Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/30 1234567891011 ... SonSon
147 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Tomb Raider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  CEM
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  İstanbul
  Yaş
  49
  Mesajlar
  25.778
  Konular
  2382
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 6/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Ship Simulator 2008 - TORRENT - TURBOBIT Full indir

  Sürüm Adı : +
  Rar Şifresi : www.fulloyun.com
  Crack : Mevcut
  Dosya Türü : Sanal Sürücü
  Max Payne : Max Payne
  Part Sayısı : 1 (1 GB)
  Sanal Sürücü Programı : Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.


  Gerçi tarih derslerinde Malta adasını mesken tutan şövalyelere karşı kazanılmış zaferlerimizi de öğrendik ancak özellikle İnebahtı Savaşı ve sonrasında yaşanan gerek askeri gerek sivil denizcilik faaliyetleri, dört yanı deniz cennet memleketimizi karaya mahkum eden, denizden uzaklaştıran etkenler oldular. Günümüzde, bazı sivil girişimcilerin ve amatör denizciliğin ülkemizde yaygınlaştığını ve popülerleştiğini görüyoruz, bir önceki kuşağın bıçkınları, Sadun Boro'ların efsaneleriyle büyüdükten sonra geldiğimiz nokta ise, cennetten birer köşe olan koylarımızın tamamını marina yapmak oldu. "Acaba", diyor insan "gelişmese miydi bu amatör denizcilik."

  Tam da dün (30 Eylül, Pazar) İnstabul'da "denizin formulası" yarışları yapılmışken, Ship Simulator oyununu incelemek, üstelik de memleketin sivil denizciliği ile ilgili bir "iç çekmek" de bana nasip oldu. Mutluyum :)

  Serinin ilk oyunu, SS2006 idi. 2006'yı ilk kez, raslantı eseri satın aldığım bir bilgisayar dergisinin promosyon DVD'si içindeki demosundan görüp deneme fırsatım oldu. Uluslararsı popülerliği kısıtlı bir oyun, neticede büyük bir aksiyon yada heyecanlı bir macera sunmuyor. Simülasyon oyunlarını doğası gereği biraz daha durağan olan yapısı sanki popülerliğini gölgelemiyormuş gibi, çok fazla adrenalin sunmayan bir alanda simulasyon yaptığı için, hepten atıl kalıyor. Bundan ötürü 2006 sürümünü bir türlü temin edip deneme fırsatım olmamıştı.

  Geçtiğimiz ay, yine raslantı eseri aldığı başka bir dergide 2008'in çıktığını öğrenmek benim için sürpriz oldu. Bu defa oyunu sıcağı sıcağına yakalamıştım, hemen "bir şekilde" temin edip oynamalıydım. Öyle de yaptım.

  2006'nın tam sürümünü oynayamadığım için iki oyunu karşılaştırmam mümkün olmayacak. Demo ile karşılaştırma yapmak da biraz kısır olacak. Bu yüzden bu incelemede 2008 sürümünün "yekpare" yorumunu sunmayı tasarlıyorum.

  SS2008, bir denizcilik simülasyonu. Oyunda, farklı görevler doğrultusunda farklı boy ve tonajlarda deniz aracının kumandasını üstleniyor ve binbir zorluk ve yorucu uğraşıdan sonra tonoz bağlayıp limana borda etmeye uğraşıyoruz.

  İlk oyunda yer alan Rotherdam, Hamburg ve New York limanlarına, 2008 versiyonunda Southampton, San Fransisco ve Marsilya limanları eklenmiş. Farklı hava koşullarının farklı deniz araçlarını farklı şekillerde etkilemesi söz konusu, bu oyunda bu etkiye limanlar arası iklim farklılıklarından kaynaklanan etkiler de yansıtılmaya çalışılarak gerçekçilik seviyesi artırılmak istenmiş. Tahminim odur ki Marsilya limanındaki doğu-batı yönlü Akdeniz akıntılarıyla San Fransisco'nun kuzey-güney yönlü okyanus akıntıları farklı hava koşulları yaratacaktır; ancak ne Marsilya'da ne de San Fransisco'da gemi yüzdürmüşlüm var, bu yüzden çok da iddialı olamıyorum.

  Tam da yerinde söyledim sanki: Daha önec Marsilya'da yada San Fransisco'da yüzmedim, doğru, ancak SS2008 bana bu fırsatı veriyor! Tabi gerçekçilik seviyesinin sınırlarını zorlamak konusunda tercihleri değişik. Oyun çok düşük profilli bir yapımcının elinden çıkma, bu yüzde prodüksiyon bütçesinin hayli kısıtlı olduğunu söylemeye gerek bile yok. Bundan ötürü, teknik özellikleri yer yer can sıkıcı yetersizliklere mahal veriyor. Tek düze kaplamalar çevredeki nesnelerin kartondan çizgifilm grafikleri gibi durmasına sebep olmuş. Kullandığımız gemiler hariç hiç bir nesnede parlaklık yada ışık yansıması gibi detayları göremedim. Deniz suyunun şeffaflığının AA ile ne kadar gerçekçi olup olmadığını ise kontrol edemedim, çünkü oyun yüksek çözünürlüklü bir AA performansı için 2GB'lık bir sistem belleği istiyor. Doğrusu, benim bilgisayarım henüz bu kadar güçlü bir belleğe sahip değil. Ancak oyunun tamamından aldığım izlenim, bu şeffaflık işinin de pek kotarılamadığı yönünde.

