Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletinSayfa 1/2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  nature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Yer
  Adanalayık..
  Yaş
  27
  Mesajlar
  3.795
  Konular
  1006
  Tecrübe Puanı
  21475359

  Standart Aion:Tower of Eternity - Ön İnceleme (PC)

  Çocukluğunuzda uçabilmek isteyenlerden miydiniz?

  Günümüz Asya'sındaki MMORPG piyasasını fark etmemiş olan kimse yoktur sanırım. Günden güne büyüyen bu piyasa için binlerce oyun yapıldı ve bir o kadarı da önümüzdeki dönemlerde yapılacak. ''Peki neden Asya'da MMORPG kültürü bu kadar yaygın?'' diye sorarsanız, cevabım şöyle olacaktır; uygun ücrete çok hızlı İnternet'i bizden çok önce hizmet olarak alan Asyalılar, Lineage 1 ve Lineage 2 gibi o kültürün oyunlarıyla da erken tanışma şansına sahip oldular. Böylece Asyalı yapımcılar geleceğin temellerini MMORPG üzerine attılar.
  Yazımıza konuk olan Aion: The Tower of Eternity henüz ''Halka Açık Beta'' aşamasında bulunan ve Guild Wars, Tabula Rasa gibi oyunlardan tanıdığımız NCsoft tarafından geliştiriliyor. Kore'nin Seul şehrinde özel bir stüdyosu bulunan NCsoft yükselen Asya pazarını fark ettikten sonra buradaki yatırımlarını arttırdı. 2006 yılında duyurusu yapılan Aion, 2008 yılının Kasım ayında Kore'de testlere başladı. Aralık'ta ise Çin için ''Kapalı Beta'' dönemi başladı. Henüz Avrupa için Beta testlerine başlanamayan yapımın yaz aylarında teste başlaması bekleniyor.

  Aion'a ihanet

  Yapım konusu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Aion ismindeki tanrı Atreia adında bir dünyanın yaratıcısıdır. Burayı yaratırken onun isteklerini yapmak üzere kendine özel bir melek ırkı yaratıyor ve bunları sınırsız güç ile donatıyor. Balaur adı verilen bu ırk bir süre sonra Aion'un isteklerine karşı çıkıyor ve Atreia'yı yok etmek için seferberlik yapıyorlar. Bunu gören Aion, 12 Empyrean Lord'u sadakat duygusu ile birlikte yaratıyor ve insanların yaşadığı bölgeleri koruması için görevlendiriyor. Bu ırk görevini uzun bir süre boyunca yerine getiriyor. Savaşın sonlanamayacağını fark eden beş Lord ve bu ırk arasından seçilmiş olan kulenin koruyucusu, artık barış yapmanın zamanı geldiğini savunarak, Balaur'ları gezegenin sembolü olan kuleye kabul ediyorlar. Bunu fırsat bilen Balaur'lar kontrolü ele geçiriyor ve bu kuleyi yıkarak gezegenin iki kutba ayrılmasını sağlıyorlar. Aydınlık tarafta Elyos isimli ırk, karanlık tarafta ise Asmodians isimli ırk yaşamaya başlıyor. Biz de oyunda tarafımızı seçerek bu savaşta yer edinmeye çalışıyoruz.  "CryEngine ile hazırlanan yapımda karakter modellemeleri ve genel olarak grafikler oldukça kaliteli duruyor."

  Oyunda oynanabilen iki ırk bulunuyor. Elyos ve Asmodians isimli ırklar yaşadıkları ortama göre görünüşlere sahip olacaklar. Aydınlık ve iyilik dolu tarafta yaşayanlar insani özelliklerini korurken, karanlık tarafta yaşayanlar daha vahşi bir ırk olacak. Ayrıca Balaur'lar bu dünyaya hükmettiği için oyunda sık sık karşımıza çıkacaklar. Özellikle savaşlarda Balaur'ların iki tarafa farklı etkileri olacak, fakat bu ırk oyuncular tarafından oynanamayacak.

