Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin                                                                                             "
Sayfa 1/23 1234567891011 ... SonSon
115 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Yer
  Istanbul
  Yaş
  55
  Mesajlar
  10.957
  Konular
  2770
  Tecrübe Puanı
  1453
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 123/24
  Given: 110/1

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart Desperados 2: Cooper's Revenge - Full - Oyun indir - Download - Yükle

  Sürüm Adı : -
  Rar Şifresi : YOK
  Crack : Mevcut
  Dosya Türü : Sanal Sürücü
  Max Payne : Max Payne
  Part Sayısı : 3 (1 GB)
  Sanal Sürücü Programı : Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.

  İyi kötü çirkin şaheserinden sonra bana aynı hissiyatı yaşatan ikinci şaheser Desperados: Wanted Dead Or Alive idi. Sözü geçtiği her ortamda hayranlığımı dile getirdiğim Desperados 1 halen daha yaptığım arşivin en gözde elemanlarından biridir. İlk oyunun herkesin dilinde olduğu zamanlar sadece güzel bir hayal olan Desperados 2 için klavyenin tuşlarına basmaktayım şuan. Nisan 2006 tarihli demo incelemesinde yazdığım duygular içerisinde miyim bilmiyorum. O an hissettiğim mutluluk duygusu yerini biraz hayal kırıklığın bıraktı gibi. Wanted Dead Or Alive"ı daha unutamamışken gayet normal bir devam oyunuyla karşılaşmak bunun tek nedeni. Desperados 2 konusundaki asıl görüşlerimi incelemeye saklayacağım. Ama demo incelemede karar kıldığım sonuç yüzünden vicdan azabı çekiyorum. Halbuki gayet nötr şeyler yazmıştım oyunun sonucuna... Neyse daha fazla uzatmadan oyunun incelemesine geçelim. Zaten oyuna verdiğim not görülüyor. Üzerine bir şey söylemeye gerek yok. Ama öff be Spellbound! Ne yaptınız güzelim oyuna?

  İyi, kötü, çirkin ve Desperados

  Cooper"s Revenge"in gayet klişe bir senaryosu var ama tabii aynı ilk oyunda olduğu gibi bölümleri geçtikçe dallanıp budaklanıyor. Aslında senaryonun öyle dudak uçuklatacak bir şey olmaması pek önemli değil açıkçası. Çünkü görevlerin eğlenceli olması bence senaryodan daha önce geliyor. Genelde bölüm başlarında bir ana görevimiz oluyor ve daha sonra değişik yan görevler ekleniyor. Bazen tamamen sessizlikle ilerlememiz ve kimseyi öldürmememiz gereken görevlerde mevcut. Yan görevleri bitirmeden bölümleri geçemiyoruz. İlla her şeyi eksiksiz yapmamız lazım. Bazı görevlerde tek bir karakter kaybı bütün bölümü baştan oynamamıza sebep oluyor. Bu yüzden sürekli save yapmanızı öneriyorum. Görevlerin zorluk dereceleri eskiye göre azaltılmış sanırım. Çünkü ilk oyunun ortalarına doğru karşımıza çıkan bölümlerde strateji belirlemekten başka çaremiz yoktu. Ama D2"de isabet ettirebilirsek bütün bölümü karşımıza geleni kurşuna dizerek geçebiliyoruz. O yüzden "oyun çok zordur boş ver" gibi bir düşünceniz olmasın. Zaten zordur diye vazgeçecek olan yine bir şekilde bir bölümde takılacaktır. Üçüncü bölümden sonra işler biraz sarpa sarmaya başlıyor benden söylemesi.

