Full Oyun

Torrent Oyun indir
OYUN ÇEKİLİŞİ BU AKŞAM 19:30'DA (18.10.2015) YAŞANAN GECİKME İÇİN KUSURA BAKMAYIN.

&

Kırık Link Bildirim Merkezi!

&

FullOyun'daki faaliyetler

Üst kısımdaki arama ile daha detaylı ve isabetli arama yapabilirsiniz..

Geri git   Full Oyun > Bilgisayar Oyunu İndir > Spor - Yarış

Spor - Yarış (Fifa 2008,Nba 2008,F1,Pes 2008...)


Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-03-2008, 22:28   #1 (permalink)
Konu Sahibi
Max Payne
Acemi Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Mar 2008
Bulunduğu yer: Istanbul
Mesajlar: 11.118
Konular: 2897
Yaş: 53
Karizma
Rep Gücü : 1453
Rep Puanı : 156470051
Rep Seviyesi : Max Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 612
Beğendikleri: 197
Oyun Birinciliklerim Tournaments Won: 1

Standart Football Manager 2005 - Full - Oyun indir - Download - Yükle


: +
: www.fulloyun.com
: Mevcut
: Sanal Sürücü
: Max Payne
: 1 (1 GB)
: Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.


Boyutsuz oyun olur mu?

"Oyun" dediğimiz grafikli, etkileşimli ve bazı şeyleri değiştirebildiğiniz, buna göre bazı şeyler elde ettiğiniz programlar ile Championship Manager "oyunları" çelişir aslında, grafik namına neredeyse hiçbir yeteneğe sahip olmayan, sadece yazıdan ibaret ve "boyutsuz" bir programa oyun demek, oyun kavramının manasıyla çelişir. 3 boyuttan başkasına "istemem yan cebime koy" dendiği günümüzde boyutu bile olmayan bir oyun yapmak hiçbir mantığa sığmaz bu tezden gidecek olursak; kabaca ve oyunun yüzüne dahi bakmadan genelleme yapacak olursak.. Peki hiçbir teknik yeteneğe sahip olmayan bir yapım, nasıl bu kadar bağımlılık yaratıp sizi gerçek hayattan soyutlayabiliyor?

Aslında cevabı olmayan bu soruya verilebilecek bir yanıt varsa o da "SI Games'in büyüsü"dür. 10 seneyi aşkın süredir menajerlik oyunu geliştiren ve yaptığı hiçbir oyunda baltayı taşa vurma teşebbüsünde bulunmamış esrarengiz bir firma SI Games. Bundan 11 sene önce kendi halinde bir MS-Dos oyunuyla başlamıştı bu bağımlılık. Aslen İngiliz olan ve bu sebepten dolayı da İngiltere liglerine yoğunlaşan SI, sadece kendi egolarını tatmin etmek için giriştiği bu piyasada yeni bir çığır açtığının farkında olmaksızın İngiltere dışındaki liglere, İtalya'ya, Almanya'ya, ve daha pek çok ülkeye bulaşarak bu dermansız hastalığı dünyaya yayıyordu.

Ayrılığın tatlı yanı..

Championship Manager serisi 99-00, CM3, CM4 derken her geçen gün büyüyor ve yıllanmış şarap gibi yaşlandıkça daha da güzelleşiyordu. Yılların getirdiği olgunluk, tecrübe ve bu tecrübe dolayısıyla edindikleri on binlerce CM "bağımlısı" sayesinde gelen genişlik, CM serisini durdurulamaz bir kuvvet yapıyordu. Bu kuvveti FA Manager, Total Club Manager gibi küçük bir kitle tarafından sevilmesine karşın hayli cılız olan yapımlar yıkmaya çalıştıysa da, daha doğrusu SI'ın yarattığı menajerlik piyasasından kendilerine pay çıkartmak istedilerse de Championship Manager efsanesi emin adımlarla yoluna devam etti; ta ki geçtiğimiz yıla kadar...

