Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/9 123456789 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.957
  Konular
  2770
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Hitman 1-2-3-4 Serisi Tam Çözümleri

  Hitman - Codename 47

  Başlamadan önce

  Çok kazık bir oyun olmamasına rağmen Hitman ile ilgili birçok mesaj aldık ve rehberini hazırlamaya karar verdik. Psikopat bakışlarımdan tırstıklarından olsa gerek, bu görevi bana verdiler.. Hayır o kadar sert bir suratım varsa gidip ilk yerel mafyaya yazılayım diyorum, site editörlüğünden daha çok kazandırıyor..

  İşbu rehber, Hitman'in v.1.00'ı oynanarak hazırlandı, yani şu an piyasada olan iki service pack de yüklenmeden.. Bu pack'ler oyundaki bozuklukları düzeltmekten çok, arayüzü, tuş dağılımını vs. ilgilendiren bir takım değişiklikler getiriyor, o yüzden yüklemeye gerek görmedim. Siz yükleyebilirsiniz elbette, ama o zaman "şundan niye bahsetmedin" diye bağırmamanız için tekrar belirteyim ki ben yüklemedim. Daha fazla ısrar ederseniz kafanızı kırmam sözkonusu olur ki, Hitman'in "temiz cinayet" prensibine ters düşer, halıyı kirlettirmeyin bana..

  Hitman aslında göründüğü kadar zor bir oyun değil. Hatta oyundaki tüm görevleri "neyi ne zaman nasıl" yapacağınızı bildikten sonra çok kısa bir zamanda tamamlamanız mümkün, ancak tahmin ettiğiniz gibi "neyin ne zaman nasıl yapılacağını" öğrenmek görevi birkaç defa tekrarlamanızı gerektiriyor. Eh, biz de size yardımcı olmak için buradayız.. Hazırsanız profesyonel katil olma derslerine başlıyoruz. Şimdi hepiniz gözlerinizi kapayıın.. Efendim? Bir tetik sesi mi duydun? İlk kural geride şahit bırakmamak oluyor. Duyarsın tabii, nıhahahaha!

  Training

  Bu bölüm için anlatacak bir şey yok, adı üstünde training. Genel kontrolleri öğreniyor ve silahlarla pratik yapıyorsunuz, takdir edersiniz ki bunları size bir de benim anlatmam salakça olur. Ekranın altında hangi hareketi nasıl yapacağınız ve nereye gitmeniz gerektiği yazıyor zaten, bunları uygulayarak bölümü bitirebilirsiniz. Zorlanabileceğiniz tek konu bulunduğunuz binadan çıkmak olacaktır sanırım. O mavi elbiseli maymun bir türlü kapıyı açmıyor değil mi? Silah eğitimini tamamladıktan sonra koridorda ilerlemeye devam edin, mavi elbiseli bir adam göreceksiniz. Sizi görmeden önce onu öldürün. Tam otomatik silahlardan birini seçin ki anında ölsün. Sonra adamın üstündeki giysileri alın ve giyin. Şimdi onlardan biri gibi gözüküyorsunuz.. Silahınızı (holster komutuyla) gizlemeyi unutmayın! Şimdi kapıyı bir türlü açmayan adamın yanına gidin, sizi onlardan biri sandığı için bu sefer kapıyı açacak. (Kapıyı yine de açmıyorsa büyük ihtimalle silahı hala elinizde taşıyorsunuzdur.) Kapıdan geçin, adamı vurun ve bölümü bitirin..

  Görev 1: Kowloon Triads in Gang war
  Amaç: Kızıl Ejderha arabulucusunu öldür.
  Ödül: 13.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Zaten pek bir seçim şansınız yok! Aslına bakarsanız sniper tüfeğinden başka bir silah gerekmiyor. Fakat "yakın temasa" girmeniz olasılığını gözönüne alırsak, bir tane de Hardballer almanız menfaatiniz icabıdır. Yönümü şaşırırım diyorsanız (ki bu kadar küçük bir haritada bunu becerebiliyorsanız gidip solitiare oynayın daha iyi) bir tane de pusula (compass) alabilirsiniz.

  Gayet kolay bir görev, endişe etmeyin. Görev başladığında (hemen yanınızdaki araba size ait. Burayı unutmayın, görevi tamamlamak için arabanızın yanına dönmeniz gerekiyor) haritanın tam ortasındaki kare şeklindeki parkı bulana dek koşar adım ilerleyin. Parkın yerini bulmakta zorlanırsanız (ki hiç zannetmiyorum) M tuşuyla map'inize bakabilir veya screenshot'a bir göz atabilirsiniz. Burası çevresi duvarlarla çevrelenmiş üstü açık bir park ve tam olarak bir kare şeklinde. Parkın dört bir tarafındaki apartmanların her birinin çatısına asansör kullanılarak çıkılabiliyor. Hedefinizi bu çatılardan sniper tüfeğiyle vuracaksınız, sorun hangi çatının en temiz atış açısına sahip olduğunda.. Haritanızı açın. Parkı görüyorsunuz değil mi? En iyi atış açısı, parkın doğu tarafındaki apartmanın çatısında elde ediliyor. (Zorluk çekiyorsanız screenshot'a bakabilirsiniz: 1 numaralı yer göreve başladığınız nokta oluyor, 2 numaralı yer hedefin parka gireceği yeri gösteriyor ve 3 numaralı yer de çatısına çıkmanız gereken apartman.) Bu apartmanın dışındaki asansörü kullanarak çatıya çıkın, asansör yükselirken vakitten kazanmak için sniper tüfeğini hazır edin. Bu sırada bodyguard'ların gelişini gösteren ara demo girmiş olmalı. Beklerken tüfeğinizle "talim" yapın, hedef kırmızı bir elbise giyiyor ve kafasında da kırmızı bir şapka var. Limuzinden inip parka girecek, parkın kapısından girdikten sonra da ortadaki Buda heykeline doğru yürüyecek, atışınızı bu arada yapmalısınız. İlk atışta vurabilirseniz çok iyi, vuramazsanız da endişe etmeyin, silah sesini duyduğu an birkaç saniyeliğine olduğu yerde kalacak, bu sırada bir atış daha yapabilirsiniz. O zaman da vuramazsanız kendinize başka iş arayın zaten..

  Bodyguard'ların girdiğini gösteren demodan yaklaşık bir dakika sonra, hedefin gelişini gösteren ara demo girecek. Dikkatlice nişan alın ve vurun. Siz bunu yaptıktan hemen sonra bir helikopterin gelişini gösteren bir demo girecek, helikopterin içinde de otomatik silahlı ve çok sinirli bir adam duruyor! Endişelenmeyin ve onu da vurun, yalnız kafasına nişan almaya dikkat edin. Hepsi bu. F2 tuşuna basarak görevin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edin, sonra da holster komutuyla silahınızı saklayıp gayet cool bir ifadeyle aşağı inin ve salak salak bakınan bodyguard'ların önünden geçip arabanızın yanına dönün, görev tamamlanacak. Yalnız kızıl ejderha üyesini öldürdükten sonra benim gibi gaza gelip bütün bodyguard'ları temizlememeye dikkat edin. Eğlenceli olabilir ama yaptığınız "pisliği" temizlemek için birini gönderiyorlar ve masrafı sizin cebinizden çıkıyor..

  Görev 2: Ambush at the Wang Fou Restaurant
  Amaç: Mavi Lotus elçisini ve 4 Mavi Lotus üyesini öldür
  Ödül: 12.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli (fiber wire), susturuculu Baretta, bomba/uzaktan kumanda (bu zaten veriliyor)

  Katilliğe alıştınız mı bakalım? Giderek daha zevkli oluyor değil mi? Endişelenmeyin, ruhunuzda birazcık psikopatlık var o kadar, hangimizin yok ki? Aslında şu yazdıklarımı okudum da biraz ürperir gibi oldum, görev elçiyi öldürmek, ödül şu kadar, ekipman olarak boğma teli tavsiye ediyoruz, buranın boğma teli çok meşhurdur almadan geçmeyin! Allah muhafaza şu yazdıklarımı kız arkadaşım okusa beni anında terk eder, yetmiyormuş gibi aynı gün savcılığa da ihbarda bulunur..

  Görev başladığında (öldürmeniz gereken 4 Mavi Lotus üyesi hemen sağınızdaki sokakta duruyor ama şimdilik onlara bulaşmayın sakın) hafifçe sola dönün ve açık bir kanalizasyon kapağı görene kadar dümdüz ilerleyin. Kapağı kaçırmanız imkansız, şorul şorul ses çıkarıyor.. (Zorlanıyorsanız screenshot'a bakın, 1 numaralı yer başlama yeriniz, 2 numaralı yer kanalizasyon kapağının olduğu yer, 3 numara bomba yerleştirmeniz gereken arabanın olduğu yer ve nihayet 4 numara da öldürmeniz gereken 4 Mavi Lotus üyesinin bulunduğu yer.) Kapağın yanında bir müddet bekleyin, hemen yan sokağa bir limuzinin geldiğini gösteren bir ara demo girecek. Yerinizden ayrılmayın. Limuzin şoförü arabadan inip bulunduğunuz yere doğru gelmeye başlayacak. Yavaş yavaş ona doğru ilerleyin, arkasına geçin ve şoför kapağın yanına geldiğinde boğma telini kullanarak onu öldürün. Burada zamanlamaya dikkat etmelisiniz çünkü şoförle beraber yan sokaktan bir de sivil geliyor ve sizi "işinizi" yaparken görürse derhal alarm veriyor. Sivilin geçip gitmesini bekleyin ve şoförü itinayla öldürün, üzerindeki giysileri alın ve cesedi kanalizasyona atın. Şimdi yan sokaktaki (şoförün geldiği sokak) limuzinin yanına gidin (şoförün giysilerini giymiyorsanız yaklaşmanıza izin vermeyeceklerdir) ve şoför kapısına tıklayarak açılan menüden "bomba yerleştir" seçeneğini seçin. Bombayı yerleştirdiğinizi gösterir kısa bir demo girecek, demo bitince göreve başladığınız noktaya (yani arabanızın yanına) dönüp beklemeye başlayın. Yaklaşık iki üç dakika beklemeniz gerekecek. Bomba koyduğunuz araba bulunduğunuz sokağa girip 4 Mavi Lotus üyesinin yanından geçecek, tam bu anda uzaktan kumanda ile bombayı patlatın. Patlama Mavi lotus üyelerini de öldürecek. Hemen F2 tuşuna basın, görev tamamlanmamış görünüyorsa hala sağ olan bir Mavi Lotus üyesi var demektir. Bu durumda silahınızla işi siz bitirin. Artık arabanızın yanına dönebilirsiniz, böylece görev bitiyor.

  Görev 3: The Massacre at Cheung Chau Fish Restaurant
  Amaç: Kızıl Ejderha üyesini öldür - Cesedini kanalizasyona at - Polis şefini öldür - Olay yerine Kızıl Ejderha madalyonunu bırak
  Ödül: 15.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli, susturuculu Baretta, çelik yelek (noolur nolmaz)

  Biraz zamanlama gerektirmesi dışında basit bir görev. Önce screenshot'ı açıklayayım: 1 numaralı yer her zamanki gibi görevinize başladığınız yer, 2 numaralı yer Kızıl Ejderha üyesinin geleceği sokak, 3 numaralı yer Kızıl Ejderha üyesinin cesedini atacağınız kanalizasyon ve 4 numara da polis şefini öldüreceğiniz restoran.

  Görev başladığında sola dönün ve koşarak restoranın yanına gidin. İçeri girin ve barmenle konuşun, tuvaleti kullanmak istediğinizi söyleyin. Size anahtarı verecek. Anahtarı alıp tuvalete girin ve üzerinizde silah namına ne varsa (boğma teli hariç) çıkarıp buraya bırakın. Restorandan dışarı çıkın (tuvalet penceresini kullanarak da dışarı çıkabilirsiniz). Şimdi biraz hızlı olmanız gerekiyor. Öldürmeniz gereken Kızıl Ejderha üyesi yola çıktı bile. Kızıl Ejderha üyesi bir yan sokaktan yürüyerek gelecek (screenshot'a tıklayıp 2 numaralı yere bakın, orası geldiği sokak) ve onu çabucak öldürmeniz gerekiyor. Adamın geleceği sokağa gidip beklemeye başlayın, uzaktan yürüyerek geldiğini görüyor olmalısınız. Zamanlamaya dikkat, tam karşı sokaktan da bir sivil geliyor. Sivilin geçip gitmesini bekleyin, sonra da Kızıl Ejderha üyesinin arkasına geçip boğma teliyle onu öldürün. Bu esnada karşı sokaktan bir de polis geçecek ama arkası size dönük olduğu için sizi göremiyor, merak etmeyin. Kızıl Ejderha üyesini öldürürken dikkatli olun, ne yapmak üzere olduğunuzu fark ederse kaçıp gidiyor ve görev başarısız oluyor.. Adamı öldürdükten sonra hiç zaman kaybetmeden cesedini doğu tarafınızda kalan (screenshot'ta 3 numaralı yer) kanalizasyona doğru sürüklemeye başlayın. Kanalizasyonun yanına geldiğinizde adamın giysilerini ve üzerindeki Kızıl Ejderha madalyonunu alın, sonra da cesedi kanalizasyona atın. Şimdi restorana geri dönün ve içeri girin. Girişte polisler üstünüzü arayacak, silah bulurlarsa el koyacaklar zaten bu yüzden silahı tuvalete sakladık. İçeri girince ortamda üç kişi olduğunu göreceksiniz: Barmen ve masada oturan bir Çinliyle öldürmeniz gereken polis şefi. Polis şefinin yanına yaklaşmadan (çok yaklaşırsanız sizin bir "sahtekar" olduğunuzu anlıyor) hemen tuvalete girin ve silahınızı alın. Geri dönüp polis şefini öldürün. Kafaya tek kurşun, anında ölüyor! Şimdi acele etmelisiniz.. Tekrar tuvalete dönün ve Kızıl Ejderha madalyonunu çıkararak yere bırakın. Pencereden dışarı çıkın, burada bekleyen bir veya iki polis olabilir, gerekiyorsa onları da öldürün ama fazla da abartmayın, parası sizden kesiliyor ayrıca çok fazla kişiyi öldürürseniz görev başarısız olabiliyor.. Bundan sonra tek yapmanız gereken arabanızın yanına dönmek, görev bitecek. (Eğer bitmiyorsa büyük ihtimalle Kızıl Ejderha madalyonunu olay yerine bırakmayı unuttunuz demektir, tekrar söyleyeyim madalyonu restoranda herhangi bir yere bırakmanız gerekiyor.)

  Görev 4: The Lee Hong Assassination
  Amaç: Kasanın şifresini bul - Kasayı bul - Jade Figurine'i Herbal Shop'a götür - Lee Hong'u öldür - CIA ajanı sağ kalmalı
  Ödül: 15.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli ve/veya bıçak, susturuculu Baretta, çelik yelek (muhakkak alın). Aslında daha fazla ekipman gerektiren bir görev ama öldürdüğünüz adamların silahlarını alabildiğiniz için fazla para harcamanıza gerek yok.

  Çok uzun süren ve oldukça büyük bir alanda geçen bir görev. Tam 4 screenshot'ta ancak toparlayabildim! Başlamadan önce screenshot'taki kısaltmaları açıklayayım, sık sık onları kullanmak zorunda kalacaksınız. İlk screenshot'ta (görev41 olarak geçen ss) 1 numaralı yer başlangıç yeriniz ve 2 numaralı yer de girmeniz gereken binanın olduğu yer. İkinci screenshot, (görev42 olarak geçen ss) binanın giriş katını gösteriyor, 1 numaralı yer binaya giriş yeriniz, buraya başlangıç noktası diyeceğim. B yazan yer Bar oluyor, T yazan yerse tuvalet. R restoran, M mutfak ve H'de Herbal Shop'un yerini gösteriyor. G ise.. şey oluyor, genelev. "Türk aila yapısına" aykırı olabilir fakat yapacak bir şey yok, genelev orası.. V VIP Alanını gösteriyor, K1 ve K2 ise kasanın bulunabileceği iki ayrı noktayı temsil ediyor.

  Üçüncü screenshot (görev43 olarak geçen ss) binanın ikinci katını gösteriyor. K3 ve K4 ise kasanın bulunabileceği diğer alternatif yerler. Binanın ikinci katına hemen her yerdeki merdivenleri veya asansörleri kullanarak çıkabilirsiniz. Dördüncü ve son screenshot ise (görev44 olarak geçen ss) binanın bodrum katını gösteriyor. C harfi CIA ajanının tutulduğu yer, G harfi gizli geçitin bulunduğu yer, M harfi Lee Hong'un merkezi ve B harfi ise görevin sonunda kullanacağınız sürat teknesinin yerini temsil ediyor.

  Biraz uzun oldu ama, bu screenshot'ların oldukça işinize yarayacağı fikrindeyim. Her neyse, göreve geçelim. İlerleyin ve ilk screenshot'ta 2 rakamıyla gösterilen binaya girin, zaten girebileceğiniz başka bir bina da yok.. Kapıdan girer girmez şöyle bir durun.. Burası başlangıç noktamız. Dikkat ettiyseniz buradan üç farklı yöne gidilebiliyor. Sağınızda önünde iki bodyguard'ın beklediği bir kapı (genelevin girişi), solunuzda merdivenler ve önünüzde de üstünde "Bar" yazan bir kapı var. Şimdilik girebileceğimiz tek yer Bar zaten, o yüzden Bara doğru ilerleyin. Buradaki barmeni bulun ve onunla konuşun. Bir "credit flyer" çıkarıp tezgahın üzerine bırakacak. Flyer'ı alıp (isterseniz) barmenle tekrar konuşun. "Patronun kasasını karıştıran beyaz adamın" -CIA ajanı- alt katta bir yerde tutulduğundan bahsedecek. Pek cesaret verici değil ha? Buradaki işiniz bittiğine göre, tuvaletlere gidebilirsiniz. Barın bulunduğu odada, altıgen şeklinde bir giriş dikkatinizi çekmiş olmalı. Buradan geçin ve "restrooms" tabelalarını takip ederek tuvaletlere ulaşın (ikinci screenshot'ta T harfiyle gösterilen yer.) İki tuvalet ve önlerinde bekleyen bir bodyguard var. O bodyguard'ı öldürüp giysilerini almalısınız. Tek problem, soldaki tuvalete garsonların girip durması. Zamanlamanızı iyi ayarlamalısınız. Bodyguard'ın arkasına geçin ve boğma telini (ya da bıçağı, ama en güvenlisi boğma teli) kullanarak onu öldürün. Cesedini sağdaki tuvalete saklayın çünkü garsonlar buraya girmiyor. Bu sırada bir garsona yakalanırsanız ortalığı ayağa kaldırmadan onu da öldürmeniz gerekiyor. Bodyguard'ı öldürüp cesedini sağdaki tuvalete sürükledikten sonra giysilerini alın. Şimdi başlangıç noktasına geri dönün.

  Bu sefer sağınızda kalan genelev kapısına yönelin. Flyer'ı inventory'nizden çıkarın, onu gören bodyguard'lar geçmenize izin verecek. İçeri girdikten sonra önünde sakallı ve sarı/mor renkli bir elbise giyen şişman bir adamın durduğu kapıyı bulmanız gerekiyor. Gözlükleri olmadığından diğer bodyguard'lardan farklı, bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Önünde dikildiği kapıdan geçin (elinizde flyer yoksa geçmenize izin vermeyecektir) ve merdivenleri kullanarak bir üst kata çıkın. Çıkar çıkmaz yaşlı bir kadın ve yanında dikilen mini etekli bir kız göreceksiniz, hani Lokman Hekimin ye buyurduğu cinsten bir lokum.. Yaşlı kadınla (kibarca mama diyelim) konuşun, yanında dikilen kızı "eğlenmeniz maksadıyla" size verecek. Kızı takip edin, sizi odasına götürecek. Odasına girdikten sonra kızın üzerine tıklayıp "talk" seçeneğini seçin, başka bir seçenek çıkmıyor maalesef.. Bir ara demo girecek, kız kaçmasına yardım etmeniz karşılığı kasanın şifresini size verebileceğini söylüyor, siz de kabul ediyorsunuz. Demo bitince kızı tekrar takip etmeye başlayın. Kız bir merdivenin önünde durana kadar takip edin, merdivene yöneldiğinizde kısa bir demo daha girecek. Demodan sonra yine kızı takibe devam edin. Kızın kaçışını ve size kasanın şifresini verişini gösteren bir demo daha izleyeceksiniz, artık kasayı aramaya başlayabiliriz..

