Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "

Sonuçlar: Sniper Elite V2 'yi Nasıl Buldunuz ?

Katılımcı sayısı
17. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • 85 - 100 arası puan

  12 70.59%
 • 70 - 85 arası puan

  4 23.53%
 • 60 - 70 arası puan

  0 0%
 • 60 veya aşağısı puan

  1 5.88%
Sayfa 1/6 123456 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  porsux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesajlar
  6.999
  Konular
  214
  Tecrübe Puanı
  258248
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Sniper Elite V2 (Kendi İncelemem)

  BİR KURŞUN TÜM TARİHİ DEĞİŞTİREBİLİR !


  Sniper Elite 2005 senesinde çıkışını yaptığında şahsım dahil birçok kişi tarafından tüm zamanların en iyi Sniper oyunu olarak kabul edilmişti. Her ne kadar hataları olsada, bu oyunun çok zevkli olduğu gerçeğini değiştirmiyordu. Tam yedi sene sonra Rebellion Sniper tutkunlarının sesini nihayet duydu ve bizleri Sniper Elite V2 ile buluşturdu.

  NE RUS NEDE NAZİ ORTADA KALDIN NİYAZİ

  Sniper Elite V2 sakin ve sabır isteyen bir oyun. Bir Sniper oyunununda böyle olması gerekirdi zaten, değil mi ? TPS kamera açısından oynadığımız oyunda bir Amerikan askerini yönetiyoruz. (Ne kadar olağanüstü bir durum ! ) Amacımız ise gayet basit ; Almanların V2 adını verdikleri roket çalışmalarının bilgilerini Rusların eline geçmesini engellemek ve bu çalışmaları imha etmek. Bu noktada iki süper gücün arasında üçüncü ve tek kişi olarak savaş alanında bulunuyor oluşumuz oyunun incelemesine henüz ilk baştan bir artı vermemi sağlıyor. Malum, Sniper temasını ele alan bir oyundan yalnızlık duygusu ve her an diken üstündeymiş hissini vermesini beklemek bu fikirden daha iyi sağlanamazdı heralde.
  Boş sokaklar, yıkık dökük binalar, arka plandan gelen zayıf silah sesleri arada bir düşen bombalar… Evet, tahmin ettiğiniz gibi Sniper Elite V2 atmosfer konusunda ilk oyunu aratmamayı başarıyor. Tam bir Sniper atmosferi sağlanmış ve oyuncunun emrine amade edilmiş. Ancak ilk oyundada eleştirdiğim ve ikinci oyunda da aynen devam eden birbirine benzeyen mekan tasarımları yerine daha farklılaşan ve farklı duyguları hissettirebilecek mekan tasarımlarını görmekte isterdim doğrusu. Her ne kadar senaryo gereği bu isteğimin olması zor gözüksede karlı bölgelerde veya ormanlık alanlarda geçen birkaç bölüm olması fena olmazdı hani.. Keşke yapımcılar senaryoyu sadece V2 üzerinden değilde başka şeyler üzerindende detaylandırıp bize farklı tecrübeler yaşatabilselermiş.


  HEEEED ŞAAATT  Peşin peşin söyleyeyim Sniper Elite V2 bir Sniper simülasyonu olmaktan çok geride. Yapımcılar oyun çıkmadan önce bir Sniper simülasyonu yaptıklarını açıklasalarda bu böyle olmamış. Ama nedense bu duruma içten içten ‘İyiki olmamış’ diyesi geliyor insanın. Çünkü şahsi görüşüme göre oyundaki yerçekiminin, rüzgarın şiddetinin, mesafenin, balistik mermi özelliklerinin, farklı tüfeklerin farklı özelliklerinin, merminin izlediği yoldaki etkisi ve şiddetine olan durumu yeterince ‘kıvamında’ olmuş. Bunun fazlası ilk oyunun benimsediği ‘zevkli ama profesyonel değil’ mantığına ters düşebilir ve buda Sniper Elite tutkunlarının hoşuna gitmeyebilirdi diye düşünüyorum. Ama belki biraz daha işi profesyonelliğe dökebilirlermiş zira oyunda uzak mesafeli Sniper avcılığını fazla yaşayamıyorsunuz. Genelde normal bir askere göre orta fakat Sniperlara göre orta uzunluktaki mesafelerde adam avlıyoruz.
  Oyunun oynanabilirlik mantığı tam olarak olmasada Old School olmuş diyebilirim. Birkaç ara video dışında fazla bıdı bıdı yapıp canınızı sıkacak gereksiz konuşmalar oyunda pek yok. Sniper olarak yapacağınız şeyler yeterince size verilmiş. İsterseniz kendinize uygun bir mesken edinip tek tek avlayabilir isterseniz gözünüze kestirdiğiniz bir grup askerden birisinin el bombasına ateş edip toplu katliam yapabilirsiniz. Bulunduğunuz binada düşman askerlerini istemiyorsanız binadaki bazı stratejik noktalara tuzaklar kurup düşman askerlerine süprizler yaşatabilirsiniz. Oyundan zevk almak istiyorsanız size tavsiyem Sniper Elite seviyesinde oynamanız. Bu seviyede oyunda yardımcı etmenler kapatılıyor. Yani nişan aldığınızda merminin gideceği yeri gösteren kırmızı nokta veya düşman askerin üzerindeki envanterlerin özelliklerinin yanda çıkması gibi kolaylıklar olmuyor. Ayrıca yapay zekanın üst düzey olduğunu söyleyemem. Oyunda nadirde olsa gözümün önünden geçip arkamdaki siperde kıçını bana dönüp öylece bekleyen düşman askerlerini gördüm. Ancak bu ‘nadir’ olarak belirttiğim hatalar diğer ünlü savaş oyunlarında bolca mevcut zaten. Sırf bu oyun onlar kadar ünlü değil diye bu özellik üzerinden oyunun ipini çekmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Kısacası oyun günümüz oyun sktörünün en büyük sorunu olan (bana göre) yapay zeka sorunundan da nasibini bir nebze almış. Ancak bu kusurlu saydığımız yapay zekada beni şaşırtan durumlarda birkaç kez başıma geldi. Mesela kafadan vurduğum düşman askerinin yanındaki iki eleman önce telaşla sağa sola kaçışmaya başladılar sonra birisini daha halledince diğer ikisi korkudan yere kapaklandılar ve kıpırdamadan beklediler. Diğer vereceğim örnekte bazı Sniper askerlerinin sürekli yerlerini değiştirerek kendilerini belli etmemeye çalışması. Bu örneklerden sonra, sonraki Sniper Elit ‘te daha ayrıntılı bir yapay zeka beklemememiz için bir sebep kalmadığını söyleyebiliriz sanırım.


