Full Oyun

Torrent Oyun indir
OYUN ÇEKİLİŞİ BU AKŞAM 19:30'DA (18.10.2015) YAŞANAN GECİKME İÇİN KUSURA BAKMAYIN.

&

Kırık Link Bildirim Merkezi!

&

FullOyun'daki faaliyetler

Üst kısımdaki arama ile daha detaylı ve isabetli arama yapabilirsiniz..

Geri git   Full Oyun > Bilgisayar Oyunu İndir > Simulasyon Oyunlar

Simulasyon Oyunlar (The Sims,Tycoon,18 Wheels of Steel ...)

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-04-2008, 21:10   #1 (permalink)
Konu Sahibi
Tomb Raider
CEM
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
Tomb Raider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Mar 2008
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 26.346
Konular: 2429
Yaş: 47
Karizma
Rep Gücü : 1453
Rep Puanı : 2147483647
Rep Seviyesi : Tomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 78
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim Tournaments Won: 3

Standart Ship Simulator 2008 - Full - Oyun indir - Download - Yükle


: +
: www.fulloyun.com
: Mevcut
: Sanal Sürücü
: Max Payne
: 4 (200 MB)
: Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.


Gerçi tarih derslerinde Malta adasını mesken tutan şövalyelere karşı kazanılmış zaferlerimizi de öğrendik ancak özellikle İnebahtı Savaşı ve sonrasında yaşanan gerek askeri gerek sivil denizcilik faaliyetleri, dört yanı deniz cennet memleketimizi karaya mahkum eden, denizden uzaklaştıran etkenler oldular. Günümüzde, bazı sivil girişimcilerin ve amatör denizciliğin ülkemizde yaygınlaştığını ve popülerleştiğini görüyoruz, bir önceki kuşağın bıçkınları, Sadun Boro'ların efsaneleriyle büyüdükten sonra geldiğimiz nokta ise, cennetten birer köşe olan koylarımızın tamamını marina yapmak oldu. "Acaba", diyor insan "gelişmese miydi bu amatör denizcilik."

Tam da dün (30 Eylül, Pazar) İnstabul'da "denizin formulası" yarışları yapılmışken, Ship Simulator oyununu incelemek, üstelik de memleketin sivil denizciliği ile ilgili bir "iç çekmek" de bana nasip oldu. Mutluyum :)

Serinin ilk oyunu, SS2006 idi. 2006'yı ilk kez, raslantı eseri satın aldığım bir bilgisayar dergisinin promosyon DVD'si içindeki demosundan görüp deneme fırsatım oldu. Uluslararsı popülerliği kısıtlı bir oyun, neticede büyük bir aksiyon yada heyecanlı bir macera sunmuyor. Simülasyon oyunlarını doğası gereği biraz daha durağan olan yapısı sanki popülerliğini gölgelemiyormuş gibi, çok fazla adrenalin sunmayan bir alanda simulasyon yaptığı için, hepten atıl kalıyor. Bundan ötürü 2006 sürümünü bir türlü temin edip deneme fırsatım olmamıştı.

Geçtiğimiz ay, yine raslantı eseri aldığı başka bir dergide 2008'in çıktığını öğrenmek benim için sürpriz oldu. Bu defa oyunu sıcağı sıcağına yakalamıştım, hemen "bir şekilde" temin edip oynamalıydım. Öyle de yaptım.

2006'nın tam sürümünü oynayamadığım için iki oyunu karşılaştırmam mümkün olmayacak. Demo ile karşılaştırma yapmak da biraz kısır olacak. Bu yüzden bu incelemede 2008 sürümünün "yekpare" yorumunu sunmayı tasarlıyorum.

SS2008, bir denizcilik simülasyonu. Oyunda, farklı görevler doğrultusunda farklı boy ve tonajlarda deniz aracının kumandasını üstleniyor ve binbir zorluk ve yorucu uğraşıdan sonra tonoz bağlayıp limana borda etmeye uğraşıyoruz.

İlk oyunda yer alan Rotherdam, Hamburg ve New York limanlarına, 2008 versiyonunda Southampton, San Fransisco ve Marsilya limanları eklenmiş. Farklı hava koşullarının farklı deniz araçlarını farklı şekillerde etkilemesi söz konusu, bu oyunda bu etkiye limanlar arası iklim farklılıklarından kaynaklanan etkiler de yansıtılmaya çalışılarak gerçekçilik seviyesi artırılmak istenmiş. Tahminim odur ki Marsilya limanındaki doğu-batı yönlü Akdeniz akıntılarıyla San Fransisco'nun kuzey-güney yönlü okyanus akıntıları farklı hava koşulları yaratacaktır; ancak ne Marsilya'da ne de San Fransisco'da gemi yüzdürmüşlüm var, bu yüzden çok da iddialı olamıyorum.