  Havada, karada, 2D

  Demo incelemede grafikler konusunda pek olumlu şeyler söylememiştim. Asıl oyunun incelemesinde de bu sözlerimi yineliyorum. 2D"den 3D"ye geçen hemen her oyun gibi Desperados 2"de göz boyamaktan öteye gidemiyor. 6 sene önce piyasaya çıkmış olmasına rağmen yeni Engine ilk oyundakiyle aynı kulvarda at koşturamaz kesinlikle. Nerede o ilkinin inanılmaz çevre grafikleri, nerede o vahşi batı atmosferi... Bazı ekranlarda birden oyunun yavaşlaması insanın sinirlerini bozuyor. Özellikle yapacağınız atağı, stratejiyi belirlerken böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman saç baş yolmamak elde değil. Eminim kulaktan dolmada olsa birçok kişinin 2D"yi 3D"ye tercih ettiğini duymuş ya da okumuşsunuzdur. Tabii ki bu seçimin içinde sarf edilen çabanın da büyük etkisi vardır. 3D daha komplike ve yapımı zor gibi görünebilir ama motor 2D ve el çizimi ise tasarım konusunda inanılmaz meşakkatli zamanlar yaşatmıştır yapımcılarına. Sanırım vakti zamanında ilk Desperados yapımcıları için gerçekten ızdırap çektirmiştir. Şimdi hatırlıyorum da benim unutamadığım bölümlerden olan kanyon görevinde cidden ağzım açık kalmıştı. Desperados 2"nin şu an içinde bulunduğu durumu sadece “nerede o eski kanyonlar” diyerek özetleyebilirim. Ama biraz ayrıntıya inelim. Bakalım eskiye göre neler bizi hayal kırıklığına uğratmıyor. Oyunumuzun grafik motoru baştan aşağı yenilenmiş. Kullanılan yeni Engine sayesinde kameralar arasında geçiş yaptığımız zaman normal grafik kalitesinden bir şey kaybetmiyoruz. Ancak sonuç nasıl diye düşündüğümüzde oyunun en az bir üç sene geç piyasaya çıktığını görüyoruz. Karakterler modellemeleri göstermelik olarak detaylı tutulmaya çalışılmış. Yalnız öyle bir el modellemesi var ki, inanın karakterler mutant gibi duruyor. Bazı dokular özellikle kaliteli hazırlanmasına rağmen bazıları da içten içe ham haliyle bırakılmış. Çevre grafikleri ise tepeden bakıldığında eskisini andırıyor. Ama yakın plana geçtiğimizde detay yoksunu oldukları belli oluyor. Efektler falan zaten vasat. Vahşi batıda geçen bir oyunda patlama ve ışıklandırmalar dışında efekt olmaz genelde. Ama maalesef onlarda çok iyi değiller. Grafik yapılandırması gayet yaşlı durmasına rağmen garip bir optimizasyon sorunuyla uğraştığımızı söyleyebilirim. Alakasız ekranlarda ilginç yavaşlamalarla ve atlamalarla karşılaşıyoruz. Bu performans kaybı cidden oyunun temposunu düşürüyor. Grafik notu olarak 3 yıldız vermeyi düşünüyorum her ne kadar bu bile fazla olsa da strateji kamerasından oynarsak grafik kusurlarını daha az görüyoruz.

  Desperados 1"de bizi daha ilk dakikadan bulunduğumuz koltuktan alıp sahiden John Cooper gibi hissetmemizi sağlayan o muhteşem FMV videolar anlamadığımız bir nedenden dolayı Desperados 2"de yok. Video yerine koyulmuş şeylerin ne oldukları konusunda halen daha bir fikir sahibi olabilmiş değilim. Yani çizgi romanı andırıyorlar ama değil, video desek cidden Desperados gibi bir oyunun devamı için böylesine uyduruk sinematikler yakışmıyor. Kesinlikle konunun bütünlüğünü sağlayamıyorlar. Hatta garipliklerinden dolayı atmosferi dağıttıkları bile söylenebilir. Bana göre ilk oyundakilerle kıyaslanamazlar bile. Firmanın bu kısma bu kadar özendikten sonra şimdi neden geçiştirdiklerini anlamıyorum. Max Payne benzeri verilmeye çalışılan hava maalesef hüsran olmuş. Ben oyunun videolarını başarılı bulmadım. Konuyu dağıttıklarını düşündüğüm içinde daha iyisi olması gerektiğini söylüyorum. Videolar tam anlamıyla beni hayal kırıklığına uğrattı. Not olarak değerlendirmem gerekirse 2,5"tan fazlasını veremem. Oda sırf var oldukları ve azda olsa özen gösterildiği için. Dediğim gibi “keşke” demeden de geçemiyoruz.

