Full Oyun

Torrent Oyun indir
OYUN ÇEKİLİŞİ BU AKŞAM 19:30'DA (18.10.2015) YAŞANAN GECİKME İÇİN KUSURA BAKMAYIN.

&

Kırık Link Bildirim Merkezi!

&

FullOyun'daki faaliyetler

Üst kısımdaki arama ile daha detaylı ve isabetli arama yapabilirsiniz..

Geri git   Full Oyun > FullOyun.Com Hakkında Genel > Full Geyik & Muhabbet & Her Telden

Full Geyik & Muhabbet & Her Telden Her telden konu açabileceğiniz faydalı ve eğlenceli olabilecek bir bölüm

Anketimiz: Sizce Çerkez Ethem Hain Midir?

Hayır.Kahramandır. 13 39.39%
Hayır.Haindir. 20 60.61%
Katılımcı sayısı: 33. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17-08-2011, 02:40   #16 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
feelmebaby11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Aug 2008
Mesajlar: 57
Konular: 0
Karizma
Rep Gücü : 289
Rep Puanı : 2142
Rep Seviyesi : feelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond reputefeelmebaby11 has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Çerkez Ethem Kimdir?


Alıntı:
johny bravo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
çerkez ethem kahramandır yunan işgalini o önlemiştir o olmasa ne tbmm nede başka bişi olrdu
Yuh artık o kadarda abartma

feelmebaby11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 17-08-2011, 11:14   #17 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
johny bravo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Nov 2009
Mesajlar: 184
Konular: 14
Yaş: 25
Karizma
Rep Gücü : 230
Rep Puanı : 387
Rep Seviyesi : johny bravo is just really nicejohny bravo is just really nicejohny bravo is just really nicejohny bravo is just really nice
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Çerkez Ethem Kimdir?


Alıntı:
ozkann05´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazdıklarınızı araştırın.İlk olarak ÇErkez Ethem büyük bir komutandı.Ama çok da büyük hataları vardı.Hilafet Ordusuna karşı Ali Fuat Paşa'nın yönettiği Batı Ordusunun büyük zaiyatlar vermesine sebep verdi tabi küçük isyanlarda var.Şunuda eklemek isterim Ali Fuat Paşa'nın hataları vardı.Ama bölge savunmasında çok büyük katkıları olmuştur.Diğer direniş örgütlerin kurulmasına çerkez ethem,topal osman önayak olmuştur.İlk olarak şunu öğrenin Kuvayi Seyyarenin nasıl bir örgütlenme olduğunu öğrenin.Kısaca Kuvayi Seyyare bölge savunmasını yapar.Çerkez Ethem,Topal Osman gibi örgütler ilk başlarda bölge halkınında katılımıyla Rum ve Ermeni çetecilere karşı bölgenin canını,namusunu korumak vardır.MUSTAFA KEMAL PAŞA'nın başlattığı Samsun'a çıkışı ile bilinir ama daha Suriye Cephesindeyken Ali Fuat Paşa'yla görüşür ve Adana'da bölgenin tanınmış kişileriyle görüşür ve direniş düşüncesini ortaya atar ve silah gönderir. Kurtuluşun hiçbir ülkenin manda ve himayesine girerek olmayacağını söyler.İStanbul'a gittiğinde görüşmelerini sıklaştırır ve birçok kurtuluş planı hazırlar.Kurtuluşun tüm Anadolu yla birlik ve beraberlikle olacağını söyler...SİZİN ÇERKEZ ETHEM OLMASAYDI KURTULUŞ SAVAŞI OLMAYACAKTI DEMENİZ İÇİN ÇERKEZ ETHEM TÜM ANADOLUDA BİR DİREBİŞ DÜŞÜNCESİ OLMASI GEREKİRDİ.BU ÖRGÜTLER GERİLLA SAVAŞI VERİYORDU.ÇErkez Ethem in ise büyük hatalarından biri böbürlenmesidir.Ankara'nın hiçbirşey olduğunu asıl Ankara daki komutanların,meclisin yüzünden büyük zaiyatlar verdiği propagandası yapmasıdır.KArdeşleride bu fitili ateşleyip ankarada üst mevkilere geçme istekleridir.Çerkez Ethem halka dağıttığı yazılarda ve telgraflarda Ankara daki komutanları cezalandıracağını hatta asacağını ve büyük yetkiler alacağını söylemiştir.Fakir halkdan da ben sizi koruyorum bana şu kadar para ,şu kadar giyecek vereceksiniz söylemleride vardır.Halkdan zorla para,gıda almıştır vermeyenleride cezalandırmıştır.Ankara yla bağlarını kopmasını sağlayanda büyük etkileri olan ağabeyleridir.Son olarak da İSmet Paşa'nın komutası altına girmeyeceğini kendisinin milleti kurtardığını söyleyip üst rütbe istemiştir.İnönü Savaşlarında haince,kalleşce Yunanlı tarafında Türk kuvvetlerine saldırmıştır.

