Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  BYJPNGAMES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  34
  Konular
  23
  Tecrübe Puanı
  0
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart İron Man - İnceleme

  ron Man'in tüm çizgi roman karakterleri arasında özel bir yeri vardır. Müthiş servetini saymazsak normalde hiçbir gücü yoktur. Diğer kahramanlar gibi zorluklar çekip, hayat çemberinden de geçmemiştir. Zengin, dahi bir playboy olan Antony Stark, aynı zamanda sorumsuzluğuyla da ünlüdür. Bu yüzden babasıyla arası bir türlü de düzelmez. Babasının ölümünden sonra ise bu kötü özelliklerini daha da arttırır. Ancak her şey bir olay yüzünden değişir. Tony Stark Afganistan'da yeni geliştirdiği bir füzeyi tanıtırken teröristler tarafından kaçırılır. On Halkla adlı bu grup tüm dünyaya yayılmış ve hatırı sayılır bir güce sahiptirler. Bu kaçırma operasyonu sırasında bir patlama olur ve Tony ağır yaralanır. Patlama göğsüne ve kalbine ufak demir parçalarının girmesine neden olmuştur. Başka bir rehine olan Prof. Yin Sen sayesinde Tony bu kesin ölümden kurtulur. Yin Sen Tony'nin kalbine bir elektro mıknatıs yerleştirir, bu cihaz metal parçalarının kalbin ve damarların içinde ilerlemesini engeller.

  Böylece Tony Demir Adam'lığa ilk adımını atmıştır. Kendisini kaçıran teröristler ondan gelişmiş bir füze yapmasını ister. Ancak onun başka planları vardır. Prof Yin Sen'in de yardımıyla oradan kaçmak için kendine Iron Man zırhının prototipini yapar. Bu andan itibaren oyunun kontrolü bize geçiyor. Hemen bir bakışta oyunun grafiklerinin ne kadar da geri kalmış olduğu göze çarpıyor. Yapımcılar, oyunla ilgili büyük vaatler de bulunmuştu. Hatta şimdiye kadar çıkmış en iyi süper kahraman oyunu olma potansiyeline sahipti. Grafiklerin yarattığı hayal kırıklığını atlattıktan sonra karşımızda geçmemiz gereken ilk görev var. Buradaki amacımız; zırhın nimetlerini kullanıp teröristlerin elinden kaçmak. Genelde süper kahraman oyunlarının gayet karmaşık ve illa ki joystick isteyen bir kontrol tarzı vardır. Ancak Iron Man sadece klavye ve Mouse ile rahat kontrol edilebiliyor.

  Önümüze gelen teröristlere saldırırken birden Black Sabath adlı müzik grubunun ünlü Iron Man parçası çalmaya başlıyor. Daha önce filmin tanıtım fragmanlarında da duyulan bu melodi oyuncuyu hemen havaya sokuyor...
  Demir Adam gibi hissedin

