Full Oyun

Torrent Oyun indir
OYUN ÇEKİLİŞİ BU AKŞAM 19:30'DA (18.10.2015) YAŞANAN GECİKME İÇİN KUSURA BAKMAYIN.

&

Kırık Link Bildirim Merkezi!

&

FullOyun'daki faaliyetler

Üst kısımdaki arama ile daha detaylı ve isabetli arama yapabilirsiniz..

Geri git   Full Oyun > Bilgisayar Oyunu İndir > Action-Survivor-RPG (3rd Person)

Action-Survivor-RPG (3rd Person) Action-Survivor-RPG (3rd Person)(GTA,Max Payne,Prince Of Persia...)

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26-04-2013, 01:40   #1 (permalink)
Konu Sahibi
Max Payne
Acemi Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
Max Payne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Mar 2008
Bulunduğu yer: Istanbul
Mesajlar: 11.117
Konular: 2896
Yaş: 53
Karizma
Rep Gücü : 1453
Rep Puanı : 156470051
Rep Seviyesi : Max Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond reputeMax Payne has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 612
Beğendikleri: 197
Oyun Birinciliklerim Tournaments Won: 1

Standart Dishonored - Full - Oyun indir - Download - Yükle


: RELOADED
: YOK
: Mevcut
: Sanal Sürücü
: Max Payne
: 11 (1 GB)
: Daemon Tool's İndirmek için Tıklayın.

Efsanevi Koruyucu

Hiç yaşanmamış bir dönem, kurgusal bir dünya, ecnebilerin ‘Steampunk’ diye tabir ettiği buhar gücünün teknolojideki yerini vurgulayan alternatif endüstriyel çağ… özellikle Londra’dan esinlenerek hazırlanmış Victoria döneminin giyim kuşamıyla sunulan Dunwall şehrinde kurguya dayalı bir hikaye. Dishonored’ın içeriği oldukça dikkat çekici geliyor listelendiği zaman. Hikayesi görünürde klişe olan ama içine girdiğinizde sizi saran türden. Dönemin kraliçesi olan hatun kişinin meşhur koruması Corvo isimli karakteri kontrol ediyoruz.


Hikayenin henüz başı olduğu için anlatacağım; kraliçe, biz yanındayken saldırıya uğruyor ve öldürülüyor. Kızını da kaçırıyor kötü adamlar, cesedin yanında tek kalan Corvo’nun yanına muhafızlar ve Lord’lar geliyor. Bundan sonrası tipik film sahnesi, ‘Corvo sen öldürdün hatunu kesin!’. Bizim bahtsız eleman düşüyor mapushaneye. Lakin Corvo’nun böyle bir cinayet işleyebileceğine inanmayanlar ve onun tuzağa düştüğü düşünenler, onu kurtararak yanlarına alıyorlar. Sonrası malum; intikam almak ve kötü adamları alt etmek amaç. Ayrıca gerçeklere şahit olan tek canlı küçük kızı da kurtarmak gerekiyor. Corvo’ya yardım edenlerin amacı da yönetimin kraliçenin ilkelerinden sapmaması için tekrar doğru ellere geçmesini sağlamak.

Kimi zaman suikast için kimi zaman adam kurtarmak için tehlikeye atılacak kahramanımız. Ana görevlerin yanında yan görevler de bulunuyor. Bu yan görevler klasik sistemden farklı olarak ya göreve giderken veriliyor, ya da görev esnasında karşımıza çıkıyor. Mesela yola çıkmadan hemen önce konu ile çok alakası olmayan biri, bir rica da bulunuyor. Bu isteğe göre hareket edip etmemek size kalmış. Bunun yanında görev esnasında da başka karakterlerle temasa geçip onlarla iş birliği yapabiliyor veya onların işini görmek zorunda kalıyorsunuz. Yan görevleri yaptığınız takdirde ya ana görevi yapabilmeniz için kolay bir yol sağlıyor yardım ettiğiniz kişiler, ya da görev sonunda maddi olarak ödüllendiriyorlar.