  Binada tam 4 yerde kasa bulunuyor, ancak yalnızca birinin içinde size lazım olan Jade Figurine var. Görevi her başlattığınızda doğru kasa da değişiyor, yani önceden "şu kasa" demek mümkün değil. Bize hangi kasaya gitmemiz gerektiğini CIA ajanı söyleyecek. Başlangıç noktasına geri dönün ve bu sefer sola, VIP bölgesine girin. Bu bölgede bir sürü asansör var, birini kullanarak "basement"a inin. Dördüncü screenshot'ı açın ve CIA ajanının tutulduğu odanın yerine bakın (C harfiyle gösterilen oda), oraya gitmeniz gerekiyor. Sık sık map'ten durumunuzu kontrol ederek odaya ulaşın, dikkat ettiyseniz kapıda bir bodyguard nöbet tutuyor, ayrıca etrafta turlayan bir bodyguard daha var. Nöbetçi odaya girmenize izin vermeyecektir, ikisini de öldürmeniz lazım. Tur atan nöbetçinin peşine düşün ve uygun bir yerde sessizce işini bitirin. Gidip kapıda nöbet tutan bodyguard'ı da sessiz bir silahla öldürün ve odaya girip CIA ajanını kurtarın, size doğru kasanın olduğu yeri söyleyecek. Müneccim olmadığım için ne diyeceğini bilemiyorum, dediğim gibi her seferinde kasanın yeri değişiyor. İkinci ve üçüncü screenshot'larda dört kasanın da yerini gösterdim, ajanın size söylediği kasa hangisiyse oraya gidin. Her kasanın yanında bir veya iki nöbetçi bekliyor ve onları öldürmeniz lazım. Yalnız çok gürültü yapmayın da tüm genelev başınıza toplanmasın.. Nöbetçileri hallettikten sonra kasayı açın ve içindeki Jade Figurine'i alıp holster komutuyla saklayın.

  Tekrar başlangıç noktasına dönün. Şimdi Herbal Shop'a gitmeniz gerekiyor, burası restoranın olduğu odadaki küçük bir dükkan. (İkinci screenshot'a bakabilirsiniz, H harfi Herbal Shop'ın yerini gösteriyor.) Dükkana girdiğinizde Jade Figurine'i çıkarın ve yaşlı adamla konuşun. Size Lee Hong'un odasına giden "gizli bir geçitten" bahsedecek ve Lee Hong'un baş fedaisini öldürmeniz için bir şişe de zehir verecek. Dükkandan çıkın, tam o anda Lee Hong ve baş fedaisi restorana girip masalardan birine oturacak.

  Bu noktadan sonra iki şekilde devam edebilirsiniz: Ya Quake ruhuna uygun bir şekilde davranıp masada oturan Lee Hong ve fedaisini öldürür sonra da yaklaşık 100 kişiyle falan kapışarak çıkışa doğru ilerlersiniz, ya da daha sessiz bir yöntem seçersiniz. Sessiz yöntemi seçecekseniz, tekrar tuvaletlerin yanına dönmeniz ve buraya girip duran garsonlardan birini öldürerek giysilerini almanız gerekiyor. Garsonun giysilerini aldıktan sonra restorana dönüp mutfağa girin, hemen önünüzdeki masada bir kase çorba duruyor. Çorbanın üzerine tıklayıp "zehir" seçeneğini seçin ve tabağı alıp Lee Hong'un masasına gidin. Fedai çorbayı tatmak isteyecek ve zehirlenip ölecek, Lee Hong ise kaçacak. Bundan sonra sürekli tetikte olmanız gerekiyor, her an fark edilebilirsiniz. Asansörlerden birini kullanarak tekrar basement'a inin ve hemen dördüncü screenshot'ı açın. Basitçe M harfiyle temsil edilen odaya ulaşmanız gerekiyor, Lee hong burada. Yol boyu pek çok nöbetçiyle kapışmanız gerekecek, bu iş için (öldürdüğünüz nöbetçilerin cesetlerinden alabileceğiniz) AK-47'leri kullanın. Yönünüzü sık sık kontrol ederek bu doğrultuda ilerleyin, doğru yöndeyseniz eninde sonunda karşınıza bir asansör çıkacak. Buna binerek "Basement 2"ye inin. İlerlemeye devam edin, bir asansör daha göreceksiniz. Buna da binin ve "Level 1"e çıkın. İşte Lee Hong burada.. Asansörden çıkar çıkmaz bir merdiven göreceksiniz, silahınızı saklamış bir halde merdivenlerden çıkın. Yukarıda üç oda var ve Lee Hong bunların arasında dolanıp duruyor. Açıkçası odalardan birine saklanıp Lee Hong'u boğma teliyle falan sessiz bir şekilde öldürmek en uygunu ama bunu yapmak hemen hemen imkansız. En iyi yöntem silahınızı çıkarıp bütün nöbetçileri ve Lee Hong'u öldürmek. Kendinizi sıkı bir savaşa hazırlayın, yaklaşık 10-15 tane nöbetçi var ve Lee Hong'ta kolay kolay ölmüyor.. Ortalıkta nefes alan canlı olarak bir siz kaldığınızda, merdivenlerden aşağı inin ve kaçacağınız bota giden kapıyı bulun. Normal bir kapıya benzemiyor, içiçe geçmiş parmaklıklardan oluşan kafes kapısı gibi bir şey.. Kapıdan geçtiğinizde bir asansör göreceksiniz, bunu kullanarak "docks"a inin ve botun yanına gidin, görev -en sonunda- bitecek..

  Görev 5: Find the U'wa Tribe
  Amaç: Kutsal heykelciği bul - Heykelciği yerli köyüne geri götür
  Ödül: 5.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Kullanmasını biliyorsanız önce bir pusula alın çünkü ormana gidiyoruz ve yön bulmak epey zor.. Sonra boğma teli ve çelik yelek. Bundan sonrası biraz da sizin oynayışınıza bağlı: Ormanın çeşitli yerlerinde bol miktarda silah ve cephane bulunuyor. Hepsinin yeri de haritada gösterilmiş. Eğer yeterince sabırlıysanız hepsini bulabilirsiniz ve bu durumda başka bir silah almanıza da gerek yok. Örneğin M-60 ve Baretta ormanda zaten bulunuyor. Ancak o kadar uğraşamam diyorsanız silahları satın almak zorundasınız.. Bu durumda M-60 veya M-16 tavsiye ediyorum.

  Ormana hoş geldiniz.. Burada "sağa sapın, şimdi sola dönün" şeklinde yön bildirmek mümkün değil çünkü ortalıkta kerteriz olarak kullanabileceğimiz bir şey yok. Hemen screenshot'a tıklayın: 1 numara her zamanki gibi başlangıç yeriniz, 2 numara uçağın düştüğü (heykelciğin bulunduğu) yer, 3 numara yerli köyü ve 4 numara da şefin oğlunun tutulduğu yer.

  Toprak bir yol bulana dek ilerleyin. Bu andan sonra tetikte olun: Etrafta devriye gezen bir sürü asker var. Gözünüze birini kestirin ve sessiz bir şekilde öldürüp giysilerini alın. Gördüğünüz ilk askeri öldürmeyin, yakınlarda arkadaşları olabilir. Bir süre izleyip yalnız olup olmadığını anlayın, yalnız değilse başka bir kurban bulun. Netice itibariyle, bir askeri öldürüp giysilerini almanız gerekiyor.

  Bu işi hallettikten sonra, uçağın düştüğü yere (screenshot'ta 2 numaralı yer) doğru ilerleyin. Uçağın enkazı askerlerle çevrili. (Eğer elinizde M-16 varsa onu bırakmanız gerekiyor.. Askerler nedense M-16'yı görür görmez şüphelenip ateş etmeye başlıyorlar! AK-47 veya M-60 taşıyorsanız bir şey olmuyor.) Bulmanız gereken heykelcik, yolcu kapısının hemen yanında. Şansa bakın ki burada bir asker bekliyor.. Onu sessizce öldürüp cesedini uçağın içine saklayın. Eğer sessizce öldüremezseniz buradaki bütün askerlerle kapışmaktan başka şansınız yok.. Bu durumda kanadın üstünde bir asker olduğunu da unutmayın. Ben üç defa nerden geldiğini anlamadığım bir kurşunla ölüp bölüme baştan başlamak zorunda kaldığımdan, adamın yerini iyice öğrendim, kanadın tepesine tünemiş.. Netice itibariyle, heykelciği alın ve screenshot'ta 3 numarayla gösterilen yerli köyüne gidin.

  Yolda belli bir yönü işaret eden heykeller görebilirsiniz, bunlar yerli köyünün yerini gösteren "tabelalar", onların gösterdiği yönde ilerlerseniz köyü daha çabuk bulursunuz. Köye girmeden önce muhakkak heykelciği inventory'nizden çıkarın ki yerliler görsün. Aksi halde sizi düşman bir asker zannedip işinizi bitiriyorlar.. Kabilenin şefini bulmanız lazım. Bu işi hafife almayın, köy epey büyük ve şefin kulübesini bulmak benim on dakikamı aldı. Köye hangi yönden gireceğinizi bilemediğimden bir yer tarifi yapmam mümkün değil, ancak önünde bir sürü yerlinin dolandığı büyük bir kulübe bulmanız gerekiyor. Şef kulübenin önünde dikiliyor, ona doğru gidin, kısa bir demo girecek. Şefin oğlunu kaçırmışlar ve onu kurtarmanız gerekiyor.. Şefin oğlu screenshot'ta 4 numarayla gösterilen yerde.

  Burası nehrin üzerine kurulmuş bir köprü, köprünün her iki yanında da gözetleme kuleleri var, şefin oğlu ise köprünün tam ortasında, etrafı askerlerle çevrili. İki seçeneğiniz var: "Ya Allah!" deyip askerlere haldır huldur girişebilir veya kulelerden birine tırmanıp buradaki askeri sessizce öldürür ve sniper tüfeğini alıp herkesi teker teker yere indirebilirsiniz.. Netice itibariyle tüm askerleri öldürmeniz gerekiyor, siz bunu yapınca şefin oğlu köye doğru koşarak ilerlemeye başlayacak. Sakın benim yaptığım gibi onu izlemeyin! Yolda üç tane askerle karşılaştım ve ateş etmeye başladılar, bana bir şey olmadı ama şefin oğlu anında ruhunu teslim etti, görev de başarısız oldu.. Siz farklı bir rotadan köye dönün, şefin oğlunu kendi haline bırakın, eninde sonunda o da köye ulaşacak. Şefin oğlu en sonunda köye döndüğünde tekrar şefle konuşun. Kısa bir demo girecek ve görev bitecek..

  Görev 6: The Jungle God
  Amaç: Gizli geçitten geçerek Pablo'nun karargahına ulaş
  Ödül: 5.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Önceki görevde inventory'nizde ne varsa aynen bu bölüme de geliyor, bir şey satın alamıyorsunuz.

  Oyundaki en kısa ve kolay görev. Screenshot'ta 1 numaralı yer başlangıç noktanız, 2 numara domuz parkı ve 3 numara da "Orman Tanrısının" sunağı. Kabaca yapmanız gereken şey, domuz parkından bir tane domuz alıp sunağa getirmek, orman tanrısı da (bir jaguar) onu yemek için sunağa geldiğinde koruduğu gizli geçide girerek görevi tamamlamak.. Eğer yanınızda birden fazla ateşli silah (örneğin tam otomatik bir tüfek ve bir tabanca) varsa, önce sunağın (ortası kanlı yuvarlak bir taş) yanına gidip otomatik tüfeğinizi burada bırakın. Bunu laf olsun diye yapmadık, aynı anda hem domuzu hem de tüfeğinizi taşıyamıyorsunuz, tüfeği sunağın yanına bırakmasaydık domuzu öldürdüğümüz yerde bırakmak zorunda kalacaktık. Eğer üstünüzde sadece otomatik bir tüfek varsa (düşük bir ihtimal ama) üzgünüm, ondan vazgeçmek zorundasınız. Çünkü allahın belası domuzlar sadece ateşli silahla öldürülebiliyor, boğma teli kullanamıyorsunuz! Neticede, ateşli bir silah kullanarak domuzlardan birini öldürün. Bunu yapar yapmaz bölgedeki askerler (önceden açığa çıkmadıysanız) size ateş etmeye başlayacaklar, sürekli zigzag çizerek (domuzu almayı unutmayın!) sunağa doğru koşun. Domuzu sunağa bırakın ve jaguar yemek için geldiğinde, koruduğu "gizli geçide" girerek görevi bitirin. Ancak halen üstünüzde bir askerin giysisi yoksa (büyük ihtimalle vardır ya) muhakkak bir tane edinin. (Önceden tüfeğinizi burada bıraktıysanız geçide girmeden önce almayı unutmayın!)

  Görev 7: Say Hello to my Little Friend
  Amaç: Uyuşturucu kartelinin lideri Pablo'yu öldür - Uyuşturucu üretilen laboratuarı yok et
  Ödül: 30.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Satın alma ekranı çıkmıyor, önceki görevde yanınızda ne varsa onlarla başlıyorsunuz. Endişelenmeyin, bölgede bir sürü silah bulunuyor.

  Yanınızda fazla bir ekipman yoksa üzülmeyin, karargahın içinde bol bol bulabilirsiniz. Screenshot'a gelirsek; 1 numara başlangıç yeriniz, 2 numara Pablo'nun malikanesi, 3 numara uyuşturucu laboratuarı ve 4 numara da kaçmak için kullanacağınız uçağın bulunduğu hangar.

  Görev başladığında hemen önünüzde içi bıçak dolu (bir tane de çelik yelek var) bir sandık göreceksiniz. İstiyorsanız alın, ama saklamayı unutmayın. Etrafı dikenli tellerle çevrili bölgenin içine girin (sağa dönüp dikenli teli takip edin, eninde sonunda girişe ulaşacaksınız) ve etrafta biraz dolanın.. Bir sürü çadır göreceksiniz, hemen hepsinin içinde silah ve cephane var. Ne bulursanız alın, ancak unutmayın, M-16 taşırsanız askerler kim olduğunuzu anlıyor ve ateş etmeye başlıyorlar. Çadırlardan birinde yeni bir silah olarak Minigun bulacaksınız ancak maalesef bu da M-16 gibi askerlerin kim olduğunuzu anlamasına yol açıyor.. En iyisi bir AK-47 ve bulabildiğiniz kadar mermi alın.

  Screenshot'ta 2 numarayla gösterilen Pablo'nun malikanesine girin. İçeride yaklaşık 10 tane asker bulunuyor. Hepsini teket teker, sessizce öldürmek hemen hemen imkansız, ben hepsini AK-47'le temizlemeyi tercih ettim. Benim yaptığım gibi yapın: Tek bir girişi olan bir odaya girin ve sizi bulmalarını bekleyin. Kapıdan teker teker geçebiliyorlar hatta bazen kendi arkadaşlarını vuruyorlar, bu şekilde fazla zorlanmadan hepsini öldürebilirsiniz. Bu işi hallettikten sonra, merdivenlerden ikinci kata çıkın ve Pablo'nun odasına (çift kapılı oda) girin. Bu görevin adını nereden aldığını anladınız mı? Say hello to my little friend, Al Pacino'nun Scarface filminin finalinde eve baskın yapan adamlara ateş ederken haykırdığı ünlü bir replik. Pablo'da Al Pacino gibi davranıyor, siz odaya girer girmez masasının üzerine fırlayıp elindeki M-60'la bir yaylım ateşi açıyor amaa.. Şöyle ki, kendimi ciddi bir çatışmaya hazırlamıştım fakat Pablo bu ilk ateşten sonrasını getiremedi! Ona her ateş ettiğinizde, Pablo alaylı bir laf söylemek için duruyor (kısa bir demo giriyor). Demo bittiğinde ona tekrar ateş ediyorsunuz yine bir demo giriyor.. Bu şekilde Pablo ilk seferden sonra tek bir el bile ateş edemedi ve onu kısa bir süre içinde öldürdüm! Tek dikkat edeceğiniz, demo bittikten sonra Pablo'ya ateş etmesi için zaman vermemek. Her demonun sonunda hemen üstüne üç dört el ateş edin, tekrar bir demo girsin, o bitince yine ateş edin ve.. Sonunda ölecek. Öldüğünde masasının üstündeki bombayı alıp (Pablo'nun bıraktığı M-60'ı da alabilirsiniz) malikaneden dışarı çıkın.

  Belki de ben çok şanslıyım bilemiyorum ama, malikaneden dışarı çıktığınızda hiçbir asker alarm durumuna geçmemişse siz de aynı şansı yakalamışsınız demektir. Screenshot'ta 3 numarayla gösterilen laboratuar'a doğru ilerleyin. Laboratuarın girişindeki askerler sizi içeri sokmayacak. Büyük kabalık! Onları öldürün.. Elinizdeki M-60'la bu konuda bir zorluk çekeceğinizi sanmıyorum.. Laboratuarın içine girin ve hala canlı olan bir şey varsa işini bitirin. İçeride üstünde "explosive" yazan kutular bulacaksınız, bombayı bunlardan birinin üstüne yerleştirin ve dışarı çıkıp uçağın bulunduğu hangara gidin.

  Tabii yapması söylemesi kadar kolay olmayacak. Artık bütün askerler varlığınızdan haberdar ve siz hangara ulaşana dek peşinizi bırakmayacaklar. Hiçbiriyle savaşmayın. Çok kalabalıklar ve anında ölüyorsunuz. Zigzaglar çizerek hangara kadar sürekli koşun. Hangarın önünde dikilen üç askeri öldürün, bombanın kumandasını çıkarıp kullanın (patlamayı gösteren kısa bir demo girecek) ve uçağa tıklayıp "fly" seçeneğini seçin, görev bitiyor.. İstikamet Budapeşte!

  Görev 8: Traditions of the Trade
  Amaç: Frantz Fuchs'u öldür - Bombayı bul
  Ödül: 55.000
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli (metal detektörleri yüzünden başka bir şey alamıyorsunuz, ama zaten ihtiyacınız da yok), çelik yelek

  Çok sessiz davranmanız gerektiği için biraz kazık bir görev, pek çok defa yeniden başlamanız gerekebilir. Bu sefer screenshot vermiyorum çünkü M tuşuyla ulaşabileceğiniz haritada zaten her yer ismiyle beraber gösteriliyor! Şimdiye kadar niye veriyordun derseniz, haritada ismen gözükmeyen yerleri de belirtebilmek içindi. Fakat bu sefer öyle bir durum yok, zaten her şeyin yeri belli. O yüzden "ikinci kattaki casinoya gidin" dediğimde, bunun anlamı map'inizi açın, ikinci katı seçin ve casinonun yerini görün oluyor. Yani ayrıca casino şurada diye tarif vermeyeceğim, gerek yok çünkü..

  Bu konuyu hallettiğimize göre, başlayabiliriz.. İlerleyin ve otele girin. Hemen sağınızdaki resepsiyonistle konuşun, otele giriş yapabilmeniz için defteri imzalamanızı isteyecek. Bu sayede ilk hedefimiz olan Fuchs'un oda numarasını da öğrenmiş oluyoruz, oda 202. Resepsiyonist ayrıca oda anahtarını gösterirsek gelen mesajları bize verebileceğini de söylüyor ki, bu bize ileride lazım olacak bir bilgi.

  202 numaralı odayı bulun. Her kapının yanında oda numarası da yazıyor, bulmakta bir zorluk çekmeyeceksiniz. Bu esnada yerleri süpüren bir bellboy görürseniz hemen peşine takılın ve bir odaya girene dek bekleyin, odaya girdiğinde anahtarı kapıda bırakıyor. Hemen anahtarı alıp holster komutuyla saklayın. 202 numaralı odaya gelene kadar bir bellboy göremediyseniz önemli değil, bu odanın olduğu katta muhakkak aynı işi görecek bir bellboy oluyor. Kısacası anahtarı bu şekilde ele geçirmeniz lazım.

