Full Oyun

Kırık link yok mu arkadaşlar? Tıklayın bildirin biz de düzeltelim..!

Üst kısımdaki arama ile daha detaylı ve isabetli arama yapabilirsiniz..

Geri git   Full Oyun > Bilgisayar Oyunu İndir > Simulasyon Oyunlar

Simulasyon Oyunlar (The Sims,Tycoon,18 Wheels of Steel ...)

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-03-2008, 01:08   #1 (permalink)
Konu Sahibi
Tomb Raider
CEM
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!

Tomb Raider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Konular: 2580
Karizma
Rep Gücü : 1453
Rep Puanı : 2147483647
Rep Seviyesi : Tomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond repute
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim Tournaments Won: 3

Standart Hard Truck Tycoon - Full - Oyun indir - Download - Yükle

: +
: www.fulloyun.com
: Mevcut
: Sanal Sürücü
: Max Payne
: 3 (200 MB)
: Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.

Güneşin ilk ışıklarıyla birlikte yola çıkmanın vaktidir. Uğrayacak şehirler çok, yol uzun. Buz gibi suyla yüzümü yıkayıp, bir daha hiç uykumu getirmemek üzere hazır hale gelmeliyim. Nereden baksan 15 saat aralıksız direksiyon sallamak icap edecektir. Muhtemelen birkaç tane şehir dolaşmam gerekecek. Kasketimi takıyorum ve duamı edip garajımdaki kamyonuma doğru ilerliyorum. Biraz da sabırsızlık var tabii, hemen kapıyı açıyorum ve koltuğuma oturuyorum. Anahtarımı sokuyor ve kamyonumu büyük bir gürültü ile çalıştırıyorum. Marşa basıyorum, gitmiyor. Motor çalışıyor, ama kamyon gitmiyor. Daha ilk baştan da aksilik başlamaz ki. İniyorum ve ilk işim tekerlekleri kontrol ediyorum. İçime mi doğmuş, nedir...Sağ arka tekerleği yürütmüşler!

Aşıksan vur saza, şöförsen baz gaza!

Kamyon yarışları, kamyonların fiziksel olarak kapıştıkları ya da böyle kamyon taşımacılığı yaptığımız yapımlar oyun dünyasında hep bulunmuşlardır. Birçok değişik ve oyunculara enteresan gelen türler gibi, o da kalplerde kendine has bir yer edinmiştir. Ağırlık, daha çok kamyonların birbirleriyle olan yarışları üzerindeydi. Zamanla, teknoloji ve oyunlar üzerindeki yaratıcılıklar da gelişince, kamyon temalı yeni türevler ortaya çıktı. Bunlardan birisi de, birazdan hakkında yazısını okuyacağınız bir kamyon şirketi ve taşımacılık ağı yaratma simülasyonu olan Hard Truck Tycoon. Yalnız üzgünüz ki, kendisini yeteri derecede geliştiremediğini düşündük ve kolaylık sağlamaya çalışırken aslında çok sönül bir yapım görünümünde olduğunu belirtebiliyoruz.

Ana menüye geldiğimiz zaman, kendi senaryomuzu yaratabiliyo olduğumuzu, ya da varolanları oynayabileceğimizi anlıyoruz. Ayrıca, multiplayer özelliğini de unutmamışlar. Kendimiz senaryo yaratmak istediğimiz zaman, karşımıza birçok seçenek geliyor ve yaratacığımız senaryonun bütün kontrollerinin bizde olduğunu anlıyoruz. Yer şekillerinden tutun da, başlangıç paralarına ve bilgisayarın kontrolündeki oyuncuların durumlarına ve akıllılıklarına kadar herşeyi ayarlayabiliyoruz. Buradaki şartlara göre bölüme başlayıp kapışmaya başlayabiliyoruz. Bunun dışında, Tycoonn kendi senaryolarını da oynayabiliyoruz. Buraya girdiğimizde, ilk olarak tutorial denemenizi, her zaman olduğu gibi tavsiye ediyorum. Aslında bu sefer, diğer oyunlardaki kadar tavsiye edemiyorum çünkü yanlış bir tıklama yaptığınızda takılıyor ve bu sefer ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz.

Bölüme başladığımız zaman, görüntünün izometrik biçimde olduğunu görüyoruz. Kamera, klasik RTSerdeki gibi zoom in/out şeklinde kullanılabiliyor ya da istediğimiz şekilde çevirebiliyoruz. Ancak, harita üzerinde bulunan yer şekilleri ve binalar, göze hoş gelecek biçimde tasarlanmamışlar ve oldukça soğuk duruyorlar. Gerektiği şekilde detaylı da gözükmüyorlar ve görsel olarak oynama hevesimizi kaybetmeye başlıyoruz. Menülerin dizilimleri fena değil. İstediğimiz opsiyonu istediğimiz yerde bulabiliyoruz ve menüler içerisinde kaybolmuyoruz. Sol tarafta bina yapımı ve yıkımı ile ilgili menüler, alt kısımda da kamyon alım satımı ya da şöför kiralama gibi durumları takip edebileceğimiz, diplomasi ya da finans durumlarını gösteren menümüz bulunuyor.