Görevler için gittiğiniz şehirlerde muhafızlardan sürekli olarak saklanmanız gerekiyor. Bunun yanında bir salgın durumu mevcut ve karantina söz konusu. Giriş çıkışlar yasak veya kontrol altında. Tabi sağda solda, ücra köşelerde ve çıkmaz sokaklarda hastalıktan nasibini almış tehlikeli, saldırgan insanlar (insana benzer yaratık da diyebiliriz) bulunuyor. Başta da söylediğim gibi sanayi devrimi döneminin Londra’sından esinlenerek hazırlanmış haritalarla karşılaşacaksınız. Görsel kalite sınıfta kalıyor olmasına rağmen şehirler mükemmel tasarlanmış. Kurgusal dönem ve tarih olsa da, gerçek bir hikayenin içindeymiş gibi hissediyor insan kendisini. Binalar, sokaklar, mekanik teknoloji ürünü ve buhar gücü ile çalışan araçlar, insanların giyim kuşamı istenen atmosferi oluşturuyor. Ayrıca Corvo, bu harika şehirlerde özgür bırakılmış. İstediğiniz delikten, kapıdan girebilir, çatılara çıkabilirsiniz.

Görsel kalitenin sınıfta kalıyor olması, farklı nedenlerle açıklanabilir. Mesela konsollar nedeniyle sınırlanmış bir kaplama kalitesi olduğunu söyleyebilirsiniz. Özellikle küçük veya önemsiz gibi görünen nesnelerin detaya inilmeden çizilmiş olması göze takılıyor. Ancak ben yapımcıların biraz özensiz hareket ettiğini de düşünüyorum. Konsepte çok uygun karakter modellemeleri yapılmış, şehir ve kıyafetler de aynı şekilde sunulmuş. Ancak bu konsepte güvenerek detayları es geçmiş olmalılar. Bardakta katı bir halde duran bira, günümüz standartlarına göre epey geri kalıyor haliyle. Ses efektleri grafiklere göre çok daha iyi. Müzikleri ise çok beğendiğimi söyleyemem, ayrıca çok sık ‘soundtrack’ olmuyor arka planda. Benim gibi müziklere önem veren biri için göz ardı edilebilecek bir eksi değil bu. Mesela Deus Ex: HR’deki gibi leziz parçalar olsaydı Dishonored’ın atmosferi mevcut halinden çok daha sağlam olurdu.

Büyücü Corvo

Dishonored’ın BioShock serisi ile kıyaslandığını veya ona benzetildiğini görmüş, duymuş ve okumuş olabilirsiniz. Dishonored’ta da BioShock’taki gibi olağanüstü kurgusal bir dünya ve dönem olması, bu benzetmenin tek nedeni değil. Hatırlarsanız BioShock’ta bir yandan özel güçler kullanırken, bir yandan da silahları devreye sokabiliyorduk. Corvo da iki elinde silah veya bir elinde silah, bir diğer elinde özel güçleri ile düşmanlara saldırabiliyor. Sağ elinde sürekli olarak keskin kılıcı bulunuyor ve sol eline tek atış tabanca veya arbalet alabiliyor. Tabanca, daha çok yakından etkili olurken arbalet ile uzun mesafeli atışlar yapabilirsiniz. Arbaletin farklı türden okları mevcut; kimisi normal, kimisi yakıcı, kimisi de bayıltıcı etkiye sahip.