Kısaca anlattım abartmadan yumuşatarak anlattım biraz araştın tabi bu araştırmayı internet üzerinde yaparsanız kahraman olduğunu görürsün açın biraz kitap okuyun kitap tarih okuyun.

TArihini bilmeyen bir toplumun geleceği olmaz.


dostum maalesef bir çok şeyi bilmiyorsun çerkez ethem hakkında bir çok şey uydurma çünkü o halkın kahramanıydı we bunu çekemeyenler wardı ayrıca çerkez ethem genelkurmay başkanı olacaktı ama ismet inönü yapılınca oda bunu kaldıramadı we ülkeden gitti kardeş kanı akıtmadı

johny bravo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 17-08-2011, 15:38   #18 (permalink)
Konu Sahibi
satsan
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
satsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Oct 2010
Bulunduğu yer: Bursa Takım:Galatasaray Meslek:Öğrenci Yaş:16
Mesajlar: 2.176
Konular: 232
Yaş: 19
Karizma
Rep Gücü : 12233
Rep Puanı : 1195915
Rep Seviyesi : satsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond reputesatsan has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 11
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Çerkez Ethem Kimdir?


Alıntı:
Half Life 3´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
15 Mayıs 1919'da İzmir'in işgali üzerine, vatan savunmasına başlamak için vurucu güç olarak Kuvva-yı Seyyare'yi kurdu ve "Umum Kuvai Milliye Komutanı" ve Ankara'daki 20. Kolordu'nun Komutanı olan Ali Fuat Paşa ile istişare ederek İngiliz ve Yunan birliklerinin ilerlemesine karşı gerilla operasyonları düzenledi.
Düzenli ordu kurulana dek TBMM'ye karşı girişilen ayaklanmaları bastırdı.Anzavur Ayaklanması,Çopur Musa Ayaklanması ile Gerede ve Yozgat isyanlarını bastıran Çerkez Ethem'in isyancıları yargılamadan derhal infaz etmesi TBMM üyeleri ve İstiklal Mahkemeleri tarafından onaylanmıyordu.

1920 yılının sonunda 20. Kolordu ve Komutanı Ali Fuat Paşa ile birlikte Gediz Muharebeleri'ne katıldı ve TBMM kuvvetleri,Gediz'i geri alarak,İzmir'in işgalinden sonra ilk defa Yunanlıların işgal ettikleri bir bölgeden geri çekilmelerini sağladılar.
Gediz Muharebelerinden
hemen sonra Albay İsmet İnönü'nün Garp Cephesi komutanı tayin edilip, kendi kuvvetlerini kuşatmasına tepki olarak TBMM'ye çektiği ağır ifadelerle dolu telgraf sonrası "vatan haini" ilan edilince, emrindeki birliklerin önemli bir kısmını teçhizatlarıyla birlikte TBMM kuvvetlerine teslim ederek, kendisine bağlı yaklaşık 40 adamıyla birlikte Yunanistan üzerinden Almanya'ya giderek tedavi oldu. Daha sonra oradan da Ürdün'e geçti ve 1950 yılında Amman'da vefat etti.