  Sınıflar

  Aion'da dört sınıf yer alıyor. Karakterimizi istediğimiz sınıfta geliştirebilme şansımız var. Bir ırkın belli bir sınıfı oynama gibi bir zorunluluğu bulunmuyor. Bu yüzden savaşlarda büyük bir denge söz konusu. Her sınıf içinde iki tane de alt sınıf var. Sınıflar şöyle:

  Warrior: Gladyatör ve Templer adından iki alt sınıfa ayrılıyor. Gladyatörler yakın dövüşte büyük hasarlar verebilirken, Templer sınıfı çok yüksek hasarlara dayanabilen bir sınıf olarak görünüyor. Templer'a kısaca tank sınıfı diyebiliriz.

  Scout: Ranger ve Assassin olarak alt sınıfları var. Ranger, diğer oyunlardan da bildiğimiz üzere yay kullanan sınıfı oluşturuyor. Bu sınıf uzaktan dövüşte çok yetenekli. Assassin ise gizli hareket özelliğine sahip suikastçı sınıfı. Gizli yürüyüp rakibine yaklaşarak büyük hasar verebiliyor, fakat savunması yok denecek kadar az.

  Mage: Alt sınıfları Spiritmaster ve Sorcerer. Spiritmaster yaratık canlandıran bir sınıf. Yarattığı canlıları kullanarak savaşıyor. Kendi başına savaşma yetisi yok. Sorcerer ise uzak mesafeden etkili büyüleri olan ve yüksek hasar veren kara büyücü.

  Priest: Priest; Cleric ve Chanter olarak alt sınıflara ayrılıyor. Cleric, diğer oyunlarda Healer olarak bilinen sınıf. Chanter ise Buff ve Heal yapabilen, büyülü asası ile yakın dövüşe de girebilen karma bir sınıf.

  İnsanoğlu kuş misali

  Aion insanüstü varlıkları içinde bulunduran bir oyun görünümünde, hatta sırf görüntü olarak yok, aynı zamanda oyunun içeriğinde de normali aşan bazı özellikler var. Yapımın en büyük özelliği her karakterin uçma yeteneğine sahip olması. Onuncu seviyeyi aşan her karakter en az bir dakika uçabilme özelliğine kavuşuyor. Seviyeniz arttıkça uçma süreniz de buna paralel olarak artıyor. Ayrıca etrafta satılan ya da yaratıklardan elde edebileceğiniz eşyalar ile uçma sürenizi arttırabilir, çeşitli Buff'lar yaparak uçma hızınızı da katlayabilirsiniz. İşte bu özellik sayesinde Aion bize her şeyin sınırsız olduğu bir dünya sunuyor. Uçarak yeni yerler keşfedebilecek, yeni hammadde kaynakları bulup toplanabilecek.

  Uçmak size yeterli gelmediyse, uçarak savaşabileceğinizi de söylemem gerekiyor sanırım. Uçarken yeteneklerinizi kullanarak combolar yapabilecek, rakiplerinizi havada alt edebileceksiniz. Tabii ki bu savaşları yapabilmek için sınır bölgesinde olmalı ve karşı ırka saldırmalısınız.

  Biraz da savaşalım!

  Oyunda Abyss isimli dev bir PvP arenası bulunuyor. Bu arenanın içinde ırkların kontrol edebildiği kaleler var. Sadece ırklar kontrol edebildiği için savaş da ırklar arasında gerçekleşiyor, yani kendi ırkınıza mensup bir oyuncuya saldıramazsınız. Savaş alanındaki tek amaç kaleleri kuşatıp ele geçirmek. Yeni nesil MMORPG'lerde sıkça karşımıza çıkan ''Kale Savaşları'' sistemi, ileriki zamanlarda da daha çok karşımıza çıkacaktır.  "Ok ve yay kullanan Ranger uzak mesafeden etkili ve Scout'ın alt sınıflarından biri."

