Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/25 1234567891011 ... SonSon
121 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  harrypotter001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Yer
  Hogwards
  Mesajlar
  1.510
  Konular
  102
  Tecrübe Puanı
  19333
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Dünyanın 1 Numaralı Çizgi Filmi Seçildi

  Slm arkadaşlar,dünyanın bir numaralı çizgi filmi Yu-Gi-Oh! dur.Bilginiz olsun diye söylüyorum.
  İlk başta Kazuki Takahashi 1996 yılında Japonya'da bir oyun icat etti.Japon çocukları arasında adeta bir çılgınlığa dönüşmüş ve satışları iki milyonu geçmişti.Yu-Gi-Oh!”, ABD´ye 2001´de çizgi dizi olarak adım attı ve yeni dünyada yayımlanan çocuk programları arasında bir numaraya yükseldi.

  Bu çizgiler, kart oyunu oynayan Yugi ve arkadaşlarının maceralarını içeriyor. ´Düello Canavarları´ adlı bu kart oyununda, oyuncular birbirinden güçlü canavarları, son derece heyecanlı dövüşlerde birbirleriyle karşılaştırıyor.
  Oyunda yaşam puanı sıfıra indiğinde o kişi kaybediyor.
  Ana olarak öyküsü "Duel Monsters" (Düello Canavarları) adında bir çeşit kart oyunu oynayan karakterlerin öyküsüdür. Her oyuncunun Canavar, Sihir ve Tuzak kartları içeren bir kart destesi vardır ve amaç rakibinin Yaşam Puanları'nı bitirip oyunu kazanmaktır. Her Canavar kartının belirli bir atak ve defans puanı vardır ve oyunu kazanmak için her üç çeşit kartları da iyi kombine etmek gereklidir.
  Yu-Gi-Oh! dan sonra değişti ve Yu-Gi-Oh! GX oldu.
  Yu-Gi-Oh kart oyunu da, oyunun çizgi filmindeki kurallarına dayanılarak oynanan yeni bir kart oyunudur. günümüzdede oynanmakta turnuvalar yapılmaktadır. Upper Deck şirketi sayesinde Yu-Gi-Oh, bir kart oyunu olarak hayranlarına kavuşmuştur. Kart oyunu Yu-Gi-Oh'ta Anime şeklindeki gibi 7 tane kart türü vardır: Normal Canavarlar, Özel Yetenekli Canavarlar, Birleşim Canavarları, Ayin Canavarları, Büyü Kartları, Tuzak Kartları ve Yu-Gi-Oh 5D's çizgi filmi ile gelen Senkron canavarları. Bu kartların nasıl kullanılması gerektiği altlarında yazar. Tek yeteneği olmayan kart türü Normal Canavarlar'dır. Bütün canavarlar, saldırı ve savunma puanlarına göre sahada fazla veya az kalabilirler. Bu puanlara göre seviyeler belirlenir ve canavarlar, seviyelerine göre oynanır. Seviyesi 5 veya 6 ise tek canavar fedasıyla, 7 ya da daha üstü ise 2 canavar fedasıyla çağrılır. Rakibin oyunun başında 8000 olan can puanlarını 0'a ilk düşüren oyunu kazanır. Her ne kadar kurala göre yaşam puanı 8000 ise de anime serilerinde yaşam puanı hep 4000 olarak geçmiştir.
  yugioh un aksine Yu-Gi-Oh GX'te jaden ın bi tane düello akademisinde yaptığı düelloları ve maceralarını anlatır chambi, syrus, albay ve daha çok arkadaşları olmuştur jaden burda destesini elemental hero canavarları oluşturmaktadır ama jaden daha önce aster a yenildiği için kartlarını göremez bu yüzden okuldan ayrılır ve siber alemde bir yere düşüp neo-spacian canavarlarıyla karşılaşır Jaden bundan sonraki düellolarını kaybetmemiştir. Son bölümünde ise Yugi Moto ile karşılaşır ve düello yaparlar.
  goklerden inen gökktaşlarının yüzenden insanlar bu hale geldi.


  Bundan kısa bir süre sonra Yu-Gi-Oh! 5d's çıktı.Daha modern bir hal almasıyla birlikte insanları daha çok etkilemiş ve kendini daha da beğendirmiştir.