Tam da yerinde söyledim sanki: Daha önec Marsilya'da yada San Fransisco'da yüzmedim, doğru, ancak SS2008 bana bu fırsatı veriyor! Tabi gerçekçilik seviyesinin sınırlarını zorlamak konusunda tercihleri değişik. Oyun çok düşük profilli bir yapımcının elinden çıkma, bu yüzde prodüksiyon bütçesinin hayli kısıtlı olduğunu söylemeye gerek bile yok. Bundan ötürü, teknik özellikleri yer yer can sıkıcı yetersizliklere mahal veriyor. Tek düze kaplamalar çevredeki nesnelerin kartondan çizgifilm grafikleri gibi durmasına sebep olmuş. Kullandığımız gemiler hariç hiç bir nesnede parlaklık yada ışık yansıması gibi detayları göremedim. Deniz suyunun şeffaflığının AA ile ne kadar gerçekçi olup olmadığını ise kontrol edemedim, çünkü oyun yüksek çözünürlüklü bir AA performansı için 2GB'lık bir sistem belleği istiyor. Doğrusu, benim bilgisayarım henüz bu kadar güçlü bir belleğe sahip değil. Ancak oyunun tamamından aldığım izlenim, bu şeffaflık işinin de pek kotarılamadığı yönünde.

Ancak oyuna asıl gerçekçilik hissi veren, fizik motoru ve modellemelerdeki başarısı. Bu oyunda ne tür "motion capture" tekniği kullanıldı bilmiyorum, ancak küçük gemilerin yandan dalga almaya verdikleri tepkiler monitör başında midemin tutmasına sebep oldu. Üstelik, dümenin bulunduğu yerin geminin iskele yada sancak tarafına daha yakın olmasına göre, geminin farklı yerlerden aldığı dalgalara dümenin verdiği tepkiler bile farklı kodlanmış. Gerçekten son derece başarılı buldum bu programcılığı.

Resmi sitede, oyuna yeni ekelenen gerçekçi hasar modellemesinden söz edilyor. Hasarın fizik motoruna etkisinin gerçekçiliği tamam da, grafik yetersizliklerden ötürü, küçük küçük pixellerin havada uçuşması ne kadar gerçekçi bir "kaza modu" sunduğu konusunda beni şüpheye düşürdü.

Oyunun en vurucu yeri, simülasyon özellikleri, yani çarkçılık. Bu konuda bazı eksiklikler gözüme çarptı. Öncelikle, oyunda çok bariz bir arcade havası var. Geminin denize verdiği tepkiler neyse de, dümene verdiği tepkiler çok ani ve geçiler de sert olmuş. Dalga yememek için bir tarafa çark etmeden önce iki defa düşünmeniz gerek, hafif bir çark hareketi bile geminin sallana salana dönmesine sebep oluyor. Tüm bunlara rağmen, oyunda meşhur deniz faciası "Titanik"i de kullandığımızı düşünürsek, Titanik ile römorkör çekici bir motorun kullanma farklılığını iyi yansıttığını söyleyebilirim.

Oyundaki sesler konusunda ne düşüneceğimi bilemedim. Oyunda müzik istiyorsanız eğer, sizi şimdiden uyarayım, yapımcılar çok gerçekçi sesler eklemiş oyuna ama tek bulabildiğiniz martı sesleri. Vapur düdükleri, dalga sesleri, liman gürültüsü için bu oyunu oynadığımızı düşünürsek, çok da müzik arayacağımızı sanmıyorum. İlle de müzik diyenler, iPod'larına "fış fış kayıkçı" yada "row row row your boat" mp3'lerini yükelyerek, oyun esnasında kısık sesle iPod dinleyebilirler.

Bitirirken ekleyeyim, oyuna yeni eklenen özellikler arasında bir de serbest mod bulunuyor. Burda dilediğimiz limandan dilediğimiz gemiyi alıp, gönlümüz çekitğince açılmamız ve başka bir limana gitmemiz mümkün. Üstelik, 2006'dan farklı olarak istediğimiz her yere çıpa atıp tonoz bağlayabiliyoruz. Marsilya'da Güney Fransa sahillerindeki harika koyları şöyle bir gezip görmek isteyenler için biçilmiş kaftan.


