Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                                                       "
Sayfa 1/43 1234567891011 ... SonSon
212 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.983
  Konular
  2792
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Football Manager 2005 - TORRENT - TURBOBIT Full indir

  Sürüm Adı : +
  Rar Şifresi : www.fulloyun.com
  Crack : Mevcut
  Dosya Türü : Sanal Sürücü
  Max Payne : Max Payne
  Part Sayısı : 1 (1 GB)
  Sanal Sürücü Programı : Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.


  Boyutsuz oyun olur mu?

  "Oyun" dediğimiz grafikli, etkileşimli ve bazı şeyleri değiştirebildiğiniz, buna göre bazı şeyler elde ettiğiniz programlar ile Championship Manager "oyunları" çelişir aslında, grafik namına neredeyse hiçbir yeteneğe sahip olmayan, sadece yazıdan ibaret ve "boyutsuz" bir programa oyun demek, oyun kavramının manasıyla çelişir. 3 boyuttan başkasına "istemem yan cebime koy" dendiği günümüzde boyutu bile olmayan bir oyun yapmak hiçbir mantığa sığmaz bu tezden gidecek olursak; kabaca ve oyunun yüzüne dahi bakmadan genelleme yapacak olursak.. Peki hiçbir teknik yeteneğe sahip olmayan bir yapım, nasıl bu kadar bağımlılık yaratıp sizi gerçek hayattan soyutlayabiliyor?

  Aslında cevabı olmayan bu soruya verilebilecek bir yanıt varsa o da "SI Games'in büyüsü"dür. 10 seneyi aşkın süredir menajerlik oyunu geliştiren ve yaptığı hiçbir oyunda baltayı taşa vurma teşebbüsünde bulunmamış esrarengiz bir firma SI Games. Bundan 11 sene önce kendi halinde bir MS-Dos oyunuyla başlamıştı bu bağımlılık. Aslen İngiliz olan ve bu sebepten dolayı da İngiltere liglerine yoğunlaŝan!SA, sadece kendi egolarını tatmin etmek için giriştiği bu piyasada yeni bir çığır açtığının farkında olmaksızın İngiltere dışındaki liglere, İtalya'ya, Almanya'ya, ve daha pek çok ülkeye bulaşarak bu dermansız hastalığı dünyaya yayıyordu.

  Ayrılığın tatlı yanı..

  Championship Manager serisi 99-00, CM3, CM4 derken her geçen gün büyüyor ve yıllanmış şarap gibi yaşlandıkça daha da güzelleşiyordu. Yılların getirdiği olgunluk, tecrübe ve bu tecrübe dolayısıyla edindikleri on binlerce CM "bağımlısı" sayesinde gelen genişlik, CM serisini"durdtr}lamaz bir kuvvet yapıyordu. Bu kuvveti FA Manager, Total Club Manager gibi küçük bir kitle tarafından sevilmesine karşın hayli cılız olan yapımlar yıkmaya çalıştıysa da, daha doğrusu SI'ın yarattığı menajerlik piyasasından kendilerine pay çıkartmak istedilerse de Championship Manager efsanesi emin adımlarla yoluna devam etti; ta ki geçtiğimiz yıla kadar...

  Birçoğunuzun bildiği üzere türün yaratıcısı olmasına karşın tam anlamıyla söz sahibi olmayan SI Games, oyunun "patronu" olarak nitelendirebileceğimiz dağıtımcı Eidos ile sebebi belirsiz bir şekilde ayrıldı. Bu birliğin bozulmuş olması baştan hayli üzücü gibi görünse de bardağın dolu tarafına bakacak olursak artık devler arenasında iki adet Championship Manager var; birisi Eidos'un, yapımı için başka bir firmayı görevlendirdiği Championship Manager 5, diğeri ise türü yaratan SI Games'in bundan böyle "klasik" olarak adlandırılacağı oyunu Football Manager 2005.

  Her ne kadar ön yargılı konuşmayı pek sevmesem de açıkçası CM5'in iyi olacağını pek tahmin etmiyorum. Herşeyden önce bir yanda bu türü yaratarak sakalları beyazlayan, diğer yanda ise bu oyunu "oynayarak büyüyen" genç ve yeni bir firma var. (isminin de gubidikliği göz ardı edilemez tabi :)) Beautiful Game Studios isimli Eidos'un CM serisini emanet ettiği bir diğer İngiliz firmasının oyunlarının ne kadar "güzel" olup olmayacağını önümüzdeki aylarda görebileceğiz, ancak BGS'nin elinde oyunun isim hakkı dışında hiçbir şey olmadığından, yani CM'yi sil baştan yapacak olduklarından açıkçası benim pek umudum yok. Ve bu sebepledir ki bundan böyle efsane olarak nitelendireceğimiz serinin CM değil, FM olacağını düşünüyorum.