  Yu-Gi-Oh GX'ten sonra gelen seri 2021 yılında teknolojinin gelişmesiyle birlikte Düello Kart Oyunu'nun da büyük değişiklikler gösterdiği bir zamanda geçiyor. Gelen yeni kurallar ve Turbo Duel'lerle birlikte oyuna adeta yeni ve harika bir heyecan geldi. Seri Yugi'nin doğup büyüdüğü Domino Şehri'nde geçiyor.Ama şehrin adı New Domino Şehri olarak değiştirildi.Bu seride ortaya çıkan Turbo Düellolar(Düello Motorlarıyla yapılan düellolar)sayesinde oyun çok daha çabuk sona eriyor.

  Daha sonra Yu-Gi-Oh! un kart oyunları bilgisayar ve internet yolundan oynanmaya başlanmıştır.
  Yu-Gi-Oh! Power of Chaos Yugi the Destiny
  Yu-Gi-Oh! Power of Chaos Kaiba the Revenge
  Yu-Gi-Oh! Power of Chaos Joey the Passion
  en tutulmuş üç Power of Chaos oyunudur.Bende bu oyunu merak edip oynadım ve bütün kartları açtım 4 yılımı aldı ama halada oynuyorum.


  Düelloya başlama ve turun işlenişi
  Oyuna başlamadan önce taş-kâğıt-makas oynayın veya para atın. Kazanan kişi kimin başlayacağını seçer.
  İki oyuncu da oyuna 8000 yaşam puanı ile başlar. Rakibinizin can puanı 0'a inerse oyunu kazanırsınız.
  İlk başlayan oyuncu ilk turda saldıramaz.
  Her tur aşamalar halinde işlenir:
  1- Kart çekme aşaması: Destenizden bir kart çekiniz.
  2- Ek aşama: Bu aşama yalnızca bir kart bu aşamadan bahsederse kullanılır.
  3- Ana aşama 1: Bu aşamadacanavarlarınızı çağırabilir veya kapalı koyabilirsiniz. Ayrıca buaşamada büyü ve tuzak kartları kullanabilirsiniz.
  4- Savaş aşaması: Tüm saldırılarınızı bu aşamada yaparsınız.
  5- Ana aşama 2: Saldırdıktan sonra başka büyü ve tuzakkartları da oynayabilirsiniz. Eğer canavar çağırma hakkınızıkullanmadıysanız canavar da çağırabilirsiniz.

  Canavar kartlarının okunuşu

  Canavar çağırma  Normal çağırma
  Turunuzda elinizden bir canavarı açık saldırı konumundaçağırabilirsiniz. Buna normal çağırma denir. Saldırı konumundakicanavar sahada dik durur ve rakibinize saldırabilir.  Kapalı koyma
  Turunuzda elinizden bir canavarı kapalı savunma konumundakoyabilirsiniz. Savunma konumundaki canavar sahada yatay durur ve canpuanlarınızı korur.
  Turunuzda yalnızca 1 canavarı normal çağırabilir veya kapalı koyabilirsiniz.


  Güçlü canavarları normal çağırmak veya kapalı koymak için canavar feda etmek gereklidir.Feda ettiğiniz canavarlar mezarınıza konulur. Bir canavarın seviyesi(yıldız sayısı) 5 veya 6 ise o canavar için 1 feda gereklidir. Bircanavarın seviyesi 7 veya daha fazla ise o canavar için 2 fedagereklidir.  Çevirerek çağırma
  Kapalı savunma konumundaki bir canavarı açık saldırı konumuna getirebilirsiniz.
  Bir canavarı kapalı koyduğunuz tur çevirerek çağıramazsınız.
  Eğer canavarınızın çevirme efekti varsa çalışır.

  Özel çağırma
  Bazen canavarlar büyü, tuzak veya canavar efekti ile özelçağırılabilir. Kartta canavarın hangi konumda çağırmanız gerektiğiyazmıyorsa açık saldırı konumunu veya açık savunma pozisyonunuseçebilirsiniz.
  Turunuzda istediğiniz kadar çevirerek çağırma veya özel çağırma yapabilirsiniz.

