Full Oyun


OYUNXXX ile başlayan partların son part harici hepsi 1GB'dır. Eğer farklı boyutlarla karşılaşırsanız indirmeyin ve bunları bize bildirin!

                                                                       

Üst kısımdaki arama ile daha detaylı ve isabetli arama yapabilirsiniz..

Kırık link yok mu arkadaşlar? Tıklayın bildirin biz de düzeltelim..!

Geri git   Full Oyun > Bilgisayar Oyunu İndir > Strateji (3D)

Strateji (3D) (Red Alert,Rome Total War,Age Of Empires...)

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11-03-2008, 21:55   #1 (permalink)
Konu Sahibi
Max Payne
Acemi Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Mar 2008
Bulunduğu yer: Istanbul
Mesajlar: 10.986
Konular: 2941
Yaş: 52
Karizma
Rep Gücü : 1453
Rep Puanı : 156005553
Rep Seviyesi : Max Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 507
Beğendikleri: 197
Oyun Birinciliklerim
Standart Supreme Commander Forged Alliance - FULL - Oyun indir - Oyun Download

: RELOADED
: www.fulloyun.com
: Mevcut
: Sanal Sürücü
: Max Payne
: 6 (1 GB)
: Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.
: Supreme Commander Forged Alliance - Cd No - Cd Key - Serial - Keygen
Total Annihilation, bu bir hastalık ismi, ama oyuncu hastalığı. 1997’de Chris Taylor isimli biri tarafından bulundu. Bir anda ortaya çıktı ve birçok kişiyi etkiledi. O kadar yaygın olmuştu ki, yapılan müdahalelere rağmen bu oyundan kopmayan ve bilgisayar başında saatler geçiren oyuncular vardı. Halen de aslında varlar. Total Annihilation, bazılarına göre en iyi, diğer kesime göreyse en iyiler arasında yer alan efsanevi bir strateji. Çıkmasının üzeriden uzun yıllar geçmesine rağmen halen oynanıyor. Fakat kendisini yaratan kişiden, bir kısım ona benzeyen hatta ruhani devamı gibi çağrılan Supreme Commander geliyor. Ancak Total Annihilation olsun veya Şubat’ın 20’sinde kavuşacağımız Supreme Commander olsun; ikisinin de arkasında biri var, Chris Taylor.

Chris Taylor, Kanada’nın Batısındaki British Columbia’da doğdu. Oyun endüstrisi ile tanışması 80’lerin sonuna doğru oldu. Burnaby’da bulunan Distinctive Software’da işe başladı ve 1989 yılında Hardball II isimli yapımını yayınladı. Taylor daha sonra 1996 yılının Ocak ayında Seattle, Washington’a gitti. Cavedog Entertainment’da gerçek zamanlı strateji olan Total Annihilation ve onun ilk görev paketi The Core Contingency’da, proje lideri ve tasarımcı olarak çalıştı.

Chris Taylor, Cavedog Entertainment’tan ayrılıp 1998’in Mayıs ayında Gas Powered Games’i kurdu. Buradan Aksiyon-RPG türündeki ilk Dungeon Siege’yi, 2002’de piyasaya sürdü. Ayrıca aynı sene Gamespy tarafından oyunlardan sözü en çok geçen kişilerden biri de seçildi. 2005 yılında Dungeon Siege 2’yi çıkardı. DS 2’den sonra ünlü yapımcı, üzerinde çalıştığı Supreme Commander’a daha çok yoğunlaştı.

Supreme Commander, bazılarına göre Total Annihilation 2’nin kendisi olarak kabul ediliyor. Chris Taylor da SC’nin (Supreme Commander), Total Annihilation’nun “Ruhani Halefi” olduğunu söylüyor. Oyun E3 2006’nın en iyi RTS’si olarak da seçilmişti.
Alfa beta gama

Supreme Commander, aslında tamamlandı ve Şubat ayı içinde bizlerle birlikte olacak. Ancak bundan evel, oyunun Multiplayer Beta versiyonunu deneme imkanı bulmuştum. Bu yüzden yapım çıkmadan önce hem biraz daha bilgi edinmek, hem de yaşadığım ilginç deneyimi aktarmadan edemeyeceğim.

