Full Oyun

Torrent Oyun indir
OYUN ÇEKİLİŞİ BU AKŞAM 19:30'DA (18.10.2015) YAŞANAN GECİKME İÇİN KUSURA BAKMAYIN.

&

Kırık Link Bildirim Merkezi!

&

FullOyun'daki faaliyetler

Üst kısımdaki arama ile daha detaylı ve isabetli arama yapabilirsiniz..

Geri git   Full Oyun > Oyun Bilgileri > Yararlı Bilgiler

Yararlı Bilgiler Pc Oyunları için yararlanabileceğiniz bilgilerin bulunduğu bölüm.

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29-06-2011, 11:33   #1 (permalink)
Konu Sahibi
={[BULLSEYE]}=
S@R
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
={[BULLSEYE]}= - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Mar 2009
Bulunduğu yer: Manchester
Mesajlar: 844
Konular: 31
Karizma
Rep Gücü : 0
Rep Puanı : -228046
Rep Seviyesi : ={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts={[BULLSEYE]}= is infamous around these parts
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Mount And Blade - Devlet Kurma,Evlilik,Ziyafet Verme


Önceden forumda bazı arkadaşlarımız mount and blade ile ilgili yararlı bilgiler paylaşmış.Ben de buna ek olarak devlet kurma,evlenme,ziyafet verme ve başka yararlı bilgileri sizinle paylaşıyorum.
Genel Terimler


İdare Hakkı:

Yoldaşlarınıza kral olma konusunda yardımcı ol diyoruz her bir yoldaşınız sadece bir kez propaganda yapmak için gidiyor ve her bir gidiş için 3 puan idare hakkı kazanıyoruz.Savaşta kazanan taraf olursanız barış anlaşması ile idare puanı alırsınız
Tarafınıza her bir lord geçtiğinde yine 3 puan idare hakkı alıyoruz
Sizi her bir kral bey olarak tanıdığında yine 3 puan idare hakkı alıyoruz

Onur:

Savaş sonunda lordları esir almayıp serbest bıraktığımızda onur puanı kazanıyoruz. Köylülere yardım edince veya şehir halkına , onurumuz artıyor.

Nam:


Bildiğiniz gibi galip geldiğiniz her savaşta muharebe büyüklüğüne göre nam puanı alıyoruz.

Derebeyi:

Oyundaki size bağlı olan lordlar ve leydiler.Toprak vererek yoldaşlarınız dahil derebeyleriniz olacaktır.

Bakan :

Oyunda eşinizi, yoldaşlarınızdan herhangi birini ve halktan birini krallığınızı kurduktan sonra bakan atayabilirsiniz. Bakan size krallık yönetiminde yardımcı olacaktır.


Krallık Kurma:

İlk önce şunu bilmelisiniz.Mount and blade'de warband'dan eski sürümlerde krallık kuramazsınız.Ama diğer herşeyi yapabilirsiniz.

Oyuna girin karakter oluşturun ve bir krallığa derebey olarak katılın.Bu sırada da bir leydi ve onun bir yakını ile olan ilişkilerinizi yükseltin.Diğer derebeylere yardım edin savaşlarda ve kral ile de ilişkinizi yükseltin kaleniz olsun namınızı arttırın, onurunuzu yükseltin ve gerekli nam ve onuru toplayıp evlenince yoldaşlarınızdan kral olmanız konusunda yardım isteyin ve her bir yollamanızda 3 puan idare hakkı kazanın 10 yoldaş= 30 idare hakkı olur ve gerekli idare hakkını da alınca krala bağlılık yemininizi bozun.

İşte kendi krallığınızı var olan kale veya şehriniz ile kurun (şehir,kaleniz yoksa ele geçirin ve krallığınızı kurun)
Şimdi püf nokta ayrıldığınız krallıkla olan ortak düşmanlarınıza saldırın ve ortak düşmanınız olan krallığa elçi yollayarak iyi niyetinizi bildirip sizin krallığınızın tanınmasını sağlayın
Taraflar bölümünden ya da rastgele krallarla arası iyi olmayan lordlarla politika konuşup tarafınıza çekmeye çalışın ilişkiniz fazla eksi olmasın yeter.

Kendi yoldaşlarınıza toprak vererek(sana bir sorum var, toprak sahibi olmak ister misin deyin tamam işte lord-leydi oldular bile) lordunuz yapın ama diğer lordlar sizle olan ilişkiniz eksilecektir.
Yoldaşlarınızı lord yapmadan önce biraz yetenek kazanmaları iyi olur.Onları her zaman lord yapabilirsiniz; diğer lordları ikna etmeye uğraşmayı sevmeyenler için yoldaşları lord yapmak birebirdir.

Gerisi size kalmış iyi oyunlar.