  Ancak oyuna asıl gerçekçilik hissi veren, fizik motoru ve modellemelerdeki başarısı. Bu oyunda ne tür "motion capture" tekniği kullanıldı bilmiyorum, ancak küçük gemilerin yandan dalga almaya verdikleri tepkiler monitör başında midemin tutmasına sebep oldu. Üstelik, dümenin bulunduğu yerin geminin iskele yada sancak tarafına daha yakın olmasına göre, geminin farklı yerlerden aldığı dalgalara dümenin verdiği tepkiler bile farklı kodlanmış. Gerçekten son derece başarılı buldum bu programcılığı.

  Resmi sitede, oyuna yeni ekelenen gerçekçi hasar modellemesinden söz edilyor. Hasarın fizik motoruna etkisinin gerçekçiliği tamam da, grafik yetersizliklerden ötürü, küçük küçük pixellerin havada uçuşması ne kadar gerçekçi bir "kaza modu" sunduğu konusunda beni şüpheye düşürdü.

  Oyunun en vurucu yeri, simülasyon özellikleri, yani çarkçılık. Bu konuda bazı eksiklikler gözüme çarptı. Öncelikle, oyunda çok bariz bir arcade havası var. Geminin denize verdiği tepkiler neyse de, dümene verdiği tepkiler çok ani ve geçiler de sert olmuş. Dalga yememek için bir tarafa çark etmeden önce iki defa düşünmeniz gerek, hafif bir çark hareketi bile geminin sallana salana dönmesine sebep oluyor. Tüm bunlara rağmen, oyunda meşhur deniz faciası "Titanik"i de kullandığımızı düşünürsek, Titanik ile römorkör çekici bir motorun kullanma farklılığını iyi yansıttığını söyleyebilirim.

  Oyundaki sesler konusunda ne düşüneceğimi bilemedim. Oyunda müzik istiyorsanız eğer, sizi şimdiden uyarayım, yapımcılar çok gerçekçi sesler eklemiş oyuna ama tek bulabildiğiniz martı sesleri. Vapur düdükleri, dalga sesleri, liman gürültüsü için bu oyunu oynadığımızı düşünürsek, çok da müzik arayacağımızı sanmıyorum. İlle de müzik diyenler, iPod'larına "fış fış kayıkçı" yada "row row row your boat" mp3'lerini yükelyerek, oyun esnasında kısık sesle iPod dinleyebilirler.

  Bitirirken ekleyeyim, oyuna yeni eklenen özellikler arasında bir de serbest mod bulunuyor. Burda dilediğimiz limandan dilediğimiz gemiyi alıp, gönlümüz çekitğince açılmamız ve başka bir limana gitmemiz mümkün. Üstelik, 2006'dan farklı olarak istediğimiz her yere çıpa atıp tonoz bağlayabiliyoruz. Marsilya'da Güney Fransa sahillerindeki harika koyları şöyle bir gezip görmek isteyenler için biçilmiş kaftan.


  Ship Simulator 2008, belki "hardcore" oyuncuların beğenecekleri bir yapım değil, sunduğu simülasyon öğeleri serini ikinci oyunu olmasına rağmen çok başarılı değil, üstelik grafikleri de çağın gerisinde. Ancak siz de benim gibi deniz aşığıysanız ve marinaların yanından geçerken o yelken direklerine, cundalara iç çekerek bakıyorsanız, Ship Simulator 2008'i denemenizi tavsiye ederim. Ancak simülasyondan hoşlanmayanlar, denizi sevmeyenler ve gelişmiş özellikler sunmayan oyunlara tahammül edemeyenler bu oyundan uzak durmalı, zira 40€ civarındaki yüksek fiyatıyla el yakıyor.  İşletim Sistemi: Windows 2000, XP or Vista
  İşlemci: Pentium 4 2.4 GHz / AMD
  Ram: 1 GB (Windows XP) / 2 GB (Vista)
  Ekran Kartı: GeForce 5900 / ATI 9600 Pro / X600, 128 MB
  HDD: 500 MB f  YOK
  Kod:
  http://turbobit.net/xh1ppsfi5uzt/OYUN2028.rar.html
  Kod:
  http://tt.fulloyun.com/torrent/OYUN2028.rar
  Konu Tomb Raider tarafından (16-04-2010 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.
  FİLEFACTORY LİNKLERİNE ULAŞMAK İÇİN DNS AYARLARINIZI AŞAĞIDAKİ DNS KODLARI İLE DEĞİŞTİRİNİZ

  156.154.70.22

  156.154.71.22


  ♦♦♦♦♦

  UYGUNSUZ GÖRDÜĞÜNÜZ VE DÜZENLENMESİ GEREKEN MESAJ YADA KONULARI AŞAĞIDAKİ ADRESE KONU ADRESİNİDE
  YAZARAK LÜTFEN BELİRTİN.