  Canavarlar nasıl savaşır?
  Yalnızca saldırı konumundaki canavarlar savaşabilir. Canavarlarınızdan her biri turunuz boyunca yalnızca bir kere saldırabilir.
  Saldırma zamanı gelince canavarlarınızla teker teker saldırın, hepsiyle birden saldırmayın.
  1. Saldıracak canavarınızı seçin.
  2. Onunla rakibinizin bir canavarına saldırın.
  Saldırdığınız canavar kapalı ise onu açın. Eğer çevirme efekti varsa kartı okuyun ve üzerinde yazanı yapın.
  Siz saldırırsanız ve rakibinizin canavarı var isecanavarlara saldırmak zorundasınız. Rakibinizin canavarı yok ise onuncan puanına direk saldırabilirsiniz.

  Savunma konumundaki bir canavara saldırma

  Saldırı konumundaki bir canavara saldırma

  Konum değiştirme


  Ana aşama 1 veya Ana aşama 2'de canavarınızın konumunudeğiştirebilirsiniz. Canavar saldırı konumundan savunma konumuna veyasavunma konumundan saldırı konumuna geçebilir.
  Canavarınızın konumunu değiştiremeyeceğiniz 3 koşul vardır.
  1. Canavarı çağırdığınız veya kapalı koyduğunuz turda konumunu değiştiremezsiniz.
  2. Canavarınızın konumunu o tur zaten değiştirdiyseniz tekrar değiştiremezsiniz.
  3. Canavarınız o tur saldırdı ise konumunu değiştiremezsiniz.

  Büyü ve tuzak kartları
  Büyü kartları
  1. Büyü kartını elinizden oynarsınız.
  2. Kartın üzerinde yazanı uygularsınız.
  3. Kullanıldıktan sonra mezara koyarsınız.
  Tuzak kartları
  1. Tuzak kartını kapalı koyarsınız.
  2. İleriki turlarda istediğiniz zaman açıp çalıştırırsınız.
  3. Kullandıktan sonra mezara koyarsınız.
  Büyü ve tuzak kartları arasındaki farklar Büyü kartları Tuzak kartları Elinizden direk oynayarak çalıştırabilirsiniz. Çalıştırılmadan önce kapalı oynanması gereklidir. Yalnızca turunuzun ana aşamasında çalıştırılabilir. Uygunsa iki oyuncunun da turlarının herhangi bir aşamasında
  çalıştırılabilir. (Kapalı koyduğunuz tur çalıştırmazsınız.)Kartın üzerinde yazanı uygularsınız. Kartın üzerinde yazanı uygularsınız. Kullandıktan sonra mezara koyarsınız. Kullandıktan sonra mezara koyarsınız.
  Temel kurallar bitmiştir. Artık oynamaya hazırsınız!
  Unutmayın ki burada yazanlar oyunun tüm kurallarını kapsamamaktadır. Kurallar hakkında daha fazla bilgi elde etmek için lütfen Tam Kuralları okuyunuz.
  Tam Kurallar
  Düello!
  Oyuna öncelikle kimin başlama sırasının ayarlayacağı ilebaşlanır bunun için ya taş-kağıt-makas oyunu oynanır ya para atılırveya oyuncular arasında karar verilir.
  Düellolar 8000 yaşam puanı ile başlar ve ilk yaşam puanı biten kişi düelloyu kaybeder.
  Düello Arenası
  Kahverengi Alanestenin durduğu yerdir
  Gri Alan:Yok olan ve herhangi bir şekilde sahadan çıkarılması gereken kartların gittiği yerdir
  Mor Alan:Füzyon kartlarının bulunduğu yerdir
  Yeşil Alan:Saha büyülerinin bulunduğu yerdir.
  Açık Mavi Alan:Büyü&Tuzak kartlarının bulunduğu yerdir
  Koyu Sarı Alan:Canavar Kartlarının bulundğu yerdir
  Başlama
  Başlarken her iki oyuncuda 5 kart çeker kendi destesinden
  Düello-da 6 sıra vardır bunlar ve açıklamaları şöyledir.
  Draw Phase (Çekis Aşaması):Burda sırası olan oyuncu her turunda kendi destesinden bir kart çeker.
  Standby Phase (Duruş Aşaması):Burda genellikle kartlar hakkında konuşulur ve bazı kart efekleri aktif olur.
  Main Phase 1 (1.Ana Aşaması):Burası en önemli bölümdür buradabüyü-tuzak kartları oynanabilir canavar çağırılabilir veya kapalışekilde koyulabilir
  Battle Phase (Savaş Aşaması):Burda rakibe saldırı yapılır
  Main Phase 2 (2.Ana Aşaması):Burda yine büyü ve tuzaklaroynanaılabilir ve eğer ilk ana sırada canavar çağırılmadıysa veyakapalı koyulmadıysa koyulabilir
  End Phase (Son Aşaması):Burda senin turun biter ve rakip draw phase ile tura başlar