Birçoğunuzun bildiği üzere türün yaratıcısı olmasına karşın tam anlamıyla söz sahibi olmayan SI Games, oyunun "patronu" olarak nitelendirebileceğimiz dağıtımcı Eidos ile sebebi belirsiz bir şekilde ayrıldı. Bu birliğin bozulmuş olması baştan hayli üzücü gibi görünse de bardağın dolu tarafına bakacak olursak artık devler arenasında iki adet Championship Manager var; birisi Eidos'un, yapımı için başka bir firmayı görevlendirdiği Championship Manager 5, diğeri ise türü yaratan SI Games'in bundan böyle "klasik" olarak adlandırılacağı oyunu Football Manager 2005.

Her ne kadar ön yargılı konuşmayı pek sevmesem de açıkçası CM5'in iyi olacağını pek tahmin etmiyorum. Herşeyden önce bir yanda bu türü yaratarak sakalları beyazlayan, diğer yanda ise bu oyunu "oynayarak büyüyen" genç ve yeni bir firma var. (isminin de gubidikliği göz ardı edilemez tabi :)) Beautiful Game Studios isimli Eidos'un CM serisini emanet ettiği bir diğer İngiliz firmasının oyunlarının ne kadar "güzel" olup olmayacağını önümüzdeki aylarda görebileceğiz, ancak BGS'nin elinde oyunun isim hakkı dışında hiçbir şey olmadığından, yani CM'yi sil baştan yapacak olduklarından açıkçası benim pek umudum yok. Ve bu sebepledir ki bundan böyle efsane olarak nitelendireceğimiz serinin CM değil, FM olacağını düşünüyorum.

Veri tabanı, editör, kısacası CM'yi CM yapan her şeyi elinde bulunduran ve bunca süreyi oyunu sıfırdan yaratmak yerine zaten oturmuş bir yapımı geliştirmekle harcayan SI Games, oyunla yüz yüze geleceğiniz an göreceğiniz üzere bütün vaatlerini fazlasıyla yerine getirmiş. Ancak ilk görüşte hafiften umutsuzluğa kapanabileceğiniz, ve belki de oyunun tek eksisiyle karşılaşıyorsunuz; karmaşık ara yüz. Gerçekten estetik ve göze hitap eder nitelikteki ara yüzün güzel görünmesi bir yana, kullanımı gerçekten zor; ve oyunu akıcı bir şekilde oynamayı zorlaştıran bir unsur. Championship Manager'daki sol tarafta bulunan ana menüler yukarıya, bunların alt menüleri de sol tarafa kaydırılarak teoride kolaylık sağlanmış; fakat iş pratiğe dökülünce birbirine karışan el ve ayaklarınız, size oyunun ara yüzünün gerçekten kötü tasarlandığını bildiriyor aslında.
Yazıdan ibaret bir oyunda atmosfer olur mu?

Her şeyden önce Football Manager'da sezdiğim en büyük yenilik, oyunun ciddi anlamda bir "atmosfere" sahip olması. Her yeni CM oyununda yapımcıların iddia ettiği ancak bir türlü bekleneni veremeyen medyayla etkileşim, FM ile had safhaya çıkmış. Artık diğer menajerler hakkında yorum yapabiliyor, derbi maç öncesi diyaloglara girebiliyor, ve fırtına dindikten sonra da maçı analiz edebiliyorsunuz. Ve bu yorumlar sadece sözde de kalmıyor, size karşı ağır yorumlar yapan bir menajere karşı ağzının payını vermediğiniz sürece oyuncuların morali bozuluyor, takım düzeni etkileniyor, ve hatta sizi pısırık olarak nitelendirip başka bir takıma gitmek isteyebiliyorlar!