SC’nin çoklu oyuncu beta versiyonunu Gas Powered Games’in GPGNet üzerinde oynama imkanım oldu. Zaten bundan başka yerde oynanamıyordu. Beta Setup yüklendi ve oyuna girdim. Herhangi bir giriş videosu veya ufak bir sinematikte olsa bulunmuyor (Bazı oyunların beta ve demo sürümlerinde sinematikler olabiliyor). Fazla cafcaflı olmayan menü üzerinden GPGNet’e bağlanıp, oradan diğer oyuncularla kapışıyorsunuz. Bunun haricinde Tutorial, Single Player, Skirmish seçenekleri yer almasına rağmen, oynanamıyor. Oyuna hemen başlamadan önce bir profil yaratmanız lazım. Bu profilde yaptığınız temel olan video, ses ve diğer ayarlar “Save” ediliyor.

SC içine girdiğim zaman direk olarak bir kaos vardı. Neden kaos vardı? Çünkü ne ne işe yarıyor? Neyi ne yapacağım? Tarzında sorularla kendimce yanıt bulmaya çalıştım. Tutorial olmamasından dolayı, tecrübeli oyunların beni ezmesi hiç de zor olmadı. Ancak yenile yenile yenmesini de öğreniriz edasıyla, ufaktan alışmaya başladım. Supreme Commander, normal RTS’lerde gördüğümüz bina yap, adam bas, saldır, zafere ulaş edasıyla kaplanmış; ekonominin ağırlığının yoğun hissedildiği bir oyun.

Kâr – Zarar

Bir bakkalınız var. Aldığınız malı kâr yerine çok çok ufak miktarda zararından satıp, geçinmeye çalışıyorsunuz. Bu zarar en başlarda size dokunmasa da, zamanla ufaktan büyüyecek ve iflas etmenize sebep olacak. Verdiğim kötü bir örnek olabilir. Hatta bana “Ne biçim örnek veriyorsun. Zarar edince iflası da biliriz” diyebilirsiniz. Ancak SC’nin ekonomik kısmını açıklayan durumlardan biri. Şimdi gelelim esas meseleye.

Supreme Commander içinde Mass ve Power olmak üzere iki farklı kaynak var. Mass, haritada “Ben buradayım” diyerek eşek gibi bir işaretle kendisini belli ediyor. Power yani enerji ise sizin üretiminize ve jeneratörlerinize bırakılmış durumda. Bu ikisi sizin kaderinizi belli edecek. Şöyle ki; genel olarak bilindik tarz RTS’lerde birim bastığımız zaman veya bina diktiğimiz zaman, harcanan odun, altın, toprak, hava civa artık her neyse, direk olarak eksilir. Yani üretecek kadar birikince harcarsınız. Ancak kaynak toplandığından yeniden birikir, döngü devam eder, seyran olur. SC’de durum daha değişik. Yapacağınız bina veya birimi basarken, bir anda veya peşin olarak stoklarınızdan azalmıyor. Üretim sürecinde harcıyorsunuz. Hatta sürekli bir şekilde harcıyorsunuz.
İlk seviyede bu durum aslında hiç fark edilmiyor. Zaten ilk seviyede gelişme durumu var. Bu yüzden sürekli “Yap et, ürettttt” sloganı insanı cezp ediyor ve uygulamaya geçiyor. Ancak jeton yeni düştü. Çünkü gelen kaynağı daha fazla tutup, harcananın üstesinden gelme imkanınız olmalı. Kısaca ikisini dengede tutacaksınız. Oluşan bu denge durumu, üretimi arttıracak ve böylece zafere giden yolu açacak.