  DÜZENLENMESİ GEREKEN KONU YADA MESAJ ADRESİ İÇİN TIKLA

  ♦♦♦♦♦

  FORUM İÇERİSİNDE KIRIK LİNKE RASTLARSANIZ LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ADRESTE BELİRTİN,UNUTMAYIN Kİ HER DAKİKA LİNKLERİ KONTROL ETMİYORUZ,YARDIMCI OLURSANIZ EN KISA ZAMANDA KIRIK LİNKLER YENİLENECEKTİR.

  KIRIK LİNK İHBAR ADRESİ İÇİN TIKLA  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║

 2. #2
  beyazgolge16
  beyazgolge16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  teşekkürler paylaşım icin tesekkürler

  tesekkürler

  abi dosyaları indirdim nasıl acacağım oyunu :S

  abi özel msg nasıl atılıor

  ok abi gönderdim ne zaman eklersin

  kimse yokmu

  kimse varmı yardım edecek

  bana yardım edebilecek bir kişi varmı acaba

  arkadaslar dosyaları indirdim bekliorum sonra dosyaları cıkar HJ-Split ile joine tıklayıp birleştirdim sonra 700 küsür megabaytlık bir dosya adı altında bir tek dosya olusturuldu sonrasını yapamadım lütfen yardım edinizz

  yokmu kimse yardım edecek

  max abi :(

  abi noldu
  Konu Tomb Raider tarafından (12-04-2008 Saat 18:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: maasallah 9 mesajda üst üste yazılırmı be kardesım ya

 3. #3
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.957
  Konular
  2770
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  özelden msn'ni pm at bana yardımcı olalim.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 4. #4
  Status
  Offline
  Tomb Raider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  CEM
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  İstanbul
  Yaş
  49
  Mesajlar
  25.778
  Konular
  2382
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 6/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  bayazgölge16 süreklı flood yapıyorsun bak bıdahakıne banı yıceksın!
  FİLEFACTORY LİNKLERİNE ULAŞMAK İÇİN DNS AYARLARINIZI AŞAĞIDAKİ DNS KODLARI İLE DEĞİŞTİRİNİZ

  156.154.70.22

  156.154.71.22


  ♦♦♦♦♦

  UYGUNSUZ GÖRDÜĞÜNÜZ VE DÜZENLENMESİ GEREKEN MESAJ YADA KONULARI AŞAĞIDAKİ ADRESE KONU ADRESİNİDE
  YAZARAK LÜTFEN BELİRTİN.

  DÜZENLENMESİ GEREKEN KONU YADA MESAJ ADRESİ İÇİN TIKLA

  ♦♦♦♦♦

  FORUM İÇERİSİNDE KIRIK LİNKE RASTLARSANIZ LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ADRESTE BELİRTİN,UNUTMAYIN Kİ HER DAKİKA LİNKLERİ KONTROL ETMİYORUZ,YARDIMCI OLURSANIZ EN KISA ZAMANDA KIRIK LİNKLER YENİLENECEKTİR.

  KIRIK LİNK İHBAR ADRESİ İÇİN TIKLA  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║

 5. #5
  tsunami2976
  tsunami2976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  teşekkürler...

Sayfa 1/30 1234567891011 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Farming Simulator 15 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Simulasyon Oyunlar
  Cevaplar: 95
  Son Mesaj: 24-03-2017, 20:00
 2. Bus Simulator 2008 - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Simulasyon Oyunlar
  Cevaplar: 717
  Son Mesaj: 17-07-2014, 06:17
 3. Ship Simulator - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Tomb Raider in forum Simulasyon Oyunlar
  Cevaplar: 320
  Son Mesaj: 21-04-2014, 14:55
 4. Driving Simulator - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Simulasyon Oyunlar
  Cevaplar: 298
  Son Mesaj: 31-03-2014, 17:46
 5. Destruction Simulator - TORRENT - TURBOBIT Full indir
  By Max Payne in forum Simulasyon Oyunlar
  Cevaplar: 209
  Son Mesaj: 07-07-2012, 19:55

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

download ship simulator 2008 torrent

ship simulator 2008 full indir

download ship simulator 2008 new horizon full version crack

gemi dümeni kullanma oyunu

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33