  Veri tabanı, editör, kısacası CM'yi CM yapan her şeyi elinde bulunduran ve bunca süreyi oyunu sıfırdan yaratmak yerine zaten oturmuş bir yapımı geliştirmekle harcayan SI Games, oyunla yüz yüze geleceğiniz an göreceğiniz üzere bütün vaatlerini fazlasıyla yerine getirmiş. Ancak ilk görüşte hafiften umutsuzluğa kapanabileceğiniz, ve belki de oyunun tek eksisiyle karşılaşıyorsunuz; karmaşık ara yüz. Gerçekten estetik ve göze hitap eder nitelikteki ara yüzün güzel görünmesi bir yana, kullanımı gerçekten zor; ve oyunu akıcı bir şekilde oynamayı zorlaştıran bir unsur. Championship Manager'daki sol tarafta bulunan ana menüler yukarıya, bunların alt menüleri de sol tarafa kaydırılarak teoride kolaylık sağlanmış; fakat iş pratiğe dökülünce birbirine karışan el ve ayaklarınız, size oyunun ara yüzünün gerçekten kötü tasarlandığını bildiriyor aslında.
  Yazıdan ibaret bir oyunda atmosfer olur mu?

  Her şeyden önce Football Manager'da sezdiğim en büyük yenilik, oyunun ciddi anlamda bir "atmosfere" sahip olması. Her yeni CM oyununda yapımcıların iddia ettiği ancak bir türlü bekleneni veremeyen medyayla etkileşim, FM ile had safhaya çıkmış. Artık diğer menajerler hakkında yorum yapabiliyor, derbi maç öncesi diyaloglara girebiliyor, ve fırtına dindikten sonra da maçı analiz edebiliyorsunuz. Ve bu yorumlar sadece sözde de kalmıyor, size karşı ağır yorumlar yapan bir menajere karşı ağzının payını vermediğiniz sürece oyuncuların morali bozuluyor, takım düzeni etkileniyor, ve hatta sizi pısırık olarak nitelendirip başka bir takıma gitmek isteyebiliyorlar!

  Aynı şekilde yönetimin de etkilendiği ve ufak gibi görünse de perde arkası hayli büyük olan bu yorumlar, bir önceki Championship Manager'da ortaya çıkan "oyuncu profili"ne de etki ediyor. Menajerlerin yanı sıra oyuncularınızı da övüp yerebileceğiniz bu etkileşim faktörü bazen hayli dengesiz olabiliyor; örneğin kötü oynadığı için morali yerlerde sürünen bir oyuncunun maaşından kestiğiniz zaman oyuncunun morali yerine geliyor. Bu devirde böyle dürüst futbolcular dostlar başına :)

  Sadece menajer-oyuncu yorumları değil, bir açığınızı yakalayıp spekülasyon yaratmak için didinen antipatik medyanın zaman zaman size yönelttiği sorular da takım ve profiliniz üzerinde etkili oluyor. Örneğin Gerrard gibi bir oyuncu 6 ay sakatlanınca size yöneltilen "Gerrard'ın eksikliğini hissedecek misiniz?" sorusuna vereceğiniz "yoo, niye ki?" gibisinden vurdumduymaz bir cevap, bu kadar gelecek vaat eden bir oyuncuyla aranızın bozulmasına neden olacaktır. (tecrübeyle sabit :)) Ve emin olun bir kasa elmanın içindeki bir çürük elma, diğerlerinin de çürümesine neden oluyor.

  Medyayla etkileşimin yanı sıra, SI, kalitesini geliştirilen bir başka unsur olan "oyuncu avcılığı"nda bir kez daha göstermiş. "Scout"larınızı kıta, ülke, lig, takım, hatta turnuva için dahi görevlendireceğiniz bu sistemde aynı zamanda "scout"larınızın size sunacağı yıldız adayları hakkında yaş, kontrat, yetenekler gibi bazı kıstaslar belirleyebiliyorsunuz. Az paraya alıp yıldız yetiştirdiğiniz ve zevkten dört köşe olduğunuz bu bölümde, CM serisinde gelenek olduğu üzere gizli saklı köşelerdeki satın alınmayı bekleyen yıldız adaylarını daha kolay bulabiliyorsunuz. Bunun dışında kontratı biten ve henüz kontrat yenilememiş yıldızları takımının elinden çekip alabiliyorsunuz. (Darko Kovacevic'i almak zor değil mesela)