Şayet oldu ki gelir ve gider arasındaki orantıyı tutturamadınız, o zaman binaların üretim hızı düşüyor. En başlarda bu durum fark edilmiyor, ancak zamanla düşen üretim hızı büyük bir krize sebep. Verdiğim örnekteki gibi ufaktan yavaşlıyor ve sonunda iflasın eşiğine getiriyor.

Sınıf atlama

Buradan anlattığımda ekonomi sistemi zor gibi gözükebilir. Ancak gözünüzü korkutmasın. Aslında biraz alıştıktan sonra kolay.Özellikle ikinci seviyeye geçince çıkan “Power Generator” seçeneği güzel bir rahatlatma yapıyor. Bu arada sürekli geçen “Seviye” lafı var. Yapımda üçlü bir seviye atlama sistemi var. Aslında teknoloji geliştirme ağacı denilebilir. İlk kademe en zayıf olanı, pek bir olayı yok. Oradaki buradaki kaynaklara ilk dadanmak için. İkinci kademe biraz daha eli yüzü düzgün. Çünkü teknolojiniz biraz daha ilerlemiş durumda. Ancak ufak çaplı başlayıp, arada ortaya kadar uzanan saldırılar burada başlıyor. Üçüncü seviye artık aşmış olan kısım. Yapacaklarınız son sınırda ve büyük meydan savaşlarının başlangıcı. Ekonomisi iyi olan kazanır. Aslında dengeli ekonomi; seviye atlamak, adam basmak vs… her şey için en temel gereksinim.

Supreme Commander, aslında oyuna adı veren büyük metal kahramanlarımız. Birer “Hero” sayılabilirler. Hatta oyunda ilk zamandaki kurtarıcı olacak. Bina yapabilir, bina yapmaktan sıkılırsanız savaşa sokabilirsiniz. Evde iyi bir aşçı, dışarıda da tam bir leopar. Zaten oyuna girer girmez, direk olarak Commander ve bir miktar kaynak var. Çıplak bir kimsenin, yanında birkaç parça ekipmanla adaya düşmesi gibi durum. Ancak Commander sıfırdan işler başarıyor. Yalnız Assasination mod’undayken Commander’ınız ölürse oyunu kaybediyoruz. Bunun dışında normalde Commander’ın yok olması pek hırgalanmıyor.

Zafere ulaşmanın yolu

Temel ekonomi, dengeli yatırım, daha fazla üretim ve savaşı kazanmanın dayanılmaz hafifliği. Bunu yaşamak için önemli iki yol var. Bunlardan birisi ekonomiyi ayakta tutmak için, kaynakları silip süpürmek. İkincisi ise doğru emirleri, doğru zamanda vermek. İlk taktik hızlı hareket edip Mass kaynaklarını almak. Hemen üstlerine kurulan “Mass Extractor” bize bunu sağlayacak. Ancak “Mass Mass” derken “Mors” mod on olmamak lazım. Diğer önemli kaynak güç. Bu yüzden jeneratörlere dadanacağız. Hızlı hareketle, ufaktan ufaktan güç ve Mass artmaya başlayacak. Ancak daha bitmedi, ikinci seviye ve daha güçlüleri Supreme Commander’ın ilk vuruşu gelsin.
Kaynaklara hemen dadanın, ele geçirebildiğinizi geçirin. Hatta olmadı elden geliyorsa, tüm haritayı yutup atın. Sonra gelen kârı yine yatırıma endeksleyin. İşte gemi kazanı gibi çalışan bir ekonomi. Ama daha bitmedi, savaşlar ve asıl önemlisi emirler var. Büyükçe bir oyunda her şeyle tek tek ilgilenmek olmaz. Burada devreye sihirli tuş “Shift” girecek. Shift can kurtaran, kökten emen bir buluş. Yani “Sen işçi, git şuradan süt al, arkasından buraya git alış veriş yap, çamaşırları as, bulaşıkları yıka” diyebilirsiniz. Ciddi diyorum, bir birime arka arkaya emir verilebilir. Ana üssünüze gelip Shift’e basın, “Engineer” sınıfına yapılması gereken çeşitli emirleri verin. Onlar çalışmaya başlasın, istifi bozmadan direk savaş alanına. Savaşırken gözünüz arkada kalmayacak, çünkü emirleriniz aynen yapılıyor olacak. Şahsen bende aynen böyle oldu.