Ship Simulator 2008, belki "hardcore" oyuncuların beğenecekleri bir yapım değil, sunduğu simülasyon öğeleri serini ikinci oyunu olmasına rağmen çok başarılı değil, üstelik grafikleri de çağın gerisinde. Ancak siz de benim gibi deniz aşığıysanız ve marinaların yanından geçerken o yelken direklerine, cundalara iç çekerek bakıyorsanız, Ship Simulator 2008'i denemenizi tavsiye ederim. Ancak simülasyondan hoşlanmayanlar, denizi sevmeyenler ve gelişmiş özellikler sunmayan oyunlara tahammül edemeyenler bu oyundan uzak durmalı, zira 40€ civarındaki yüksek fiyatıyla el yakıyor.İşletim Sistemi: Windows 2000, XP or Vista
İşlemci: Pentium 4 2.4 GHz / AMD
Ram: 1 GB (Windows XP) / 2 GB (Vista)
Ekran Kartı: GeForce 5900 / ATI 9600 Pro / X600, 128 MB
HDD: 500 MB fYOKLink Kodu:
http://netload.in/dateidU3LQDl504/SHISIMUSEKIZ.FO.part1.rar.htm
http://netload.in/dateiTLeBwUBILT/SHISIMUSEKIZ.FO.part2.rar.htm
http://netload.in/dateiXotlZW943f/SHISIMUSEKIZ.FO.part3.rar.htm
http://netload.in/dateiBnqDqYWXQ1/SHISIMUSEKIZ.FO.part4.rar.htm
Link Kodu:
http://ul.to/s5xmfgt1/SHISIMUSEKIZ.FO.part1.rar
http://ul.to/7uok6178/SHISIMUSEKIZ.FO.part2.rar
http://ul.to/4oplxnd7/SHISIMUSEKIZ.FO.part3.rar
http://ul.to/kzqwibuv/SHISIMUSEKIZ.FO.part4.rar
Link Kodu:
http://filefactory.com/file/2iz3uxu05a3h/n/SHISIMUSEKIZ.FO.part1.rar
http://filefactory.com/file/1l6qzqeuqy5r/n/SHISIMUSEKIZ.FO.part2.rar
http://filefactory.com/file/5qvvuksunyv7/n/SHISIMUSEKIZ.FO.part3.rar
http://filefactory.com/file/3fgz74nvrlf9/n/SHISIMUSEKIZ.FO.part4.rar
Link Kodu:
http://letitbit.net/download/43787.4d5713635a0051e82e2452219797/SHISIMUSEKIZ.FO.part1.rar.html
http://letitbit.net/download/99545.9794cf3dfae2c964ff8a160e8853/SHISIMUSEKIZ.FO.part2.rar.html
http://letitbit.net/download/83723.8e8f2b20cc9ef03ecd6db29cb4e7/SHISIMUSEKIZ.FO.part3.rar.html
Link Kodu:
http://turbobit.net/1uqvq8rgj7hq/SHISIMUSEKIZ.FO.part1.rar.html
http://turbobit.net/2moilo4kui4m/SHISIMUSEKIZ.FO.part2.rar.html
http://turbobit.net/e47dgiu3d2tj/SHISIMUSEKIZ.FO.part3.rar.html
http://turbobit.net/woe9rv4tkdyu/SHISIMUSEKIZ.FO.part4.rar.html
Link Kodu:
http://rapidgator.net/file/87509730/SHISIMUSEKIZ.FO.part1.rar.html
http://rapidgator.net/file/87509760/SHISIMUSEKIZ.FO.part2.rar.html
http://rapidgator.net/file/29bedc9bc54dc1cd2afa929650f8ff82/SHISIMUSEKIZ.FO.part3.rar.html
http://rapidgator.net/file/19f39017912f2fb381d3d5c350b5b71b/SHISIMUSEKIZ.FO.part4.rar.html


İmza
FİLEFACTORY LİNKLERİNE ULAŞMAK İÇİN DNS AYARLARINIZI AŞAĞIDAKİ DNS KODLARI İLE DEĞİŞTİRİNİZ

156.154.70.22

156.154.71.22


♦♦♦♦♦

UYGUNSUZ GÖRDÜĞÜNÜZ VE DÜZENLENMESİ GEREKEN MESAJ YADA KONULARI AŞAĞIDAKİ ADRESE KONU ADRESİNİDE
YAZARAK LÜTFEN BELİRTİN.

DÜZENLENMESİ GEREKEN KONU YADA MESAJ ADRESİ İÇİN TIKLA

♦♦♦♦♦

FORUM İÇERİSİNDE KIRIK LİNKE RASTLARSANIZ LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ADRESTE BELİRTİN,UNUTMAYIN Kİ HER DAKİKA LİNKLERİ KONTROL ETMİYORUZ,YARDIMCI OLURSANIZ EN KISA ZAMANDA KIRIK LİNKLER YENİLENECEKTİR.