  202 numaranın önünde dev gibi bir bodyguard dikilmekte ve doğal olarak sizi içeri sokmuyor. 201 numaralı odaya gidip bellboy'dan aldığınız anahtarla kapıyı açın ve içeri girin. Balkona çıkın ve vakit geçirmeden buradan karşı balkona (202 numaranın balkonuna) atlayın. 4 tuşuna basın ve "sneaking" moduna geçin. Balkon kapısını açıp içeri girin, hemen kapının ardında bir bodyguard duruyor. Hızlı bir şekilde boğma telini çıkarın ve alarm veremeden onu öldürün. Eğer sizi bir şekilde görür ve ateş etmeye başlarsa, mission failed olmuyor ama görevi tamamlamanız imkansızlaşıyor.. Bodyguard'ı öldürdükten sonra giysilerini alın ve küçük kırmızı bir masanın üstünde duran eşyaları alın: İki mektup (bunları almanız gerekli değil aslında, oyunun hikayesini biraz daha anlamanızı sağlıyor), susturuculu bir silah, Dişçi kartı (Dentists card), Fuchs'un oda anahtarı ve bir "Rahatsız Etmeyin" (Do Not Disturb) yazısı. Oda kapısının önünde dikilen bodyguard'ı hatırladınız mı? Onu da öldürmezsek az sonra Fuchs'un işini bitirirken çıkan sesi duyup geliyor. Tekrar sneak moduna geçin ve oda kapısını açın. 3 tuşuna basarak "freelook" moduna geçin ve koridorda kimse olup olmadığına bakın. Kimse yoksa çabucak bodyguard'ı da (boğma teliyle) öldürün ve cesedini içeri çekin. Kapıya Do Not Disturb yazısını takın (kapının dış tarafına elbette, söylememe gerek var mı? Bu kartı takmazsanız bellboy odaya girip cesetleri görebiliyor) ve susturuculu silahınızı çıkarıp banyoya girin. Fuchs duş alıyor.. Tam kafasına nişan alın ve tek kurşunda öldürün aksi halde Fuchs bağırmaya başlıyor ve birileri duyabiliyor.. Fuchs'u öldürdükten sonra susturuculu silahı yere bırakın. Niye bunu yaptık? Çünkü otel metal detektörleriyle dolu ve fark edilmek istemiyoruz. Tekrarlıyorum, odadan çıkmadan önce silahı bırakın.

  Odadaki bomba çantasını (bomb case) alın ve artık 202 numaralı odadan çıkın.. Tekrar resepsiyonistle konuşun, anahtarı gösterirsek gelen mesajları vereceğini söylemişti hatırlarsanız, eh bizim elimizde de Fuchs'un anahtarları var.. Bize biri Dişçiden biri de Fritz'den gelen iki mesaj veriyor. Şimdi üçüncü kattaki Dişçinin ofisine gitmeliyiz.. Ofise gelmeden hemen önce, üstünde "exit" yazan ve üzerinde yeşil işaretler olan çift kanatlı bir kapı göreceksiniz, bunun yerini aklınızda tutun. Ofise girdiğinizde, sizi Dişçinin sekreteri karşılıyor ve onunla konuştuğunuzda, size dişçinin Sauna'da (Spa) olduğunu söylüyor. (Bazen restoran ve/veya casino'da olduğunu da söyleyebiliyor. Bu durumda, restoran veya casino'ya gidip dişçi tuvalete gidene kadar beklemeniz, tuvaletteyken boğarak öldürmeniz gerekiyor.) Eğer Saunadaysa, önce map'te "Men" olarak gösterilen odaya girip kabinlerden birinde giysilerinizi değiştirin, burada bir adet şort buluyorsunuz ve onu giyince inventory'inizdeki eşyalar da çıkardığınız giysilerde kalmış oluyor.. Önemli değil, onlara ihtiyacınız yok ve işi bitirdiğimizde geri dönüp alabiliriz. Şortu giydikten sonra, map'te "Spa" olarak gösterilen saunaya gitmelisiniz. Dişçi saunanın içinde ter atmakta.. İçeri girip onunla konuşursanız size kalbi olduğunu, fazla sıcağa dayanamadığını söyleyecek. Tiyoyu aldınız mı? Sauna kapısının hemen yanında bir vana duruyor, bunu çevirdiğinizde sıcaklık yüzünden dişçi ölüyor. Onu öldürdükten sonra cesedinden X-Ray odası anahtarını (X-Ray room key) almalısınız. Geri dönüp (şortu giydiğiniz yerdeki) eşyalarınızı almayı da unutmayın.

  Şimdii.. Yukarıda "yerini aklınızda tutun" dediğim üstünde "exit" yazan kapıyı hatırlıyor musunuz? Güzel, oraya gidin. Kapıdan geçin ve sola dönüp ilerleyin. Açık bir pencere göreceksiniz, sneak moduna geçip içeri girin. Sağınızda bir bodyguard duruyor. Sessizce yaklaşıp onu boğun ve cesedini (sol taraftaki kapıdan girildiğinde görülmeyecek şekilde) biraz geriye çekin. Çift kanatlı kapıdan geçerek ilerleyin (solunuzdaki bodyguard'ı öldürmeniz gerekmiyor, ancak sizi fark edebileceğini düşünüyorsanız boğma teliyle onun da işini bitirin) ve üstünde "X-Ray room" yazan kapıdan girin. İçerdeki yeşil silindir, bulmanız gereken bomba. Onu alın ve bomba çantasına yerleştirin.

  Görev tamamlanmak üzere. Map'inizi açın ve birinci kattaki mutfağın yerini bulun, yukarıda yanıp sönen mavi daire, sizin kaçış noktanız. İçinde bomba olduğu sürece detektörlerden geçemiyorsunuz çünkü alarm veriyor. Ancak başka bir çare de yok maalesef (en azından ben bulamadım). Yapacağınız şey restorana inmek, mutfağa girmek ve buradaki çıkış kapısından geçerek sizi bir arabanın beklediği sokağa çıkmak. Takip edeceğiniz rotaya göre, en az bir detektörden geçmek zorundasınız. Önemli değil, detektör alarm verdikten sonra sürekli koşarak ilerlerseniz kaçış noktanıza varabiliyorsunuz ve görev tamamlanıyor.. (Başka bir çözümde eğer bir bellboy veya polis üniforması giyiyorsanız bombayla geçseniz bile detektörlerin alarm vermediğini okudum ama denemedim, denemek isteyebilirsiniz..)

  Görev 9: Gunrunner's Paradise
  Amaç: Arabaya gps cihazı yerleştir - Cihazı arabadan alıp para çantasına yerleştir - Çantayı Ivan'a ver
  Ödül: 50.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli, susturuculu Baretta, Susturuculu MP5, çelik yelek, GPS cihazı (bu zaten veriliyor)

  Oldukça kıl bir görev.. hem tonla adamı öldürecek hem de adventure oynuyormuş gibi saçmasapan bir bulmacayla uğraşacaksınız. Yine screenshot vermiyorum, map yeterli.

  Bölüm başladığında raylara gelene kadar dümdüz ilerleyin ve biraz bekleyin. Sağ taraftan bir çete üyesi gelecek. Peşine takılın ve uygun bir yerde boğarak öldürün, sonra da giysilerini alın. Map'inizi açın. Sarı bir dairenin yanıp söndüğü binaya gitmeniz gerekiyor. Burası üstünde "Kinky Cola" yazan bir bar. Gps cihazı yerleştirmeniz gereken araba barın dışında duruyor ama yanında da bir adet irikıyım bodyguard var. Bara girin. Striptizci bir kız dans etmeye başlayacak. Barmenle konuşun. Striptizci kızın "özel gösteriler" yapabildiğini söyleyecek. Konuşma bittikten sonra sahnenin sol tarafındaki kapıdan girin. Burası soyunma odası. Striptizci kızın gösterisini bitirip buraya gelmesini bekleyin, geldiğinde onunla konuşun. Dışarıda, arabanın yanında bekleyen bodyguard için özel bir gösteri yapmayı kabul edecek. Konuşma bittiğinde kızı takip edin. Arabanın yanında bekleyen bodyguard'ı alıp uzaklaştıracak. Çabucak arabaya tıklama suretiyle, gps cihazını yerleştirin.

  Adamın geri dönmesini bekleyin. Döndüğünde, arabaya binip uzaklaşacak. Hiç istifinizi bozmayın, izleme cihazını taktınız nasıl olsa. Arabanın gidebileceği üç ayrı depo var, bunlar haritanızın sol, sağ ve aşağı köşelerinde bulunuyorlar (aslında dört depo var, ama ikisi yan yana ve aynı bölgedeler). Map'inizi açın. Kırmızı işaret, arabanın bulunduğu yeri gösteriyor. Araba hangi depoya gitmiş olursa olsun, deponun çevresi tellerle çevrili ve içeri giremiyorsunuz. Şimdi bulmaca vakti.. Dışarıda dönüp duran treni fark etmiş olmalısınız (beni bir kere ezdi!). Rayları makasları kullanarak ayarlayıp, treni deponun çevresindeki tele çarptırmanız gerekiyor ki, giriş yolunuz açılsın. Map'inizi açıp bir miktar zoom yapın. Kare şeklinde, kavuniçi sembolleri gördünüz mü? Eğer üstünde kilit sembolü varsa, bu orada kilitli bir kapı olduğunu gösteriyor, ray sembolü varsa orada bir makas var demektir. Arabanın gittiği depoya göre (ki her seferinde değişiyor, bu yüzden tam ayrıntı veremiyorum) makasları ayarlamalı ve treni tellere çarptırmalısınız. Deneyin! Her makas değiştirdiğinizde map'inizi açıp durumu kontrol edin, rayların yanında küçük ok sembolleri var, bunların döndüğü yöne göre yaptığınız değişikliği kontrol edebilir, gerekirse tekrar değiştirebilirsiniz.

  Netice itibariyle, treni bu şekilde tellere çarptırıp girişi açmalısınız. Elinize susturuculu MP5'i alıp içeri girin. Bölgede bir sürü Doberman bulunuyor, bunların işini güvenli bir uzaklıktan bitirin. Arabanın yerini bulun ve üstüne tıklayarak gps cihazını geri alın. Şimdi arabanın önünde durduğu binaya girin. İçeride ciddi miktarda çete üyesi bulacaksınız. Hepsini öldürmeniz gerekiyor. Bu işi hallettikten sonra çabuk bir şekilde cesetleri saklamaya başlayın, yaklaşık 2-3 dakika sonra Ivan gelecek ve ortalıkta ceset görürse mission failed oluyor. Buradaki para çantasını görmüş olmalısınız. Ivan buraya gelecek, ne yaparsanız yapın ama cesetleri çantanın yanından uzaklaştırın ve çabuk olun! Ayrıca Ivan gelmeden önce gps cihazını çantaya yerleştirmeniz gerekiyor..

  En sonunda Ivan gelecek ve (bir yanlış yapmadıysanız) kısa bir demo girecek. Ivan çantayı alıp gittiğinde görev de tamamlanmış oluyor..

  Görev 10: Plutonium Runs Loose
  Amaç: Boris'i öldür - Nükleer bombayı etkisiz hale getir - Gemiyi uluslar arası sulara çıkar
  Ödül: 75.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli, susturuculu Baretta, alabileceğiniz bütün cephaneyle beraber bir MP5, çelik yelek. Fantezi yapmak isterseniz Franchi de alabilirsiniz (Jackhammer tarzı bir pompalı tüfek)

  Herhalde oyundaki en kazık görev.. Gerçek anlamda sessiz olmalı ve ortalığı ayağa kaldırmamalısınız, yoksa Boris nükleer bombayı çalıştırıyor ve size de yaklaşık 3 dakika içinde yerini bulup etkisiz hale getirmek kalıyor ki, hemen hemen imkansız.. Önce screenshot'ı açıklayalım: 1 numara, göreve başlangıç yeriniz. 2 numara öldürüp giysilerini almanız gereken nöbetçi (bunun yerini bulana kadar canım çıktı). 3 ve 4 numaralar, öldürmeniz gereken nöbetçilerin beklediği kapıların yerlerini gösteriyor, ama onları uzaktan sniper tüfeğiyle öldüreceğiz. Yani bunu okuyup söz konusu bölgeye ulaştıktan sonra ya Allah deyip ortama kafa göz dalmayın, katil dediğin zeki çevik ve sabırlı olmalı.. 5 numara içi silah dolu (sniper tüfeğini alacağımız yer) bir kamyonu gösteriyor. K harfi bekçi köpekleri, A harfi Boris'in (bomba koyacağımız) arabası ve G harfi de nükleer bombayı bulacağımız gemi oluyor.

  Sessiz bir şekilde screenshot'ta 2 numarayla gösterilen yerdeki nöbetçiyi öldürüp giysilerini alın. Dikkatli olun, bu herifler üçüncü sınıf bir Jackie Chan filmindeymiş gibi giyinmişler, ortam da karanlık, bulayım derken adama çarpabilirsiniz! Çatılarda da nöbetçiler olduğunu unutmayın. Adamın giysilerini aldıktan sonra rayları takip ederek önündeki iki nöbetçinin dikildiği kapıya ulaşın. (Dikkat edin elinizde silah olmasın.) Çoktan fark ettiğiniz gibi sizi içeri sokmuyorlar.. Biraz bekleyin, başka bir nöbetçi gelecek ve bir tür parola vererek içeri girecek. İşte tam bu anda onunla beraber içeri girmeniz gerekiyor. Adam kodu verirken ona yakınlaşın, içeri girerken de onun yanında yürüyün, eğer adama yeterince yakın duruyorsanız nöbetçiler geçmenize izin verecekler. Bu şekilde 5 tane kapı geçmeniz gerekiyor. (Son iki kapının yerini screenshot'ta 3 ve 4 numarayla gösterdim.) Sabırlı olun, bazen içeri girecek bir nöbetçinin gelmesi uzun sürebiliyor ve canınız sıkılıyor, ama burada Quake oynamıyoruz zaten.. Ayrıca bu nöbetçiyle beraber içeri girme işini doğru dürüst yapamazsanız diğer nöbetçiler size ateş açıyor ve göreve baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Can sıkıcı değil mi?

  4 numarayla gösterilen son kapıdan da geçtikten sonra 5 numarayla gösterilen cephane kamyonuna doğru ilerleyin. Yolda (K harfiyle gösterilen) yerde bekçi köpekleriyle karşılaşacaksınız, bunları çok yaklaşmadan susturuculu Baretta'nızla öldürün. Kamyona girmeden önce ortalığı bir araştırın, buralarda bir köpek daha var. Şimdi kamyona girip Migros'ta indirim görmüş ev hanımı gibi sevinerek silahları toparlamaya başlayın, hepsi bedava.. Silahta damping, iki Minigun alana bir M-60 veriyoruz ayrıca isteyenler yeşil kangurumuza ateş ederek deneme yapabiliyor.. Ehehe.. Yok, iğrenç bir espriydi, uykusuzken komiklik yapmayayım bi daha..

  Görev 10 (Devam) : Plutonium Runs Loose
  Amaç: Boris'i öldür - Nükleer bombayı etkisiz hale getir - Gemiyi uluslar arası sulara çıkar
  Ödül: 75.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli, susturuculu Baretta, alabileceğiniz bütün cephaneyle beraber bir MP5, çelik yelek. Fantezi yapmak isterseniz Franchi de alabilirsiniz (Jackhammer tarzı bir pompalı tüfek)..

  Herhalde oyundaki en kazık görev.. Gerçek anlamda sessiz olmalı ve ortalığı ayağa kaldırmamalısınız, yoksa Boris nükleer bombayı çalıştırıyor ve size de yaklaşık 3 dakika içinde yerini bulup etkisiz hale getirmek kalıyor ki, hemen hemen imkansız.. Önce screenshot'ı açıklayalım: 1 numara, göreve başlangıç yeriniz. 2 numara öldürüp giysilerini almanız gereken nöbetçi (bunun yerini bulana kadar canım çıktı). 3 ve 4 numaralar, öldürmeniz gereken nöbetçilerin beklediği kapıların yerlerini gösteriyor, ama onları uzaktan sniper tüfeğiyle öldüreceğiz. Yani bunu okuyup söz konusu bölgeye ulaştıktan sonra ya Allah deyip ortama kafa göz dalmayın, katil dediğin zeki çevik ve sabırlı olmalı.. 5 numara içi silah dolu (sniper tüfeğini alacağımız yer) bir kamyonu gösteriyor. K harfi bekçi köpekleri, A harfi Boris'in (bomba koyacağımız) arabası ve G harfi de nükleer bombayı bulacağımız gemi oluyor.

  Sessiz bir şekilde screenshot'ta 2 numarayla gösterilen yerdeki nöbetçiyi öldürüp giysilerini alın. Dikkatli olun, bu herifler üçüncü sınıf bir Jackie Chan filmindeymiş gibi giyinmişler, ortam da karanlık, bulayım derken adama çarpabilirsiniz! Çatılarda da nöbetçiler olduğunu unutmayın. Adamın giysilerini aldıktan sonra rayları takip ederek önündeki iki nöbetçinin dikildiği kapıya ulaşın. (Dikkat edin elinizde silah olmasın.) Çoktan fark ettiğiniz gibi sizi içeri sokmuyorlar.. Biraz bekleyin, başka bir nöbetçi gelecek ve bir tür parola vererek içeri girecek. İşte tam bu anda onunla beraber içeri girmeniz gerekiyor. Adam kodu verirken ona yakınlaşın, içeri girerken de onun yanında yürüyün, eğer adama yeterince yakın duruyorsanız nöbetçiler geçmenize izin verecekler. Bu şekilde 5 tane kapı geçmeniz gerekiyor. (Son iki kapının yerini screenshot'ta 3 ve 4 numarayla gösterdim.) Sabırlı olun, bazen içeri girecek bir nöbetçinin gelmesi uzun sürebiliyor ve canınız sıkılıyor, ama burada Quake oynamıyoruz zaten.. Ayrıca bu nöbetçiyle beraber içeri girme işini doğru dürüst yapamazsanız diğer nöbetçiler size ateş açıyor ve göreve baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Can sıkıcı değil mi?

  4 numarayla gösterilen son kapıdan da geçtikten sonra 5 numarayla gösterilen cephane kamyonuna doğru ilerleyin. Yolda (K harfiyle gösterilen) yerde bekçi köpekleriyle karşılaşacaksınız, bunları çok yaklaşmadan susturuculu Baretta'nızla öldürün. Kamyona girmeden önce ortalığı bir araştırın, buralarda bir köpek daha var. Şimdi kamyona girip Migros'ta indirim görmüş ev hanımı gibi sevinerek silahları toparlamaya başlayın, hepsi bedava.. Silahta damping, iki Minigun alana bir M-60 veriyoruz ayrıca isteyenler yeşil kangurumuza ateş ederek deneme yapabiliyor.. Ehehe.. Yok, iğrenç bir espriydi, uykusuzken komiklik yapmayayım bi daha..

  Kamyondan almanız gereken iki önemli şey var: Sniper tüfeği ve bomba. Şimdi köpekleri öldürdüğünüz yere geri dönün. Buradan 4 numaralı yerdeki nöbetçileri görebiliyor olmanız lazım. Göremiyorsanız biraz daha ileri gidin, onu da mı yazalım yani? Kısacası, yavaş yavaş ilerleyerekten, kendinize siper alaraktan falan 3 ve 4 numaralı yerlerdeki her şeyi (buna çatı nöbetçileri de dahil) sniper tüfeğiyle uzaktan öldürmeniz gerekiyor. Dikkat edin hiçbiri kaçmasın da Boris uyanmasın.. Peki bu katliamı niye yaptık? Psikopat olduğumuz için yaptık diyen kim, çık dışarı, sana bir hafta kesintisiz mayın tarlası oynama cezası veriyorum! Az sonra arabayla uğraşırken kimsenin bizi arkadan vurmasını istemiyoruz, ayrıca elimizde kolum kadar sniper tüfeğiyle yürümek nöbetçilerin gereksiz yere kıllanmasına neden olabiliyor, bu insanlık suçunu o yüzden işledik.. Ama çok zevkliydi! Nıhahaha!

  Şimdi Boris'in limuziniyle (A harfiyle gösterilen) ilgilenmeye başlayabiliriz.. Araba iki binanın önünde duruyor ve bölgede 7 nöbetçi var. Biri arabanın önünde sabit dikilmekte, geri kalan 6 tanesi tur atıyor. İlk önce tur atanları, sonra da arabanın önünde dikileni öldürmemiz gerekiyor, ayrıca hiçbiri kaçıp Boris'e haber verememeli. Bu noktada çok hızlı olmalıyız, nöbetçilerden en az ikisi her an birbirini görebilecek konumda oluyor, yani birini öldürdüğümüzde hemen silahımızı gizlersek öbürü cesedi kontrol etmeye geliyor, bu esnada onun da işini bitirebiliriz. Biraz zor oluyor ama aslında hepsini de alarm veremeden öldürmeniz mümkün. Eğer biri kaçarsa yine de görevi kaybetmiş sayılmazsınız, Boris'e durumu haber vermeleri biraz zaman alıyor, bu esnada diğerlerinin işini bitirip arabaya bomba yerleştirebilirsiniz. Eğer hepsini sessiz bir şekilde öldürmeyi başarırsanız, arabaya bomba yerleştirin ve gemiye (G harfiyle gösterilen) doğru ilerleyin.