  TÖBE ALLAH'IM TÖBE !  Bölüme başlamadan önce savaşacağınız mekanın haritasına göz atabilir (Pek birşeye yaramıyor) ve kullanacağınız Sniper tüfeğini, makineli tüfeğini, tabancayı ve diğer envanterinizi seçebiliyorsunuz. Silah demişken, oyunda Springfield M 1903, Gewehr 43, Mosin Nagant, Karabiner 98k ve SVT – 40 olmak üzere 5 adet Sniper tüfeği; MP 40, PPSh – 41 ve Thompson M1 ‘le birlikte 3 adet makineli silah ve Welrod, Colt M1911, Luger P08 tabancaları kullanımımıza verilmiş. O zamanın şartlarını ve oyunun geçtiği coğrafyayı göz önüne aldığımızda gayet yeterli diyebiliriz.
  Yapımın belkide en can alıcı noktası olan Kill – Cam sahneleri şu ana dek gördüğüm en detaylı vuruş sahnelerini oluşturuyor. İlk oyunda olmayan ikinci oyunla birlikte gelen X- Ray kamerasınında tabiki bunda payı oldukça büyük. Şöyleki, oyunda yaptığınız sağlam bir vuruştan sonra kamera merminin tüfekten çıkışından itibaren onu ağır çekimde takip ediyor ve merminin düşman askerinin vücuduna girişini, kemiklerinin kırılışını, dahada psikopatlaşmak gerekirse iç organlarının parçalanışına kadar sadistçe kahkalar eşliğinde bir görsel şölenle karşılaşıyoruz. Bir elimde cips diğerinde kolayla bu sahneleri izlemek ayrı bir zevk verdi bana, herkese tavsiye ederim çok zevkli oluyor emin olun. Ama bu kadar sadist düşünerek oynasam bile öyle sahnelerle karşılaştımki oynarken 'Allaaahmm naptım been tööbeee artık silah yok hayatımda affet Allahmm' gibi saçmasapan kelimeler istemdışı ağzımdan çıkıvermedi değil... Kill – Cam kamerasını X – Ray kamerasından bağımsız düşündüğümüzde yine ilk oyuna göre oldukça geliştirildiğini görüyoruz. Artık sadece merminin arkasından değil bazen önünden veya sağlı sollu giderek 360 derece bir kamera açısıyla süzülüşünü çok daha detaylı izleyebiliyoruz. Artı olarak bir benzin tüpüne yada bir tankın yakıt deposuna yaptığınız nokta atışlarda artık Kill – Cam kamerasından sunuluyor.
  Ancak söylemeden edemeyeceğim, keşke şu tırmanma olayını biraz daha geliştirmiş olsalardı. Bizde bu sayede sadece oyunun bize izin verdiği birkaç script sahne yerine doğaçlama şeyler yapabilseydik.