Amortisör...Benim bu yollarda profesör

Aslında yapacaklarımızın sırası çok komplike değil. Öncelikle servis binamızı oluşturuyoruz. Genelde her binadan; small, medium ve large olmak üzere üç büyüklükte bulunuyor. Bunlar da zamanla upgrade edilebiliyor. Servis binasında kamyonlarımız tamir ediliyor ve şöförlerimiz ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Bunun dışında, shop ve terminal gibi daha değişik binalardan da faydalanabiliyoruz. Kamyon satın almaya gelince, önce kamyonumuzu satın alıyoruz. Satın alırken, kasasının ve modelinin nası olacağına da karar verebiliyoruz, ancak buna göre fiyatı da değişim gösteriyor. Bunu aldıktan sonra, onun için bir şöför kiralamamız gerekiyor. Bunu da, alt kısımda bulunan menümüzden halledebiliyoruz. Şöförlerimizin deneyimleri ve özellikleri çeşitli oluyor ve buna göre onların da fiyatları değişiyor. Bazı taşımacılıklar için şöförlerimizi eğitmemiz gerekiyor, tehlikeli madde taşımak buna bir örnek teşlik edebilir.

Binalarımızı mutlaka yollara bağlamamız gerekiyor. Zaten bunun için özel bir seçeneği de aktif hale getirebiliyoruz. Harita üzerinde şehirler gözüküyor ve şehirlerin boş alanlarına kendi binalarımızı dikebiliyoruz. Ancak, bir yandan bilgisayar da kendi binalarını dikiyor ve ortam giderek karmaşık bir hale geliyor. Zaten görsel olarak sınıfta kalan yapım, bina kalabalığına bulanınca iyiden iyiye soğumaya başlıyoruz. Kamyon ve şöförlerimizi aldıktan sonra, onların takip edecekleri rotayı da belirlememiz gerekiyor. Bunu yapıyoruz ancak devam ettikçe yapıklarımzın nedense hiç işlemediğinin ya da çok az işlediğinin de farkına varıyoruz. Zor durumda kaldığımız zaman borç alabiliriz ancak buna o kadar erken gereksinim duyuyoruz ki, yaptığımızdan birşey anlamıyoruz. Aslında herşey iyi niyetle ve bir taşımacılık simülasyonuna uygun tasarlanmaya çalışılmış ancak teknik hatalar ve görsel olumsuzluk oldukça fazla.

Şanzıman, nerede bu oyunda randıman?

Sona bırakmak istediğim, sizi en fazla soğutacak ve bir daha Hard Truck Tycoon açmak istemeyeceğiniz önemli bir problem var. Oyundan çıkmak istediğiniz zamanlarda, bilgisayarınız kilitlenebiliyor ve bunun için resetemek durumunda kalıyorsunuz. Yazımı yazmak için çıkmak istediğimde, bu durumla karşılaştım ve artık son notunu olumsuzolarak verdim. Güzel bir fikir üzerine kurulmuş olan Hard Truck Tycoon, teknik hatalar içerisinde kaybolup gitmiş ve bir daha da dönmeyecek...

İşletim Sistemi: Windows 98/Windows ME/Windows 2000/Windows XP OS
İşlemci: Intel Pentium III 1.8 GHz
RAM: 512 Mb
Ekran Kartı: NVidia GeForce FX 5200/ATI Radeon 9550
HDD: 600 Mb

YOK

Link Kodu:
http://fileserve.com/file/TXJT6ms/HATRUTYC.FO.part1.rar
http://fileserve.com/file/wbS74g6/HATRUTYC.FO.part2.rar
http://fileserve.com/file/TJQZFzM/HATRUTYC.FO.part3.rar
Link Kodu:
http://netload.in/dateibp0cxsJeJj/HATRUTYC.FO.part1.rar.htm
http://netload.in/dateiVIcOzpN1VF/HATRUTYC.FO.part2.rar.htm
http://netload.in/dateiM8yXMFJL6b/HATRUTYC.FO.part3.rar.htm

İmza
FİLEFACTORY LİNKLERİNE ULAŞMAK İÇİN DNS AYARLARINIZI AŞAĞIDAKİ DNS KODLARI İLE DEĞİŞTİRİNİZ

156.154.70.22

156.154.71.22

♦♦♦♦♦

UYGUNSUZ GÖRDÜĞÜNÜZ VE DÜZENLENMESİ GEREKEN MESAJ YADA KONULARI AŞAĞIDAKİ ADRESE KONU ADRESİNİDE
YAZARAK LÜTFEN BELİRTİN.

DÜZENLENMESİ GEREKEN KONU YADA MESAJ ADRESİ İÇİN TIKLA

♦♦♦♦♦

FORUM İÇERİSİNDE KIRIK LİNKE RASTLARSANIZ LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ADRESTE BELİRTİN,UNUTMAYIN Kİ HER DAKİKA LİNKLERİ KONTROL ETMİYORUZ,YARDIMCI OLURSANIZ EN KISA ZAMANDA KIRIK LİNKLER YENİLENECEKTİR.

KIRIK LİNK İHBAR ADRESİ İÇİN TIKLA

©Copyright FullOyun & Since 2003
█║▌│ █║▌ ║││█║█║

Konu Tomb Raider tarafından (16-04-2010 Saat 20:31 ) değiştirilmiştir..
Tomb Raider isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Site Reklamları..
Alt 01-04-2008, 19:57   #2 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Konular: 0
Karizma
Rep Gücü : 0
Rep Puanı : -718
Rep Seviyesi : lkmn is infamous around these partslkmn is infamous around these partslkmn is infamous around these partslkmn is infamous around these partslkmn is infamous around these partslkmn is infamous around these partslkmn is infamous around these parts
Oyun Birinciliklerim

oo iimiş
lkmn isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 04-04-2008, 03:46   #3 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Konular: 0
Karizma
Rep Gücü : 261
Rep Puanı : 2143
Rep Seviyesi : csmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond reputecsmre has a reputation beyond repute
Oyun Birinciliklerim

sağol
csmre isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 06-04-2008, 19:22   #4 (permalink)
umutcan62
Misafir
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Konular: 30
Karizma