Zoom yap kamera

Supreme’nin videolarında görüyordum. Ufacık bir harita, ama gerçekten küçük. Adam bir zoom yapıyor, o da nesi? Tüm birimleri neredeyse dibine kadar görüyorum. Hatta bu durum da ilk olarak “Oha” demiştim içimden. Ancak zoom olayı işime feci yaradı. Çünkü tüm bir haritada nerede ne bitiyor gözüküyor. Tüm haritayı Zoom out yapıp ekrana sığdırdım. Bakıyorum “Nerede hangi çatışma var?” hemen olay mahaline hücum. Zoom in veya out, oyunun en büyük kozlarından biri.

Supreme Commander’da en çok korktuğum olay şuydu; “Bu kadar büyükçe ve geniş bir oyunda kontrol nasıl olacak?”. Ancak emir verme özelliği bu korkuyu üstümden attırdı. Hatta dost canlısı ara birim beni daha çok sevindirdi. Ne olması gerekiyorsa var ve kesinlikle oyuncuya fazlasını veriyor.

Teknik yön olarak kesin fikir beyan etmek istemem. Arada donmalar, Windows’a geri dönüş, HDD’den aşırı uzun okumalar gibi sorunlar vardı. Çatışmalarda ağırlaşmalar gözüküyordu. Ancak bunlar normal şeylerdi. Sonuçta hataları bulmak için yapılıyor bu testler. GPGNet - Supreme Commander programı sağ olsun. Düştüğüm, hatayla vs… karşılaştığım zaman, otomatik olarak hata raporunu yapımcılara gönderdi. Grafikler ve sesler kısaca iyiydi diyeyim.

Marş marş

Supreme Commander’ın betası güzeldi, beni sardı. Multiplayer bile olsa, öğrenene kadar canımda çıksa ama olsun. Genel olarak kafamdaki kuşkuları attı. Şuan için oyun “Gold” versiyonu oldu veya halen oluyor. Beta testi bitti, tam sürüme geçildi. Umarım beta testindeki tüm hatalar çoğunluk bir kısım olarak ayıklanmıştır. 20 Şubat’ı artık iple çekiyorum, gel Supreme gel.


Minimum Sistem Gereksinimleri:
* Microsoft®Windows®XP Service Pack 2, or Vista
* 1.8 GHz processor
* 512 MB RAM
* 8 GB available hard drive space
* 128 MB video RAM or greater, with DirectX 9 Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 support
* Soundcard, speakers or headphones
* 56.6 Kbps Internet connection required

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
* Microsoft®Windows®XP Service Pack 2, or Vista
* 3.0 GHz Intel or equivalent AMD processor or better
* 1 GB RAM or better
* 10 GB available hard drive space
* 256 MB video RAM, with DirectX 9Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 support (Nvidia 6800 or better)
* Internetconnection with Cable/DSL speeds
* Note: recommended specifications provide optimal experience for singleplayer and up to 4 player/medium size map multiplayer


Hilelerin 'Açik' olduguna emin olun ve asagidaki tus kombinasyonlarini uygulayarak hileleri aktif edin:

ALT+[N] - Ölümsüzlük .
CTRL+ALT+ - 10000 Nüfus/Enerji/Depolama.
ALT+[T] - Seçili kisiyi isinlarsiniz.
CTRL+[K] - Seçili kisiyi öldürürsünüz.
ALT+[F2] - Herhangi bir kisi çikar.
CTRL+[N] - Kisiye sizin isminiz konur.
CTRL+SHIFT+[C] - Kopyalar/Bina.
CTRL+SHIFT+[V] - Yapistirir/Bina .
ALT+[LEFT CLICK UNIT] - Düsmanin bakis açisini degistirir.
Link Kodu:
http://turbobit.net/umfj620wmh3o/OYUN1379.part1.rar.html
http://turbobit.net/onrx0wb5r41c/OYUN1379.part2.rar.html
http://turbobit.net/qjo7r1yjznj1/OYUN1379.part3.rar.html
http://turbobit.net/kczi19hxbijw/OYUN1379.part4.rar.html
http://turbobit.net/53kn32j4ay4z/OYUN1379.part5.rar.html
http://turbobit.net/kaozxox7t33e/OYUN1379.part6.rar.html
Link Kodu:
http://www.nitroflare.com/view/6E8487A416D8C66/OYUN1379.part1.rar
http://www.nitroflare.com/view/7BA56413AEDD2CE/OYUN1379.part2.rar
http://www.nitroflare.com/view/D8769FA3CFE9AB3/OYUN1379.part3.rar
http://www.nitroflare.com/view/69C832E9DA2FA2B/OYUN1379.part4.rar
http://www.nitroflare.com/view/20A6E0E1E036566/OYUN1379.part5.rar
http://www.nitroflare.com/view/2482C06B6DCF2FB/OYUN1379.part6.rar


İmza

Tüm konuları malum takip edemiyorum o sebepten sorunlarınızı "Kırık link bildirim merkezine" iletiniz..

Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..


Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

©Copyright FullOyun & Since 2003
█║▌│ █║▌ ║││█║█║


Konu Tomb Raider tarafından (11-07-2010 Saat 15:24 ) değiştirilmiştir..
Max Payne isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Site Reklamları..
Alt 20-04-2008, 11:18   #2 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Üyelik tarihi: Apr 2008
Mesajlar: 8
Konular: 0
Karizma
Rep Gücü : 275
Rep Puanı : 2142
Rep Seviyesi : mertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond reputemertu has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart


saool kardes
mertu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2008, 12:01   #3 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 7
Konular: 0
Karizma
Rep Gücü : 274
Rep Puanı : 2142
Rep Seviyesi : singarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond reputesingarden has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart


emeğine sağlık, çok teşekkürler
singarden isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2008, 13:44   #4 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Üyelik tarihi: Apr 2008
Mesajlar: 30
Konular: 2
Karizma
Rep Gücü : 275
Rep Puanı : 2142
Rep Seviyesi : enriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond reputeenriqorkem has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart


çok merak ettiğim bir oyunda sayende merakımı giderebilicem... teşekkürler
enriqorkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 22-06-2008, 22:04   #5 (permalink)
nasko54
Misafir
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Mesajlar: n/a
Konular: 30
Karizma
Beğeniler
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Oyun Birinciliklerim
Standart


ellerine sağlık
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
alliance, commander, download, forged, full, indir, oyun, supreme

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Supreme Commander 2 - 2010 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Strateji (3D) 189 30-01-2014 00:52
Supreme Ruler: Cold War - 2011 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle Max Payne Strateji (3D) 62 02-08-2013 16:38
Supreme Commander Forged Alliance - Cd No - Cd Key - Serial - Keygen Tomb Raider Oyun Serialleri 6 29-04-2012 20:06
Supreme Commander: Forged Alliance 1.5.3599 Yama - Patch Newsted Oyun Crackleri ve Patchleri 4 26-07-2011 17:30
Supreme Commander 2 - 2010 - Full - Oyun Yüklenmesi - Kurulumu - Resimli Anlatım - Yardım T@rıquE Resimli Oyun Kurulumları - Diğer Resimli Anlatımlar 31 20-02-2011 23:40


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:37 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
www.FullOyun.com
Yandex.Metrica

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33