  Tayfalar geçmenize izin vermeyecektir, bir tayfa kıyafeti bulmanız lazım. Gemiye çıkan merdivenin yakınlarında tek başına dikilen bir tayfa göreceksiniz, onu sessizce öldürüp giysilerini alın. Şimdi gemiye çıkabilirsiniz.. Bomba makine dairesinde, yani üçüncü katta. Bir merdiven bulup üç kat aşağı inin, başka tarife gerek yok herhalde.. Buradaki herkesi öldürün. Artık sessiz olmaya uğraşmayın, bombaya çok yakınsınız ve Boris onu çalıştırsa bile etkisiz hale getirebilirsiniz. Hareket eden her şeyi öldürdükten sonra, makine dairesinin hemen yanındaki küçük odaya girin, nükleer bomba burada. Üzerine tıklama suretiyle bombayı etkisiz hale getirin. Boris şimdiye kadar duruma uyanmış ve kaçıyor olmalı. Önemli değil, arabasına bindiği an bomba onun işini bitirecek (bombayı daha önceki görevlerde olduğu gibi çalıştırmanız gerekmiyor, kendi kendine patlayacak).

  Bundan sonrası pek zor değil.. Gemideki herkesi öldürmeniz gerekiyor! Eğer hala yaşayan birileri varsa işini bitirin, sonra da kaptan köşküne çıkın. (Güverteye çıkın ve yukarı giden bir merdiven arayın.) Kaptan köşkünde bir kontrol paneli bulacaksınız, buna tıklayın ve gemi uluslararası sulara doğru yolculuğuna başlasın, görev tamamlanıyor. (Eğer düğmeye tıkladığınız halde bir şey olmuyorsa, gemide hala en az bir düşman var demektir. Herkesi öldürmeyi unutmayın.)

  Görev 11: The Setup
  Amaç: Dr. Kovacks'ı öldür
  Ödül: 100.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Göreve silahsız başlıyorsunuz.

  Sürpriz, yine screenshot yok! Gerek yok çünkü.. İlerleyin ve karşınızdaki binaya girin. Kapıdan girer girmez sağdaki görevliyle (resepsiyonist diyesim geliyor fakat burası bir akıl hastanesi, görevli diyelim şuna kısaca) konuşun, sonra da onu takip edin. Sizi çift kanatlı bir kapıdan geçirecek ve doktorun üst katta olduğunu söyleyip geri dönecek. Çift kanatlı kapıdan geçer geçmez, tam karşınızdaki (yine çift kanatlı) kapıdan geçip üst kata çıkın (burası map'te "lab" olarak gösterilen yer). Bu sırada görevlinin doktoru aradığını, doktorun da polise haber verdiğini gösteren bir demo girecek. Üst katta bir Uzi ve bir Shotgun bulacaksınız, ikisini de alın ve saklayın. Şimdi geri dönüp merdivenlerden çıkın ve ikinci kattaki doktorun ofisine girin (map'te "office" olarak gösteriliyor, "operating theatre"ın sol üst tarafında kalan yer). Girer girmez ateş edin, kafasına sıkın daha çabuk ölsün.. Kaçarsa (ki kaçabiliyor) onu aramak korkunç bir işkence oluyor.. (Eğer kaçar ve onu bulamazsanız üzülmeyin, bir fan sitesinde okuduğum kadarıyla bu görevde küçük bir bug var, doktoru öldürmeseniz bile son bölüme geçebiliyorsunuz. Ama bunu denemedim ve en iyisi siz de buna güvenmeyin.) Doktoru öldürdükten sonra (az sonra gelecek SWAT timlerini şaşırtmak için) giysilerini ve duvardaki anahtarı (sanitarium key) alın.

  Çabucak doktorun ofisinden çıkın. SWAT timlerinin gelişini gösteren demo girmiş olmalı. İlk gelecekleri yer doktorun ofisi. Eğer sizi fark ederlerse başınız ciddi anlamda belaya giriyor, çünkü hepsi de çelik yelek taşıyor ve sıfır mesafeden shotgun atışıyla bile (bir seferde) ölmüyorlar. Mümkün olduğunca onlara yakalanmamaya çalışın. Sık sık elbise değiştirin, örneğin görevlilerden birinin elbiselerini alın ya da öldürdüğünüz bir SWAT üyesinin..

  Binada dolaşırken çocuk kitapları ya da oyuncak ayılarla (children book, teddy bear) karşılaşmış olabilirsiniz, bir saniye çok salakça bir cümle oldu, adı geçen nesneleri görmüş olabilirsiniz.. Bunları alır ve akıl hastalarına verirseniz size "bilgi" veriyorlar, örneğin daha fazla silahın hangi odada olduğunu, CIA ajanını nerede bulacağımızı vs. Aslında çok da gerekli olmayan bilgiler bunlar çünkü map'te zaten herşey görünüyor.. İçinizdeki Noel Babayı tatmin etmek istiyorsanız hepsine de kitap ve ayıcık verin, yalnız bir SWAT üyesi bu sırada kafanızı kırabilir dikkat edin..

  Map'inizi açın. "TV Room" olarak gösterilen yere gitmelisiniz. Burada bir hasta göreceksiniz, onunla konuşun, zehirlenmiş. Panzehir (antidote) bulmalıyız.. Fazla uzağa gitmenize gerek yok, aynı odadaki masanın (ve masanın hemen yanındaki dolabın içinde) üstünde panzehir şırıngaları göreceksiniz. Bir tanesini alıp adamın yanına geri dönün ve şırıngayı onun üzerinde kullanın. Ayağa kalkıp ilerlemeye başlayacak, onu takip edin. Kilitli bir kapının önüne geldiğinde, siz kapıyı açana kadar orada dikiliyor. Benim gibi sinirlenip adamı vurmak yerine (tamam, ben bir ruh hastasıyım) gidip kapıyı açın ki ilerlemeye devam etsin, barış, kardeşlik ve çiçek böcek duyguları içerisinde görevi tamamlayalım. Bu esnada SWAT üyesiyle karşılaşırsanız kafasından vurun ama.. Öyle daha çok kan akıyor, nıhah!

  Sonunda bir asansörün önüne gelecek ve asansöre binip bir üst kata çıkacak. Sakın onunla gitmeyin! Bu sayede asansörün altında kalan merdivenler açığa çıkacak, tek yapmanız gereken aşağı inip son bölüme geçmek.. (Görevi tamamlamadan önce üstünüzde en az bir silah bulunsun ve doğru dürüst bir şey olsun. Ne kadar çok silahınız olursa, son görevde o kadar rahat edersiniz çünkü satın alma ekranı çıkmayacak, üstünüzde ne varsa onlarla idare edeceksiniz.)

  Görev 12: Meet Your Brother
  Amaç: ? (profesörü öldürmek diyelim, görev öncesi brifing yok)
  Ödül: yok
  Tavsiye edilen ekipman: Önceki görevde üstünüzde ne varsa göreve onlarla başlıyorsunuz..

  Son görev ve oldukça kısa.. Brifing yok, ödül yok, map yok! Bu sebeple screenshot da yok, zaten ihtiyacınız olmayacak. Kaybolamayacağınız kadar küçük bir yer burası.

  Gidebileceğiniz tek yön var, ilerleyin. Bir görevliyle karşılaşacaksınız, onu hemen öldürün ve silahını alın. Bu görevde sessizlik ve gizlenme diye bir şey yok, sürekli silah elinizde gezin ve giysi değiştirme zahmetine girmeyin. Gördüğünüz her dolabı açın ve her odaya girin, çoğunda silah ve cephane var (bir odada Minigun bulunuyor). Bu esnada kısa bir demo girecek, bir sürü kopyanın bir platforma çıkışını ve kafalarının arkasındaki barkodun bir lazer tarafından okunduktan sonra üzerinize gelişlerini gösteren bir demo. Siz, size karşısınız.. Yok olmadı.. Size benzeyen tonla adam var ve çok çevikler diyeyim ki kopya sözcüğünün anlamı anlaşılsın. Hepsini öldürmeniz gerekmiyor ama psikopata bağlamışsanız ve elinizde de Minigun varsa neden olmasın?

  Kopyaların hangi yönden geldiğine dikkat edin ve çıktıkları odayı bulun. Küçük platformu gördünüz mü? Kopya cesetlerinden birini o platforma sürükleyin ve platformun tam üstüne bırakın. Lazer cesedin kafasının arkasındaki barkodu okuyacak ve tam karşıdaki kapı açılacak. (Sizin de kafanızın arkasında barkod var, bu işi niye kendiniz yapmıyorsunuz? Çünkü siz kod 47'siniz! Kopyalar ise kod 48) Elinize silahınızı alın ve ilerleyin.. Yolun sonunda içinde bir sürü kutu olan bir odaya geleceksiniz ve "babanız" profesör, sol taraftan yavaşça çıkacak.

  Bu noktada iki farklı son var: Profesörü gördüğünüz gibi tetiğe basar ve onu öldürürseniz (çok kolay ölüyor) bir demo girecek ve oyun normal bir şekilde bitecek. Eğer ateş etmez ve beklerseniz, profesör yanınıza gelip sizi etkisiz hale getirecek ve.. herşeye baştan başlayacaksınız. Training görevini hatırladınız mı? Kendinizi tekrar orada bulacaksınız.. O yüzden öldürün şu profesörü de oyun bitsin.

  İşte bu kadar.. Anlamadığınız, daha fazla açıklama istediğiniz bir bölüm olursa mail atmaktan çekinmeyin. Hangi oyunun rehberini istediğinizi de yazın lütfen, şu anda pek çok oyunun (Red Alert 2, Mech Warrior 4, Delta Force 3 vs.) rehberini hazırlamayı düşünüyorum ama en çok hangi oyunun rehberini istediğinizi yazarsanız, daha "faydalı" bir iş yapmış olurum. Şimdii.. kaç sayfa oldu bu rehber? Murat, kelimesi 25.000 liradan 2 milyarı hesabıma geçiriver lütfen.. Ney? Nasıl para yok? Ne demek hepimiz gönüllüyüz? Yaklaşsana biraz.. Arkadaşları da al yanına.. Hepiniz yanyana durun şöyle.. Nereye koymuştum ben şu rocket launcher'ı? Kıpırdamayın, hiç acımıycak!

  Hala beceremiyorsanız
  Hile yapın: Hitman'in kurulduğu klasöre girin ve "hitman.ini" dosyasını Notepad gibi bir metin editörüyle açın. Bir sürü saçma sapan yazı göreceksiniz.. En sona "enableconsole 1" yazın (tırnak işaretlerini yazmayın) ve kaydedip kapatın. Artık oyun sırasında "é" tuşuna basarak konsolu açabilirsiniz. Tab tuşuyla bütün komutları tek tek görmeniz mümkün, ama aşağıdakileri yazarak hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz:

  god 1 : Bildik god modu.. Ölümsüzsünüz.
  giveall : Bütün silahlar maksimum cephaneyle birlikte sizin oluyor.
  infammo : Silahınızın cephanesi hiç bitmiyor.
  invisible 1 : Görünmez oluyorsunuz.

  Save dosyası kullanın: Dördüncü görevi bir türlü bitiremediğimde kullanmak zorunda kalmıştım. Görevi nasıl tamamlayacağımı bir türlü bulamadım, bir yandan rehberi tamamlamam gerekiyor, bir yandan zaman geçiyor.. Bölüm atlama hilesi var mı diye baktım yok. Mecburen bir save dosyası çektim ve diğer görevleri oynayıp yazdım, sonradan dördüncü görevi de tamamladım ama karizma gitti bir kere.. Bu sebeple isterseniz siz de aynı şeyi yapabilirsiniz, buraya tıklayarak indireceğiniz dosyayı Hitman'in kurulduğu klasörün içine açın ve normal bir şekilde oyunu başlatın. Bütün görevlere ulaşabileceksiniz.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 2. #2
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.957
  Konular
  2770
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  Hitman 2: Silent Assassin

  ohn Malkovich olmak için değil, Silent Assassin olmak ile ilgili bir rehber sunuyorum, o yüzden sabırlı olmak ön koşul, belki defalarca aynı bölümü oynamak zorunda olabilirsiniz. Her bölümde olmayabiliyor çünkü, görev gereği ses çıkartmak zorunda olabiliyoruz (can sıkıcı bir durum). Ama toplamda bu sonuca ulaşabiliyoruz. Silent Assassin oluşumuzun her seferinde de silah hediye alamıyoruz, bu da ayrı bir bilinmezlik.

  Anathema

  Amacımız rahibi kurtarmak. Koşarak aşağıya inin, hemen sağınızda bir kapı var, onun sağındaki çıkıntıyı siper alıp bekleyin. Az sonra korumalardan birisi dışarı çıkacak, o ağaçları sularken tel ile boğun, kıyafetini alıp 15-20 adım sebze taşıyan işçi yönünde duvar dibine saklayın (çiçekçiye hiç kafayı takmayın artık, saklamazsanız o mendebur adam cesedi buluyor da!) Sakin bir şekilde kapıdan girin, sağdan ilerleyince ana binanın mahzen kısmına giden kapıyı görünce oradan girin ve mutfağa çıkan merdivenlerden ilerleyin. 1 kattasınız, doğrudan sarı ünlemli odaya gidin, şu an yolda kimse karşınıza çıkmayacaktır (büyük ihtimal). Odaya girince haritayı açın ve 2 Kat kısmında patronun yatak odasını göreceksiniz. Önünde bir nöbetçi bekliyor, tek sorunumuz o. Bu arada çiçekçi paketi verdiyse hizmetçi onları patrona getirecektir. Yatak odası önündeki elemanı haritadan izleyin, bir müddet sonra ayrılıp tekrar dönecektir. O yürümeye başlayınca bir save yapın ki o kadar süreyi yine beklemeyin. Koşarak üst kata çıkın yatak odasında kapı arkasına saklanın, patron gelince kapının arkasından fırlayıp telle boğun, anahtarları alın. Haritadan koridor hareketlerini gözleyin, kapı önündeki koruma yine kısa süreliğine uzaklaşınca bir save daha yapıp bodrum katına mutfak üzerinden gidin. Bodrumdan çıkmadan önceki kapıyı artık açabilirsiniz. Ne yazık ki rahip başka yere götürülmüş, sakince dışarıya çıkın geldiğiniz kapıdan bahçeyi terk edin ve Exit yönünden bölümü bitrin. Silent Assassin olamadıysanız alarm verilecek bir farkedilmeniz olmuştur, o zaman tekrar deneyin.

  Petersburg Skateout

  Metro istasyonundaki 137 numaralı dolaptan Silahlarınızı alın, arada haritadan sivillerin durumuna bakın ki sizi göremeyecekleri uzaklıktayken ilk merdivenleri çıkın. Çalışmaz durumdaki yürüyen merdivenlerin altındayken haritaya bakın. Askerin birinin volta attığı, birinin de metro dışına gidip geldiğini göreceksiniz. Askerlerden biri dışarı çıkınca hızla merdivenleri çıkıp soldaki tarafı gözleyin, o dolapların arkasına yönelince koşarak aşağıya inin sağdaki kapıdan girin, içerdeki kapıyı maymuncukla açın ve tünellerdesiniz. Haritaya göre üst soldaki çıkışa gidin. Dışarıya çıkınca solunuzdaki dar sokağın sonuna koşun, bu arada toplantının bitmesine 5 dakika kaldığı söylenecek (bir save yapın). Sokağın sonunda sol taraftaki askeri boğun kıyafetini alın. Haritadan binaya bakın, ünlem işaretli binaya gireceksiniz, devriyeler dolaşıyor görünmemek için gireceğiniz binadan en uzak oldukları an koşun ve siz en yakın kapıdan içeriye girin. Sorun yoksa 3 dakikanız daha var, bir save daha yapın. Binada gezinen askerler bir iki tane sadece. Birkaç denemeyle ikinci kattaki işaretli odaya çıkın ve pencere önünde bir save daha yapın. Dikkatlice nişan alıp pencerenin solunda içki içen generali vurun, hata yaparsanız tekrar tekrar deneyin. Şimdi sağınızdaki kapıdan girip dar merdivenlere gidip saklanın, silah sesine gelenler olacaktır. Artık yine etrafı haritadan kontrol ederek aynı yoldan metroya aynı titizlikle dönün. Silent Assassin!

  Kirov Park Meeting

  Bu bölümde de bir general ve mafya elemanının parktaki buluşmada temizlenmesi gerekiyor. Bölüm başlar başlamaz yolun karşısındaki çöp konteynırlarının yanına koşup saklanın. Az sonra araç geçecek asker de uzaklaşınca silahı ve tüm cephaneyi alın geçtiğiniz yolun ortasındaki tünellere inen kapaktan girin. Benim için en iyi yer telsiz kulesi olduğu için haritanın solundan ikincisi olarak yer alan çıkışa koşun. Yukarıya çıkmadan harıtadan kuleyi bekleyen askerin kulenin uzak kısmında olmasına dikkat edin (bir save gerekebilir). Koşup kule girişinin kilidini açın, henüz yukarıya çıkmayın ve giriş kapısının tam karşısına gelecek şekilde kulenin arkasına gidip çökün. Asker etrafı gezip içeriye bakacaktır, kapının önünde arkası dönük durunca sessizce gidip kapıyı açın ve adamı boğun. Şimdi hızla yukarıya çıkın ve pusulanıza göre E yönüne dönün. Şimdi bir save daha gerekli, silahın dürbününden iki kişinin aynı hizaya geldiği anı bekleyip tek mermiyle vurun. Aynı güzergahı izleyerek başladığınız yere dönün ve Silent Assassin!

  Tubeway Torpedo

  Öldürülmesi gereken bir general ve kurtarılması gereken bir ajanımız var. İlk olarak haritada gösterilen çıkışa gidin. Kamyonun olduğu alana çıkınca arkası dönük olarak bekleyen askeri boğup çıktığınız kapak tarafına saklayıp kıyafetlerinizi değiştirin. Elden geldiğince görünmeden, nöbetçi kulübesinin solundaki yerden tüm teçhizatı alın. Yine çaktırmadan kamyona binin (tüm bölümlerde elden geldiğince görünmeyin), inince sağa dönüp nöbetçinin arkasından binaya girip asansöre gidin. Asansörden inmeden haritayı açın ve kontrol odasının yerini bulun (bir save). Saklana saklana oraya gidin. Kapıda arkası dönük bir subay var, başınızı öne eğerek yanından geçin sola dönün, o bölgeden sağ, sağ olarak ünleme gidin. Ünlem işaretli yere doğrudan giderseniz enselenirsiniz. Oradaki yeşil ışıklı panoyu susturucu silahınızla vurun. Odadan çıkıp sağa ilerleyin. Patlatmamız gereken duvar haritada görünüyor. Oraya girip çıkan askeri boğmak zor olacak ama biraz uğraşın artık(save gerekebilir).Onu boğduktan sonra mini bombayı patlatacağımız duvar dibine (G) tuşu ile bırakın, askeri de ikinci asansöre yakın koruma odası tarafında saklayın.

  Asansörün orada oturan askerin arkasındaki duvara gidip bekleyin. İlgisi sizden uzaklaşınca onu da boğup geldiğiniz koridora saklayın. Alt kata inince generalin yanına girmeniz için bitişiğindeki odayı kullanacaksınız. Devriye askerlerden biri odaya girince koşup yan odanın kilidini açıp içeriye girin (save) önce çöktüğünüz sote bir yerden lambayı vurun, aynı şekilde çamı da kırın. General masa başından ayrıldığı bir an sessizce kırdığınız pencereden diğer tarafa geçip boğun. Adamınızla üst kata çıkın, boş koruma odasının oradayken Bombanın Fünyesini kullanıp haritadan askerlerin içeriden çıkışına kadar olan süreyi izleyin. Sonra da elinizi kolunuzu sallaya sallaya çıkın (Ben burada Silent Assassin olmayı başaramadım, ancak bir alt seviye oluyor. Sanırım bombadan, farklı yol bulan bana bildirirse sevinirim)

  Invitation To A Party

  Bölüme başlamadan önce mutlaka anestezi şişesini yanınıza alın. Kıyıdan yukarı çıkınca sağda sigara içip kaytaran garsonu göreceksiniz. Yazık dokunmayın garibana, doğruca haritanın sağındaki ünlemle işaretli kapıya gidin. Haritadan polislerin devriyesini gözleyip kapının kilidini açın. Sağdaki garaj kısmından gireceğiz. Kapıya burnunuz değecek kadar yaklaşıp haritaya bakın. Eğer içerisini göremiyorsanız farklı açılardan kapıya yaklaşıp tekrar deneyin. İçeride bulunan koruma kapıya arkasını döndüğü an (save) çökerek içeri girin ve arabanın sağına doğru süzülün. Koruma arabanın arkasından geri dönmeye başlayınca siz de arabanın sağından ilerleyip soldaki odadan garson kıyafetini alın. Mutfaktan geçip üst kata çıkın. Açık gri işaretli adam partinin verildiği yerde haritadan görünüyor. Kasayı açacak olan adamımız o. Kasayı kontrol için partiden ayrılınca (save) başınızı öne eğerek takip edin. Girdiği kasa odasının bitişiğindeki odada saklanın. Adam kasaya yöneldiği an sinsice arkadan yaklaşın ve kasa açılınca anesteziyi kullanıp bayıltın. Hızla kasadan çantayı alıp, yandaki odaya geçip saklanın. Diğer ajan gelip onu temizlerken (başarabilirseniz onu da boğun, ihtimalle saklandığınız odadan geçecek o yüzden kapı arkasında olun) siz kasa odasının karşısındaki odaya çantayı bırakın (save). Şimdi ise generali halletmek gerekiyor. Sakallı general bir odasına bir parti alanına gidiyor. Odasından çıktığında hızla arkasından koşup boğun ve bitişiğindeki odaya saklayın (save). Artık gidip çantayı bıraktığınız yerden alın ve fazla şüphe çekmeden başlangıç noktanıza dönün. Silent Assassin!

