeteneğinize bağlı, çünkü alışılmış strateji oyunlarındaki o kolaylığı bulamayacaksınız.

  Oyunun sesleri gerçekten takdir edilmeyi hak ediyor. Gökyüzüne çıktığınızda rüzgarın uğultusu, yeryüzünde indiğinizde çimenlerin çıkardığı sesler, insanların birbirleri ile etkileşimleri esnasındaki sesler gerçekten çok başarılı olmuş. Zaten yaklaşıp uzaklaştığınızda tüm bu sesler değişkenlik gösteriyor. Bir savaş esnasında askerlere ve yaratığınıza yeterince yaklaştığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. İçimden geldi baba bir şarkı döktürecem sana diye size minnettarlığını sunan halkınız da cabası.

  Oyunun en can alıcı noktası ise hiç şüphesiz muhteşem grafikleridir desem abartmış olmam. Gökyüzünün muhteşemliği, gece gündüz geçişi, denizin harika tasarımı, hayvanlarınız, dağlar, her şey bence 10 numara olabilecek kadar detaylı ve özenli hazırlanmış. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmış diyebiliriz kısaca. Tabii bu da biz oyuncular için yüksek çözünürlükte oynayabilmeniz için çok iyi bir sisteme sahip olmanız gerekiyor demek. Zaten giriş de abartıp extreme edition işlemci reklamı da yapmamış değil adamlar. 3.0 ghz bir işlemci 1GB ram ve 6800gt bir ekran kartı ile 1024x768 tüm opsiyonlar açık ve maximum ayarlarda iken 30-35 fps aldığımı belirtmeliyim.


  B&W 2, hiç şüphesiz benim gibi daha önce oyunu oynamış ve beğenmiş olanlar için fazlasıyla tatmin edici bir oyun. Ama ilk defa oynayacakların kontrollerde zaman zaman problem yaşayamaları olası. Ayrıca, oyundaki düşmanlarınızın yapay zekası daha iyi olabilirdi. Bazı bölümler hariç çok da zorlandığımı söyleyemem. Kısaca B&W 2'yi herkes oynamalı bence. Çünkü böyle harika oyunlar ile çok karşılaşmadığımız ortada. Herkesin oyunu suyunu çıkarana kadar oynayacağına eminim. Oyunun son patchini de yüklemenizi tavsiye ederim. Zira oyundaki bazı hataların bu son patch ile giderildiği söyleniyor. Ben oyunu kurar kurmaz patchinide kurdum. Çünkü eski saveler yeni patch'ten sonra çalışmıyor. Oyunsuz kalmayın. İyi Eğlenceler.  İşlemci: 1.6 Pentium 4 / Athlon XP
  RAM: 512 Mb
  İşletim Sistemi: Windows 2000/XP
  Ekran Kartı: 64 MB 3D / Pixel Shader version 1.1 (NVIDIA GeForce4 Ti+ / ATI Radeon 8500+)
  HDD: 3.5 Gb


  YOK
  Kod:
  http://turbobit.net/a9sway33knxh/OYUN1528.part1.rar.html
  http://turbobit.net/87ipvhwj4ikw/OYUN1528.part2.rar.html
  http://turbobit.net/m3pyvx27fs12/OYUN1528.part3.rar.html
  http://turbobit.net/8jtd6zqt6ft0/OYUN1528.part4.rar.html
  Kod:
  http://tt.fulloyun.com/torrent/OYUN1528.rar
  Konu Tomb Raider tarafından (16-04-2010 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 2. #2
  tunadivx
  tunadivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  tesekkur edeirm

 3. #3
  nadas18
  nadas18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  teşekkürler

 4. #4
  ozender
  ozender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  eline saglık

 5. #5
  Olius
  Olius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  Sağolasın.

Sayfa 1/28 1234567891011 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Call of Duty Black Ops 3 - RELOADED - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Fps (First Person Shooter)
  Cevaplar: 117
  Son Mesaj: 24-05-2017, 09:37
 2. Cevaplar: 45
  Son Mesaj: 22-09-2016, 18:56
 3. Cevaplar: 619
  Son Mesaj: 29-06-2016, 13:17
 4. Black & White - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Tomb Raider in forum Strateji (3D)
  Cevaplar: 108
  Son Mesaj: 12-01-2015, 23:33
 5. Shaun White Snowboarding - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Spor - Yarış
  Cevaplar: 125
  Son Mesaj: 31-10-2014, 21:49

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Black White oyunu gezginler

black white kotu tanrı

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258