Aynı şekilde yönetimin de etkilendiği ve ufak gibi görünse de perde arkası hayli büyük olan bu yorumlar, bir önceki Championship Manager'da ortaya çıkan "oyuncu profili"ne de etki ediyor. Menajerlerin yanı sıra oyuncularınızı da övüp yerebileceğiniz bu etkileşim faktörü bazen hayli dengesiz olabiliyor; örneğin kötü oynadığı için morali yerlerde sürünen bir oyuncunun maaşından kestiğiniz zaman oyuncunun morali yerine geliyor. Bu devirde böyle dürüst futbolcular dostlar başına :)

Sadece menajer-oyuncu yorumları değil, bir açığınızı yakalayıp spekülasyon yaratmak için didinen antipatik medyanın zaman zaman size yönelttiği sorular da takım ve profiliniz üzerinde etkili oluyor. Örneğin Gerrard gibi bir oyuncu 6 ay sakatlanınca size yöneltilen "Gerrard'ın eksikliğini hissedecek misiniz?" sorusuna vereceğiniz "yoo, niye ki?" gibisinden vurdumduymaz bir cevap, bu kadar gelecek vaat eden bir oyuncuyla aranızın bozulmasına neden olacaktır. (tecrübeyle sabit :)) Ve emin olun bir kasa elmanın içindeki bir çürük elma, diğerlerinin de çürümesine neden oluyor.

Medyayla etkileşimin yanı sıra, SI, kalitesini geliştirilen bir başka unsur olan "oyuncu avcılığı"nda bir kez daha göstermiş. "Scout"larınızı kıta, ülke, lig, takım, hatta turnuva için dahi görevlendireceğiniz bu sistemde aynı zamanda "scout"larınızın size sunacağı yıldız adayları hakkında yaş, kontrat, yetenekler gibi bazı kıstaslar belirleyebiliyorsunuz. Az paraya alıp yıldız yetiştirdiğiniz ve zevkten dört köşe olduğunuz bu bölümde, CM serisinde gelenek olduğu üzere gizli saklı köşelerdeki satın alınmayı bekleyen yıldız adaylarını daha kolay bulabiliyorsunuz. Bunun dışında kontratı biten ve henüz kontrat yenilememiş yıldızları takımının elinden çekip alabiliyorsunuz. (Darko Kovacevic'i almak zor değil mesela)

Hemen her alanda genişleyen ve sizi bilgiye boğan bir oyun olmuş Football Manager. Takımınızın kendi evinde ve deplasmanda giyeceği forma renklerinden tutun da ayrıntılı gelir-gider bilgilerine kadar her şey genişletilmiş. Özellikle gelirlerdeki ayrıntılar göz yaşartıcı düzeye gelmiş. Toplam verebileceğiniz maaş ile vermekte olduğunuz maaş değerleri ayağınızla yorganınız arasındaki dengeyi tutturmayı başarabiliyor. (sizin kabiliyetinizle de doğru orantılı tabii) Yenilenen arayüz de bazı ?ölümcül- eksileri dışında bu yenilik ve ayrıntı denizine katkıda bulunuyor ve hepten boğulmanıza sebep oluyor. Tek bir ekrandan pek çok ayrıntıya ulaşabiliyor olmamız aslında gelecek vaat ediyor gibi görünen bu ara yüzün büyük bir artısı; fakat önceden de belirttiğim gibi menülerin yerleri hakkında ciddi problemleri var oyunun; ve bu yerlerin sırf CM'den değişik olsun diye farklı yapılmış olmasını size hissettirmesi hiç de hoş değil.