  Tracking Hayamoto

  Hayamoto Jr.�i öldürüp üzerine bir izleme aygıtı yerleştirmemiz gerekiyor. Bölüm başlar başlamaz çöküp bekleyin, hemen solunuzdaki korumalar uzaklaşınca soldan koşun. Garaj kapısına gelince içeri girin (hemen save) ve arabanın klaksonunu çalın. Korumanın geldiği kapının arkasında saklanın. Koruma arabaya bakmaya giderken arkasından sessizce gidin ve araba başındayken boğun. Giysilerini almak işe yaramıyor. Bu yüzden haritadan koruma hareketlerini takip ederek üst ortadaki odadan uşak kıyafetine ulaşın(save). Şimdi ise mutfak kısmının oradaki ünlemin olduğu odaya gidin. Oradaki balıktan zehiri alıp mutfaktaki balığın içine transmiter ile birlikte yerleştirin. İlk önce izleme aleti yerleştirildi, daha sonra hedef öldü uyarısı gelecektir (izleme aletini seçmeden yerleştiremezsiniz unutmayın). Artık geldiğiniz yoldan çaktırmadan çıkışa gidin. Silent Assassin!

  Hidden Valley

  Oldukça zor bölümlerden biri. Nişancılar tarafından farkedilmemek için hep parmak ucunuzda yürüyün. Bölüm başlayınca kamyonun hareket ettiğini göreceksiniz. Tam karşınızdaki kulede bir nişancı var, bu yüzden ağaçların arkasında saklana saklana tünel girişi olan binaya gidin. Binanın solunda bir oklar ve yayı var. Nöbetçiyi boğup kıyafetini alın. Haritadan ilk tünel girişine girin. Bundan sonrası sadece sabır ve harita gözlemlerine dayanıyor. Devriyeleri atlatıp diğer çıkışa gidebilmek için belki yarım saat uygun anı beklemeniz gerekebilir. Haritanın sonundaki çıkışa kadar bir yukarıya bir tünellere geçerek ilerleyin. Her aşamayı bitirdiğinizde mutlaka kayıt yapın. Muhakkak birilerini temizlemeniz gerekirse boğun ve saklayın. Valla sadece sabır, Eee kolay mı kaliteli iş yapmak. Silent Assassin!

  At The Gates

  Az önceki kadar kıl bir bölüm daha, öncelikle sağdaki yükseltide devriye atan elemanı boğun (save), zor olacak ama azmin elinden bir şey kurtulmaz. Sağdan sinsice ilerleyin, az ileride bir tümsek daha var oradakini de atlatınca ilk jeneratörün olduğu yere geleceksiniz. Başındaki devriyeyi haklamak oldukça zor. Size siper olabilecek iki birikintiyi kullanıp arkasından saldırabileceğiniz birikintinin arkasına çökün (save), Uygun anda boğup mekanizmayı durdurun. Binaya girerken içerideki terasın nişancılarla dolu olduğunu göreceksiniz, koşun ve en az hasarı almaya çalışın. Tam karşınızdaki binanın sağdaki ikinci kapısından girmemiz gerekiyor (içerideki kirişlerin üzerindeki ninjalarla muhatap olmamak için). Bahçede devriye atan adamın arkasından süzülüp ikinci kapıdan girip ikinci jeneratörü kapatın. Şimdi (save) ikinci kapıdan çıkıp ilk kapıdan girin ve hemen karşınızdaki kapıdan çökerek çıkın. Önünüzde avluya inen bir merdiven ve karşı binanda bir nişancı var. Nişancının olduğu binaya girip çıkan devriye içeri girince aşağıya çökerek inin ve binanın solunda kalan son jeneratörü de kapatın (save). Artık en sessiz şekilde haritadaki çıkış noktasına gidin, fark edilirseniz koşun. Silent Assassin olamadıysanız birkaç deneme daha gerekiyor...

  Shogun Showdown

  Başladığımız yerin çıkışından önce yani merdiven başında (biraz zor fark ediliyor) sağdaki kapıdan girin. Yukarıya doğru çıkınca karşınıza çıkan odada çok dikkatli olun. Odada voltalayan adamın arkasını döndüğü an sütun arkasına saklanın. Direklerin birleşim hizalarına basın ki tahta gıcırtısı onu ve diğerlerini başınıza toplamasın. Bunda başarılı olduysanız bir save yapın. Onu uygun bir anda boğup kıyafetini alın. Şimdi ise odanın içindeki merdivenlerden aşağıya inip sağdaki kapıdan girin, ünlem işaretinin olduğu yerden geçiş kartını alın. Tekrar geri dönüp, üst kata çıkın. Kapıdaki iki nöbetçiye fark edilmemek için yanlarından parmak ucunuzda yürüyerek geçin. Alt kata inip, nöbetçinin olduğu merdivenleri koşarak inin, ama ona görünmeyin. Nöbetçi sese doğru dönecektir, şimdi diğer taraftaki merdivenlerden müzeye girin ve Guidance Sys adlı mekanizmayı alın. Odada bulunan özel yapım silahı da alabilirsiniz. Şimdi dikkatlice 4. Kata kadar sessizce çıkın, tek sakınca 2. Kattaki ninja görünüyor, kenardan kenardan geçin bulaşmayacaktır. 4. Katla son kat arasında gidip gelen bir Geyşa var, o odadan çıkınca görünmeden içeri girip ilk oyundan hatırlayacağımız kader kurbanı! Hatun ile konuşun. Hayamoto�yu haklayınca gelip almanızı bekleyecek.

  Şimdi anestezinizi hazırlayıp diğer hatunun gelmesini bekleyin (save). Odadan çıkınca koşup bayıltın ve üzerindeki geçiş kartını alıp, kurtaracağımız hatunun odasına saklanın. Ayılan geyşa Hayamoto�nun adamlarıyla bir müddet sizi arayıp yerlerine dönecekler. Son Dojo�ya çıkmak için bu kartı kullanacaksınız. Hayamoto�nun bulunduğu katta ve altında ninjalar var. Kartla odaya giriş yapınca ortada bulunan ninja sizin orada olmamanız gerektiğini çakıp saldırana kadar üst kata koşup adamımızı temizleyin ve hızla kaçıracağınız hatunun odasına saklanın (Zor oluyor ama alt kattakileri tek tek boğma şansınız da var). Ortalık sakinleşince de geldiğiniz yoldan parmak uçlarınızda (yapamıyorsanız hiç durmadan koşarak) helikoptere hatunla beraber gidip sıvışın. En azından prefessional olarak bitirebilirsiniz.

  Basement Killing

  Bana göre kolay ve keyifli bir bölüm. Bölüme başlarken ilk olarak sağdaki işaretli odadan sis bombasını alın ve silahınızı alın. Polislerin devriye hareketlerini gözlemleyip uygun zamanda tam karşıdaki çamaşırhaneye geçin. İçeriye gelen polisi boğun. Yine haritadan yangın ekibinin odasını görün ve uygun zamanda bombayı elinize alıp çamaşırhanedeki yerine atın (save). Duvara yakın olarak yangın ekibinin odasına koşun. Ekibin tamamı çıkınca içeriye girip balta ve kıyafeti alın (save). Koşarak detektörlerin olduğu alana geçip merdivenlerden inin. Aşağıda ünlem işaretli odaya girince kaçacağınız servis asansörü ve yanında bir kapı göreceksiniz. Kapıdan inmeden önce hemen sağınızdaki bilgisayarın ekranına ateş edin ve hızla aşağıya inin. Kötü adamımız Charlie�yi bilgisayar başında çalışırken bulacaksınız. Yerdeki cipslere basıp ses yapmadan gidip boğun(save). Aaa! Bir Charli daha varmış, onu da temizlememiz gerekiyor. Neyse siz hızla az önce bahsettiğim asansöre fırlayın. Silent Assassin! Bir diğer yol ise pizzacı çocuklardan birini tuvalette boğazlayıp saklamanız ve Charli�ye pizza götürüp onu boğmanız. Ama masum insan öldürmemek bizim işimiz. Sadece alternatif olsun dedim.

  The Graveyard Shift

  Şimdi bir bilgisayara parça eklemeniz gerekiyor. Aşırı zor değil. Sadece haritadan devriye hareketlerini gözleyin. Bulunduğunuz asansörden sol taraftaki (haritanın üst kısmı) Server Room içindeki bilgisayar hedef noktamız. Yine iki yol var. Biri Server Room�un karşısındaki Aircon yazan odadaki yeşil ışıklı güç ünitesine ateş ederek teknik sorumlunun hedefteki odaya gelip kapıyı açması ve sonra da o çıkmadan dalıp parçayı yerleştirmemiz, diğeri ise mutfaktaki kamerayı vurmamız. Mutfaktaki kamerayı, devriye gezen adamların izleyeceğimiz yoldan en uzak olduğu anda vuralım ki, teknik eleman odasından çıktığında Server Room anahtarını alabilelim. Bundan sonra da haritada gördüğünüz Skybridge�den sıvışmak. Silent Assassin olmayı başarmak için camı kırmamak ve alarm verdirmemek gerekiyor, ben yapamadım...

  The Jakuzzi Job

  Kenarlardan çökerek en sona gidin. Kasanın olduğu odada bir hatun kişi var. Onun tam karşı odasında elektrik sigortalarının olduğu oda. Siz balkondan ayrılmadan haritayı bir süre izleyin. Korumaların hareketlerini öğrendikten sonra uygun zamanda sekreterin olduğu odanın çıkışındaki karşı odadan şalteri kırıp kayıt yapın. Gelen korumayı belki defalarca yeni baştan deneyip boğarak geldiğiniz balkona saklayın. O sırada teknisyen gelip gidecektir. Sekreter tekrar çıkınca yine şalteri bozup aynı yan balkona ve oradan da heykelcik ve gece görüşün olduğu salona dalın. Gece görüşü alıp, hızla dışarı kaçıp fark edilmeden balkondaki eski yerinizde saklanın(save). Sevinmeyin asıl zorluk şimdi. Koridorlardaki nöbetçileri ve Charli�nin ikizinin yanındaki yakın koruma hatunların en uygun anını buluncaya kadar harita gözleyeceksiniz. Diğer nöbetçi de salona girerken halledilirse işiniz kolaylaşır. Tekrar sigortanın olduğu odaya girin ve sekreter odada ve Charlinin yanındaki hatun korumalar banyoya giderken save yapın. Hatunlar banyoya gittiği an sigortayı kırın ve gece görüş ile kasaya gidip parayı alın, sonra da Charli�nin odasına koşun. Hatunlar olayı tam anlayamadan elemanı vurup kendinizi dışarıya atın ve tamircinin getirdiği asansör ile sıvışın (tabii ki tamirci sigortayı henüz tamir etmemiş olmalı, yani zamanlama yüzünden belki elli sefer oynayıp dellenebilirsiniz, Sabııır!).

  Murder At The Bazaar

  Ne kadar doğru bilmem ama ben bu bolüme ok ile başladım. Başlar başlamaz oku seçin ve yere çökün. Tam karşınızdan bir Subay göründüğü an, dürbününüz ona hedeflenmiş olsun (bunun için geliş açısı ve hedef noktanızı öğrenmek için birkaç baştan oyna yapacaksınız) Tek atışta indirince, oku bırakın ve sakin sakin yanına gidip haritayı alın. Haritadan diğer hedefin yerini öğrenin ve evin arkasındaki kapı müsait olunca parmak ucunuzda içeri girin. Üst kattaki Albayın arkasından yaklaşıp boğun ve anahtarları alın, arka kapı nöbetçileri subayı bulup odaya girdiyse çekinmeyin. Arkaları dönük olduklarında sessizce dışarıya çıkın. Sakin sakin çıkışa gidin. Silent Assassin!

  Motorcade Interception

  Bu bölümde pek zorlanmayacaksınız ama zamanlama yine önemli. İlk iş olarak haritada silah almamız gereken kişiyi bulun (save), Ezan okunmaya başlayınca birkaç münafık dışında herkes camiye gidecek. O elemanlara görünmeden uygun bir sote bulun. İhtimal haritaya göre silahı aldığınız yerin sağında kalan evin tepesi olacaktır. Hedef gelene kadar silah yerde dursun ki farkedilmeyin. Geliş demosu bitince save yapıp uygun zamanda silahı alın. Khan BM eşliğinde büyük kapıdan girince vurup silahı atın ve Khanın girdiği kapının sağından çıkış yarığına ulaşın. Bir diğer yol ise, silah verecek adamın yanına gidin ama o koca silahı almayın. Arabanın girişinde bekleyip arka cama ateş edip hedefi temizleyip son çıkışa gaz kaçın. Silent Assassin!

  Tunnel Rat

  Yusef Hussein�i öldürmek ve kargoyu asansör ile yukarıya çıkartmamız gerekiyor. Bölüm başlar başlamaz sola koşun ve ilk girişin olduğu yerdeki nöbetçiyi uygun bir şekilde boğun. Diğer altı nöbetçiyi de sessizce boğun. İlk boğduğunuz nöbetçinin olduğu girişten aşağıya inin. Kıyafet değiştirmiş olun ki yakalanmayın. Tünellerin sağ ortasındaki dairesel alana saklana saklana girip, mutlaka kapıyı kapatın (yoksa açık kapıdan içeriye nöbetçiler girecektir) İçerideki kapıyı açıp hedefi bulun. Boğma telini çıkartınca kaçmaya çalışacaktır. Hızla boğun ve kapıları kapatıp dışarıya çıkın. Haritanın sol üst tarafı asansör, oraya gidip (ki elden geldiğince az görünüp) ortadaki ünlemin olduğu yerden şalteri indirip elektriği kesin. Asansörün oraya gidip saklanın ve ışıkların yanmasını bekleyin. Asansörle yukarıya çıkınca alarm çalacaktır. Ancak daha önce yüzeyi temizlediğinizden helikopter güvenle inebilecektir. Silent Assassin!

  Temple City Ambush

  İki zararlı elemanı temizlememiz gerekiyor. Önce ilk buluşma noktasına sonra da ikinciye gidin. Haritada iki meydanda ünlem işareti var iki de hedef görünüyor. Sağdaki hedefin olduğu alana etraftan dolaşıp gidiyor ve tam altına gelince dükkana girip merdivenleri sessizce çıkıyor adamımızı boğup fotoğrafını çekiyor ve kıyafetlerini alıyoruz. Dürbünlü tüfeği alıp onun baktığı pencerenin sağına gidip diğer hedefin meydana gelmesini bekliyor ve kafasından vuruyoruz. Tüfeği atıp koşarak hedefin yanına gidip fotoğrafını çekiyor ve ikinci gittiğimiz mekana dönüyoruz (Bize fotoğraf makinesini veren intihara meyilli kardeşlerimizden). Oradan da fazla polislere görünmeden çıkışa koşuyoruz. Silent Assassin!

  The Death Of Hannelore

  Doktor hanımı temizleyip sessizce geri dönmemiz gerekiyor. Yani, Silent Assassin mecburiyeti var. Gelen nöbetçiyi boğup kayığın arkasına saklayın. Kıyafetlerini alıp orta kapıdan içeri girin. Yine kimseye fazla yaklaşmadan soldaki beyaz kıyafeti giyip, kırmızıyla işaretlenmiş yerden, nöbetçi tuvalete girdiğinde anahtarları alın. Şimdi doktor hanımın olduğu kısma gidip sizi karşılayan hemşireye takılmadan birinci katın sağ arka odasından zehri alın. Şimdi doktorun odasına çıkın. O konuşurken masasındaki bardağa zehir katın. Ölür ölmez yandaki odaya, oradan da yan küçük aralığa saklayın. Bir hasta ortalığı geziyor, onu haritadan izleyin ve karşı kısma geçince cesedi orta kapıdan çıkartıp kilidi açın ve gizli odaya saklayın. Geldiğiniz gibi geri dönün. Silent Assassin!

  Terminal Hospitality

  Şimdi elebaşını halletme zamanı. Kasaların orada voltalayan nöbetçiye çaktırmadan düz ilerleyin. Tepeyi hafif sağ yaparak dolaşın ve mabet gibi binanın oraya gizlenerek gidin. Bir nöbetçi mabedin girişinin ilerisinde, diğeri de etrafı turluyor alacak. Girişin önünde bir kıyafet var onu alın ve hemşirelerle yüz yüze gelmemeye çalışarak ana binaya girdikten sonra üst kata çıkın. Haritaya göre üst solda kırmızı işaretli odada doktor kıyafeti var. Onu almak için orada çalışan hemşirenin terasa hava almaya çıktığı anı bekleyin ve içerideki kilitli odayı açıp kutudan anahtarı alıp malzemelerin olduğu odada işinizi bitirip hemşire yine dışarı çıkınca odadan ayrılın. Asansör ile aşağıya inin. Ünlem işaretli odadan neşteri alın ve save yaptıktan sonra dört adet ameliyathaneyi tek tek deneyin. Doğru odayı bulunca kimse alarm vermiyor. Neşteri çıkartıp adamı halledin (Burada hızla hareket etmek için, işlem tamam yazısı gelince haritayı açıp kapatın. Böylelikle daha hızlı toparlanıyoruz) Koşmadan ama başımızı eğe eğe asansöre binin ve yine hemşirelere görünmeden binadan ayrılın. Diğer dandik Klon�a avlanmadan kayıkla uzaklaşın. Silent Assassin!

  Petersburg Revisited

  Önceden geldiğimiz yer burası. Silah falan önemli değil çünkü bir tuzakla karşı karşıyız. Haritadaki ana binaya, yani öldüreceğimiz kişinin bulunduğu binaya gidin. Hedefin göründüğü kısmın tam zıt tında dandik klonu bulacaksınız. Arkadan yaklaşıp boğun ve koşarak binadan çıkın. Haritaya göre sağ alt kanalizasyon girişine koşup girin. Tünelin ilerisinde bekleyen ajanı boğup kıyafetini alın ve sakince metro çıkışına gidip trene binin. Silent Assassin!

  Redemption at Gontranno Sanctuary

  Bu bölüm için denecek hiçbir şey yok. En iyisi koşarak cephane odanıza gidip pompalı tüfeği alın. İçeride bekleyip gelenleri vurun. Sonra da tüm dışarıdakileri temizleyin. Ben dürbünlü ile teker teker indirdim. En son olarak da günah çıkartma kabinine gidip kalbin tam ortasına ateş edin. Çıkan elemanı temizleyin. Bitti değil mi? Valla ben ilk oyunu çok arıyorum, ne diyeyim. Benbey tırmaladı ve yazdı, kalın sağlıcakla.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 3. #3
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.957
  Konular
  2770
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  Hitman 3: Contracts

  Açıklama:

  · Hitman, çözüm alternatifleri bol olan bir oyun. Her bölüm pek çok farklı yöntemle tamamlanabiliyor. Okuyacağınız tam çözüm�ün haricinde farklı yollarla da bölümleri geçebilirsiniz.

  · En önemli unsur kıyafet değiştirmek. Oyun boyunca pek çok insanın kıyafetini giyecek ve onların yerine geçip yapmaları gerekenleri yapacağız. Yeni bir mekana girmemiz gerekirse o mekanın insanları tarafından giyilen kıyafetleri edinmemiz gerekecek.

  · Hitman�i asla Max Payne gibi önüne geleni öldürmemiz gereken bir oyun olarak düşünmeyin. Silahtan çok gizliliği ve kılık değiştirmeyi kullanacağız. En önemli silahımız fiber telimizi olacak.