Bunların dışında bahsettiğimiz özel güçleri geliştirip, Corvo’yu savaşçıdan acımasız bir büyücüye dönüştürebilirsiniz. Öncelikle bu güçler nasıl elde ediliyor ve geliştiriliyor, ondan bahsedeyim. Yeni bir özel güç edinmek veya var olanı geliştirmek için ‘Rune’ denilen cisimlere ihtiyacınız var. ‘Rune’lar her haritada bulunuyor. Oyunun başlarında size verilen kalbi elinize aldığınızda ‘Rune’ların yerini tespit edebiliyorsunuz. Bu cisimlerin olduğu yerler genelde ulaşılması zor bölgeler veya haritanın tehlikeli kısımları. Yani kimse size bedavaya ‘Rune’ vermiyor. Kalp aynı zamanda ‘Bone Charm’ların yerini de gösteriyor. Bunlar da Corvo’ya ekstra özellikler kazandırıyor, mesela farelerin size saldırma ihtimalini azaltan bir ‘Bone Charm’ bulunuyor. Görev sonlarında çıkan istatistiki bilgilerin yer aldığı ekranda haritada ne kadar ‘Rune’ ve ‘Bone Charm’ olduğunu, bunların ne kadarını aldığınızı görebiliyorsunuz. Özel güçler için çok fazla ‘Rune’ gerekiyor, bu nedenle es geçmemenizi öneririm.


Bir yerden bir yere ışık hızıyla geçmenizi sağlayan ‘Blink’, insanları ve hayvanları bir süreliğine kontrol etmenizi sağlayan ‘Possession’, zamanı yavaşlatmanızı sağlayan ‘Bend Time’ ve insanlara saldıran fare sürülerini ortaya çıkaracak imkanı sunan ‘Devouring Swarm’ gibi özel güçler bulunuyor. Bu özel güçlerin yanında Corvo’nun fiziksel gücünü artıracak özellikler de var; daha uzağa atlayabilme, daha uzun sağlık barı gibi…
Sadece kılıçla birini öldürebilirsiniz veya ok ile. Ama zamanı yavaşlatıp karşıdaki düşmanı kontrol ederek, size gönderdiği mermiye hedef kılabilirsiniz. Üzerinize gelen kalabalık düşman gruplarını fare sürüleri ile oyalayabilir, bu fareleri ortada ceset bırakmamak için temizlikçi olarak kullanabilirsiniz. Saniyeler içinde kemikleri bile silip süpürüyor bu acıkmış hayvanlar. Ayrıca özel güçler ve silahlar arasında rahat geçiş yapabilmeniz için çok kullanışlı bir tekerlek ekranı sunulmuş. Özel güçlerin oynanışa nasıl renk kattığını kelimelerle anlatmak zor, şu video ile işimizi kolaylaştıralım;


Dishonored tüm bu güçlere sahip olmanıza rağmen kolay ölebileceğiniz bir oyun. Siz düşmanlarınızı nasıl iki hamlede devirebiliyorsanız, onlar da sizi isabetli iki üç kılıç darbesi veya iki el atış ile yere yıkabiliyorlar. Özellikle kalabalık düşman gruplarının arasına bodoslama dalmak, fazlasıyla cesaret gerektiriyor. Dinlenerek iyileşme söz konusu değil, çevreden toplanılan iksirlerle ve yiyeceklerle iyileşiyor Corvo. Oyun sizi görevleri nasıl bitireceğiniz konusunda da özgür bırakıyor. İsterseniz bol bol kan dökerek ve ses çıkararak, isterseniz sessizce ilerleyerek yolunuza devam edebilirsiniz. Ayrıca özel güçlerin de devreye girmesiyle birlikte, haritada ilerleyebileceğiniz 3-4 tane farklı yol çıkıyor ortaya. Bunun yanında zaman zaman kararın size bırakıldığı sahneler yaşanıyor, RPG oyunlarındaki kadar sık ve detaylı olmasa da.


Yeni teknolojik geliştirmeler ve silah geliştirmeleri, mermi ve ok satın almak için para toplamanız gerekiyor ayrıca. Düşmanlarınızın üstünden, yerden, raflardan toplayabilirsiniz altınları. Ayrıca proje kağıtları bularak mühendisinize götürürseniz size projenin ait olduğu geliştirmeyi sunuyor kendisi.

