Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
4 sonuçtan 1 ile 4 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  nature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Yer
  Adanalayık..
  Yaş
  25
  Mesajlar
  3.795
  Konular
  1006
  Tecrübe Puanı
  21475301
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Modnation Racers - İnceleme (Playstation 3)

  Seni arabamla döverim!

  Uzun süredir hayatımızda arabalar var. Ne için kullanırız onları? Gezmek, eğlenmek, yarışmak, bazen de savaşmak! Savaşmak mı, nasıl yani? Gerçekten de öyle. Belki konuya yabancı olabilirsiniz, ama araç savaşları yıllardır var. Örnek mi istiyorsunuz; Twisted Metal'i verelim. Sony'nin başarılı serilerinden olan bu yapım, şüphesiz ki farklı firmalara da oyun yapma konusunda ilham verdi. Yine bir örnek ister misiniz? Mortal Kombat: Armageddon demek istiyorum. Oynamadıysanız bile en azından Youtube'da "Mortal Race" diye aratıp, izleyebilirsiniz.

  Gelelim yeni ders konumuza, yani Modnation Racers'a. Bu biraz farklı, biraz da benzer özelliklere sahip bir oyun. Belli ki "tasarım" çılgınlığı, yeni yapımlar için devamlılığı sağlayan unsurların başında gelecek. Oyna, geliştir, paylaş sloganıyla tanıtılan Modnation Racers, farklı tasarımlar yapabileceğiniz, kendi pistinizi hazırlayabileceğiniz, diğer oyuncularla yarışabileceğiniz ve dahasını yapabileceğiniz bir oyun. Tabii ki biraz sabretmek şartıyla.

  Bir zamanlar ve günümüz

  PS3'e yapılan yüklemenin ardından kaliteli bir videoyla karşılaşıyoruz. Karting tarihi üzerine taş devrinden başlayan ve günümüze kadar uzanan detaylı ve eğlenceli görüntüler hazırlanmış. Bu dakikalarda Elvis, Micheal Jackson ve hatta Axl Rose (benzetmiş de olabilirim) gibi isimlerin oyuna uyarlanmış hallerini görüyoruz. İlginç sesler ve atraksiyonlar da cabası. Eller, PS3 gamepad'inde ısınma turları atmaya henüz başlamışken, menünün gelmediğini ve direkt yarış alanına adım attığımızı fark ediyoruz...  Farklı ve ilginç tasarımlara sahip yarışçılar, başlama işaretinin gelmesiyle birlikte harekete geçmek için bekliyor. Bu esnada kontroller hakkında ilk direktifleri alıp, bitiş çizgisine doğru gaza basıyoruz. Kontroller zor değil, kısa sürede alışabilirsiniz. Amacımız, yarışları kazanmak. Ana hedef bu, ancak ne şekilde yapacağımız konusunda bir sınırlama getirilmemiş. Düşmanlarımızı (düşman diyorum, çünkü hiç biri sportmen davranmıyor) yoldan çıkarmak ve geri plana itmek için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

  Katliam da yaparım, kariyer de!

  Bir kere şuna açıklık getirelim; adil davranarak yarış kazanamazsınız. Çoğu kez çamura yatmalı, kurduğunuz tuzaklarla diğer araçları yanıltmalı ve size karşı yapılan saldırılardan en az hasarla kurtulmalısınız. Neler yapabiliriz? Neler yapmıyoruz ki, doğru hamleleri yaptığınızda düşmanlar korksun sizden. Yol üzerinde bazı simgeler yer alıyor. Bunlar, sizin hızınıza kısa süreliğine olumlu yönde etki ettiği gibi, bazı saldırı özelliklerini de kazanmanıza yardımcı oluyor. Sizi geçen bir araca elektrik enerjisi vererek mekanizmasını bir süreliğine bozabilir, güçlü dalgalar yayarak dengesizliğe sebep olabilir ya da ateşli bir çözüm olarak roket kullanıp, rakibinizi paramparça edebilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi?

  Futbolda omuz omuza mücadele önemlidir. Bu, iki oyuncu arasındaki hırsı üst seviyeye taşıdığı gibi, ayakta kalmayı becerebilenin başarılı olacağının da göstergesidir. Biz bu mücadele tarzını, araçlarımızda da kullanabiliriz, çok da güzel olur. Bir aracın yanına yaklaşın ve sağ analogu kullanarak onu yoldan çıkarmayı deneyin. Ama dikkat! Eğer ıskalarsanız, büyük ihtimalle bariyerlerle öpüşeceksiniz demektir. Bu da vakit kaybına yol açıyor tabii ki.