  · Sınırlı sayıda olan save�lerinizi boşa harcamayın. Sadece önemli noktalarda save yapın.

  Bölüm 1: Asylum Aftermath

  Görevimiz bu tımarhaneden kaçmak. Çok kolay bir bölüm, fazla zorlanmayacaksınız. Öncelikle önünüzdeki cesetten araba anahtarını alın ve kapıdan çıkın. Sürekli gezinin ortalıkta ve yeşil ışıklı kapıları bulmaya çalışın. Haritaya bakarsanız; gitmeniz gereken yolun yeşil çizgi ile gösterildiğini fark edeceksiniz. Asansöre ulaştığınızda ikinci kata çıkın ve hemen soldaki cesetten polis kıyafetini alın. Ana kapıya gidin. Dört adet polisin kapıyı koruduğunu göreceksiniz. Üzerinizde polis kıyafeti olsa da onlardan birine çarpmanız halinde saldırıyorlar. Hiçbirine çarpmamaya dikkat ederek aralarından geçin ve soldaki kapıdan girin. Dönen merdivenden çıkın. Devriye gezen polise dikkat edip holün sonundan balkona çıkın. Balkondaki merdivenden inin ve araca binip uzaklaşın.

  Bölüm 2: The Meat King's Party

  Öncelikle bu bölüme başlarken elinizdeki bütün silahları (kanca hariç) atın. Sonra yerdeki adamın kıyafetlerini alın ve dışarıya çıkın. Minibüsten indiğiniz anda yanındaki kırmızı düğmeye basıp kapıyı kitleyin. Binanın tam arkasına dolaşın ve korumaların olduğu kapıdan girin. Dümdüz yürüyün, üst kata çıkan merdivenleri görünce sola dönün. Burada bir başka merdiven var. Yukarı çıkın. Karşınızdaki kapıdan girin ve sağa doğru kapılardan geçin. Bir deli kasabın saldırısını bertaraf edince, görevlerimizden birini tamamlayacak ve kızı bulacağız. Yerden elini (kolunu) alın ve alt kata geri dönün.

  Yandaki merdivenden yukarı çıkın ve gezinmeye başlayın. Biraz mermi ve silah edinin. Bundan sonra aşağıya geri inin. Bu merdivene çıktığınız yerin tam yanında ufak bir koridor ve kapılar var. Ardı ardına kapılardan geçmeye başlayın. Sonunda bir sürü tipin koşturup dans ettiği bir mekana geleceksiniz. Burada ilerleyip sağa doğru gidin. Bir başka merdivene geleceksiniz. Yukarı çıkın ve camdan asıl şişmanı görün. İçeri girin ve bölümün gerekli cenazesini kaldırın.

  Sonra haritanıza bakıp son adamı bulun. Tabi ki derdiiz onun da helvasını yemek. Biraz koşturmaca olacak peşinizdeki adamlarla ama gene de kolayca yakalayabilirsiniz adamı. Onu da öldürdükten sonra dışarı çıkın ve kamyona binip kaçın.

  Bölüm 3: Bjarkhov Bomb

  İşte tam sessizlik isteyen bir bölüm. Çok fazla adam var, bir süre sonra o kadar sıkıcı oluyorlar ki uğraşmayıp öldürmeyi seçiyorsunuz.

  Öncelikle tam karşıdan gelenlere dikkat edin. Bir asker ya da parkalı adam göreceksiniz. Bekleyin o parkalı adam yerden kutuyu alıp gitsin. O gözden kaybolunca bütün kalan kutuları alıp adamın sizi göremeyeceği ama ona saldırmak için zamanınız kalacak kadar uzağa taşıyın. Sonra adam gelince onu boğun ve kıyafetlerini alın. Vücudu saklamayı unutmayın, görmesinler. Sonra soldan bir kutu alın ve uçaktan çıkıp hemen sağdaki binaya girin. İçeri girince sola dönün ve mutfaktaki adamla konuşun. Hemen arkasındaki şişeyi alın ve solda kaynayan çorbada kullanıp zehirleyin.

  Buradan çıkın, hemen solunuzdaki sobanın yanından demiri alın ve tuvalete girin. Kapının arkasında beklemeye başlayın. Birazdan içeri hedefimiz girecek. Kapıyı kapatın, gidip adamı öldürün. Giysilerini ve silahını alın. Elinizdeki demiri muhakkak yere atın, silahınızı saklayın ve buradan çıkın. Nöbetçi asker sizin bir görüşmeniz olduğunu söyleyecek. Onu takip edin ve katara binin. Kolu çekin ve yolculuk başlasın. Yolculuğun sonuna gelince dümdüz ilerleyin ve gemiye binin. Sağdan ikinci kapıdan girin ve merdivenleri çıkın. Sağa dönüp kapıdan girin. Güvertede biraz ilerleyince, üzeriniz aranacak. Silahlarınızı alacaklar.
  Sağdaki ilk kapıdan girin. İşte adamımız. Demodan sonra onu öldürmeniz lazım. Elimizdeki tek malzeme telimiz. Haydi bakalım. Beceremezseniz de, arkası dönükken masadan silahı alın ve ateş edin. Yalnız kaçarsa yandınız.

  Masadan anahtarı alın ve yandaki kapıdan çıkın. Merdivenlerden aşağıya inin. İlk girdiğimiz yerdeyiz. İlk başta girmediğimiz kapıdan girin (dışarıya en yakın olan) ve arka odasına geçin. Oradaki bombaları alın ve geldiğiniz gibi gemiden inin. Haritanızın en sol ucundaki büyük binaya gidin.bir sürü yarı açık taş duvarın olduğu bir yer. Sağdaki ilk duvarın arkasına geçin ve yerdeki giysileri alın. Buradan çıkın ve tam kapının karşısındaki denizlatı kuyruğununda arkasındaki köprüden geçin. Arka taraftaki boşluktan denizaltıya binin ve sağa devam edin. Bulduğunuz bombaları alın. Şimdi boşluktan geri çıkın ve sola gidin. Bir merdiven bulacaksınız buzlara inmek için. Denizaltının etrafını gezinin. Belli noktalarda bomba koyabileceğinizi göreceksiniz. Oralara 3 bombayı da yerleştirin ve kuyruğu görünen denizaltının oraya gidin. Çantanızdan uzaktan kumandayı çıkarın ve düğmeye basın. Ardından gidip elbiselerinizi tekrar değiştirin taş duvarın orada.

  Şimdi tek yapmamız gereken kaçmak. Geldiğiniz gibi katarla geri dönün ve uçağa binin. Hepsi bu.

  Bölüm 4: Beldingford Manor

  Garip bir bölüm, assasin olarak bir türlü bitiremedim. Hep çok gürültü oluyor. Öncelikle arkanızı dönün ve bahçeye gelin. Karşınızda iki adam var. Konuşmalarını bitirmelerini bekleyin ki birbirlerinden ayrılsınlar. Ayrılınca sola gideni takip edin ve boğma teliyle halledin. Silahını ve giysilerini alıp vücudu saklayın. Dümdüz yukarı çıkın ve labirente girin. Labirentten çıkınca, mahzene gireceksiniz. Haritanızı açın ve ilerleyin, sadece bir kişi var güvenlikle alakadar. Onu yakalayıp boğun ve vücudunu saklayıp giysilerini alın. Sonra haritanıza bakarak binanın içine dönün. Bir sarmal merdivenden sonra, içeri gireceksiniz. Karşınıza ilk olarak hizmetkar çıkacak. Onu da boğun ve giysilerini alın. İkinci atta mutfaktan zehir alın (almazsanız alternatif yolu kullanmanız lazım). En üst kata çıkın ve haritanıza dikkat ederek odalara girmeye başlayın. Odanın birinde uyuyan bir hatun bulacaksınız. Yanına gidin ve sütü zehirleyin. Yastığı kullanıp boğma işlemi de yapabilirsiniz. Bunun için giyinme kabininin arkasına geçin ve adamımız gelip uyuyana kadar bekleyin. Sonra gidip yastık ile boğun.

  Sonra buradan çıkıp en alt kata inin. Ara demoda gördüğümüz ingiliz kılıklıyı halletmemiz gerekiyor. Eğer hala giysileriniz üzerinizdeyse, elinizin altında bir silah bulundurun ve çatışmaya hazırlanın. Zira içeride birkaç kişi var. En alt katta sağdaki kapı, unutmayın. Zaten haritadan belli olacaktır.

  Onu da hallettikten sonra, güvenlik artırılacak malesef. Daha dikkatli olmamız lazım. Buradan geldiğiniz şekilde geri dönün. Haritada mavi yıldırım şeklinde bir işaret göreceksiniz. Ona doğru yaklaşın bina içinde ve ısıtma sisteminin yakınlarına gelin. Isıtıcıyı kapatınca, banyolardan tüm hatunlar kaçacak, ne yazık...

  Aynen geri çıkın ve sağdaki merdivenleri tırmanın. Sağdan ikinci kapıya girin, camdan çıkın ve hemen gene sağdaki merdivenlerden aşağı inip yanınızdaki kapıdan geçin.dümdüz ilerleyin ve sola dönün. Teniz kortunu geçeceksiniz ve ahır binasını göreceksiniz. Binaya girin ve soldaki merdivenleri kullanıp yukarı çıkın. Uzun namluluyu kullanan elemanı boğmamız lazım, yoksa kaçarken vuruluruz. Onu halledince merdivenlerden inin ve giriş kapısına göre soldaki bölmeye girin. Dümdüz ilerleyin, sağdaki sonuncu kapıda kurtaracağımız adam oturuyor. Kendi başına kaçacakmış, o halde bize sadece kendimizi kurtarmak kalıyor. Buradan çıkın, tenis kortunun oraya gelin ve soldaki kapıdan çıkın. Dümdüz ilerleyin ve oyuna başladığınız merdivene gelin. Bota binip geceye karışın.

  Bölüm 5: Rendevouz In Rotterdam

  Kapıdan çıkıp merdivenlerden inin caddeye ulaşın. Yolun en sonuna kadar koşun soldan devam edin ve sigara içen adamı tel ile boğun. Cesedini ara sokağa sakladıktan sonra, cebindeki zarfı ve elbiselerini alın. Silahlarınızı yere atın ve devam edip ana kapıya ulaşın. Üzeriniz aranacak ve silahınız olmadığından içeriye girmenize izin verilecek. Önünüzdeki binaya girin ve barı bulun. Barmenle konuşun. Sizi büyük patrona götürecek. Çevreden silah almayın çünkü üzeriniz yine aranacak. Patrona ulaştığınızda zarfı vereceksiniz. Kasayı açmak için harekete geçtiğinde tel ile boğun. Kasadan resimleri alın.

  Şimdi en alt kata inin. Hole hemen gidebilirseniz; kuzeybatıdaki odaya girin. Eğer yetişemezseniz haritadan devriye gezenlere dikkat ederek herhangi bir odaya saklanın. Kuzeybatıdaki odada işkence gören adamın odasına ulaşın ve sizde elektrik vererek adamı öldürün. Geriye sadece kaçmak kaldı. İster koşun, ister yavaş yürüyün. Yolun sonundaki exit yazısına ulaşın.

  Bölüm 6: Deadly Cargo

  Düz yürüyün ve bardan içeri girin. Hemen sağdaki adam işlerin yoğunluğundan bahsedip sizi bir kadınla konuşmaya gönderecek. Holden devam edin ve pencereden dışarı bakan kadınla konuşun. Sokağın karşısındaki aracın yanına gittiğinizde, kadın adamı oyalayacak sizde araca takip cihazını yerleştirin. Bagajı açarsanız nükleer başlığı görebilirsiniz. Bagajı kapatıp araçtan uzaklaşın. Yoldan devam edin. Demir parmaklıklı kapıların arasından geçmemiz gerek. TV izleyen güvenlik görevlisinin kıyafeti almak iyi bir fikir olabilir. Sola devam edin. Dev sandığın yanındaki elektrik şalterini kullanın ve TV antenini bozun. Şimdi biraz uzaklaşın ve güvenlik görevlisinin şaltere gitmesini bekleyin. Görevliyi tel ile boğup, kıyafetini ve silahını alın. Kendi silahınızı bırakabilirsiniz. Silahınızı tutuyorsanız saklayın ve dümdüz yürüyün. Solda ufak bir kulübe göreceksiniz içine girin ve silahınızı atın. Daha sonra masadaki işçi kıyafetini alın üzerinizde hiç bir silah olmadığından emin olup çıkın.

  İki bekçinin olduğu kapıya gelin. Aranacaksınız. Silahınız olmadığından geçmemize izin verecekler. Devam edin ve soldaki hangara girin. Karşıdaki merdivenlerden ikinci kata çıkın ve yeni kıyafetleri alın. Kıyafeti bulmakta zorlanırsanız haritaya bakabilirsiniz. Yeni kıyafetlerinizle rahatça gemiye girebilirsiniz. Gemiye yürüyün. Gemiye çıkınca sağa yürüyün ve ilk kapıdan girin. Soldaki merdivenleri kullanarak alt kata inin. İki oda daha ilerleyip öldürmemiz gereken adamı bulacaksınız merdivenlerden inip konteyner�in arkasında duran kırmızılı adamı, telle boğmak sureti ile öldürün. Geriye sadece kaçmak kaldı. Gemiden mümkün olduğunca hızlı çıkın. Eğer SWAT takımı yola çıkarsa kamaraların birinde bekleyip, SWAT üyelerinden birini vurup kıyafetini alırsanız, rahatça uzaklaşabilirsiniz. Hiç uğraşmak istemezseniz; exit�e koşabilir, bölümü bitirebilirsiniz.

  Bölüm 7: Traditions of the trade

  Çantanızı ve silahınızı bırakın, sağdaki cesetten ID kartını alın. Hemen solunuzda bir mektup var onu da alabilirsiniz. Üzerinizde silah olmadığından emin olup ana girişe gidin. Kartınızı gösterip içeri girin. Sağdaki merdivenlerden yukarı çıkın, odaları temizleyen temizlikçiyi izleyin. Her odaya girişinde anahtarları kapıda bırakıyor. Anahtarı alıp, 203 numaralı odaya yönelin. Odaya girin ve balkona çıkın. Yandaki balkona güvenlik görevlisinin çıkmasını bekleyin. İçeri girdiğinde o balkona atlayın. Odaya girdiğinize arkası dönük olacak. Tel ile boğun. Ardından banyoya girin ve yıkanmakta olan şişman arkadaşı öldürün. Şimdi öldürdüğünüz güvenlik görevlisinin kıyafetini giyin masadaki herşeyi toplayın ve kapının yakınlarındaki çantayı da alıp balkona ve oradandan yan odaya geri dönün. Ana hole çıkın.

  Ana holün kuzeybatısındaki kilitli kapıya yönelin. Polis devriye gezerken, kimse tarafından görülmediğinizden emin olup, kapıdan içeri dalın. Saunalara geleceksiniz. Hedefiniz olan zat-ı muhterem havuza girmeden evvel ve havuzdan çıktıktan sonra mutlaka duş yapıyor. Onu duş yaparken yakalayın ve tel ile öldürün. Üzerinden anahtarı alıp tekrar ana hole dönün. Not: Eğer adamınız havuzda değilse yukarıda, bardadır. Bir iki içki yudumladıktan sonra yüzmeye gelecektir.

  Üçüncü kata çıkın. Üzerinde exit yazan kapıdan terasa çıkın. Önünüzdeki kubbeyi dolaşın ve pencereden içeri girin. Haritadan takip ederek bombanın olduğu yere ulaşın. Bombayı çantaya yerleştirip mekanı terk edin.

  Bölüm 8 : Slaying a dragon

  Yapacaklarınızı bildiğinizde çok kısa sürecek bir bölüm ve alternatifler çok fazla. En kolay olarak; Girebildiğiniz tek bina olan batıdaki apartmana girin. Beşinci kata çıkın soldaki odaya girip bahçıvan kıyafetlerini giyin. Sokağa geri dönün. Yanında merdiven olan binayı bulun ve merdivenlerden çıkın. Karşı sokaktakilere görünmemek üzere reklam panolarına iyice yaklaşıp eğilin ve sniper tüfeğinizi çıkarın. İki panonun arasında hefinizi görün onu vurun ve bölümüz bitirin !

  Eğer başka bir yolla bitirmek isterseniz yine bahçıvan kıyafetlerini alıp, haritada işaretli olan kanalizasyon deliğinden fare zehirini de aldıktan sonra, park�a girebilir kimse görmüyorken çaya zehir atabilirsiniz.

  Bölüm 9 : The Wang Fou Incıdent

  Aracın durmasını bekleyin limuzinin şoförü hacetini gidermek üzere çöpler arasına gidecek. Arkasından haince yaklaşıp öldürün ve kıyafetlerini giyinin. Cesedini delikten aşağı atın. Şimdi bulunduğunuz ara sokağın doğusundan çıkıp merdivenden balkona ulaşın. Çevreyi gözetleyen adama çaktırmadan içeri girin ve bombayı alın. Şimdi aşağı inip araca bombayı yerleştirebilirsiniz. Kimse fark etmeyecek. Kuytu bir köşede aracın dolmasını ve harekete geçmesini bekleyin. Bu noktada save etmeniz iyi olacaktır. Araç haritanın doğusundaki iki adamın arasına ulaştığında bombayı patlatın. Eğer kaldırımda durmakta olan iki adam ölmez ise; gidip bizzat silahınızla öldürün. Gören veya duyan olmayacaktır.

  Balkona çıktığınız merdivenlere geri dönün. Bu kez yerdeki kıyafeti giyin ve sniper tüfeğini alın. Tüfeği saklama moduna geçirin ve kapıdan içeri girin. İki üyeyi de görebileceğiniz balkona ulaştığınızda; sizinle aynı katta bulunan nöbetçinin gitmesini bekleyin. İyice nişan alıp tek kurşunda iki üyeyi birden öldürmeniz mümkün. İsterseniz önce save edin ve atış talimi yapın. İki üye de ölünce geriye kaçmak kalıyor. Kıyafet değiştirdiğiniz odaya dönüp şoför kıyafetlerini geri giyin. Silahınızı bırakıp merdivenden inerek exit noktasına gidin.

  Bölüm 10 - The Seafood Massacre

  Bölüme başlar başlamaz kuzeye koşun. Çöplüğe vardığınızda çantanızı aşağı atıp, biraz uzaklaşın ve bekleyin. Bir Red Dragon üyesi gelecek ve hacetini yapacak. Arkadan yaklaşıp tel ile öldürün. Kıyafetini ve madalyonunu alıp, cesedini aşağı atıverin. Haritadan, üzerinde ünlem işareti olan deliğe ulaşın ve fare zehirini alın. Restaurant�a gidin ve barmenle konuşup anahtarı alın. Önce dönen merdivenlere yürüyormuş gibi yapın. Sonra geri dönüp iki kişinin ne yaptığını gözlemleyin. Barmen kendi halinde dururken yavaşça gelip kapıdan içeri; mutfağa girin. Kapı kapanınca tel ile aşçıyı boğun. Yemeğe zehir atın, aşçı kıyafetini giyinin ve servis yapmak üzere yukarı çıkın. Çıkmadan evvel kapının deliğinden bakabilir, barmenin arkasının dönük olduğunda emin olabilirsiniz. Yukarı çıkın yemek servisi yapın ve iki zat�ı hakkın rahmetine gönderin. İşleri bittiğinde masaya madalyonu bırakın. Şimdi aşağı mutfağa inip kırmızı kıyafetlerinizi tekrar giyinin. Ana kapıdan çıkıp, �exit� noktasına doğru emin adımlarla yürüyün.

  Bölüm 11 - Lee Hong Assasination

  Restaurant�a gidin. Soldaki kapıdan girip barmenle konuşun. Masaya bir kağıt bırakıp koşacak. Kağıdı ve masanın arkasındaki şurubu alın. Şimdi heykelin olduğu ana hole geri dönün ve batıdaki kapıdan devam edin. Karşıdaki kapıdan da girince banyoya ulaşacaksınız. Karşıdaki kapıdan çıkın ve sola dönün iki red dragon üyesini görmezden gelip yürümeye devam edin soldaki kapıdan girip asansöre ulaşın. Asansörle basement�a inin. Hemen sola dönün koridorun sonundaki kapıdan girin. Devam edin ve sonunda aşçı kıyafeti bulacaksınız. Giyinip çıkın ve asansörün olduğu noktaya geri dönün. Şimdi çiftli demir kapıdan girin ve görevlileri görmezden gelip hep devam edin. Haritada ünlem ile gösterilen odaya girip ajanı kurtarın. Asansöre geri dönün ve tekrar birinci kata gidin. Bu kez haritadan bakarak ünlem işaretli mutfağa gidin. Tasa şurubu dökün ve servis etmek üzere haritada gösterilen (daha evvel de iki üyeyi öldürdüğünüz) yemek odasına gidin.