Derhal İnfaz'a bende katılmam ama bence Albay İsmet İnönü'nün yaptığı fırsatçılıktan başka birşey değildi Çerkez Ethem Kahramandır.Ama bir okadarda zafer sarhoşudur ve zafer sarhoşluğu yüzünden vatan haini olarak adlandırılmıştır.

Arkadaşım çok güzel anlatmışsın. sana sonuna kadar katılıyorum.Etheme şuan hain diyenlerin hepsi bir gün ne kadar yanıldıklarını anlayacaklar.Kendilerini perişan edecekler ve bunu şimdi öğrenirseniz iyi edersiniz çünkü çerkez ethem hain değil buna adım kadar eminim.Yok bazı arkadaşlarımız rütbe istemişmiş filan bunlar yalandan ibaret.Atatürk istediğin rütbeyi alabilirsin demiş hatta başkumandanlığı bile çünkü kurtuluş savaşında askeri başarıları atatürkten daha çok ve meclisde de atatürkten daha çok yandaşı vardı.ethem ise atanın kendisine vereceği rütbeyi taşımak onurdur demiştir ve savaşta atatürkün daha iyi olacağnı söylemiş.ve bunu kabullenemeyen bazı çevreler(basta ismet bey)ethemi harcamışlardır.ve adını haine çıkarmışlardır.o yunanlıların yanına geçmemiş sadece geçiş izni istemişti.yunanlılar izin verdi çünkü kurtuluş savaşının en büyük komutanlarından biri ülkeden ayrılıyordu.Ethemin bu davranışı kardeş kanı dökmekten daha onurlu istiklal mahkeelerine sığınmaktan daha güvenliydi.Çerkez ethem hakkında herhangi bir soruya açığım sorabilirler size söylüyorum gerçek bir halk kahramanı na hain demek çok büyük ve taşınamaz bir vebaldir.Söylediklerimin hepsi doğrudur çünkü ben ÇERKEZ ETHEMİN 4.KUŞAK AKRABASIYIM.

Ethemin bir sözü ile bitireyim
lozandan sonra 150'lik listeye alınmış ve af edilmişti.o dönmeyenler arasındaydı ve olayın ardından tarihe geçen sözü söylemiştir“Suçlular affedilmeyi kabul eder, ben suçlu değilim. Aziz vatan için herkesten önce yola çıktım, mevki ve şeref düşünmedim. Bu durumda dönmektense iftiraya uğramış bir mağdur olarak ölmeyi tercih ederim. Bugün dahi sebeplerini bilmediğim için izahtan mahrum olduğum sebeplerle memleketim, vatandaşlarım ve tarih huzurunda ihanetle tescil edilmiş durumdayım. Kesinlikle ithamların ağır mesuliyetine layık bir günahkar değilim; fakat gerçekleri tarafsız bir mahkeme huzurunda izah edebilecek miyim? Hayır. O halde gurbette devam edecek ve gurbette öleceğim. Ta ki akıbetim günün birinde o ilk günlerin tarihini yazmak isteyen kimselerin dikkatini çeksin ve meseleyi baştan sona ele alsınlar. Belki çok hatalarım olduğunu, fakat asla vatan haini olmadığımı tespit etsinler.”

Alıntı:
feelmebaby11´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yuh artık o kadarda abartma
abrtma diyenler gitsin gerçekten tarafsız tarih kitaplarına baksın internette belgeseli var izlesinler lütfen araştırmadan konuşmayın çok büyük yükaltına giriyorsunuz

"Beni ihanetle itham edenlere soruyorum: Ben ne zaman, hangi tarihte ve mevzide esasen müdafaa ettiğim cepheden bir adım dönmüşümdür, bir tek kardeş kanı dökmüşümdür?" Çerkes Ethem