  Alıştırma turlarının ardından, oyunun menüsüyle karşılaşıyoruz, ama ne menü. Yapımcılar, ufak çapta bir şehir merkezi oluşturmuş denebilir. Oyun modları, multiplayer oynanış, en çok tercih edilenler, tasarım dükkanı gibi seçenekler var. Hepsi bina olarak resmedilmiş ve hepsine gitmek için aracımızı kullanmalıyız.

  Bas gaza aşkım, bas gaza...

  Kariyer modu, adından da anlaşılacağı üzere tüm yarışları kazanmaya yönelik bir mod. İsterseniz harita ve aracınızı seçerek tek tek yarışlara da katılabilirsiniz. Ayrıca ekranı en fazla dörde bölerek co-op yarışlar da yapabiliyorsunuz. Genellikle co-op modlarda ilk amaç birinci olmak değil, yarıştığınız arkadaşınızı geride bırakmaktır. Bunu sağlayıp yarışı kaybetseniz bile sorun olmuyor.


  Oyundaki haritalar gayet eğlenceli, ama dahası da var. İsterseniz kendi haritalarınızı da hazırlayabiliyorsunuz. Bitmedi, tasarım kategorisine karakter ve araç hazırlayabildiğimizi de ekleyelim ve işe koyulalım. Şimdi Modnation Racers'ın anlamını kavrama vaktidir. Tasarım dükkanına giderek bir harita tasarlayalım örneğin. Tüm araçlar ve objeler, ekranda belirtilmiş. Kullanım çok kolay ve yönergeler de anlaşılır.

  İnşaat var hemşerim, tek şerit ilerleyin

  Öncelikle pistimizi nereye yapacağız? Deniz kenarında mı, çölde mi veya şehirde mi? Bunu belirledikten sonra işe asfalt makinesini kullanarak başlıyoruz. Öncelikle yol yapmalıyız değil mi. Tamamladık diyelim, şimdi sırada çevreye objeleri yerleştirme var. Dev kayalar, ağaçlar, evler, hatta kaplumbağalar... Çeşit konusunda sıkıntımız yok. Tek tuşa basarak onca işi halledebiliyoruz. Yaptığınız tasarım hoşunuza gitmedi mi, geri tuşuna basarak "bir filmi geri sarıyormuş gibi" istediğiniz kadar geriye dönebiliyorsunuz da.

  Bir şeyler ortaya çıkarmak gerçekten eğlenceli. Ben de hazırladığım ilk haritada, yolun ortasını samandan evlerle kuşattım. Böylelikle isteyen yolun sağ ve sol kenar kısımlarını, isteyen de zıplama rampalarını kullanarak evlerin üstlerini kullanabilecekti. Eğlence sınır tanımıyor.

  2010 İlkbahar - Yaz modası

  Pist tamam, sırada araç ve kendi karakterimiz var. Tasarımcılık yeteneklerinizi konuşturmaya devam edin. Ten renginden, gözlere, giydiği giysiden, ağız yapısına kadar pek çok seçeneğimiz var. İlginç karakter oluşturmaktan çok, komik bir karakter oluşturmayı daha çok seviyorum. Nitekim bu konuda Spore'u çok beğenmiştim ve hâlâ çeşit olarak bence en esnek oyun, neyse. Karakterimizi hazırladık, ismini de verdik, arabamızı da belirledik... Artık işlem tamam, yarış dünyasında kendi görünüşümüz, aracımız ve kimliğimizle boy gösterebiliriz. Artık tanınır bir kişi olmak çok kolay. Ne de olsa karakteriniz size özel.

  PS3'ün gücünden olsa gerek, konsol için hazırlanan her oyundan yüksek kalitede görseller bekliyoruz. Modnation Racers'ın tasarımları şirin ve komik. Ayrıca kendi yapabildiğimiz sayısız farklı tasarımlara imkân tanınması da güzel. Ama yine de bazı detaylar göz tırmalıyor. Kaplamalarda yer yer görünen detaysızlık, araç hareketlerine göre gölgelerin tamamen kaybolup, bir anda tekrar ortaya çıkması ve ani FPS düşüşleri gibi sorunlarla karşılaştım. Yansıma özelliği ise hoşuma gitti. Şöyle ki, çoğu oyunda bir cama baktığınızda veya suyun üzerine geldiğinizde kendi yansımanızı göremezsiniz. Bu konuda oyunumuz başarılı, üstelik örneğin kullanılan gözlüğün şekline göre de bu yansımalar değişebiliyor. İşitsel yönler de iyi. Özellikle bazı müzikler, bana 1970-80'li yıllardaki Türk filmlerinin disko sahnelerinde çalan müzikleri hatırlattı.  Ne bitmez yüklemeymiş arkadaş...