  Canavar Kartları
  Açıklamaüello da canavar kartları çok önemli bir yerdedir canavarkartları sayesinde atak-savunma yapılır veya efektleri kullanılır.
  Örnek Canavar:
  En Üst Bölüm:Canavarın Adı (Red Eyes Black Dragon)Üst Yan:Canavarın Elementi(Dark-Karanlık)Resmin Üst Tarafı:Canavarın Leveli(7-Levelli bir canavar)Resim:Canavarın ResmiResmin Altı:Canavarın Hakkındaki Bilgiler Eğer Canavar Efektli iseEfekti Yazar Efektsiz İse Hakkında Bilgi Vardır.(Bu Efektsiz BirCanavar)Yazıların Sağ Altı:Canavarın Saldırı(ATK) ve Savunma(DEF) puanları

  Büyü Kartları
  Açıklama:büyü kartları düelloda bir-çok işlevleri olan kartlarıdırhepsinin farklı özellikler vardır(o konuya ileri oyuncular kuralbaşlığında değinicez)
  Örnek Büyü:
  Tuzak Kartları:
  Açıklama:Tuzak kartları düelloda herşeyi değiştiren kartlardırtuzakların en büyük özelliği kişiyi çok zor durumdan kurtarmalaradır.
  Örnek Tuzak:
  Canavar, Büyü ve Tuzakların Kullanımı
  Canavarlar:
  Canavarlar sahaya 2 şekilde gelebilir
  Normal Summon(Normal Çağırma)/Set (Kapalı Koyma):Aşama-Sırabölümündeden söylediğim gibi hertur(eğer bir büyü ve tuzak efektiyoksa)sadece sahaya bir canavar çağırılabilir.Bu çağırmaya normalçağırma adı verilir.Bu 2 şekilde olur(ulan iyice öğretmen gibianlatmaya başladım Very Happy).
  Summon Monster(Canavar Çağırma):Bu şekilde canavar sahaya dikey açık şekilde konulur ve saldırı modunda olur.
  Set Monster(Canavarı kapama şekli) :Bu şekilde canavar sahaya yatay kapalı şekilde konur ve savunma modundadır.
  Set Monster
  1.1-Flip Summon(Çevirerek Çağırma)önerek Çağırmanın iki işlevivardır birincisi canavarı saldırı moduna döndürmek ikincisi ise sadeceflip summon ile özellikleri aktif olan bazı canavarların efektlerinikullanmak için bu yapıldığında canavar yatay kapalı şekilden dikey açıkşekle alınır.
  1.2-Flip Up(Çevirme):Bu sadece savunma modundaki bircanavara rakip canavar saldırırsa gerçekleşir eğer canavar savunmamodundaki canavar güçsüzse yokedilir güçlüyse sahada kalır(Not:Çevirmeefektleri bu şekilde de aktif olur).
  Special Summon(Özel Çağırma):Canavarlarınbüyü-tuzak-canavar veya kendi efektlerini kullanarak sahaya direkolarak gelmesidir.Canavar gelsede hala normal summon yapılabilir yanibir canavar daha koyulabilir.Canavarların special summon yeteneğinesahip olduğu ve nasıl kullanılacakları açıklama bölümlerinde yazar.Yaniher kart öyle direk special summon yapılamaz ayrıca bu canavarar eğernormal summon yapılmadıysa tribute summon içinde kullanılabilir.
  Tribute Summon(Feda Ederek Çağırma:Bu yüksek levelli canavarlar için olan bir olaydır Feda Ederek Çağırma mantığı şu şekildedir
  Lvl 1-4 arası feda etme istemez.
  Örnek:
  Lvl 5-6 arası canavarlar 1 feda ister(sahandan bir canavarı mezarlığa gönderip çağırabilirsin).
  Örnek:
  Lvl 7 ve üstü canavarlar 2 feda ister(Not:genellikle lvl 8 üstücanavarlar feda edilerek değil farklı yollardan çağırılır nasıl olduğukartın açıklamasında yazar)
  Fusion(Füzyon)
  Füzyon canavarları iki veya daha fazla füzyon materyalibulunan canavarların birleştirilerek yeni bir canavarı ortayaçıkarmasıdır.bunun için polymerization ve füzyon işine yarıyan bazıkartlar gerekir(Fusion gate non-fusion area falan)
  Örnek Füzyon Şekli Fusion(Füzyon)++=
  Ritual(Ayin)
  Ayin kartları bir canavarın sahaya özel olarak sürümüdür bununiçino canavarın leveli kadar olan başka bir canavar kartını(veya daha düşüklevelli olan bir kaç canavarı feda ederek) sahaya çağırılır bunun içinhem rituallı canavara hemde onu çağırmak için geken ritual büyü kartınaihtiyaç vardır.
  Black Luster Ritual Oynanır
  +
  Feda edilecek canavar kartı seçilir(elden veya sahadan)
  =
  ve Black Luster Soldier sahaya Special Summon ile çağırılır.