YAKIN TARİH YAZARLARI ÇERKES ETHEM HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR ?
Çerkes Ethem'in yasal olarak AFFI sözkonusu değildir, zaten bu karar TBMM tarafından alınmıştır.Türkiye'ye dönmesi istendiğinde ki;
“Herkesin beni hain bildiği memleketime af yoluyla dönmem, ihaneti kabul etmem demektir, hakkımdaki gerçeği umuyorum ki, tarihçiler yazacaktır.”Sözleri, kendisinin ne kadar "son vatan"ına düşkün olduğunun ve onurlu bir şekilde memleketine dönmek istediğinin en somut ifadesidir.
Yakın tarih yazarları bu konudaki kararını vermiştir;
PROF DR. MÜMTAZER TÜRKÖNE;21-9-2006 ZAMAN GAZETESİ
………Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında Çerkes Ethem’in payını kimse inkâr edemez. Öyleyse bir borcu yerine getirmeli; tarihimizle barışmak adına bu adamın itibarını iade etmeliyiz.
…………Tıpkı Enver Paşa’nın mezarının İstanbul’a nakledilmesi gibi, Çerkes Ethem’den kalanlar da Amman’dan Türkiye’ye getirilmeli ve Bandırma’da bir anıtmezara defnedilmelidir.
……...Bu eski yaranın sarılması da, Çerkes Ethem’in şahsında Millî Mücadele’nin ateşten günlerinde “son vatan”ı savunanlara, sonrasında yolları ayrı düşmüş olsa da itibarlarının iade edilmesiyle mümkündür.
AVNİ ÖZGÜREL RADİKAL GAZETESİ
Çerkes Ethem, “Elinin altında hayli maddi kaynak olmasına rağmen Yunanlılara teslim olma kararını verdiğinde cebindeki üç-beş kuruş dışında yanına bir şey almadı. Nitekim Atina'ya götürülüp tedavisine Almanya'da devam edilmesi kararı üzerine oradan ayrıldığında günlerce pekmeze ekmek banarak karnını doyurmaya çalıştığını da biliyoruz.”
“Şurası kesindir ki Ethem'e 'Çerkes' lakabını takan İsmet Paşa'dır. Kendisine sorulduğunda bunu 'övgü' olarak kullandığını söyler; ama Ethem öyle anılmaktan rahatsızdır: "Hepimiz Osmanlı'ydık... Eğer milliyet ve ırk tefriki yapılmaya kalkışılsaydı bu vatanda seceresi karışmamış kim kalırdı."
“Ethem'in Yozgat isyanlarını büyük bir maharet ve süratle bastırması da onu aynı yerde daha önce başarısız olmuş bazı kumandanların kıskançlık ve rekabet hislerine hedef haline getirdi.”
“Ancak Milli Mücadele şekillenmeye başladığında bir gelişme oldu ve Mustafa Kemal'in yakın çevresinde değişiklik yaşandı. Lider yola birlikte çıktığı kişilerden ayrıldı, mücadeleye sonradan hatta bir bakıma fazlaca inanmadan- katılan 'emir/kumanda adamları' ön plana geçti. Bu değişimin Mustafa Kemal'in arzusu olmaktan çok 'yeni gelenlerin manevrası' olduğu yolunda işaretler var.”
PROF. DR. TOKTAMIŞ ATEŞ
TBMM meclisi daha Ankara da çalışmaya başlamadan önce, Salihli cephesinde Yunan ilerlemesinin durdurulması ve İç ayaklanmaların bastırılmasında fevkalede önemli hizmetleri vardır. Hatta hiç abartmadan şunu söyleyebiliriz ki, Eğer Çerkes Ethem ve onun kuvvetleri olmasa idi, Ulusal Kurtuluş mücadelesi başlamadan ortadan kaldırılabilirdi.
KAYNAK;Çerkes Ethem Belgeseli
YAVUZ BAHADIROĞLU TARİHÇİ
….Çerkes Ethem’in yok edilmesine karar verilmişti de, formül aranıyordu aslında. Çerkes Ethem’de kendini feda etmemek için direniyordu…