  Bir oyun alırsınız ve onu cihaza takarsınız. Bu aşamadan sonra artık eğlenmek istediğiniz için beklemeye tahammülünüz yoktur genellikle. Hadi ön yükleme yaptı, tamam. Sonuçta kapsamlı oyunların performanslı çalışması için artık "ön yükleme" şart gibi, ama bölüm aralarındakilere ne demeli? Her bir yarış başlangıcında ve bitişinde hayli uzun yükleme ekranlarıyla karşılaşıyoruz. Bu bence oyunun en sinir bozucu yönüydü. Oyunu kapatıp, bir kenara atmanıza bile neden olabilir.

  Paylaşmak iyidir

  Paylaşmayı sever misiniz? Çünkü sırada paylaşmak var. Oynadık, eğlendik, kendi tasarımlarımızı ortaya çıkardık, şimdi de paylaşmayı deneyelim. LittleBigPlanet ve Spore gibi oyunlarda yapılan milyonlarca tasarım, Internet üzerinde ücretsiz olarak sergilenerek diğer kullanıcılar için de yeni fikirlerin oluşmasına zemin hazırlıyordu. Öyle ki milyonlarca oyuncu, bu yapımlar için sayısız tasarım yapmaktan kendilerini alamadı. Bu kez de sırada Modnation var.

  Onca karakter ve pist tasarladınız. Bunları sergilemek, diğer oyuncularla rekabet etmek istemez misiniz? PSN aracılığıyla yaptığınız tasarımları görücüye çıkarmak sizin elinizde. Sadece bu da değil üstelik. Oyunun size sunduğu haritalarda multiplayer olarak kapışabildiğiniz gibi, kendi hazırladığınız haritalarda da yarışlar düzenleyebiliyorsunuz.

  Bitiş çizgisine vardığımızda, ortalama bir oyunla karşılaşıyoruz. Yapabileceğimiz farklı tasarımlar ve eğlenceli unsurlar, oyunun ömrü için olumlu yönde katkı sağlıyor. Ek olarak geliştirici firmanın hazırlayacağı ücretsiz DLC de güzel bir hamle. Bunların haricinde özellikle yükleme sürelerindeki sorunlar, kabul edilebilir gibi değil. Yakın zamanda düzeltilebilir belki, ama şu an önemli bir sorun!


  - Sorunlarınızın çözümü için lütfen özel mesaj atmayınız. -

  ''Ölümün bizi nerede bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde

  bekleyelim. 2. #2
  Status
  Offline
  Jr JoKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  111
  Konular
  8
  Tecrübe Puanı
  302
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Modnation Racers - İnceleme (Playstation 3)

  keşke pcde de çıksa eğlenceli bi oyun

 3. #3
  Status
  Offline
  azkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  925
  Konular
  21
  Tecrübe Puanı
  0
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Modnation Racers - İnceleme (Playstation 3)

  küçük oyun herhalde

 4. #4
  Status
  Offline
  ozgur56 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2011
  Yaş
  20
  Mesajlar
  14
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  231
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Modnation Racers - İnceleme (Playstation 3)

  Alıntı azkader Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  küçük oyun herhalde
  sen ÖYLE SAN

Benzer Konular

 1. MAG (Playstation 3) İnceleme
  By zsurf in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 31-12-2010, 17:46
 2. ModNation Racers'ta Yükleme Sürelerini Azaltın.
  By -NAZGUL- in forum Oyun Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-08-2010, 10:58
 3. Sweet Tooth, ModNation Racers'a geliyor.
  By -NAZGUL- in forum Oyun Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-07-2010, 09:13
 4. ModNation Racers (Playstation 3) Ön Bakış
  By zsurf in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-08-2009, 13:34
 5. GTA 4(Playstation 3) inceleme
  By Serious in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 21-04-2009, 20:04

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88