Yayınlanan trailer ile oyun hakkında fazla bilgi sahibi olamamıştık. Square Enix'in Twitch kanalından yapılan yayında 25 dakikalık bir oynanış demosu gösterilen Deus Ex : Mankind Divided da bu sefer çok fazla detayını görebiliyoruz. Oyun benim beklediğimden daha iyi geldi gözüme. Her oyunda özgürlük vardı,hedefe farklı şekillerde yaklaşma,dilerseniz görevleri tamamlarken bir ölüm makinesi gibi hissetmek,dilerseniz de her insan değerlidir mantığı ile bir kişinin bile kılına zarar vermeden görevleri bitirebiliyorduk.Fakat Boss dövüşlerinde bu olay yoktu,bosslar ile savaşmaya ve öldürmekten başka seçenek maalesef yoktu önceki oyunlarda. Mankind Divided'da Boss dövüşlerinde de özgürlük verileceğini belirtmişti yapımcı firma,ardından yayınlanan oynanış demosuda gizlilik mekanikleri, yeni güçlerimiz ve silah modifikasyonu üzerine.Önceki oyunlar çeşitlilik açısından doyurucuydu,bunu dahada artırmak ve sağlam bir hikaye modu sunması Ki eminim sunacaktır, Deus Ex: Mankind Divided'I 2016'nın en sağlam GOTY adayları arasına rahatlıkla sokacaktır.

Hala oyun hakkında şüpheleri olanlar var ise alttaki oynanış demosunu izlemelerinin öneririm.Lakin izledikten sonra türü severler hayran kalacaklardır.


Önemli Not : Video da oyun içinden spoiler içeren sahneler bulunmaktadır. Spoiler sahnelerini izlemek istemeyenler 18:25'e geldiğinizde 22:20'ye atlayabilirler.