  HERŞEY GRAFİK DEĞİL

  Grafiklerin hoş olduğu çoğu oyuncunun hemfikir olduğu bir nokta. Ama sadece ‘hoş’. Fazlasını beklemeyin. Mesela binaların arasından geçerken yıkılmış bir şehrin yıkılmaya devam ettiğni görebiliyorsunuz (scriptte olsa hoş). Işıklandırmaların bu oyundaki en başarılı işlerden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kaplama detayları çok iyideğil ancak sırıtacak kadarda kötü değil kesinlikle. Karakterimizin animasyonları güzel olmuş. Q tuşu yardımıyla siper alışımız, siperden nişan alıp atış yapmamız hem bir Sniper oyununa göre çok rahat olmuş hemde göze güzel görünmeyi başarmış.
  Sesler ise maalesef grafiklerin bir adım gerisinde kalmış. Tüfek sesleri ve atmosferi tamamlayan çevre sesleri, arka plan sesleri başarılı olsada çok uzaktaki düşman askerinin sesinin kulağımıza sanki dibimizdeymiş gibi yankılı ve yakın geliyor oluşu ve insanı uyuz eden müzikleri beğenmedim. Aklıma gelmişkende söyleyeyim oyunda müzik seslerini kapamanızı öneririm. Çünkü müzik açıkken, ne zaman müzik sesi biterse o zamanda düşmanların bittiğini anlayabiliyorsunuz ve böylece oyunun esprisi kalmıyor.
  Full ayarlarda kasmadan oynadığım oyunda teknik anlamda orta – iyi arası bir işle karşılaştım ve bana yeterli geldi.Oyunumuzun süresi maalesef kısa. Yedi yıllık bekleyişten sonra daha uzun soluklu bir yapım beklerdim. Bu yüzden tadını çıkararak oynamanızı tavsiye ederim. Multiplayer’in şu anda PC ‘ye özel olduğunu ancak haberlerden takip edebildiğim kadarıyla konsollarada yakında bu modun geleceği bilgisinide aktarmış olalım.


  Sniper hissiyatının iyice verildiğini ancak çok daha iyisinin verilebileceğini düşündüğüm Sniper Elite V2 ‘yi hepinize tavsiye ediyorum. Eskinin tadını yeniyle birleştirebilen böyle bir oyun kolay kolay çıkmıyor piyasaya artık. Ayrıca oyunun Türkçe yamasıda mevcut. Kaçırmayın derim başkada bir şey demem !

  Grafik : 87
  Ses : 80
  Oynanabilirlik :84

 2. #2
  Status
  Offline
  yılmazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Yer
  Napacan gelcen mi
  Mesajlar
  2.138
  Konular
  72
  Tecrübe Puanı
  15584
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Sniper Elite V2 (Kendi İncelemem)

  Edit..  Başlık güzel olmuş benim puanım 85 olsa gerek.Oyunu beğendim.Özellikle Hitlerin bölümünü.Oyunda sürekli tek başımıza ilerlediğimiz için bir süre sonra bayıyor.Ama kemik kırmak gok güzel :D
  Konu Micro-ice tarafından (08-09-2012 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  Status
  Offline
  ByContanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2011
  Mesajlar
  1.327
  Konular
  39
  Tecrübe Puanı
  226025
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 1/0
  Given: 1/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Sniper Elite V2 (Kendi İncelemem)

  Klavyene saglık :) Gayet güzel olmuş istersen bi site açalım Domain benden

 4. #4
  Status
  Offline
  Finisterra99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Yer
  İstanbul
  Yaş
  28
  Mesajlar
  1.510
  Konular
  37
  Tecrübe Puanı
  10666
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Sniper Elite V2 (Kendi İncelemem)

  Alıntı yılmazer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Başlık güzel olmuş benim puanım 85 olsa gerek.Oyunu beğendim.Özellikle Hitlerin bölümünü.Oyunda sürekli tek başımıza ilerlediğimiz için bir süre sonra bayıyor.Ama kemik kırmak gok güzel :D
  Başlık güzel olmuş benim puanım 85 olsa gerek.Oyunu beğendim.Özellikle Hitlerin bölümünü.Oyunda sürekli tek başımıza ilerlediğimiz için bir süre sonra bayıyor.Ama kemik kırmak gok güzel :D

  Düzenleme linki nere kayboldu
  Arada sırada düzenleme linki çıkmıyor. Bir cümle ekleyeceğin zaman hemen ardından yazarsan o cümlen öncek ile otomatik birleşir. Ama kelime hatası yaptıysan düzeltemiyorsun. Bazende DÜZENLE butonu çıkıyor bende tam anlayamadım..


  İnceleme güzel olmuş ama tek başımıza olmak beni stresten boğar :)

 5. #5
  Status
  Offline
  !!aLPaCiNo!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Mesajlar
  3.990
  Konular
  665
  Tecrübe Puanı
  226887
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Sniper Elite V2 (Kendi İncelemem)

  Güzel bir inceleme olmuş :)

Sayfa 1/6 123456 SonSon

Benzer Konular

 1. Ghost Recon Future Soldier İnceleme ( Kendi İncelemem)
  By porsux in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 20
  Son Mesaj: 11-02-2015, 15:25
 2. Need For Speed Most Wanted-Kendi incelemem
  By sefasahin in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 24-11-2012, 08:31
 3. Prototype 2 (Kendi İncelemem)
  By porsux in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 31-08-2012, 22:53
 4. Sniper Elite V2 Duyuruldu
  By sniper25 in forum Oyun Haberleri
  Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 13-05-2012, 11:01
 5. Frets On Fire [Kendi incelemem]
  By Max Payne in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-06-2010, 10:13

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88