  Önümüze gelen teröristleri yumruklar ve alev silahlarıyla yok ediyoruz. Bir taraftan da teröristlerin ele geçirdiği Stark Şirketler grubuna ait güçlü silahları yok etmeye çalışıyoruz. Tony kaçmaya çalışırken Yin Sen de ona yardımcı olmak için kendini feda ediyor. Bu olay Tony Stark’ın hayatındaki dönüm noktası oluyor. Teröristlerin elinden kurtulup ülkesine geri döndüğü zaman ilk işi sadece silah üreten Stark Yatırımın bu sektörden ayrıldığını söyleyen bir açıklama yapmak oluyor. Oyunun ana konusu da bu noktadan itibaren başlıyor. Bu ani karar, şirketin eski müşterilerini ve özellikle teröristleri çok sinirlendiriyor ve Stark Yatırıma ait yerlere saldırmaya başlıyorlar.
  Bu sırada Tony de dünyanın gelmiş geçmiş en iyi silahını yapmak ile uğraşıyor. Bilinen Demir Adam zırhını test ederken, oyun bize uçma sistemini öğretiyor. Açıkcası, Iron Man The Game’i ilginç kılan özelliklerden birisi de uçma sistem. Sadece birkaç tuş ve Mouse ile çok rahat kontrol edilebiliyor. Üstelik kötü grafiklerine rağmen yapımcılar uçma hissini vermeyi başarmışlar. Silahlar ise zırhın el kısmında ateş ediyor. Oyunun ortasına kadar amacımız; Iron Man zırhının gücüyle Stark Yatırımın daha önce sattığı güçlü silahları yok etmek. Fazla gösterişli olmayan menülerden bölümleri seçip oynuyoruz. Daha önce yapımcıların açıkladığının aksine, harita üzerinde özgürce dolaşıp istediğimiz bölümleri yapma gibi bir şansımız yok. Sadece belirli görevleri yapabiliyoruz. Oyun boyunca, tıpkı filmde olduğu gibi gelişmiş yapay zeka ve bilgisayar Jarvis bize yardımcı oluyor. Yapacağımız görevleri söylüyor ve bazı ipuçları veriyor. Aynı zamanda Tony Stark’ın onunla sohbetleri, komik ve eğlenceli olmuş. Demir Adam konuşurken sesi filmdeki gibi mekanik çıkıyor. Bu da Iron Man The Game'in başarılı unsurlarından birisi.

  Uçmanın tadını çıkartın

  Görevler genelde çok basit. Herkesi öldür, silahları yok et ve Iron Man zırhının özelliklerinden sonuna kadar tadını çıkart şeklinde ilerliyor. Zırhın güçleri temel olarak üç ana güç altında toplanmış. Bunlar: Uçuş, Zırh ve Silah adını taşıyor. Görev sırasındaki yaşanılan olaylara göre zırhın gücünü bu üçünden birine yöneltmek lazım. Aslında güzel bir düşünce ancak çoğu zaman lazım olmuyor. Gücün çoğunluğu bir özelliğe toplanınca, diğerlerini kullanma kapasitesi de düşüyor. Mesela; Uçuşa tam güç verdiğimizde Demir Adam normalden çok daha hızlı uçuyor. Ancak zırhının koruması düşüyor. Eğer zırha güç aktırılırsa, bir ordu bile saldırsa neredeyse hiç zarar görmüyor. Ancak lazer ve uçma gücü düştüğü için iş yumruklara düşüyor.

  Bölüm geçtikçe Iron Man'in güçleri de gelişiyor. Baştayken, güçsüz bir lazer, elinin üzerinden çıkan taramalı tüfek ve omuzlarından çıkan füzeler varken ilerleyen zamanlarda bu silahlar düşmanları tek atışta öldürecek kadar güçleniyorlar. Ancak düşmanlar da bizimle birlikte güçleniyor, biraz daha zeki oluyorlar. Tank ve helikopterler de savaş sırasında bize saldırıyor. Iron Man olmanın en eğlenceli yanı, bu ölümcül silahların ufak böcek haline gelmesi. Bu ağır mekanize araçların yanına gidip kilitlenme tuşuna basınca oyun bizden sırasıyla ekranda çıkan tuşlara basmamızı istiyor. Biz bunu yaparken Iron Man ise düşman araçlarını parçalıyor.

  Bölüm sonlarında ise bize denk düşmanlar var. Iron Man'in kullandığı zırhın teknolojisinin farklı versiyonları olan Titanyum Adam ve Iron Monger dövüşeceğimiz düşmanlar arasında. Ayrıca tam donanımlı bir Hovercraft, Uçak Gemisi ve tasarım harikası sayılabilecek Uçan Dev kalede bölüm sonu düşmanlarından...  Filmin kat ve kat doyurucu olduğunu düşününce oyun hayal kırıklığına uğratıyor.