Yenilik yağmurundan nasibini alan bir başka bölüm olan taktik ekranında artık çok daha derin taktikler yapabiliyor, ve biraz sonra değineceğim 2D maç motorunda bu taktiklerinizin her birini "hissedebiliyorsunuz". "Target Man" seçeneğine bir oyuncu atayarak bütün ataklarınızın o oyuncuda bitmesini sağlayabiliyor, "Playmaker"ı belirleyerek gole doğru giden akınlarınıza öncülük edecek, oyun kurucuyu(ları) belirleyebiliyorsunuz. Bunun dışında takımın ne kadar atak, ne kadar sert, ne kadar çabuk oynayacağını ve daha pek çok ayarı belirleyebildiğiniz ufak barlar sayesinde taktik bakımından çeşitlilik sağlayabiliyorsunuz. Önceki oyunlarda da bulunan ancak belirli seviyelerle kısıtlı kalan bu taktik kıstaslarının yanına forvet ile defans arasındaki genişliği ve takımınızın ne kadar çabuk oynayacağını belirten iki seçenek de eklenmiş. Çabukluk ayarıyla oynayarak maça hızlı başlayıp daha sonra oyunu soğutabileceğiniz gibi maç sonuna doğru ?duruma göre- seferberlik başlatabilirsiniz; ancak bu durumlarda öne çıkan şans faktörü sizin açınızdan yaver gitmezse, maçlar hiç de istemediğiniz şekillerde bitebiliyor.

Benliğini bulan futbol topu

Ve gelelim oyunun en çok geliştirildiği hissini veren bölümüne; 2D maç motoru! Championship Manager 4 ile baştan ön yargıyla yaklaşıp sonradan sevip aramıza kattığımız 2D maç motoru, önceki oyunlarda olmadığı kadar gerçekçi biçimde karşımıza çıkıyor. Pro Evolution Soccer'ın PC'ye gelmesiyle futbol oyunuyla "tanışan" PC oyuncularının bildiği üzere FIFA'nın en büyük problemi olan "içi boş top" sendromuna yakalanan 2D motorun yenilenmiş halinde neyse ki bu sorunun üstesinden gelinmiş, artık çok daha gerçekçi hareket eden bir futbol topumuz mevcut. Her ne kadar bazı yerlerde su birikintisinin üzerine gelmiş gibi aniden dursa da eski yapımlara oranla topun çok daha gerçekçi hareket ettiğini söylemek mümkün. Bütün bu geliştirmeler top fiziğiyle de kalmamış, yapay zeka da büyük oranda geliştirilmiş. Boşta olan adamları iyi gören, marke edilmemiş alanlara koşular yapan ve yeri geldiğinde kırmızı kart görme pahasına rakibi yere indirebilen zeka küpü futbolcular, oyunun havasını değiştirmiş. Özellikle son dakikalarda başa baş bir oyuna karşın galip olan sizseniz, rakibin üzerinizde kurduğu baskı bu cümlelerime baş sallamanıza yetecektir.

Takım seçimi konusunda yardımcı menajerin ayrıntılı raporunu görebileceğiniz "Get team report" fonksiyonu da Football Manager'ın bir diğer övgüye şayan kısmı olmuş. Geliştirebileceğiniz ve defans, orta saha ve forvet mevkilerinde en kötü, en iyi ve potansiyeli yüksek olan futbolcuların isimlerini sıralayan yardımcınız bu sayede hem eski oyunlardan daha fonksiyonel oluyor, hem de takım üzerindeki hakimiyetiniz artıp oyuncu seçiminde daha dikkatli davranabiliyorsunuz. Ayrıca bu fonksiyonellik sadece yardımcı menajer açısından da geçerli değil; diğer ?neredeyse- tüm takım çalışanlarının bir şekilde takıma katkısı oluyor, en azından eski oyunlardakinden daha aktifler; özellikle "scout"lar..

Yenilikleri saymakla bitmeyecek oyunun bir başka güzelliği ise oyuncu fotoğrafları. Total Club Manager'daki "modellemelerin" aksine vesikalık oyuncu fotoğraflarının yer aldığı oyun için yapımcıların sarf ettiği emek ve özene bakıp duygulanabilirsiniz. Eidos'a isyankar bir baş kaldırış ve iyi bir yapım ortaya çıkması herkes tarafından beklenen bir şeydi; ancak 3 oyunda uygulanabilecek fikirleri tek yapımda piyasaya süren SI Games kesinlikle ayakta alkışı, şapka çıkarışı, önünde eğilişi, ve bilumum saygı eylemlerini hak ediyor.

Menajerliğin götürdüğü yere git (?)