  Oyunda isterseniz PvP isterseniz PvE yapabilmektesiniz. Taraflı alanlarda birçok PvE bölgesi bulunuyor. Böylece hem yeteneklerinizi hem de seviyenizi geliştirebilmek için, etraftaki yaratıklara sıkça uğrayıp yere sermeniz gerekecek. Asya MMORPG'lerinin ana mantığı zaten yaratık kesmek üzerinedir. Yaratıklarla haşır neşir olduktan sonra PvP'ye çok ihtiyaç duyacaksınız, çünkü PvP sayesinde sıralamaya girebilecek, ayrıca kazandığınız PvP puanlarıyla çok gelişmiş zırh ve silahlara sahip olabileceksiniz.

  Meslek nedir beyim?

  Aion'da gerekli ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için sadece yaratıkları doğramak yeterli gelmiyorsa, kendinize bir meslek edinebileceksiniz. Altı adet üretim, iki adet de toplayıcılık mesleği bulunuyor. Silah ustası, zırh ustası, terzi, kuyumcu, simyacı ve aşçı, üretim mesleklerini oluşturuyor. Bu mesleklerin her biri savaşlarda size artı puan sağlamak için üretilebilen malzemelere sahip.

  CryEngine kullanan oyundaki modeller tahmin edebileceğiniz gibi oldukça detaylı. Neredeyse karakterin her yerini kişiselleştirebilme hakkına sahip olacaksınız. Karakterinize dövmeler yapabilecek, boyu, göz rengi, vücut tipi, yüz tipi gibi özelliklerini belirlerken sınırsız seçime sahip olacaksınız. Ayrıca yeni silahlar üretebilecek ve olan silahlara yeni görünümler verebileceksiniz.

  Sözün bittiği yer

  2009'un sonbaharında çıkması planlanan yapım, şu ana kadar yapılmış en iyi grafikli oyun olmaya aday. Hem de içerdiği sınırsız özelleştirebilme seçeneği ve uçmanın da olması, Aion'u bir değil birkaç adım öne çıkartıyor. Merakla sonbaharı bekliyoruz...


  - Sorunlarınızın çözümü için lütfen özel mesaj atmayınız. -

  ''Ölümün bizi nerede bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde

  bekleyelim. 2. #2
  Status
  Offline
  Be®at - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Yer
  01
  Yaş
  28
  Mesajlar
  2.201
  Konular
  207
  Tecrübe Puanı
  21475296

  Standart Cevap: Aion:Tower of Eternity - Ön İnceleme (PC)

  Sagol.

 3. #3
  Status
  Offline
  _Cru3L_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  9
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  379

  Standart Cevap: Aion:Tower of Eternity - Ön İnceleme (PC)

  elinde olan varsa buraya linkleri atabilirmi acaba aion'u private serverlarda bir denemek istiyorum bakalım wow'dan aion'a geçmek için yeterli sebep var mı

 4. #4
  Status
  Offline
  T@rıquE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  σηℓу gσ∂ ¢αη נυ∂gє мє
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Yaş
  35
  Mesajlar
  10.473
  Konular
  632
  Tecrübe Puanı
  246248

  Standart Cevap: Aion:Tower of Eternity - Ön İnceleme (PC)

  msj larda link paylaşımı yasaktır

 5. #5
  Status
  Offline
  burak_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesajlar
  27
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  386

  Standart Cevap: Aion:Tower of Eternity - Ön İnceleme (PC)

  emegine saglık kardesım

Sayfa 1/2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Project Eternity'den yeni ekran görüntüsü!
  By Nagano in forum Oyun Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-08-2013, 18:39
 2. Aion'dan Yeni Video
  By D.Howard_12 in forum Oyun Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-02-2012, 11:33
 3. End Of Eternity yeni ekran görüntüleri
  By nature in forum Oyun Müzikleri, Resimleri, Videoları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25-04-2009, 13:53
 4. Heart of Eternity'nin yeni ekran görüntüleri
  By fb_hunter1907 in forum Oyun Müzikleri, Resimleri, Videoları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-02-2009, 22:01
 5. Clock Tower 3 [İnceleme]
  By Social Engineering in forum Oyun Anlatımları ve İncelemeleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 23-01-2009, 14:53

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90