  Savaş Mantığı
  Savaş sırasında herşey biraz matematik halini alır.
  Örnek:
  Senin Sahan:Luster Dragon #1 ATK/1900 DEF/1600 (Saldırı Modu)
  Rakibin Sahası:Beaver Warrior ATK/1200 DEF/1500 (Saldırı Modu)
  (Bu Durumda Eğer Saldırırsan hem rakibin canavarını yok edersin hemderakibin yaşam puanlarından canavarların saldırı puanları arasındakifark kadar puan götürürsün (1900-1200:700)
  Örnek:
  Senin Sahan:Magician's Valkrya ATK/1600 DEF/1800 (Saldırı Modu)
  Rakibin Sahası:Mystical Elf ATK/800 DEF/2000 (Savunma Modu)
  (Bu şekilde eğer Valkrya Mystical Elf'e saldırırsa Elf yok olmazayrıca Valkrya'nın saldırı puanı ile Elf'in savunma puanı arasındakifark senin yaşam puanından gider.(2000-1600:400 LP kaybedersin)
  Örnek:
  Senin Sahan:Cyber Dragon ATK/2100 DEF/1600 (Saldırı Modu)
  Rakibin Sahası:Headless Knight ATK/1450 DEF/1700 (Savunma Modu)
  (Böyle bir durumda eğer Dragon Knight'a saldırırsa Knightyokedilir ama rakibin yaşam puanları zarar görmez(eğer bir büyü-canavarveya tuzak efekti yoksa)çünkü knight savunma modunda olarak puanlarıkorur.
  Örnek:
  Senin Sahan:Red Eyes-Black Dragon ATK/2400 DEF/2000 (Saldırı Modu)
  Rakibin Sahası:Jinzo ATK/2400 DEF/1500 (Saldırı Modu)
  (Bu şekilde eğer iki canavardan herhangi birisi saldırırsa ikiside yok olur çünkü ikisininde saldırı puanları eşittir
  Canavarların Modunu Değiştirme:Canavarların modunu her tursadece bir kez değiştirebilirsin(büyü-tuzak yada canavar efekti yoksa)
  Büyü Kartları:Büyü kartları 2 şekilde oynanır ya elden direk aktif edilir yada kapalı koyulup sonra oynanabilir
  Tuzak Kartları:Tuzak kartları eğer bir büyü-başka bir tuzakveya canavar efekti yoksa kesinlikle önce kapatılarakoynanabilir.Onları kapattığın tur aktif edemezsin pasif kartlardır(böyle giderse hakkımda hakaretten dolayı dava açılacak Very Happy).
  Chain(Zincir):Zincir biraz karışık bir olaydır istenilen sayıdazincirleme yapılabilir(benim rekorum 6 şu an Very Happy).Zincir eğerbir kart oynanırsa ona karşı olarak da ardından bir kart oynanırsa iştebu olaya chain denir.Zincir örnek olarak şöyledir