Her ne kadar karmaşık bir ara yüz problemi olsa da bunun, bundan sonraki oyunlarda üstesinden gelinebilecek olması bizi Football Manager'ın geleceği için daha da umutlandırıyor. Onlarca yeni fikir, medyayla etkileşimin ciddi biçimde artırılması ve bu sayede oyunun "atmosfere" kavuşup sizi iyice havaya sokması, Football Manager'ı gelmiş geçmiş en iyi menajerlik oyunu yapıyor arkadaşlar. Yapımcıların bu ürettiklerine karşılık yapabileceğimiz en iyi şey, Championship Manager efsanesinin isim değiştirerek yoluna aynen devam ettiğini kabul edip menajerliğin götürdüğü yere gitmemiz.

Bol gollü maçlar...YOK


Iyi kaleciler:

Hans-Jorg Butt
Sebastian Frey
Maarten Stekelenberg
Tim Wiese
Timo Hildebrand-Basta çok iyi degil ama sonra harika oluyor
Espen Johnsen-Norveçli
Petr Cech-Satin almasi zor ama neredeyse hiç gol yemiyor
Jan Lustavka-Genç Çekli
Gianluigi Buffon-Pahali fakat deger
Iker Casillas-Oyundaki en iyi genç kaleci


En iyi Genç Oyuncular

Eddie Gaven AM/FRC-Metrostars-17 yasinda
Freddy adu AMC-Dc united
Marcelinho FC -Gremio-bir sezonda 40 gol atabiliyor Daniel Szetela DMC- yas 16
Edgar Barreto DMRC-NEC-yas 19
Abel Enrique Aquilar DMC-Deportivo Cali yas 19
Salomon Kalou AMR-Feyenoord yas 19
Andrew Whing D/DMR-Coventry yas 19
Richard Chaplow MC-Burnley
Andrea Lazzari D/AML-AtalantaLink Kodu:
http://turbobit.net/ypvg576vlro8/OYUN1873.rar.html
Link Kodu:
http://www.nitroflare.com/view/EAB7FA6463A9152/OYUN1873.rar

mossuoe bunu beğendi.

İmza

Tüm konuları malum takip edemiyorum o sebepten sorunlarınızı "Kırık link bildirim merkezine" iletiniz..

Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..


Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

©Copyright FullOyun & Since 2003
█║▌│ █║▌ ║││█║█║


Konu Tomb Raider tarafından (16-04-2010 Saat 19:28 ) değiştirilmiştir..
Max Payne isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Site Reklamları..
Alt 23-04-2008, 15:40   #2 (permalink)
enssthor
Misafir
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Mesajlar: n/a
Konular: 73
Karizma
Beğeniler
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Oyun Birinciliklerim
Standart


eywallah

Alıntı ile Cevapla
Alt 25-04-2008, 10:15   #3 (permalink)
velisarios
Misafir
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Mesajlar: n/a
Konular: 73
Karizma
Beğeniler
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Oyun Birinciliklerim
Standart


saol aga

Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2008, 12:17   #4 (permalink)
erkangs
Misafir
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Mesajlar: n/a
Konular: 73
Karizma
Beğeniler
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Oyun Birinciliklerim

:Dsaol emege saygimiz var

Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2008, 12:43   #5 (permalink)
admin45
Misafir
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Mesajlar: n/a
Konular: 73
Karizma
Beğeniler
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Oyun Birinciliklerim

:)saol
iiiiiiiiii

Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
2005, download, football, full, indir, isocdrom, manager, oyun, yükle

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Football Manager 2008 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Spor - Yarış 815 02-10-2015 21:35
Football Manager 2013 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Spor - Yarış 472 05-07-2015 17:13
Football Manager 2014 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Spor - Yarış 95 05-07-2015 16:59
Football Manager 2007 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Spor - Yarış 86 27-05-2015 16:18
Football Manager 2010 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Spor - Yarış 2679 07-10-2013 23:06


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:31 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
www.FullOyun.com
Yandex.Metrica

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36