  Neredeyse her konunda eskisini aratan D2"nin bizi üzmeyen tek kısmı sanırım animasyonlar. Utanmasam sapır sapır dökülüyor diyeceğim görsel bölümün notunu kurtaran bu bölüm, demo incelemede de söylediğim gibi takdiri hak ediyorlar. İlk oyundan da bildiğimiz karakterlerimizin özel hareketleri gayet yumuşak ve gerçekçi tasarlanmış. Bazı bug"lar yüzünden karakterlerimiz garip hatalar yapsalar da animasyonlar gayet iyi. Garip hatalar dediğim şey karakterlerin anlamsızca bazı nesnelere takılması falan yani. Örneğin bazen yerdeki en ufak bir çıkıntı yüzünden sürünmeyi bırakmaları gibi. Animasyonlardaki kalite aynı ana karakterlerdeki gibi yan karakterlerde de görülebiliyor. Onlarında ateş etme animasyonları için falan uğraşılmış belli. Diğer normal hareketleri de örneğin uyumaları, diğer karakterlerle yaptıkları sohbetlerdeki davranışları vs. her daim önceden hazırlanmış script"ler bile olsalar şık yapılmışlar. Animasyonlar grafik kusurları yüzünden bazen sorun çıkardığını söyledim ama bunu belli bir dereceye kadar göz ardı edeceğim. Görsel kısmı kurtaran olayın animasyonlar olduğunu söylediğim içinde özellikle dikkat etmenizi öneriyorum. Animasyonlar için 4,5 gibi bir not şık durur zannımca.

  Oyundaki bazı hataları fizik eksikliğiyle ilişkilendirebileceğimiz için aslında yazı için lüzumsuz görülen fizik kısmını anlatmak istiyorum. D2 tamamen ilk oyunun izinden gitseydi ve bu TPS kamerasını kullanmasaydı fizik konusu asla aklımıza gelmezdi. Ancak yeni oynayış şekli oyun tarzını tamamen değiştirdiği için fiziklere ihtiyaç duyuluyor. Etki edebildiğimiz objeler neredeyse sadece etrafta yeşil yeşil parlayan item"ler. Bütün o saman, fıçı, at arabası gibi nesneler vahşi batı havasını tamamlamak için eklenmiş sanki. En başta söylediğim şeyi yineliyorum. Madem oyun için ekstra bir bakış açısı koyarak oynayışı zenginleştirmeye çalıştınız bari her şeyi tam yapın. Daha fazla uzatmadan şunu söyleyeyim. Oyunumuz fiziksiz olmamış. Oynayışı zorlaştıran bug"ları da fiziklerle topladığımız zaman bu yeni kardeş TPS açısı gizlilik gerektiren ekranlarda (ki oyunun genelinin bu konu üzerine kurulduğunu unutmayalım) pek randımanlı çalışmıyor. Bu tür kusurlar barındırmaması gereken bir oyun Desperados 2. Bu sebeple yapımcılara buradan selamlarımızı gönderelim.

  Sigara ne hale getirmiş Cooper"ı

  Demo"daki görüşlerimle yine tezat oluşturan bir diğer kısım seslendirmeler ve ses efektleri. Demo incelemede bu en önemli konulardan biri olan “ses” kısmını kabul edilebilir bir düzeyde bulmamın tek nedeni, Desperados"un devamını yazıyor olmamdı. Aslında bunun haricindeki bir diğer neden ise tabii ki incelediğim versiyonun demo olmasıydı. Tek bölümlük bir “tanıtım” oyununda bulunmayan videolar ve diğer karakterler yüzünden böyle bir sonuca varmam bence doğal bir durum. Ama gelin görün ki hani derler ya "bütün foyası ortaya çıkmışçasına" oyun asıl sürümde bir bir dökülmeye başladı. Buna ses efektleri ve karakter dublajları da dahil. Eminim sizde fark etmişsinizdir John"un sesi tek kelimeyle berbat. 80 yaşında ve hayatının en az 60 yılını sigarayla geçirmiş (oha biraz evet) biri gibi çıkan ses tonu, orta yaşlı görünen bir şahsiyete gerçekten hiç uymuyor. Diğer karakterler ve düşmanlar yine bir derece olsalar da onlarında ses rengi adam gibi seçilmemiş. Ben bazı karakterlerin seslerini ilk oyundakilerle benzer algıladım ama ilki yine daha iyiydi sanırım. Ses efektleri ise eh işte. Oyun boyunca koşma, ateş etme gibi klasik efektler dışında ekstra bir şey duyamıyoruz.