  Hemen her alanda genişleyen ve sizi bilgiye boğan bir oyun olmuş Football Manager. Takımınızın kendi evinde ve deplasmanda giyeceği forma renklerinden tutun da ayrıntılı gelir-gider bilgilerine kadar her şey genişletilmiş. Özellikle gelirlerdeki ayrıntılar göz yaşartıcı düzeye gelmiş. Toplam verebileceğiniz maaş ile vermekte olduğunuz maaş değerleri ayağınızla yorganınız arasındaki dengeyi tutturmayı başarabiliyor. (sizin kabiliyetinizle de doğru orantılı tabii) Yenilenen arayüz de bazı ?ölümcül- eksileri dışında bu yenilik ve ayrıntı denizine katkıda bulunuyor ve hepten boğulmanıza sebep oluyor. Tek bir ekrandan pek çok ayrıntıya ulaşabiliyor olmamız aslında gelecek vaat ediyor gibi görünen bu ara yüzün büyük bir artısı; fakat önceden de belirttiğim gibi menülerin yerleri hakkında ciddi problemleri var oyunun; ve bu yerlerin sırf CM'den değişik olsun diye farklı yapılmış olmasını size hissettirmesi hiç de hoş değil.

  Yenilik yağmurundan nasibini alan bir başka bölüm olan taktik ekranında artık çok daha derin taktikler yapabiliyor, ve biraz sonra değineceğim 2D maç motorunda bu taktiklerinizin her birini "hissedebiliyorsunuz". "Target Man" seçeneğine bir oyuncu atayarak bütün ataklarınızın o oyuncuda bitmesini sağlayabiliyor, "Playmaker"ı belirleyerek gole doğru giden akınlarınıza öncülük edecek, oyun kurucuyu(ları) belirleyebiliyorsunuz. Bunun dışında takımın ne kadar atak, ne kadar sert, ne kadar çabuk oynayacağını ve daha pek çok ayarı belirleyebildiğiniz ufak barlar sayesinde taktik bakımından çeşitlilik sağlayabiliyorsunuz. Önceki oyunlarda da bulunan ancak belirli seviyelerle kısıtlı kalan bu taktik kıstaslarının yanına forvet ile defans arasındaki genişliği ve takımınızın ne kadar çabuk oynayacağını belirten iki seçenek de eklenmiş. Çabukluk ayarıyla oynayarak maça hızlı başlayıp daha sonra oyunu soğutabileceğiniz gibi maç sonuna doğru ?duruma göre- seferberlik başlatabilirsiniz; ancak bu durumlarda öne çıkan şans faktörü sizin açınızdan yaver gitmezse, maçlar hiç de istemediğiniz şekillerde bitebiliyor.

  Benliğini bulan futbol topu

  Ve gelelim oyunun en çok geliştirildiği hissini veren bölümüne; 2D maç motoru! Championship Manager 4 ile baştan ön yargıyla yaklaşıp sonradan sevip aramıza kattığımız 2D maç motoru, önceki oyunlarda olmadığı kadar gerçekçi biçimde karşımıza çıkıyor. Pro Evolution Soccer'ın PC'ye gelmesiyle futbol oyunuyla "tanışan" PC oyuncularının bildiği üzere FIFA'nın en büyük problemi olan "içi boş top" sendromuna yakalanan 2D motorun yenilenmiş halinde neyse ki bu sorunun üstesinden gelinmiş, artık çok daha gerçekçi hareket eden bir futbol topumuz mevcut. Her ne kadar bazı yerlerde su birikintisinin üzerine gelmiş gibi aniden dursa da eski yapımlara oranla topun çok daha gerçekçi hareket ettiğini söylemek mümkün. Bütün bu geliştirmeler top fiziğiyle de kalmamış, yapay zeka da büyük oranda geliştirilmiş. Boşta olan adamları iyi gören, marke edilmemiş alanlara koşular yapan ve yeri geldiğinde kırmızı kart görme pahasına rakibi yere indirebilen zeka küpü futbolcular, oyunun havasını değiştirmiş. Özellikle son dakikalarda başa baş bir oyuna karşın galip olan sizseniz, rakibin üzerinizde kurduğu baskı bu cümlelerime baş sallamanıza yetecektir.

  Takım seçimi konusunda yardımcı menajerin ayrıntılı raporunu görebileceğiniz "Get team report" fonksiyonu da Football Manager'ın bir diğer övgüye şayan kısmı olmuş. Geliştirebileceğiniz ve defans, orta saha ve forvet mevkilerinde en kötü, en iyi ve potansiyeli yüksek olan futbolcuların isimlerini sıralayan yardımcınız bu sayede hem eski oyunlardan daha fonksiyonel oluyor, hem de takım üzerindeki hakimiyetiniz artıp oyuncu seçiminde daha dikkatli davranabiliyorsunuz. Ayrıca bu fonksiyonellik sadece yardımcı menajer açısından da geçerli değil; diğer ?neredeyse- tüm takım çalışanlarının bir şekilde takıma katkısı oluyor, en azından eski oyunlardakinden daha aktifler; özellikle "scout"lar..