KIRIK LİNK İHBAR ADRESİ İÇİN TIKLA©Copyright FullOyun & Since 2003
█║▌│ █║▌ ║││█║█║

Konu Tomb Raider tarafından (16-04-2010 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir..
Tomb Raider isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Site Reklamları..
Alt 12-04-2008, 01:53   #2 (permalink)
beyazgolge16
Misafir
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Mesajlar: n/a
Konular: 73
Karizma
Beğeniler
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Oyun Birinciliklerim
Standart


teşekkürler paylaşım icin tesekkürler

tesekkürler

abi dosyaları indirdim nasıl acacağım oyunu :S

abi özel msg nasıl atılıor

ok abi gönderdim ne zaman eklersin

kimse yokmu

kimse varmı yardım edecek

bana yardım edebilecek bir kişi varmı acaba

arkadaslar dosyaları indirdim bekliorum sonra dosyaları cıkar HJ-Split ile joine tıklayıp birleştirdim sonra 700 küsür megabaytlık bir dosya adı altında bir tek dosya olusturuldu sonrasını yapamadım lütfen yardım edinizz

yokmu kimse yardım edecek

max abi :(

abi noldu


Konu Tomb Raider tarafından (12-04-2008 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.. Sebep: maasallah 9 mesajda üst üste yazılırmı be kardesım ya
Alıntı ile Cevapla
Alt 12-04-2008, 11:06   #3 (permalink)
Acemi Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Mar 2008
Bulunduğu yer: Istanbul
Mesajlar: 11.117
Konular: 2896
Yaş: 53
Karizma
Rep Gücü : 1453
Rep Puanı : 156470051
Rep Seviyesi : Max Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 612
Beğendikleri: 197
Oyun Birinciliklerim Tournaments Won: 1

Standart


özelden msn'ni pm at bana yardımcı olalim.


İmza

Tüm konuları malum takip edemiyorum o sebepten sorunlarınızı "Kırık link bildirim merkezine" iletiniz..

Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..


Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

©Copyright FullOyun & Since 2003
█║▌│ █║▌ ║││█║█║

Max Payne isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 12-04-2008, 19:23   #4 (permalink)
Konu Sahibi
Tomb Raider
CEM
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
Tomb Raider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Mar 2008
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 26.346
Konular: 2429
Yaş: 47
Karizma
Rep Gücü : 1453
Rep Puanı : 2147483647
Rep Seviyesi : Tomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond reputeTomb Raider has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 78
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim Tournaments Won: 3

Standart


bayazgölge16 süreklı flood yapıyorsun bak bıdahakıne banı yıceksın!


İmza
FİLEFACTORY LİNKLERİNE ULAŞMAK İÇİN DNS AYARLARINIZI AŞAĞIDAKİ DNS KODLARI İLE DEĞİŞTİRİNİZ

156.154.70.22

156.154.71.22


♦♦♦♦♦

UYGUNSUZ GÖRDÜĞÜNÜZ VE DÜZENLENMESİ GEREKEN MESAJ YADA KONULARI AŞAĞIDAKİ ADRESE KONU ADRESİNİDE
YAZARAK LÜTFEN BELİRTİN.

DÜZENLENMESİ GEREKEN KONU YADA MESAJ ADRESİ İÇİN TIKLA

♦♦♦♦♦

FORUM İÇERİSİNDE KIRIK LİNKE RASTLARSANIZ LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ADRESTE BELİRTİN,UNUTMAYIN Kİ HER DAKİKA LİNKLERİ KONTROL ETMİYORUZ,YARDIMCI OLURSANIZ EN KISA ZAMANDA KIRIK LİNKLER YENİLENECEKTİR.

KIRIK LİNK İHBAR ADRESİ İÇİN TIKLA©Copyright FullOyun & Since 2003
█║▌│ █║▌ ║││█║█║
Tomb Raider isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 13-04-2008, 14:11   #5 (permalink)
tsunami2976
Misafir
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Mesajlar: n/a
Konular: 73
Karizma
Beğeniler
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Oyun Birinciliklerim
Standart


teşekkürler...

Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
2008, alternatif, download, full, horizons, indir, oyun, ship, simulator, yükle

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ship Simulator Maritime Search and Rescue - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Simulasyon Oyunlar 6 18-05-2015 20:14
Ship Simulator Extremes - 2010 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Simulasyon Oyunlar 430 10-03-2015 15:36
Bus Simulator 2008 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Simulasyon Oyunlar 717 17-07-2014 07:17
Ship Simulator - Full - Oyun indir - Download - Yükle Tomb Raider Simulasyon Oyunlar 320 21-04-2014 15:55
Trainz Railroad Simulator 2008 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Simulasyon Oyunlar 50 14-09-2013 21:26


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:16 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
www.FullOyun.com
Yandex.Metrica

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258