  Oyuna yeni başladığımda müzikler konusunda gayet olumlu izlenimlerim vardı. Ancak ilerleyen bölümlerde sürekli aynı parçaları dinlediğimi anlayınca ne yazık ki bu olumlu izlenimim yavaş yavaş söndü. Çünkü bir noktadan sonra bu ana menüdeki "dorililoring!" diye başlayan melodi kabak tadı vermeye başlıyor. Aslında yalnızca o değil, bütün oyunun baştan sona 4–5 şarkıyla dönüp gittiğini anlamak en büyük hayal kırıklıklarından birine vesile oluyor. Şahsen oyunlarda en önem verdiğim kısımların başında atmosfer sonra müzikler gelir. Hele birde ilk oyun müzikleriyle de oyuncuları özellikle memnun etmişse devam oyunun bunu başaramadığını görmek yıkıcı oluyor. Ama parçaların kalitesi konusuna bir şey diyemem. Daha çeşitli olsalar aslında hepsi western filmlerini aratmayan cinsten. Müziklerin kalitesine özendikten sonra çeşit konusunu teğet geçmek olmamış. 1–2 tane daha fazla şarkı olsa gönül rahatlığıyla müziklere tam not verebilirdim. Ama bu halleriyle maalesef beni tatmin edemiyorlar. Akabinde yine 3 yıldız gibi yüksek bir not vererek "kıyak" geçiyorum.

  Yine birşeylerin intikamını aldığımız bir oyun daha...

  Kontrol yapısı pek fazla değişikliğe uğramadığı için neyse ki bizi hayal kırıklığına uğratmıyor. Normal strateji kamerasında ilk oyunda nasıl ilerliyorsak yenisinde de aynen devam ediyoruz. Yalnız uzaklık ayarı benim pek hoşuma gitmedi. Bir türlü istediğimi açıyı yakalayamadım Mouse kontrolüyle. Yeni eklenen tuşlar normal kontrol yapısını pek değiştirmemişler. Eğer önceden Commandos falan oynamışsanız D2"dekiler size tanıdık gelecektir. Bunlara ek olarak "Tab" tuşu ile kameralar arasında geçiş yaptığımızı özellikle belirtebilirim. TPS kamerasındayken kontrollerimiz pek değişmiyor. Bunun iyi bir şey olduğunu söylemiyorum. Çünkü TPS olarak oynanan bir oyunun daha dinamik kontrolleri olabilirdi. Belki tuş kombinasyonları değişmese bile karakterler daha çabuk tepki verebilirlerdi. Bu haliyle kontrollerden çok fazla şikâyet etmiyorum. Yapımcılar çok fazla değişikliğe uğratmayarak doğru bir karar almışlar.

  Yavaş yavaş sonuca yaklaşırken biraz karakterlerimizden bahsetmek istiyorum. Asıl kadromuz ilk oyundaki ufaklık hariç tam takım korunmuş. Onun yerine Hawkeye isimli bir Kızılderili katılmış ekibe. Elemanlarımızın sahip oldukları bireysel yetenekleri geliştirilmiş ve çeşitlendirilmiş. John yine nişancılığı, adam taşıyabilmesi ve bıçak konusundaki uzmanlığıyla ön plana çıkarken, Kate düşmanları etkileyebilmesinin yanında sersemleten toz üfleyebiliyor. Doc Mccoy dürbünlü tüfeği ve bayıltıcı gazlarıyla yine kendini belli ediyorken, iri kıyım karakterimiz Sanchez ise meşhur taşlarıyla kâfirlerin kafalarını yarıyor:) Ekibin patlayıcı uzmanı Sam ise de her zamanki gibi strateji kısmında önemli yer edinmiş. Son karakterimiz Hawkeye da özellikle okçuluğu ve fırlatabildiği baltalarıyla sivriliyor. Bana göre ilk oyundaki ufaklığa göre daha yararlı bir eleman olduğunu düşünüyorum. Genellikle görev başlarında veya karakterler kontrolümüze geçtiklerinde etraftaki yeşil item"leri toplama gereği duyuyoruz. Çünkü kahramanlarımızın birçok özelliği ilk baştan kullanılabilir değil. Ayrıca bir karakter diğerinin item"lerini toplayamıyor. Hepsinin yeteneğine göre nesneleri toplamak lazım.

  Oyunun artılarını tek bir tarafta toplarsak özellikle animasyonların ve ilk oyundan sonra pek fazla değişikliğe uğramayan kontrollerin artı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle müziklerin kalitesini de atlamamak lazım.

  Oyunun eksilerini tek bir paragrafta toplarsak yarım yamalak olan grafik yapılandırmasını, fiziklerin eksikliğini, John"un seslendirmesini ve müziklerin tekrar etmesini eksi olarak gösterebiliriz.