Evlenmek:

Oyuna Başladığınızda hanlarda bulunan ozan ve aşıklardan 3 - 4 tane şiir öğrenin, bu size leydilerle ilişkinizi arttırmada lazım olacaktır. Namınızı da 160 yapmak yeter ama 200 küsürlerde biraz daha leydileri ve vasisini etkilemekte faydalı olacaktır.
Ozan ve aşıklardan nerede ziyafet var öğrenin ve oraya gidin ve turnuva varsa hemen katılın turnuvadaki başarıyı da leydilere atfetmek yine leydilerle ilişkinizi arttıracaktır.
Ziyafette herhangi bir leydi ile tanışın ve ona şiir felan okuyun ve vasisini öğrenin; vasisi ile de ilişkiyi arttırmanız lazım ondan görevler alarak ilişkinizi arttırabilirsiniz.

Bir yandan her gün hem leydiyi ziyaret edip hem vasisinden görev alıp ilişkileri arttırın.
Aynı zamanda en az bir kale ya da şehrinizin olması da evlilik için garanti teşkil edecektir.
Leydinin vasisi ile ilişkinizi 8-9 yapınca leydi ile olan ilişkinizden bahsedin seçeneklerden ve leydi ile evlenmek istediğinizi söyleyin.
Sonra leydiye de onla geleceğinizi kurmak istediğinizi söyleyin ve evlenme teklif edin.
İlişkiniz yüksekse hem lady hem de vasis bu teklifi kabul edecektir.
Sonra nişanlanırsınız ve vasis sizi evlilik törenine çağıracağının söyler yine de siz her gün leydi ve vasisi ziyaret edin ne zaman çağıracaklarını sorun.
Vasis sizi belirtilen 300 gün içinde en az 1 - 2 gün ; en fazla 30 gün içinde - ortalama - çağıracaktır.
Çağırılınca vasise giderek törene katılın ve evlenin.
Lady yani karınız kale, şehrinize otomatik olarak gönderilecektir.

Oyunda çocuk sahibi olmak yoktur.
Eşinizi krallığınıza bakan olarak atayabilirsiniz.(konuşma seçeneklerinde var)

Derebey olması yönünden yoldaşlarınız

Alayen: Soylu
Artimenner: Soylu değil
Baheshtur: Soylu
Borcha: Soylu değil
Bunduk: Soylu değil
Deshavi: Soylu değil
Firentis: Soylu
Jeremus: Soylu değil
Katrin: Soylu değil
Klethi: Soylu değil
Lezalit: Soylu
Marnid: Soylu değil
Matheld: Soylu
Rolf: Soylu
Ymira: Soylu değil
Nizar: Soylu değil (Uyarı! Nizar soylu olduğunu söyler ama değildir, o yüzden yongaya düşmeyin.)

Ziyafet Vermek:

Sizinde bildiğiniz gibi oyun içerisinde şanınızı, otoritenizi, bütün evrende söz sahibi olduğunuzu göstermek adına ziyafetler düzenleyebiliyoruz.
Bazen ziyafet düzenlemek o kadar kolay olmuyor. Maddi ve manevi gücümüzü belirlememiz, krallığın uygun zamanını beklememiz gerekiyor. Bunları kısa ve öz şekilde nasıl gözden geçiririz bir bakalım isterseniz;

* Ziyafet için gerekli yiyecekler
* Ziyafeti düzenleyeceğimiz şehrin durumu ve konumu
* Krallığımızın moral ve yorgunluk yüzesi
* Derebeylerimiz ile olan ilişkimiz


Ziyafet İçin Gerekli Yiyecekler

Ziyafeti düzenlemek için ilk önce evlenmeniz gerekli. Evli olmadan bir ziyafet düzenlemeniz maalesef gerçekleşmiyor.
Güzel bir evlilik yaptınız ve sonrasında bir ziyafet ile kutlama yapmak istiyorsunuz. Eşinizle konuştuktan sonra rahatlıkla bir ziyafet düzenleyebilirsiniz. Tabi ziyafet düzenlemek o kadar kolay olmuyor. Hazırlık yapmanız şart. Ne gibi hazırlık yapacağınızı size eşiniz belirtiyor zaten. Gerekli olan yiyeceklerin miktarını, beğenilme oranı ve en önemlisi sofranıza biçilecek değeri yüksek tutmaya bakın.En yüksek "kafi" oluyordu.
Dedikoduların sizi aşağılamasına izin vermemek için eşinizin sözünü dinleseniz iyi edersiniz.

Ziyafeti Düzenleyeceğimiz Şehrin Durumu Ve Konumu

Kendinize ait bir şehir yada kaleye sahipsiniz. Bu mülkü yeni aldınız yada uzun zamandır sizin elinizde. İlk bakmanız gereken yer ziyafet yerinin stratejik konumu. Savaş halinde olduğunuz topraklara yakın, her an saldırıya uğrayabilecek bir bölgedeki mülkte ziyafet vermemenizi öneririm.

