CD Projekt'in Cyberpunk 2077'le beraber izlediği yöntem bir hayli ilginçti. Firma oyunu 2012'de duyurunca araya The Witcher 3 gibi oldukça büyük bir proje girmiş ve oyunun adı hemen hemen unutulmuştu. The Witcher 3 sonrasında açıklamalarla beraber yeniden gündeme gelmeye başlayan Cyberpunk 2077 için yeni bir heyecan verici haber paylaşıldı.

CD Projekt'te proje kapsamında görev alan görsel efekt tasarımcısı Jose Teixeira, Cyberpunk 2077'nin The Witcher 3'ten çok daha büyük bir oyun olacağını söyledi. Teixeira, "Cyberpunk, CD Projekt olarak yaptığımız projelerin hepsinden daha büyük bir oyun olacak. Oyunun genişliğinden ve detaylılığından dolayı karşımıza çıkan bazı problemlerde bilinmezliğe düşüyoruz." açıklamalarını yaptı.

The Witcher 3'ün kendilerine çok şey öğrettiğini söyleyen Teixeira, "Daha önceden böyle büyük projelerde nelerle karşılaşacağımıza dair bir fikrimiz yoktu. Problemlerin üstesinden nasıl geleceğimizi bilmiyorduk. The Witcher 3 gibi bir oyun üzerinde çalışmak hepimiz için büyük bir tecrübe oldu." sözlerini söyledi.

Oyunun henüz bir çıkış dönemine bile sahip olmadığını belirten Teixeira açıklamalarını "Oyunun adı Cyberpunk 2077 ve aslında çıkış tarihi olarak 2077'yi bile görebiliriz." şeklinde bir şakayla noktaladı.