Oyunun görsel kalitesinin dışında birkaç olumsuz yanı daha var. En zor seviyede oynasanız bile düşmanlarınızın yapay zekasını sorgulamadan edemeyeceksiniz. Özellikle saklanmak oldukça kolay, çünkü görme problemleri var nöbetçilerin. Bir de Corvo’nun konuşmuyor oluşu bana oldukça sıkıcı geldi. Konuşmamak sadece Freeman’a yakışıyor, diğer oyunların yapımcıları artık şunun farkına varmalı. Konuşturun arkadaşım adamı, bir sesini duyalım, bir tepkisini görelim… Yapmışsın mükemmel şehirler, güzel konu, özgün bir oynanış, bozma işte havayı. Araya da iki üç ara video sıkıştır, tadından yenmez o zaman.İşletim sistemi: Windows Vista / Windows 7
İşlemci: 3.0 GHz dual core ya da daha üstü
Bellek: 4 GB
Hard Disk: 9 GB
Ekran kartı: DirectX 9 ile uyumlu 512 MB video belleği ya da daha iyisi (NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850)
Link Kodu:
http://letitbit.net/download/31143.34f54b0740775579c336d19929d0/OYUN0391.part01.rar.html
http://letitbit.net/download/47858.4d11e4779b5734e8337fe46f9e49/OYUN0391.part02.rar.html
http://letitbit.net/download/00767.0ee1f6f0304d8125c5500b95b6fb/OYUN0391.part03.rar.html
http://letitbit.net/download/53894.5d1ba3ddf11698046c4992b2e483/OYUN0391.part04.rar.html
http://letitbit.net/download/19296.156d840ea86422bea93b27293e66/OYUN0391.part05.rar.html
http://letitbit.net/download/49189.415ec7837971433cf963e1fad3e7/OYUN0391.part06.rar.html
http://letitbit.net/download/24389.2805daf30a6db9357cde285545f2/OYUN0391.part07.rar.html
http://letitbit.net/download/30055.330c7160064c914d51d9677e341e/OYUN0391.part08.rar.html
http://letitbit.net/download/87830.89eb9316d7e734b63ad500b74b96/OYUN0391.part09.rar.html
http://letitbit.net/download/94108.91be9f24c128f26e7ae24e64a33b/OYUN0391.part10.rar.html
http://letitbit.net/download/79112.75d11bf406209197b9d92412b92c/OYUN0391.part11.rar.html
Link Kodu:
http://turbobit.net/7y55vmylcmmw/OYUN0391.part01.rar.html
http://turbobit.net/j31u7h0bns22/OYUN0391.part02.rar.html
http://turbobit.net/z88tvkqe969g/OYUN0391.part03.rar.html
http://turbobit.net/w8fk084f5024/OYUN0391.part04.rar.html
http://turbobit.net/7obm6cfsrx4x/OYUN0391.part05.rar.html
http://turbobit.net/jdcfxcst84vs/OYUN0391.part06.rar.html
http://turbobit.net/10bncb2v0xuw/OYUN0391.part07.rar.html
http://turbobit.net/2ieky7wpc7th/OYUN0391.part08.rar.html
http://turbobit.net/sss74wdklvcv/OYUN0391.part09.rar.html
http://turbobit.net/srefh6dglpm0/OYUN0391.part10.rar.html
http://turbobit.net/tmbl5rr2z54k/OYUN0391.part11.rar.html
Link Kodu:
http://www.nitroflare.com/view/4EC34B67E4B402B/OYUN0391.part01.rar
http://www.nitroflare.com/view/51BC355C3517175/OYUN0391.part02.rar
http://www.nitroflare.com/view/D972A412069F341/OYUN0391.part03.rar
http://www.nitroflare.com/view/6EE0628CA067D2B/OYUN0391.part04.rar
http://www.nitroflare.com/view/4748E3C64236459/OYUN0391.part05.rar
http://www.nitroflare.com/view/FDE96C0994AB034/OYUN0391.part06.rar
http://www.nitroflare.com/view/83FDB7A757B705C/OYUN0391.part07.rar
http://www.nitroflare.com/view/A96DF9739C45124/OYUN0391.part08.rar
http://www.nitroflare.com/view/67EB672681ECB68/OYUN0391.part09.rar
http://www.nitroflare.com/view/1E5F7C3A1BDBA66/OYUN0391.part10.rar
http://www.nitroflare.com/view/26F171448257338/OYUN0391.part11.rar