  Senin Sahan:Canavar Olarak:Blue Eyes White Dragon-WVXYZ-Dragon Catapult Cannon Büyü&Tuzak Olarak:2 kapalı kart LP:3000
  Rakibin Sahası:Canavar Olarakanther Warrior Winged Kuriboh(insan kart çekmeye korkar Very Happy)Büyü&Tuzak Olarak:3 Kapalı Kart LP:4000
  Motor:Rakip Elinden Raigeki'yi aktif eder senin kapalı olankartlarından biri olan magic jammer harekete geçer ve büyünün işlevinidurdurur ama elinden bir kartı mezarlığı yollaman gerekir(1.Chain)rakipsen magic jammer'ı oynadıktan sonra kapalı olarak 7 tools of bandit'iaktif eder 1000 LP verir ve magic jammer'ın efekti durur raigeki'ninkitekrar harekete geçer(2.Chain)sen kapalı olarak solemn judgment'ı aktifedersin senin LP'nin yarısı gider ve seven tools of bandit'in efektidurur(3.chain).Sonuç:En Son kim durdurucu bir kart harekete geçirdiyseonun efekti devam eder ama savaş sürüyor Blue Eyes saldırır sonra rakipWVXYZ ile winged kuriboh'ya saldırır ve transcendent wings aktif rakipiki kartını verir hem canavarlarını yok eder hemde LP'ne 6000 hasarindirir.(Blue Eyes ATK/3000 + WVXYZ ATK/3000 :6000(Winged Kuriboh Lv10'in efekti bu) ama bu chain'e girmez çünkü chain'den sonra olmuşturama hala chainlenebilir.
  Son:Umarım bu yeni arkadaşlarımıza iyi bir kaynak olur ve oyuna onları çabuk alıştırır
  Sözlük
  Canavar Türleri
  Dragon:Ejderha
  Aqua:Su
  Beast:Hayvan
  Winged Beast:Kanatlı Hayvan
  Beast-Warrior:Hayvan Savaşçı
  Fish:Balık
  Pyro:Alev
  Fiend:İblis
  Machine:Makina
  Plant:Bitki
  Rock:Kaya
  Warrior:Savaşçı
  Zombie:Zombi
  Insect:Böcek
  Sea Serpenteniz Yılanı
  Thunder:Yıldırım
  Reptile:Sürüngen
  Dinosaur : Dinozor
  Fairyeri
  Spellcaster:Büyücü
  Canavar Elementleri:
  Fire:Ateş
  Water:Su
  Earth :Toprak
  Wind:Rüzgar
  Light:Işık
  Dark:Karanlık
  Konudaki Bazı Sözcükler:
  Spell:Büyü
  Trap:Tuzak
  Monster:Canavar
  Normal Monster:Normal Canavar
  Efect Monster:Efektli Canavar
  Summon:Çağırma
  Normal Summon:Normal Çağırma
  Set Summon:Kapalı Çağırma
  Flip Summon : Dönerek Çağırma
  Special Summon:Özel Çağırma
  Flip Up:Çevirme
  LP(Life Points):Yaşam Puanı
  Chain:Zincir