  Sonuç

  Yazı boyunca “demo incelemede böyle dedim ama…” ile başlayan veya buna benzeyen cümleler kullandım. İncelemeyi yazarken ilk Desperados yüzünden gösterdiğim hoş görü sonradan "amalı" cümleler kurmama sebep oldu. Şuan için ortaya çıkan sonuçtan kesinlikle memnun değilim. İlki klasik olan bir oyunun bu kadar kusurla raflarda olan bir devam oyunun olması çok yazık. İlk oyunu seviyorsanız D2 sizi belli bir noktaya kadar oyalayabilir. Eski Commandos tarzında bir şeyler arıyorsanız da bir göz atabilirsiniz. Ama zorlasak "fiyasko" olarak adlandırabileceğimiz bir oyunla vakit kaybetmek yerine ilk Desperados"u tekrar oynamak daha doğru bir seçim.  İşletim Sistemi: Windows 2000/XP
  İşlemci: Pentium 4 1.9 GHz / AMD Athlon XP 1900
  RAM: 512 MB
  HDD: 4 GB
  6X CD-ROM Drive
  Ekran Kartı: 128 MB


  Oyun esnasinda asagidaki tuslara basin:
  [Ctrl]+[F3] - Herkez donar açik/kapali.
  [Ctrl]+[F4] - Ölümsüzlük açik/kapali.
  [Shift]+[F4] - Görünmezlik.
  [Ctrl]+[F4] - Daha fazla cephane.
  [Ctrl]+[F12] - Görevi kazanirsiniz.
  [Shift]+[F10] - Kordinatlari gösterir.
  Kod:
  http://letitbit.net/download/11095.19a7965f3a43626ad4de1d41cab0/OYUN0380.part1.rar.html
  http://letitbit.net/download/60128.668e50dc7babd3b655f44cafa6c7/OYUN0380.part2.rar.html
  http://letitbit.net/download/72182.79064094d42b40d3d2b386ffe4c1/OYUN0380.part3.rar.html
  Kod:
  http://turbobit.net/n3szqg1rbfx6/OYUN0380.part1.rar.html
  http://turbobit.net/oye2uxksf0mf/OYUN0380.part2.rar.html
  http://turbobit.net/oeuonvc583jl/OYUN0380.part3.rar.html
  Kod:
  http://www.nitroflare.com/view/FB90C7302D33C56/OYUN0380.part1.rar
  http://www.nitroflare.com/view/FFFFC5CBD601114/OYUN0380.part2.rar
  http://www.nitroflare.com/view/AA9E6467CFE441A/OYUN0380.part3.rar
  Konu Tomb Raider tarafından (19-04-2010 Saat 20:33 ) değiştirilmiştir.

  KIRIK LİNK BİLDİR!

  Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..

  ÖNEMLİ NOT : Şuan sadece Turbobit ve Torrent yüklemesi yapıyoruz. Nitroflare veya başka bir siteden kırılan linkleri yenilemiyoruz. Premium alırken ona göre davranın lütfen..!

  ÖNEMLİ NOT 2 : Bazı oyunlarda "bit" farklılıkları olabilir. Lütfen oyunu indirmeden önce oyunun 32bit mi 64bit mi olduğunu araştırın. Sisteminiz 32bit ise 64bit olan oyunları çalıştırmaz. Veya sisteminiz 64bit ise 32bit olan oyunları çalıştırmaz. Sitemizde yer alan sistem bilgilerinde bu bilgi yer almayabilir. O sebepten araştırın indirin. Bilginize.

  Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

  ©Copyright FullOyun & Since 2003
  █║▌│ █║▌ ║││█║█║


 2. #2
  nurullah03
  nurullah03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  teşekkürler

 3. #3
  Status
  Offline
  duman476 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  4
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  364
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  teşekkürler

 4. #4
  Status
  Offline
  casperfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  25
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  365
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  eyvallahhh

 5. #5
  Status
  Offline
  juanveron_82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  10
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  363
  Beğendim/Beğenmedim
  Received: 0/0
  Given: 0/0

  0 Not allowed! Not allowed!

  Standart

  tesekurler

Sayfa 1/23 1234567891011 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 40
  Son Mesaj: 20-10-2013, 20:49
 2. Desperados 2: Cooper's Revenge - Oyunun Yüklenmesi -Kurulumu - Resimli Anlatım - Yardım
  By -NAZGUL- in forum Resimli Oyun Kurulumları - Diğer Resimli Anlatımlar
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 01-03-2011, 11:44
 3. Desperados 2: Cooper's Revenge - No Cd / DVD - Cdsiz Oynama - Crack
  By -NAZGUL- in forum Oyun Crackleri ve Patchleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 27-02-2011, 16:38
 4. Desperados 2 :Cooper's revenge[inceleme]
  By Max Payne in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 16-11-2008, 14:15

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88