İmza

Tüm konuları malum takip edemiyorum o sebepten sorunlarınızı "Kırık link bildirim merkezine" iletiniz..

Rar ismi "OYUNXXXX" ile başlayan tüm partların yedeği mevcuttur. Diğer isimlerle başlayan oyun partlarının yedeği yoktur linkleri kontrol edip öyle indiriniz ve bu oyun konularını kırık link bildirim merkezine iletiniz..


Bilgi : FullOyun.com ve Camiası indirdiğiniz oyunların hiçbirine çalışma garantisi vermez. İndirip açamadığınız oyunlardan FullOyun.com ve Camiası sorumlu tutulamaz.

©Copyright FullOyun & Since 2003
█║▌│ █║▌ ║││█║█║

Max Payne isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Site Reklamları..
Alt 26-04-2013, 02:00   #2 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
Gameplayer_24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Jan 2012
Mesajlar: 124
Konular: 15
Yaş: 22
Karizma
Rep Gücü : 2998
Rep Puanı : 285428
Rep Seviyesi : Gameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond reputeGameplayer_24 has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Dishonored - Full - Oyun indir - Download - Yükle


ilk yorum benden olsn:Deline sağlık admin....

Gameplayer_24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26-04-2013, 08:57   #3 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 12
Konular: 0
Karizma
Rep Gücü : 298
Rep Puanı : 2142
Rep Seviyesi : Rollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond reputeRollendam has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Dishonored - Full - Oyun indir - Download - Yükle


teşekkürler

Rollendam isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26-04-2013, 10:30   #4 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
gamecerenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Nov 2009
Mesajlar: 161
Konular: 0
Karizma
Rep Gücü : 2348
Rep Puanı : 212215
Rep Seviyesi : gamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond reputegamecerenimo has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 10
Beğendikleri: 16
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Dishonored - Full - Oyun indir - Download - Yükle


Assasin Creede benziyor :)

gamecerenimo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 26-04-2013, 12:13   #5 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
falta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: May 2009
Bulunduğu yer: Hatay
Mesajlar: 1.071
Konular: 52
Yaş: 24
Karizma
Rep Gücü : 372
Rep Puanı : 9085
Rep Seviyesi : falta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond reputefalta has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Dishonored - Full - Oyun indir - Download - Yükle


bu oyun daha yeni mi geliyor buraya :D hiç güleceğim yoktu :D

falta isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
dishonored, download, full, indir, oyun, yükle

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Nancy Drew Secrets Can Kill Remastered - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle Max Payne Action-Survivor-RPG (3rd Person) 98 07-05-2015 19:43
Dishonored: Game of the Year Edition - Full - Oyun indir - Download - Yükle Max Payne Action-Survivor-RPG (3rd Person) 24 07-01-2015 16:08
The Secret Legacy: A Kate Brooks Adventure - 2011 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle Max Payne Strateji (3D) 47 18-11-2014 20:56
Cars Toon: Mater's Tall Tales - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle Max Payne Action-Survivor-RPG (3rd Person) 183 23-09-2014 17:37
Nancy Drew: Shadow at the Waters Edge - 2010 - Full indir - Full Download - Full Yükle - Full Oyun indir - Full Oyun Download - Full Oyun Yükle Max Payne Action-Survivor-RPG (3rd Person) 92 17-11-2013 01:12


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:17 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
www.FullOyun.com
Yandex.Metrica

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258