…Burada Çerkes Ethem in davranışını, hıyanetle değil olsa olsa, bir büyük fedakarlık, kendi varlığını feda eden bir oluşum olarak değerlendirmek olduğuna inanıyorum.
KAYNAK;Çerkes Ethem Belgeseli
MUHİTTİN NALBANTOĞLU
Çerkes Ethem çok büyük bir vatansever, kurtuluş savaşının ilk günlerini düşünün, bir tek kişiye ihtiyaç duyulduğu günlerde, bu adam Yunanlıları sahillere çakılı bırakıyor, Anadolu ya bırakmıyor.
KAYNAK;Çerkes Ethem Belgeseli
İSMET BOZDAĞ TARİHÇİ
….Nerede bir yangın varsa oraya yetişen bir Çerkes Ethem kuvvetleri vardı….
… Batı cephesi komutanlığına atanan İsmet İnönü nün ilk işi Çerkes Ethemin ünvanını değiştirmek olmuştur.
KAYNAK;Çerkes Ethem Belgeseli
CEMAL KUTAY
…..Mondros mütarekesinden sonra ta meclisin kurulmasına kadar, ne Erzurum kongresinde, ne Balıkesir kongresinde, ne Alaşehir, ne Sivas kongresinde bulunmamış insanlar, İstanbul un işgalinden sonra sığınacak yerleri kalmadığı için, mecbur kaldılar Anadolu ya geldiler. Mücadele bunun mücadelesidir. Milli mücadelede öncekiler ve sonrakiler mücadelesidir…..
…. Ethem iki şık arasında tercihe mecbur bırakılmıştır; Ya üzerine sevk edilen askerlere karşı koyacak kardeş kanı dökülecektir, veyahutta bırakıp gidecektir. Nereye gidebilir? Yunana. Hayır en büyük tarihi hakikat şimdi size söyleyeceklerimdir. Ethem Yunan a iltica etmemiştir.Ethem geciş hattı istemiştir.
…..İnsanlara Hain demek kolay,kaldiki kendini müdafa etme hakkından mahrumsun, Kahraman demekte kolay, çünkü kimse kendisine kahraman denilmesini tekzip etmez. Bizim milli mücadelemiz kronolojisi sıhhatle yazılmamış olan bir buhran dönemidir. Ethem yayına kimseyi almadan gitmiştir, ve yanındakiler gelelim diye dayatmışlardır, dövüşelim demişlerdir, ikisini de reddetmiştir. Bir kulübesi bile olmayan bir nehir kıyısında kalbi duran bir adamın, layık olmadığı halde hain damgasıyla damgalanması vicdanları rahatsız etmektedir.
KAYNAK;Çerkes Ethem Belgeseli
PROF DR. MİM KEMAL ÖKE
…..Merkezi otoritenin Çerkes Ethem den sıkıntı duyması kaçınılmazdı, çünkü Anadolu da sadece bir milli direniş, sadece bir kuvayi milliye hareketi değil, bunun yanı sıra bir liderlik döğüşü de veriliyordu.İşte bu çerçevede Çerkes Ethem in büyümesi halk arasında muazzam bir kahraman olarak her girdiği yerde alkışlarla karşılanması, bazı kişileri tedirginliğe sevk etmiştir. İsmet İnönü nün her zamanki tavrıyla Çerkes Ethem ve ağabeyleri aleyhinde bazı propagandalarda bulunduğunu da söyleyebiliriz…..
…İşte bu çerceve içinde Çerkes Ethem arkadaşları ile, Yunan ordusu ve Türk Ordusu arasında kalır İşte orada o önemli kavşakta, bir ikilem içindedir. Ne yapacaktır? İşte bu Yiğit Adam saflarında döğüştüğü Anadolu insanıyla kılıç kılıça gelmekten çekinerek, Yunanlılarla görüşerek sadece bir çıkış noktası istemiştir. Anadolu daki mücadeleyi akamete uğratmamak ve bir savaşa dönüştürmemek için yurtdışına gitmek için bir geçit noktası istemiştir.Hatta arkadaşlarına döner derki; Siz silahlarınızı bırakıp Kuvayi Milliyeye döneceksiniz, onlarla birlikte savaşacaksınız.
KAYNAK;Çerkes Ethem Belgeseli

satsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 17-08-2011, 17:31   #19 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
ozkann05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Nov 2010
Mesajlar: 229
Konular: 18
Karizma
Rep Gücü : 201
Rep Puanı : 811
Rep Seviyesi : ozkann05 is a splendid one to beholdozkann05 is a splendid one to beholdozkann05 is a splendid one to beholdozkann05 is a splendid one to beholdozkann05 is a splendid one to beholdozkann05 is a splendid one to beholdozkann05 is a splendid one to behold
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Çerkez Ethem Kimdir?


Alıntı:
johny bravo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dostum maalesef bir çok şeyi bilmiyorsun çerkez ethem hakkında bir çok şey uydurma çünkü o halkın kahramanıydı we bunu çekemeyenler wardı ayrıca çerkez ethem genelkurmay başkanı olacaktı ama ismet inönü yapılınca oda bunu kaldıramadı we ülkeden gitti kardeş kanı akıtmadı

Ben mi bilmiyorum:) Birde üstüne çetkez ethem hakkında uydurma diyosun.Kadir Misiroğlu,Yalçın Küçük gibi(daha da sayabilirim) bunlar gibi sizlerde mi resmi tarih yalan konuşuyor diyosunuz.VAy bee.Açın biraz kitap okuyun sadece hayır çerkez ethem ülkeyi satmadı o halk kahramanıydı demekle olmuyor bu işler birazda bilgilerinizi ortaya dokun.Ben yazdığımın hepsine kaynak gösterebilirim ve doğrudurda.Hatta ben oraya yumuşatarak yazdım.Çerkez Ethem yine diyorum Ege Bölgesinde Ermeni ve Rum çetelerine karşı büyük işler yapmıştır.Ama daha sonra zivanadan çıkmış bir şekilde etrafındaki herkese saldırmıştır.Daha sonra da Yunanlıların tarafına geçip bizim için canınıi,kolunu,bacağını veren gazi ve şehitlere mermi sıkmıştır.Arkadaşlar biraz konuşurken sadece kahramandı,haindi demeyin lütfen iyisini,kötüsünü karşılaştırın daha sonra damga basın.Ben çooook eskiden tarih öğretmenin dediği bir lafı yazıyım

"Eğer birşey biliyorsan kalk konuş,eğer birşey bilmiyorsan sus,otur adam sansınlar" derdi.

ozkann05 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 17-08-2011, 17:35   #20 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Üyelik tarihi: Aug 2010
Mesajlar: 184
Konular: 3
Karizma
Rep Gücü : 223
Rep Puanı : 2392
Rep Seviyesi : Korkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond reputeKorkusuz_Türk has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Çerkez Ethem Kimdir?


O bir haindir. Komutanının emrini dinlemeyip düşmana sığınmıştır.

Komutan : MUSTFA KEMAL ATATÜRK

Korkusuz_Türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
Çerkez, ethem, kimdir

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Che Guevara kimdir...? paottifearless Full Geyik & Muhabbet & Her Telden 84 02-08-2011 12:26
Atatürk kimdir ? Rukdo Full Geyik & Muhabbet & Her Telden 17 28-07-2011 20:31
Anonymous Kimdir? D.Howard_12 Oyun Haberleri 1 09-04-2011 16:12
Metallica Kimdir? D-WaDe3 Full Geyik & Muhabbet & Her Telden 14 10-07-2010 12:59
:::::CR7 Kimdir::::: =KoMaNdO= Full Geyik & Muhabbet & Her Telden 11 21-10-2009 16:27


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:33 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
www.FullOyun.com
Yandex.Metrica

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258