  Yenilikleri saymakla bitmeyecek oyunun bir başka güzelliği ise oyuncu fotoğrafları. Total Club Manager'daki "modellemelerin" aksine vesikalık oyuncu fotoğraflarının yer aldığı oyun için yapımcıların sarf ettiği emek ve özene bakıp duygulanabilirsiniz. Eidos'a isyankar bir baş kaldırış ve iyi bir yapım ortaya çıkması herkes tarafından beklenen bir şeydi; ancak 3 oyunda uygulanabilecek fikirleri tek yapımda piyasaya süren SI Games kesinlikle ayakta alkışı, şapka çıkarışı, önünde eğilişi, ve bilumum saygı eylemlerini hak ediyor.

  Menajerliğin götürdüğü yere git (?)

  Her ne kadar karmaşık bir ara yüz problemi olsa da bunun, bundan sonraki oyunlarda üstesinden gelinebilecek olması bizi Football Manager'ın geleceği için daha da umutlandırıyor. Onlarca yeni fikir, medyayla etkileşimin ciddi biçimde artırılması ve bu sayede oyunun "atmosfere" kavuşup sizi iyice havaya sokması, Football Manager'ı gelmiş geçmiş en iyi menajerlik oyunu yapıyor arkadaşlar. Yapımcıların bu ürettiklerine karşılık yapabileceğimiz en iyi şey, Championship Manager efsanesinin isim değiştirerek yoluna aynen devam ettiğini kabul edip menajerliğin götürdüğü yere gitmemiz.

  Bol gollü maçlar...  YOK


  Iyi kaleciler:

  Hans-Jorg Butt
  Sebastian Frey
  Maarten Stekelenberg
  Tim Wiese
  Timo Hildebrand-Basta çok iyi degil ama sonra harika oluyor
  Espen Johnsen-Norveçli
  Petr Cech-Satin almasi zor ama neredeyse hiç gol yemiyor
  Jan Lustavka-Genç Çekli
  Gianluigi Buffon-Pahali fakat deger
  Iker Casillas-Oyundaki en iyi genç kaleci


  En iyi Genç Oyuncular

  Eddie Gaven AM/FRC-Metrostars-17 yasinda
  Freddy adu AMC-Dc united
  Marcelinho FC -Gremio-bir sezonda 40 gol atabiliyor Daniel Szetela DMC- yas 16
  Edgar Barreto DMRC-NEC-yas 19
  Abel Enrique Aquilar DMC-Deportivo Cali yas 19
  Salomon Kalou AMR-Feyenoord yas 19
  Andrew Whing D/DMR-Coventry yas 19
  Richard Chaplow MC-Burnley
  Andrea Lazzari D/AML-Atalanta
  Kod:
  http://turbobit.net/ypvg576vlro8/OYUN1873.rar.html
  Kod:
  http://tt.fulloyun.com/torrent/OYUN1873.rar
  Konu Tomb Raider tarafından (16-04-2010 Saat 18:28 ) değiştirilmiştir.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 2. #2
  enssthor
  enssthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  eywallah

 3. #3
  velisarios
  velisarios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  saol aga

 4. #4
  erkangs
  erkangs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!
  :Dsaol emege saygimiz var

 5. #5
  admin45
  admin45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!
  :)saol
  iiiiiiiiii

Sayfa 1/43 1234567891011 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Fifa 2005 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Tomb Raider in forum Spor - Yarış
  Cevaplar: 708
  Son Mesaj: 28-03-2016, 08:55
 2. Colin McRae Rally 2005 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Spor - Yarış
  Cevaplar: 345
  Son Mesaj: 03-02-2016, 14:17
 3. Deer Hunter 2005 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Tomb Raider in forum Simulasyon Oyunlar
  Cevaplar: 249
  Son Mesaj: 19-08-2015, 00:24
 4. FIFA Manager 11 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Spor - Yarış
  Cevaplar: 487
  Son Mesaj: 13-08-2015, 03:59
 5. Heroes Of The Pacific - 2005 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Tomb Raider in forum Simulasyon Oyunlar
  Cevaplar: 63
  Son Mesaj: 11-10-2014, 17:19

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

football manager 2005.

football manager 2005 download

fm 2005 turkish.ltf indir

football manager 2005 download free

football manager 2005 torrent

fm 2005 indir

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33