Krallığımızın Moral ve Yorgunluk Yüzesi

Uzunca süren savaşlar, yüksek kayıplar verdiğiniz bir dönemdesiniz. Derebeylerinizin asker durumu zayıf, kendilerine ait bölgeleri savunmaya yeten bir güçleri var. Bu durumda o derebeyleri sizin verdiğiniz ziyafete gelmeyi düşünmeyeceklerdir. Öncelikli olarak kendi bölgelerini korumaya yöneleceklerdir.

Derebeylerimiz İle Olan İlişkimiz

Sizin tarafınızda olan derebeyleri ile yüksek ilişki içerisindesiniz. Bir çok derebeyi ile samimi, candan ve iyi niyetlisiniz. Bu durum yaptığınız ziyafete o kişilerin gelmesi şartını koşmuyor. Yukarıdaki ve bilinmeyen birçok nedenden dolayı verdiğiniz şölene gelmeyi kabul etmeyebilirler.
Lordların sizin verdiğiniz şölene uzak bir yerde olması gelmelerini engelleyebilir.

- Bazı lordlar vardır. Her daim kendi bölgesini savunmaya almayı düşünür. Ve eğer bir sıkıntı sezerse o sıkıntıyı bitirmeden savaşa bile katılmaz.

- Bazen başka Krallıklardan yeni derebeyleri sizin tarafınıza geçer. Ve bir bakmışsınız, hiç tanımadığınız o kişi size ait olan bir yerde konaklama yapıyor. Sebebi şu olabilir diye tahmin yürütüyorum. Önceden ona yada eski krallığına ait bir bölgeyi elinizde tuttuğunuzdan, o lordun asıl amacı sizin krallığınıza geçerek o kale, ya da şehri kendisine almak istiyordur.

Özetle ziyafet verirken sabır herşeyden önce geliyor. Eminim ki oyundaki küçük buglar(hata) yüzünden ziyafetiniz boşa gitmeyecektir.

Oyundaki sıkıntılarınızı ve sorularınızı bu konu altında paylaşabilirsiniz.

Herkese iyi oyunlar.

={[BULLSEYE]}= isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Site Reklamları..
Alt 29-06-2011, 13:42   #2 (permalink)
Süper Mod
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
Micro-ice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Apr 2011
Mesajlar: 3.728
Konular: 132
Yaş: 20
Karizma
Rep Gücü : 47120
Rep Puanı : 4680224
Rep Seviyesi : Micro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond reputeMicro-ice has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 98
Beğendikleri: 126
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Mount And Blade - Devlet Kurma,Evlilik,Ziyafet Verme


Bilmeyenler için açıklayacı olmuş.Eline sağlık.


Konu Micro-ice tarafından (11-07-2012 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir..
Micro-ice isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 29-06-2011, 15:29   #3 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
dexlord30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Feb 2009
Bulunduğu yer: Antalya
Mesajlar: 263
Konular: 17
Yaş: 20
Karizma
Rep Gücü : 1378
Rep Puanı : 111976
Rep Seviyesi : dexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond reputedexlord30 has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Mount And Blade - Devlet Kurma,Evlilik,Ziyafet Verme


saolasın

dexlord30 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 18-07-2011, 18:53   #4 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
 
mustafa kem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Sep 2010
Bulunduğu yer: Manisa Takım:Galatasaray Meslek:Öğrenci
Mesajlar: 1.666
Konular: 4
Karizma
Rep Gücü : 2561
Rep Puanı : 230451
Rep Seviyesi : mustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond reputemustafa kem has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Mount And Blade - Devlet Kurma,Evlilik,Ziyafet Verme


saol gerçi biliyodum ama:D

mustafa kem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2012, 00:08   #5 (permalink)
Üye
Yasal UyarıFullOyun
Bağımlılık Yapabilir!
Bilgiler
Üyelik tarihi: Nov 2009
Mesajlar: 34
Konular: 0
Karizma
Rep Gücü : 243
Rep Puanı : 2142
Rep Seviyesi : Cekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond reputeCekay has a reputation beyond repute
Beğeniler
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Oyun Birinciliklerim
Standart Cevap: Mount And Blade - Devlet Kurma,Evlilik,Ziyafet Verme


dostum bu 1.011 için geçerlimi ? 1.011'de krallık kuramıyorum hep asi olarak kalıyorumda. lord filan alamıyorum tarafıma yani bir taht varisine yardım etmediğim sürece.

Cekay isimli Üye şimdilik offline konumundadır Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
blade, devlet, evlilik, kurma, mount, verme, ziyafet

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
mount of blade 1.011 djkral Oyun Hakkında Sorunlarınız 5 12-04-2014 16:21
Mount&Blade - Mount&Blade Warband Serialleri %100 k.bulent Oyun Serialleri 8 26-12-2012 17:56
Mount&Blade - Mount&Blade Warband Serialleri %100 oqulcan* Oyun Serialleri 1 04-03-2012 21:32
Mount & Blade Mod Seferberlik Yararlı Bilgiler 5 29-06-2011 15:37
Mount & Blade BuRocK.uA Oyun Haberleri 5 08-09-2010 20:49


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:34 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
www.FullOyun.com
Yandex.Metrica

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36