  Tony’in yaptığı kötü davranışlar yüzünden arınma aradığı bu yolculukta, çölden kutuplara bir çok mekan dolaşıyoruz. Oyun ilerledikçe haritalar da genişliyor, biraz daha hareket ve özgürlük sunuyor. Ancak bu özgürlük asla yeterli değil. Seslendirmeler ise grafiklere göre çok daha başarılı. Filmin oyuncuları oyundaki karakterlerini de seslendirmişler. Kısacası Iron Man The Game büyük bir potansiyali harcarken, bize hem iyi hem de kötü bir oyun sunuyor. Geri kalmış grafikleri ve fazla bir şey sunmayan oynanışı ile kötü. Ancak, özellikle uçma hissini vermesi ve Iran Man zırhının tüm nimetlerini kullandırması ise iyi yönü. Marvel, kötü grafikler ve kısa oynanış tarzını bir satış stratejisi olarak kullanmış. Bunun dışında filmde ve çizgi romanda kullandığı değişik zırhlar seçilip de bölümler tekrar oynanabiliyor. Geçtiğimiz yıl çıkan Spider-Man 3'ün oyunu yüksek bir sistem istiyordu. Bu da PC'de istedikleri satış grafiğine ulaşmalarını engellemişti. Bu taktiğin ne kadar başarısız olduğunu anlayıp umarım diğer film oyunlarında aşırı sistem ile düşük sistem arasında dengeyi tuttururlar.

  Oyunun içerisinde tatmin edici ekstralar var. Hem film hem de oyun hakkında, Tony Stark'ı oynayan Robert Downey Jr. tüm Marvel süper kahramanlarının yaratımında sözü ve emeği geçen Stan Lee'nin yorumlarının bulunduğu bir belgesel var. Ayrıca önümüzdeki ay gösterime girecek Incredible Hulk filminden görüntüler ve oyununun yapımıyla ilgili notları içeren bir video da var. Her bölümün konsept tasarımları da Bonus bölümüne eklenmiş. Kısacası, filmi izleyip Iron Man’liğin tadına bakmak için iyi bir oyun. Tabii ki kötü grafiklerin yapamadıkları için bazen biraz hayal gücünüzü kullanmanız lazım. Ancak karakteri zaten sevmiyorsanız, oyunun yanına bile yaklaşmayın.

  __________________

 2. #2
  Status
  Offline
  Mélyy_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Yer
  ιzмιт кöяƒєzι ;)
  Mesajlar
  4.020
  Konular
  226
  Tecrübe Puanı
  194226
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: İron Man(Pc)

  Hiç oynamadım bu oyunu oynamamda sevmedim adamın tipini :D

 3. #3
  Status
  Offline
  BYJPNGAMES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  34
  Konular
  23
  Tecrübe Puanı
  0
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: İron Man(Pc)

  :) sen benım o sitede nickimi arat tmm mı sitenin adı o harfiyle başlıyor tmm mı ;) gör beni kariyerimi bu forumda sürdürmeye karar verdim

 4. #4
  Status
  Offline
  eempiree51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Yaş
  30
  Mesajlar
  2.206
  Konular
  39
  Tecrübe Puanı
  2417
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: İron Man - İnceleme

  Biraz cocuk oyunu gibi olmus :D

 5. #5
  Status
  Offline
  ozanarif00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  295
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: İron Man - İnceleme

  indirme linki nerde

Sayfa 1/2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. İron Man 2 Sahipsiz Kaldı.
  By Mélyy_41 in forum Oyun Haberleri
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 02-06-2011, 22:34
 2. iRon man renkler yok :( :( :( yardımm
  By Haakan08 in forum Oyun Hakkında Sorunlarınız
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 24-09-2010, 19:52
 3. hearts of iron 3 yardım!
  By sapper55 in forum Oyun Hakkında Sorunlarınız
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-03-2010, 12:14
 4. İron Man - İnceleme (PC)
  By nature in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 19-12-2009, 08:32
 5. Yardım: Hearts Of İron 3
  By Emrefb12 in forum Oyun Hakkında Sorunlarınız
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 16-10-2009, 22:38

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261