  Sizde oynamak isterseniz yazdığım oyunlardan ya da başka oyunlar indirebilirsiniz FO ekibine teşekkür ediyorum Yu-Gi-Oh! un birkaç oyununu upload etmişler.Bende indirdim oynadım hemen :) :)

  Bu arada burda yazılanların yarısından fazlası alıntıdır.Amacım sizi bilgilendirmekti.Benimle oynamak isteyen varsa Yu-Gi-Oh! Online Duel Accolarator dayım.Adım Duelisteren bekliyorum , teşekkürler. :)

 2. #2
  Status
  Offline
  Murobjk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Yer
  Battlefield 3 ^^
  Yaş
  23
  Mesajlar
  2.511
  Konular
  103
  Tecrübe Puanı
  4015
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Dünyanın 1 Numaralı Çizgi Filmi Seçildi

  çocukmusun sen:D:D
  Konu Murobjk35 tarafından (23-10-2010 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: bir daha forumda argo kullanmayınız

 3. #3
  Status
  Offline
  StanicEnemy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Yer
  Türkiye
  Yaş
  27
  Mesajlar
  115
  Konular
  18
  Tecrübe Puanı
  3930
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Dünyanın 1 Numaralı Çizgi Filmi Seçildi

  Alıntı murobjk35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  çocukmusun ........... sen:D:D
  çizgi filmin çocukla ne alakası var ?
  çocuk olan sensin :)

  yugioh aslında bir animedir çizgi film degil bana göre en iyi anime NARUTO :D
  Konu scarface TonyMontana tarafından (21-10-2010 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Status
  Offline
  kiki3111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  133
  Konular
  2
  Tecrübe Puanı
  341
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Dünyanın 1 Numaralı Çizgi Filmi Seçildi

  çizgi film deyil anime ve benim aklıma anime dendimi narutodan başkası gelmez :cool:

 5. #5
  Status
  Offline
  harrypotter001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Yer
  Hogwards
  Mesajlar
  1.510
  Konular
  102
  Tecrübe Puanı
  19333
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Cevap: Dünyanın 1 Numaralı Çizgi Filmi Seçildi

  Alıntı murobjk35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  çocukmusun ............ sen:D:D
  iyilik yapıyoz yine yaranamıyoz :) o kadar bilgiyi birleştirmek ve üzerine eklemek 1.5 saatimi aldı bu arada. ara ara çıkmıyo :) :D

  bu arada sizde bana narutodan bahsetsenize çok merak ediyodum güzelmi bare,konusu ne?

  ANİME'LER İLE ÇİZGİ FİLM ARASINDAKİ FARK
  Anime'ler çizgi filmlerin aksine sadece çocuklara hitap etmez,yetişkenlere yönelik konu ve çizimlere sahip anime'ler yapılmaktadır..Anime'lerde sıklıkla karakterler'de iri göz kullanılması sanılanın aksine japonlar'ın kısık gözlü olması ve bunun verdiği psikolojiyle iri gözler çizilmesi değil,gözlerin insanların duygularını en iyi ifade eden organları olması ve bu şekilde karakterlerin mutluluk,üzüntü, heycan gibi duygularının izleyicilere çok iyi bir şekilde aktarılabilmesidir..

  Animelerden bildiğmiz "çocuk" çizgifilmlerinden farklıdır ama "anime" ve çizgifilm diye iki kategori var. "Çizgifilm" denilen başlığın altındaki dallardan biri "anime". Neticede anime de belli bir konusu, çizimi olan , bazıları büyüklere hitap edebilen , bazıları küçükleri hitap eden bir çizgifilm türü.

  Bu arada o iri gözler konusunda duyguları yansıtması sebebi de doğru olabilir ama ben kesinlikle "çekik göz kompleksi" teorisini çok mantıklı buluyorum. Aynı şey "canlı renklere boyanmış saçlar" , "uzun bacaklar" "inceceik beller" ve "büyük göğüsler" için de geçerli. İdealleştirilmiş bir form var. Ve bence bunun sebbeplerinden biri de ona "sahip olamamak" olabilir. Ama bu kötü bir şey değil zaten.
  Konu scarface TonyMontana tarafından (21-10-2010 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/25 1234567891011 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Yepyeni bir Pokémon çizgi filmi yolda!
  By Nagano in forum Oyun Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-08-2013, 22:19
 2. Fernando Muslera dünyanın en iyi 6.kalecisi seçildi
  By Ghost R!der in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 05-10-2012, 13:41
 3. Harry Potter'ın Anime Çizgi Filmi Geliyor !!
  By harrypotter001 in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 36
  Son Mesaj: 29-01-2012, 23:10
 4. Dünyanın En İyi 250 Filmi
  By harrypotter001 in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 53
  Son Mesaj: 18-05-2011, 09:45
 5. 2010 ' da Türkiye Dünyanın En İyi Ülkesi Seçildi
  By Fineas&Ferb in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 44
  Son Mesaj: 22-02-2011, 23:42

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88