  Yemeği beyazlı adamın arkasından masaya yanaşarak servis edin. Şişman olan hemen tuvalete koşacak o gidince siz de teliniz ile oturan adamı öldürün. Cesedini masanın diğer tarafına taşıyın ki; koruma geri geldiğinde görmesin. Cebinden kasanın şifresini alın. Ajan�ı kurtardığınız noktaya geri dönün. Şimdi çevredeki Red Dragon üyelerinin birinden kıyafetini ödünç almamız gerek. En basit taktik adamların çevresinde dönmek ve yüzlerinin size bakmamasını sağlamaktır. Eğer başaramazsanız; Tek başına duran üyenin hemen yanındaki kapıdan girin haritadan da kontrol ederek bir yuvarlak çizin ve aynı noktaya geri dönün. Şimdi haritayı açarsanız yan odadaki üyeyi arkası dönük yakalayabileceğinizi görebilirsiniz. Gidin ve tel ile boğup kıyafetini alın. Şimdi istediğiniz şekilde basement haritasının en kuzeyindeki asansöre gidebilirsiniz. Mansion�a çıkın. Merdivenlerden yukarı çıkın ve haritada gösterilen yerdeki kasayı açın. Devriye gezen üyeyi öldürürseniz, işinizi daha kolay halledebilirsiniz. Exit noktasına gidin ve son bölüme ulaşın.

  Bölüm 12 - Hunter And Hunted

  Çok hızlı olmanız gereken bir bölüm. Demo biter bitmez kapıdan çıkıp holün sonuna kadar koşun. Şalterleri indirip geri koşun. SWAT ekibi sizi göremeyecek. Hemen asansör boşluğundan aşağı atlayın. Kapıyı açın hızlıca gidip albayı öldürün. Hemen cesedini yan odaya taşıyın kıyafetlerini giyin. Masadan susturuculu silahı alın ve binadan çıkmak üzere holden devam edin. Sokağa çıktığınızda haritayı açın ve öldürmeniz gereken adamın nerede olduğunu öğrenin. Adamınıza koşarak yaklaşıp kafasına sıkacağınız tek kurşun ile işini bitirin. Böylece tüm sokak size düşman olacak tabanları yağlamaktan başka çözüm kalmayacak. Adamınıza yaklaşmakta zorlanıyorsanız kanalizasyon tünellerini kullanabilirisiniz. Adamı öldürdükten sonra haritada gösterilen exit noktalarından sadece birinden dışarı çıkabiliyorsunuz. Üzerinizdeki kıyafete göre değişiyor. Exit noktasına ulaşınca oyunu bitirmenin gururu içinde son demoyu izleyebilirsiniz.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 4. #4
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.957
  Konular
  2770
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  Hitman : Blood Money

  Tam çözüm: Şapka düştü, kel göründü.

  Okuyacağınız tam çözüm normal zorluk seviyesinde hazırlanmış olup, her bölüm Silent Assassin ödülü ile bitirilecek şekilde anlatılmaktadır. Oyun aralarındaki silah gelişimlerine gerek duyulmamış, her bölüme standart ekipmanlarla başlanılmıştır. Sizler oyunu pek çok farklı yolla tamamlayabilirsiniz.

  Bölüm sonlarında değerlendirme puanları ve karşılığında para alacaksınız. En büyük ödül olan Silent Assassin unvanını alabilmek için; hedefler haricindeki cesetlerin kimse tarafından bulunmaması, hiç tanığın kalmaması, kameralara hiç yakalanılmaması veya kamera kayıtlarının çalınması, takım elbise ile bölümün tamamlanması ve hedefler haricinde fazladan insan öldürülmemesi gerekmektedir.

  Püf noktaları:

  - Kaza süsü verilerek öldürülen sivil cesetlerinin bulunması bölüm sonu notunuza eksi puan olarak yansımaz.
  - Kılık değiştirdiğinizde aynı kıyafete sahip düşmanlar tarafından fark edilebilirsiniz. Bu nedenle insanlar size dönüp baksa bile hiç istifinizi bozmadan yolunuza devam edin. Fazla sabit durursanız insanlar sizden şüpheleneceklerdir.
  - Düşmanınızı bayıltmanın kolay bir yolu da silahla arkasından yaklaşıp kendinize korunma almanız ve kafasına vurmanızdır. Bu şekilde hem boş yere şırınga harcamazsınız hem de korkuluklardan aşağı düşmanınızı atabilirsiniz.

  Tam Çözüm:

  Alıştırma Bölümü � Dead of a Snowman

  Alıştırma niteliğinde olan bu ilk bölümde yapacaklarımız bir bir anlatılıyor. İstediğiniz kadar kişiyi öldürebilir veya sessizce ilerleyebilirsiniz. Çünkü sadece bu ilk bölüme mahsus olarak puan verilmiyor.

  Sol taraftan devam edip üst platforma çıkın. Kapıya doğru ilerleyin. Görevli yanımıza gelecek. Kolayca icabına bakacağız. Sol taraftaki kapıdan hediye dükkânına girin. Camdan dışarıya baktığınızda iki kişinin konuşmaya daldığını göreceksiniz. Dikkatlerini dağıtmamız gerekli. Sağ taraftaki açık pencereden dışarıya bozuk parayı atın ve ikisinin de ilgisini o yöne çekin. Böylece kapıdan çıkıp ilerlediğinizde sizi görmeyecekler. Dümdüz ilerleyip tiyatroya girin.

  Holün sonunda işkence yapmakla meşgul bir korumaya rastlayacaksınız. Hiç onlarla ilgilenmeyip sağ taraftaki bölümden üst balkona çıkabilirsiniz. Fakat görevliyi öldürmek isterseniz arkasından sinsice yaklaşıp boğabilirsiniz. Balkona ulaşınca karşı tarafa atlayın ve köşedeki pompalı tüfeği alın. Kapının kilidini açıp içerideki iki kişiyi de öldürün. Cesetleri sürükleyerek sol ve karşı tarafta bulunan kutulara saklayın. Hemen akabinde dolaba gizlenin. Dolaba saklandığınızda bilim adamı içeriye girecek. Onu da fiber kablonuzla haklayın. Elbisesini ve yerdeki kartı alıp odadan çıkın.

  Kartınızı kullanıp kapıdan çıkın ve düz devam edin. Soldaki ilk odaya girin. Kutunun üstündeki silahı alın. Yerdeki tepsiyi alınca silahınızı tepsiye saklayın. Devam edebilmeniz için üzerinizde silah olmamalı. Koridordan ilerleyin ve görevlinin üzerinizi aramasına izin verin. İçeri girince tepsiyi yere bırakın ve silahınızı geri alın. Asansör boşluğundan atlayın ve aşağıdaki düşmanı öldürmek için fiber kablonuzu kullanın. Tekrar aşağı inin ve duvardaki elektrik kontağını bozun. Böylece içeri girdiğinizde kimse sizi göremeyecek. Eğilin ve sol duvara yapışıp dümdüz ilerleyin. Sonunda tuvalete gireceksiniz. Burada silahınızı çıkarın ve adamın arkasından yaklaşıp kendinize koruma alın. Devam ettiğinizde kimse size ateş etmeyecek. Masada oturan üç adamı da vurun. Bir tane de arka taraftan gelecek onu da hakladıktan sonra tutmakta olduğunuz adamı bayıltın ve merdivenden çıkın.

  Dürbünlü tüfeği alın ve dışarıdaki üç hedefi bulup öldürün. Hemen yan taraftaki bölümden balkona çıkın. Duvara yaslanıp, borudan aşağı inin ve sol taraftaki kapıdan ofise gidin. İçeri girince yerdeki zehir şırıngasını alın ve yukarı çıkın. Sekreter ve adamın konuşması bitene kadar bekleyin. Adamı camdan aşağı itin. Sekreter ortada yokken odaya girip kolasına zehir koyun. Dışarıda durup ölmesini bekleyin. Ardından hedefimizin içinde bulunduğu odaya girin. Mini ara videodan sonra adamın arkasına geçip ona da zehir verin ve pencereden dışarı çıkın. Sol tarafta bombayı ve patlatıcı kumandayı alıp devam edin. Pencereden girin. Bombayı köşedeki düzeneğe yerleştirin ve biraz uzaklaşıp patlatın. Aşağı inince eflatun kıyafetli adamı öldürüp köşedeki kapıdan çıkın ve alıştırma bölümünü tamamlayın.

  Hideout

  Kısa süreliğine Ajan 47�nin gizlendiği yere konuk oluyoruz. Burada her türlü silah ile atış talimi yapabilirsiniz. İşiniz bitince arka taraftaki kapıdan dışarı çıkın ve ilk gerçek görevinizi alın.

  Bölüm 1 � Vintage Year

  Sol taraftan haritanın kuzey doğusuna ilerleyin. Devriye gezen askere dikkat edip en soldan ilerleyerek yamacın köşesine gelin. Asker kamyonete doğru yürümeye başlayınca evin önündeki tahta kısımdan ilerleyerek en aşağıya kadar inin. İskelede sigara içen görevliyi boş verin. Çok yaklaşmadıkça bizi görmüyor. Sol taraftan ilerlemeden evvel mutlaka durup bekleyin. Asansörden bir çalışan çıkacak ve tekrar asansöre binene kadar hiçbir hareket yapmadan öylece durun. Görevli asansöre binince ileride sigara içen askere doğru yürüyün. Bayıltıcı iğnenizle bayıltın ve adamı kutuların arkasına kadar sürükleyin. Burada kıyafetlerini alın ve asansör gelince binip yukarı çıkın.

  Asansörden inince sağ tarafa gidin. Kapıdan geçip merdivenlerden çıkın. Yukarı varınca kapıdan dışarıya çıkın. Ana hole ulaşacaksınız. Ön kapının olduğu yerdeki merdivenlerden yukarı çıkınca koridorun en soluna gidin ve kimse bakmıyorken içeri girin. Müziğin ritmine kendini kaptırmış olan ilk hedefinizi zehirli şırınganız ile öldürün.

  Asansöre geri dönün. Bu sefer sol taraftan ilerleyip uyuşturucu laboratuvarına gidin. Görevlilerin arasından geçip fıçı görünümlü gizli kapıya ulaşın ve kapıdan geçin. Dümdüz ilerleyin ve fıçıların arkasındaki kutunun olduğu yerde bekleyin. İkinci hedefimiz gelecek ve masadan biraz kokain çekecek. Sessizce bekleyin ve kapıya geldiğinde hemen üstüne atılıp zehirli şırınganızı kullanın. Cesedini kutuya sakladıktan sonra asansörle aşağı inin. Takım elbisenizi giyip, çıkış noktasına ulaşın.

  Bölüm 2 � Curtains Down

  Bölüme başlar başlamaz hemen sol taraftaki vestiyere gidip konuşun. Ajan 47 tabancayı alıp cebine saklayacak. Köşedeki tuvalete girin ve kutunun köşesinde bekleyin. İçeriye mavi elbiseli görevli girince kimseye görünmeden bayıltıcı iğnenizi kullanın. Elbiselerini alın ve adamı kutunun içine saklayın. Dışarı çıkınca, silahı alet çantasının içine saklayın. Merdivenlerden inip sola gidin. Koridorun sonunda polisler üzerinizi arayacak ve içeri girmenize izin verecekler. Merdivenlerden aşağı inin.

  Yerde boya işi yapan görevlinin olduğu odada sol taraftan inin ve çift kapıdan çekip çalışanlarla dolu olan hole çıkın. Sola doğru devam edin, köşeden dönün ve kapıdan girip yukarı çıkın. Beyaz duvarlı hole ulaştığınızda köşede sandalyede oturan korumanın fazla dikkatini çekmeden cellat rolünü oynayan oyuncunun odasına girip dolaba saklanın. Gelip silahını masaya bırakacak ve tuvalete gidecek. Bu sırada silahı değiştirip hemen karşıdaki odaya girin. Sol taraftaki demir merdivenlerden en yukarıya çıkın. Kapıdan geçip diğer görevliye yakalanmadan avizenin bağlı olduğu makaraya bomba yerleştirin. Uç tarafta bulunan merdivenden inin. İlerleyince aşağıya açılan bir bölüm göreceksiniz. Aşağıya inin ve opera salonunu net bir şekilde görecek vaziyette beklemeye başlayın. Burada oyunu kayıt edebilirsiniz.

  Birinci hedefimiz kazayla arkadaşı tarafından öldürülünce diğer hedefimiz de koşarak opera salonuna girecek. Tam avizenin altına geldiğinde tökezleyecek ve yere kapaklanacak. Bu esnada bombayı patlatın. Başarırsanız, iki hedefi de kaza süsü ile öldürmüş olacaksınız. Eğer hedefinizi kaçırırsanız kayıt noktanızdan yeniden başlayabilirsiniz.

  İki hedefiniz de ölünce tekrar yukarıya çıkın ve demir merdivenlerden aşağı inip beyaz hole ulaşın. Geldiğiniz tüm yollardan geri dönerek lobiye ulaşın. Tuvalete girip kıyafetinizi giyinin ve çıkış noktasına ulaşın.

  Bölüm 3 � Flatline

  Solunuzdaki polisleri boş verip yolu dümdüz takip edin. S harfi çizdikten sonra ana kapının sol tarafında kalan kısma ilerleyin. Kilitli vaziyette cam bir kapıya rastlayacaksınız. İçeri girin. Bir kez daha kilitli kapı göreceksiniz. Oradan da girince arka bahçeye ulaşacaksınız. Sağ tarafa ilerleyin ve duvardaki elektrik kontağını bozup hemen saklanın. Polis tamire gelince arkadan yaklaşıp bayıltıcı iğnenizi kullanın. Elbisesini çalın ve polisi çöp konteynerine atın. İçer girin. Masadan giriş kartını alın. Ayrıca video kayıtlarını da çalın ki kameralara yakalanmayın.

  Kartla geçeceğiniz iki kapının ardından sağdaki merdivenlerden aşağı inin ve koridorun sonuna kadar gidin. Açık bir konteyner göreceksiniz. Orada bekleyip beyaz kıyafetli görevli gelince şırınga ile bayıltıp elbisesini çalın ve adamı konteynere saklayın. Şimdi geldiğiniz taraftan yukarı çıkın ve hücrelerin olduğu yere geçin. Alt kata inip ajanın yanına ulaşın. Minik bir video izleyeceksiniz. Ajanı geçici olarak bayıltacağız. Görevliler ise öldüğünü sanıp morga yollayacaklar.

  Şimdi sırada diğer üç hedefimizi öldürmek var. Kartla geçilen iki kapının ardından sağdaki kapıdan çıkın ve sola devam edin. Merdivene kadar ulaşın ve yukarı çıkın. Haritada orta kısımda ünlem ile gösterilen yerde avizeye bomba koyacağız. Bombayı yerleştirince aşağıya eflatun bornozlu hedefimizin gelmesini bekleyin. Dünya maketinin yanında içki içerken bombayı patlatın ve düşmanı kaza süsü vererek öldürün.

  İkinci hedefimize de bu katta tuzak kuracağız. Kapısında A yazan odayı bulun. İçeri girip balkona çıkın. Hedefimiz yan odada ise çıkmasını haritadan bakarak bekleyin. Mutfakta kimse yokken içeri girin ve tüpün gazını açın. Biraz sonra hedefimiz mutfağa girdiğinde kaza süsü ile ölecek.

  Son hedefimiz ise alt katta halter çalışıyor. Vücut aletlerinin olduğu bölüme gidin ve hedefimizin halter çalışmasını bekleyin. Çalışırken sinsice arka tarafına geçebilirsek halteri ittirip kaza süsü vererek öldürebiliyoruz. Fakat kimsenin sizi görmediğine emin olun. Hedefimizi öldürünce artık çıkış noktasına gidebiliriz.

  Polis memuruyla kıyafet değiştirdiğiniz yere gidip gerçek kıyafetinizi giyin. Binaya girdiğiniz ilk kapılardan çıkıp bahçeye ulaşın. Oyuna başladığınız ön demir kapıya kadar gidin. Sol taraftaki morga girin. İçerde kimse yokken ajanı uyandırın ve çıkışa ulaşın.

  Bölüm 4 � A New Life

  Sol taraftaki araçta bulunan donutlara bayıltıcı şırınganızı uygulayın ve uşağın sağ taraftaki minibüse götürmesini bekleyin. Ajanlar donutları yiyip kendilerinden geçtiklerinde minibüse girin. FBI kıyafetini giyinin ve video teybini çalın.

  Binanın sağ tarafındaki köpek uyarısı olan tahta kapıdan girin. Köpek havlayadursun soldaki merdivenden inip içeri girin. Odanın köşesindeki raftan yanıcı sıvıyı alın. Tekrar köpeğin olduğu bahçeye çıkın ve diğer tahta kapıdan havuzun olduğu bahçeye ulaşın. Mangalın başına gidin ve etraf sakinken sıvıyı dökün.

  Çift cam kapıdan içeri girin. Soldaki merdivenden yukarı çıkın. İçerisinde bilgisayar olan, sağdaki ilk odaya girin. Sol taraftaki duvar kenarına gizlenin ve hedefin gelmesini bekleyin. Adamımız gelince arkadan sakince yaklaşıp zehirleyin ve havuza geri dönün. Mangal sefası süren bayan çoktan yanıp kül olmalı. Havuza düşen cesedinden mikro filmi alın. Ön kapıdan dışarı çıkın. Minibüste takım elbisenizi giyinin ve çıkışa doğru ilerleyin.

  Bölüm 5 � The Murder of Crows

  Oldukça karışık ve zor bir bölüm. Amacımız üç tavuk kıyafetli ajanı öldürmek. Bunlardan biri sabit bir noktada duruyor ve haritada gösteriliyor, ancak diğer iki hedefi haritada göremiyoruz. Karnavalın ortasındaki platformda ilerlemekte olan politikacıyı korumamız gerekli. Bunun için platform haritadaki sağ sokağa gelene kadar vaktimiz var. Aksi taktirde keskin nişancı politikacıyı öldürüyor.

  Bölüme başladığımız noktada kırmızı tavuk giysili adamı ne takip edeceğiz ne de öldüreceğiz. Bırakalım teslimatı yapsın. Haritada hemen sol tarafta bulunan arka bölüme girin. Burada masada iki kişinin oturduğunu göreceksiniz. Sağı solu incelerseniz üstüne çıkacağımız kutuların ve platformların olduğunu fark edeceksiniz. Bunları kullanıp yukarı çıkın. Kenarlardan ilerleyin ve balkondan balkona atladıktan sonra piyanonun bağlı olduğu ipe bomba yerleştirin. Bayan tavuk daha sonra gelip tam bu piyanonun altında duracak. Şimdi diğer işimize bakalım.

  Platformlardan geldiğiniz gibi inin ve haritaya göre orta bölümün solundaki arka sokağa girin. Burada ışığın olduğu yerde bir boru göreceksiniz. Tırmanın ve balkon boyunca ilerleyin. Balkon kapısı açık vaziyette uyumakta olan birisine rastlayacaksınız. Ayakucundan elbisesini çalın ve yakışıklı bir bulaşıkçı olun.

  Piyanonun olduğu arka sokağa gidip beklemekte sıra. Teslimat yapıldıktan sonra, politikacının olduğu platform üstteki sokağın ortalarına geldiğinde tavuk kıyafetli bayan bulunduğumuz yere gelecek. Tam piyanonun altında telsizle konuşacakken bombayı patlatıp ölüme kaza süsü verin. Şimdi sırada keskin nişancıyı haklamak var.

  Keskin nişancı farklı mekanlarda olabiliyor. Bu yüzden haritaya göre kuzey ve doğu bölümündeki barlara tek tek bakmamız gerekli. Ancak üzerimizde bulaşıkçı kıyafeti olduğu için her bara kolayca girebiliyoruz. Hedefimiz barlardan hangisinde olursa olsun yapacaklarımız hep aynı: Mutfağın arkasına geçip üst kata çıkın. Keskin nişancıyı bulursanız, sessizce yaklaşıp zehirleyin. Fakat barlara girmeden evvel oyunu kaydedin ki hata halinde tekrar deneyebilesiniz. Keskin nişancıyı bulup öldürdükten sonra işin zor kısmını bitirmiş oluyoruz. Siyah tavuk kıyafetini giyin ve haritanın kuzeybatısına ilerleyin.

  Kapıdaki sarı tavuğun yanından geçip üst kata çıkın. İşte son adamımız ve masasında da hedefimizdeki çanta var. Sarı gardiyan belirli sürelerde gelip bu odayı kontrol ediyor. Bu nedenle zamanlamayı iyi ayarlayıp hedefimizi öldürmeli ve hemen köşedeki kutuya saklamalıyız. Denemeden evvel oyunu kaydederseniz kolayca üstesinden gelirsiniz. Adamı öldürdükten sonra masadan çantayı alıp gidebiliriz.

  Çıkış noktasına gitmeden evvel kıyafetlerimizi geri giymemiz gerekli. Bu yüzden ayakucundan elbisesini çaldığımız uyuyan adamın odasına geri dönün. Takım elbisenizi giyinin ve çantanızla birlikte çıkışa doğru ilerleyin.

  Bölüm 6 � You Better Watch Out...

  Soldaki asansöre binmeden evvel kameraya yakalanmamak için özellikle duvara yanaşık yürüyün. Korumanın arkasından giderseniz bir sorun olmayacaktır. Yukarı çıkınca soldan devam edin ve barmenle konuşun. Size performansınızı (!) arttırmak için afrodizyak verecek. Yan taraftaki havuzda eğlenmekte olan hedefimize beyaz kıyafetli bir garson sürekli içki taşıyor onu takip edin ve bardağı barmenin olduğu yere koyduğunda içine afrodizyak ekleyin. Böylece adamımızı havuzdan çıkaracağız.

  Adamımız yerini almadan evvel hazırlanmamız gerekli. Havuzun olduğu yere geldiğinizde arka tarafta, hiç kimsenin olmadığı bir havuz daha göreceksiniz. Havuza gidin ve soldaki kapıdan girin. Sağ tarafa gidince mini şelale göreceksiniz. İçinden geçin ve etrafta kimsenin olmadığına emin olup kenarda oturan fotoğrafçıyı şırınga ile bayıltın. Kimsenin görmemesi için adamı suların ortasına taşıyın ve kıyafetini giyin.

  Şelaleye girdiğiniz yerden çıkın ve öpüşen çiftin yanına gidin. Bayan bize işaret edip içeri girecek ve yaşlı beyefendi uzaklaşacak. Bu bayan aslında oyundaki gizli ajanlardan biri ve amacı bizi öldürmek. Yanına gittiğinizde dikkatli olun. Minik ara videodan sonra hemen kafa atın ve arkasına geçip telinizle boğun. Dikkat ederseniz kendisi de bir bayana aynı muameleyi yapıp koltuğun arkasına saklamış. Ona da aynı kaderi paylaştırın ve odadan çıkın.

  İçkisine afrodizyak koyduğumuz hedefimiz birazdan yanımızdan geçip bir bayan ile birlikte odasına çekilecek. Bekleyin ve sigara molası verdiğinde tüm hol boyunca onu takip edin. Sonunda bir balkona çıkacak. Arkasından yaklaşıp zehirli şırınga ile öldürün ve cesedini balkondan aşağı atın.

  Holden geri dönün. Tek başına dolaşan bir koruma göreceksiniz. Takip edin. Az evvel gittiğimiz koridorda merdivenlere dönük vaziyette duracak. Arkasından yaklaşıp iğne ile bayıltın ve elbiselerini alın.

  Koruma kıyafetini giydikten sonra her yere dilediğimiz gibi girebiliyoruz. Barmenin olduğu yere dönün ve arka tarafa dolaşarak mutfağı bulun. Buradaki iki sosisi ve masadan bıçağı alıp şelalenin olduğu yere geri dönün. Sol tarafta iki koruma tarafından beklenen bir kapı göreceksiniz. İçeri girin ve asansörü kullanıp stüdyoya çıkın. Çekim yapılan büyük stüdyoya girin. Stüdyonun köşesindeki diğer odaya geçince bilgisayarları ve masada duran video teybini göreceksiniz. Kimse bakmıyorken kaseti çalın.

  Sıra son hedefimizi öldürmeye geldi. Adamımız stüdyoya gelip baktıktan sonra balkona gidip sigara içiyor. Onu ortadan kaldırmak kolay, ama asıl sorun baş belası köpeği. Adamın yatak odasına gidin ve kuytu bir köşede durun. İçeri girdiğinde köpek yanınıza koşacak yere sosis atın ve birkaç adım uzaklaşın. Bıçağı seçin, nişan alın ve köpeğe bıçağı fırlatın. Köpek ölünce sigara keyfi yapan son hedefimizi de arkasından sinsice yaklaşıp zehirli iğne ile öldürmek kolay olacaktır. Cesedini balkondan aşağı atın ve şelalenin olduğu yere geri dönün. Takım elbisenizi giyinin. Binaya ilk girdiğiniz yolu takip edip kullanılmayan havuzun olduğu taraftan çıkın. Asansöre binip aşağı inin. Sol tarafa yapışıp ilerleyin ki girişte dikkat ettiğiniz kameraya çıkışta yakalanıp başınızı derde sokmayın. Tekneye ulaşıp bölümü tamamlayın.

  Bölüm 7 � Death on the Mississippi

  Sol taraftan gidip kimse bakmıyorken kilitli kapıyı açın ve motor dairesine girin. Burada üç kişi var ve sadece ikisi devriye geziyor. Haritadan takip ederek hedefi kolayca gafil avlayabilir ve haritaya göre motor dairesinin sol tarafındaki bidonların olduğu yere cesedi saklayabilirsiniz. İşiniz bitince oyuna başladığınız yere geri dönün.

  Merdivenlerden çıkın ve karşıdaki kapıdan girin. İki merdiven arasındaki kapıdan girip tüm hol boyunca ilerleyin. Bir sonraki salona geldiğinizde beyaz üniformalı bir görevli göreceksiniz. 324 numaralı odaya gidene kadar bekleyin ve siz de peşinden girin. Arkasından yanaşıp şırınga ile bayıltın ve üzerinden tüm kapıları açan kartı alın.

  323 numaralı odaya girin. Sağdaki masadan VIP kartını alın ve smokini giyinin. Sol taraftaki merdivenden çıkın ve bayanın solundan ilerleyip VIP salonuna ulaşın. Sol tarafta iki kişinin poker oynadığı küçük bir oda var. Oyunları bitene kadar bekleyin ve kimse yokken kapının kilidini açın. İçeri girdiğinizde dolabın yanında duran aşçı kıyafetini giyinin ve koridora çıkıp hemen yanınızdaki mutfağa girin. İçerideki aşçı pastayı kaptana götürmemizi isteyecek. Pastayı alın ve hemen yan kapıdan çıkın.

  Güverte boyunca yürüyün ve iki merdivenin ortasında altta bulunan bölümde durup pastayı yere atın. Öldürmemiz gereken adamlardan biri buradan geçerken hemen fiber kablo ile boğup cesedini aşağı atın. Yerdeki pastaya zehir enjekte edin ve üst güverteye çıkın. Kapıdaki görevlinin üstünüzü aramasına izin verin. Kapılardan geçip kaptan köşkündeki masaya pastayı bırakın ve kaptanın ölüşünü izleyin. Hemen yan odadaki kasadan belgeleri alın ve aramadan geçtiğiniz kapıdan çıkın. Buradaki üç hedefimizin hareketlerini izlerseniz; birinin sağ taraftaki bölümde durup hamburger yediğini, birinin kapı önünde sabit durduğunu, diğerinin de devriye gezdiğini göreceksiniz.

  Sağ tarafta hamburger yiyen adama arkadan yaklaşıp fiber kablo ile boğun ve cesedini en uzağa kadar sürükleyin. Cesedi aşağı attıktan sonra kapı önünde duran hedefimizi de gafil avlayıp bir evvelki gibi cesedini aşağı atmamız gerekli. Son hedefimiz devriye gezerken ve kimse bakmıyorken fiber kablo ile öldürün. Cesedini diğerleri gibi aşağı atın ve VIP kartını alıp kıyafetinizi bıraktığınız odaya geri dönün.

  Takım elbisenizi giyince holden devam edin ve 309 numaralı odadaki dolaba saklanın. Son hedefimiz dolaşırken bir süreliğine odasına girecek. Arkası dönükken fiber kablo ile boğun. Holde ilerleyin. Dört yola ayrılan bölümün solundaki merdivenlerden inin ve sadece görevlilerin girebildiği hole sızın. Buradaki dolapları iyi kullanıp doğru zamanlamayla en güneye ulaşmamız gerekli. Başlamadan evvel oyunu kaydedebilir ve hata yaptığınızda tekrar deneyebilirsiniz. En güneydeki kapıdan çıkıp, merdivenlerden inin ve kimseye görünmeden çıkışa ulaşın.

  Bölüm 8 � Till Death Do Us Part

  Oyunumuzdaki en kolay bölüme hoş geldiniz. Bahçeye çıkın ve hemen sol taraftaki içkiyi fazla kaçırmış olan konuğu takip edin. Kuytu bir köşeye çekilip uyuduğunda üzerinden davetiyeyi alın. Eve girin ve konuk salonundaki sağ kapıdan verandaya çıkın. Hemen sağ tarafta mutfak var. Hiç kimse yokken camdan içeri girip pastaya zehirli şırınga enjekte edin. Tekrar verandaya çıkıp bu sefer sol tarafa gidin. Karşıdaki tahta kulübelerin önünde bir kova bulunuyor. Kovanın içine bomba yerleştirin ve bekleyin. Birazdan ikinci hedefimiz kovayı alıp aile mezarlığına gidecek. Biraz sol tarafta, mezarlığı görecek bir yerde bekleyin. Hedefin etrafında kimse yokken bombayı patlatın ve oyuna başladığınız yere geri koşun. Siz koşarken büyük ihtimalle damat da pastadan tadıp vefat edecektir. Çıkış noktasına varıp bölümü tamamlayın.

  Bölüm 9 - A House of Cards

  Binadan içeri girin ve lobiyi geçip merdivenden çıkarak sağdaki asansöre binin. Kapı kapanınca asansörün üstüne çıkın ve beklemeye başlayın. Üç ila beş dakika bekleyeceğiz. Bu sırada bilim adamı limuzin ile gelip sekizinci kattaki odasına çıkacak. İlk hedefimiz olan sarı saçlı adam asansöre binince, üst taraftan uzanarak fiber kablo ile boğup cesedini asansörün üstünde bırakın. Odasının anahtarını ve kıyafetlerini alın.

  Yedinci kata çıkın ve 707 numaralı odaya girin. Hemen karşınızdaki çantayı alıp lobiye geri dönün. Kumarhane tarafına girin, ama sakın rulet masalarının olduğu kısma girmeyin. Yoksa kameraya yakalanırsınız. Hemen sağ taraftaki kapıdan, tuvaletlerin olduğu bölümden ilerleyip içki salonuna varın. Birazdan diğer hedefimiz özel salonuna giriş yapacak. Korumaların olduğu kısımdan geçin ve teslimatı yapın. Verdiğimiz DNA çantasının onaylanması için bilim adamının bir görevlisi gelip çantayı alacak ve bize diğer çantayı bırakacak. Yerden ödeme çantasını alın ve bekleyin. Sakın paravanların arkasına geçmeyin. Aksi halde hemen yakalanırsınız. Yine sıkıcı bir bekleme süresinin ardından adamımıza bir telefon gelecek ve bulunduğumuz yerde telefon çekmediği için arka bölüme geçecek. Peşinden gidin. Şüphelenen görevliye aldırmayın ve havalandırma makinelerinin olduğu kısma gidene kadar hedefinizi takip edin. Sonunda şırınga ile öldürün.

  Sıra son hedefte. Asansöre geri dönün ve yedinci kata çıkarken asansörün üstüne çıkıp çantayı takım elbisenizin yanına bırakın. Yedinci kata gelince haritaya göre ortada bulunan kuzey kısma gidin. Bir balkona ulaşacaksınız. Sigara içen görevlinin arkasındaki duvarda yukarıya tırmanabileceğiniz teller bulunuyor. Bu sayede sekizinci kata ulaşın ve pencereden içeri girin. 801 numaralı odanın kapısını gören, biraz ilerideki duvarda yangın alarm düğmesine basın ve hemen 801 numaralı kapıya koşun içerideki adam çıktığında siz içeri girin. Balkona çıkın ve sol taraftan bilim adamının olduğu odanın balkonuna atlayın. Odada DNA çantasına bomba yerleştirin ve hole geri dönün. Alarmın etkisi geçince herkes odalarına geri dönecek. Siz de bilim adamının odasının önündeki holde durun ve fazla uzaklaşmayın. Son hedefimiz bombanın dolaylarında dolaşırken bombayı patlatın ve asansöre binin.

  Asansörün üstüne çıkın. Çantanızı alıp takım elbisenizi giyinin. Lobiye varınca kumarhane kısmına gidin. Bu sefer sol taraftaki kapıyı kullanıp, arka sokağa ulaşın ve bölümü bitirin.

  Bölüm 10 - A Dance With The Devil

  Sol taraftaki lobiye girin ve polisle konuşun. Arka tarafa gidecek. Takip edin ve ikinci odaya girdiğinde şırınga ile bayıltıp kıyafetini alın. Lobiye girişte kameraya yakalandığımız için sağ taraftaki garaj girişinde bulunan küçük polis ofisinden video teybini çalmamız gerekli. Kaseti çaldıktan sonra garaja girin ve sağ tarafta korumaların olduğu bölüme gelince sola devam edin. Beyaz kamyonun arkasındaki melek kıyafetini giyerken kimsenin bakmadığına emin olun. Korumalar tarafından arandıktan sonra sağdaki asansöre binip yukarı çıkın.

  Burada iki kişiyi öldürmemiz gerekli. Biri haritada gösteriliyor. Diğerinin ise kim olduğunu bilmiyoruz. Eğer haritayı takip ederseniz bir bayanın güneydoğu tarafında bulunan odada beklediğini ve ara sıra çıkıp dolaştığını göreceksiniz. Girişinizin serbest olduğu salonlarda bayanı bulmaya çalışın. Yan yana geldiğinizde minik bir ara video girecek ve kendisini takip etmemizi isteyecek. Takip edin ve güneydoğudaki odaya girdiğinde ondan evvel davranıp fiber kablo ile öldürün. İlk gizli ajanı öldürmüş olduk. Odanın ilerisindeki diz üstü bilgisayardan bilgileri çalın ve asansöre binin. Kapı kapanınca üstüne çıkın. Sarı elbiseli CIA ajanı gelene kadar bekleyin. Gelince fiber kablo ile yukarıdan boğup elbiselerini alın. Çantasını da alıp yandaki asansöre binin alt kata ulaşın.

  Hol boyunca koşarsanız sağ tarafta bir merdivene rastlayacaksınız. Aşağıda insanlar dans ediyor, karşı tarafta ise bir bayan sahnede ateşle gösteri yapıyor. Amacımız o sahnenin arkasına ulaşmak. Kapılardan geçin ve haritadan da bakarak güneydoğu tarafındaki sahne arkasına varın. Buradaki paneli kullanıp ateş düzeneğini bozun. Böylece hedefimiz bir sonraki gösterisinde kül olacak. Sıra son hedefimize geldi. Geldiğiniz yollardan dönerken barda bekleyin. Barmen bizimle konuşacak ve takip etmemizi isteyecek. İşte ikinci ajan! İstediği yere kadar takip edin. Minik ara videodan sonra oyunu kaydedin çünkü silahlarımızı konuşturmamız gerekecek. Masadan zevkinize uygun silahı ve mermileri alıp sol tarafa gidin. Burada rafların ve kirişlerin arkasına saklanıp ateş etmekten başka çaremiz yok. Hedefi öldürünce asansöre binip garaja çıkın.

  Sırada elbiselerimizi alıp kaçmak var. Polis elbisesini aldığımız odaya geri dönün ve takım elbisenizi giyinin. Garajdaki çıkış noktasına ulaşmak için polislerle biraz kedi fare oyunu oynayacağız. Kimseye görünmeden çıkış noktasına ulaşın ve bölümü bitirin.

  Bölüm 11 - Amendment XXV

  İçeri girip detektörden geçtikten sonra soldaki tuvalete girin ve görevlinin gelmesini bekleyin. Kapı kapanınca görevliyi şırınga ile bayıltıp kapının arkasında kalacak şekilde saklayın ve kıyafetini alın. Kapıyı açıp çıkmadan evvel mutlaka haritadan kontrol ederek size doğru dönük kimsenin olmadığından emin olun. Hemen karşınızdaki kapıdan girin. Soldan ikinci kapıdan arka bahçeye çıkın. Tek başına dolaşan asker gelince şırınga ile bayıltın ve çalıların arkasına saklayın. Üniformasını çalıp içeri girin. İki askerin masa başında oturduğu odada masadaki kartı alın ve hemen yandaki kutudan bir adet tabanca alın. Tabancayı saklayıp sol taraftan gün ışığı vuran pencereli hole ulaşın. Holün sonundaki kapıyı kartla açıp devam edin.

  Birinci kat haritasına bakın ve güneybatı köşesindeki başkanın odasına kimseye yakalanmadan gidin. Dolaba saklanıp başkanın gelmesini bekleyin. Burada oyunu kaydedebilirsiniz. Başkan tam yanınızda durup pencereden dışarı bakıyorken şırınga ile zehirleyin ve acele ederek cesedini yan odadaki kutuya saklayın. Kapıdan çıkıp haritaya göre sol taraftaki merdivenlerin sol tarafındaki kapıyı kullanıp devam edin ve bahçeye çıkın. Kimse bakmıyorken hemen kapının yanında kalan çalılıkları kullanıp terasa çıkın.

  İleriye gidin ve kapıdan boyacının çıkmasını bekleyin. Boyacı sigara molası verirken arkasından yaklaşın silahınızı çıkarın ve adamı kendinize koruma alın. Yanınızdaki oval yapı boyunca gidin ve köşede kimsenin görmeyeceği bir noktada bayıltıp kartını ve kıyafetini alın. Tabancanızı da burada bırakmayı unutmayın.

  Şimdi içeri girebilirsiniz. Amacınız Oval Ofis�e gitmek. Haritadan takip edip kolayca bulabilirsiniz. Oval Ofis�e girince minik bir video izleyecek ve yangın alarmı ile birlikte kendimizi bir karmaşada bulacağız. Boyacının kıyafetini aldığımız terasa geri çıkın. Son hedefimiz yerini alırken biz de boyacının olduğu yerde üniformamızı geri giyinip tabancayı almalıyız. Oyunu bir kez kaydedin ve düşmana doğru koşarak ateş edin. Kafasına başarılı bir atış yaparsanız öldürebilirsiniz.

  Hedefimiz ölünce silahınızı kesinlikle bu noktada bırakın ve tuvaletteki takım elbisenizi almaya gidin. Takım elbisenizi giyip dışarı çıkın ve oyunu bitirin.

  Bitti mi sandınız? Ben de öyle sanmıştım ama bitmemiş. Sevgili arkadaşımız Mr Anderson araya girip bizlere oyunun gizli ve son bölümünü açıklıyor.

  Söz sende Mr Anderson:

  Bölüm 12 - REQUIEM

  Hitman Blood Money in müthiş sonunu izleyin. En sonunda Diana'nın bizi aslında öldürmediğini, sadece "FLATLINE" görevinde kullandığımız insanı geçici bir süre ölü gibi gösteren zehirden yaptığını öğreneceksiniz ..... credits akarken 47 yi kaldırmak için yön tuşlarına devamlı hızlıca basın ve tüm adamları temizleyin (Biraz zorlanabilirsiniz ama birkaç denemeden sonra başarırsınız) İşte oyun şimdi sona erdi.. Yeni bir bitiş videosu ve credits sizleri bekliyor...

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 5. #5
  Status
  Offline
  muratyıldırım21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  337
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Hitman 1-2-3-4 Serisi Tam Çözümleri

  şifre

  Hitman Codename 47 kurma şifresi

  Hitman Codename 47 parolası

Sayfa 1/9 123456789 SonSon

Benzer Konular

 1. Hitman Serisi - No Cd / DVD - Cdsiz Oynama - Crack
  By Tomb Raider in forum Oyun Crackleri ve Patchleri
  Cevaplar: 89
  Son Mesaj: 22-07-2014, 18:32
 2. sXe Sorunları ve çözümleri
  By Ghost R!der in forum Oyun Hakkında Sorunlarınız
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 04-10-2012, 17:24
 3. Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 01-06-2012, 16:47
 4. FIFA Serisi Dünyanın En İyi Oyun Serisi Oldu
  By scarface TonyMontana in forum Oyun Haberleri
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 12-10-2011, 17:44
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27-05-2010, 14:50

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

hitman 1 2 3 4 5 free download

4 tam 1_2 3 tam 1_10 cözüm

hıtman codename cozumlerı

Kalabalıkta cinayet hitman çözüm

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88