Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin5 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Ceko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  531
  Konular
  19
  Tecrübe Puanı
  421

  The Suffering

  Arkadaşlar Ben Sizden The Suffering Ties That Bind Adlı Oyun İçin Yardım İstiyecektim Oyunun Başlarında Yanından Tren Geçen Bi Ev Var Hatta Burda İki Tane Siyah Tenli Çocugun Hayalini Falan Görüyoruz Oyunda Ne Yaptıysam Geçemedim Bi Yardım Edebilecek Varmı Geçenlerden Falan Ne Kadar Aradıysam Oyunun Tam Çözümünü Falan Bulamadım :confused::confused:

 2. #2
  Status
  Offline
  fb_hunter1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2008
  Yer
  İstanbul
  Yaş
  30
  Mesajlar
  1.290
  Konular
  479
  Tecrübe Puanı
  483889

  Standart Cevap: The Suffering

  The Worst Place On Earth
  Ara demodan sonra sağdaki hücre kapısından girin, böylelikle başka bir demo girecek. Arkanızdan bir hücre kapısı düşecek, bu hücreden içeri girin ve hücre arkadaşınızdan Shiv’i alın. Sonra diğer bir hücre kapısı açılacak, buradan girerek CO’s Station’a gelin. Kapının arkasındaki ışığa dokunarak daha iyi bir görüş sağlayabilirsiniz. Arkadaki masaya doğru yönelin ve Death House haritasını alın. Dolaptan da 2 fener pili alın. Güvenlik monitörlerini açın ve hapishane içinde olup bitenleri görün. Sonra kırmızı düğmeye basarak, kırmızı ışıklı kapının açılmasını sağlayın. Sağa dönün ve hücre arkadaşınızı görün. Sonra karşı hücre kapısından içeri girin ve öldürülen başka bir CO görün. Işıklı CO istasyonuna girin ve başka bir CO’nun ölümüne de şahit olun. Küçük potun içindeki bitkinin yanından fener pillerini ve Urgent Note’u alın. Güvenlik monitörlerinden diğer bölgelere bakın ve kırmızı butona basarak hücrenin kapısını açın. Control Station’a girmeden önce dümdüz duşakabinlere gidin, sola dönerek tezgahın üzerinden 2 Xombium şişesini alın. Eğer canınız gittiyse bu şişeler yerine getirecektir. Geri döndüğünüzde masanın üzerindeki telefon çalmaya başlayacak, açtığınız zaman da bir bayan sesi derhal oradan çıkmanız gerektiğini söyleyecek. Daha sonra yukarıda ve sağdaki administration room’a girin. İçeride masanın üzerinde bir Xombium şişesi ve fener pilleri bulabilirsiniz. Arkada tezgahın üzerinde Revolver mermileri bulunuyor, bunları da daha sonra kullanmak üzere alın.Alacaklarınızı aldıktan sonra geri dönün ve Control Station’dan içeri girin. Soldaki kapıyı açın ve merdivenlere gelin. Başka bir CO’nun ölümünü daha gösteren bir demo seyredin. CO’yu öldüren Slayer’ı birkaç Shiv darbesinden sonra öldürebilirsiniz. Sağdaki kapıdan girdikten sonra bir CO ile karşılaşacaksınız. Burada yapabileceğiniz iki şey var, isterseniz onu öldürerek silahını alabilirsiniz, ya da onu hayatta tutarak size yardım etmesini sağlayabilirsiniz, seçim size kalmış. Tuvalet kısmına girerek lavabo içerisinden bir Xombium şişesi alın.
  Break Room’a girin ve masanın üzerinden feneri alın, dolaptan da pilleri alın. Fenerin ışığını kapatmak ve pilleri boşa harcamamak için inventory’yi kullanabilirsiniz. Sonra merdivenlerden aşağıya inerek Level B kısmına gelin. CO’nun masasının üzerinden cephane alın. İçeriye girin ve karşınıza çıkan Slayer’ları temizleyin. Temizledikten sonra CO’nun masasının olduğu yere gelin, kabinin içinden ve masanın üzerinden şişeyi alın. Infirmary’den içeri girin, duvarlardaki şişeleri alın, masanın üzerindeki feneri ve kabin içerisindeki cephaneyi almayı da ihmal etmeyin. Dışarı çıkın ve elektirkil sandalye odasından içeri girin, arkadaşınız tarafından bırakılmış olan silahı alın. Dışarı çıkın ve sağdaki kapıyı tıkayan enkazı Shiv’iniz ile birlikte temizleyin. Telefona bakın ve soda makinasının olduğu kısma gidin. Makinayı çekerek kapıyı açın ve içeri girin. İleride, sağdaki ilk oda, elektrikli sandalyeyi aktif hale getiren yer. Kolu çekerek infazı seyredin. Etrafta birkaç Xombium da bulabilirsiniz. Oradan çıkın ve diğer açılan bölgeye gelin. Koşarak geçen ufak bir yasatığa rastlayacaksınız. Odanın diğer tarafından bulunmakta olan kapıya gelin, şu anda kilitli fakat bir Slayer kapıyı kıracak. Revolver’ınızı kullanarak onu öldürün ve kapıdan geçin. Dolaptan mermileri, masanın üzerinden pilleri ve kabinden de Xombium alın. Ana masadan Carnate Map’i alın ve isterseniz monitörlere bakın. Masanın yanında kırmızı düğmeye basın, böylece kapı aktif hale gelecek. Anlayabildiğiniz üzere düğmeye basmayla birlikte bu kapı açılırken başka bir kapı kapanıyor. Burayı geçebilmek için butona bir daha basın ve birinci kapının açılmasını sağlayın. Kapıdan içeri girerek heykeli kapının arasına çekin, Birkaç tane Slayer saldırabilir, dikkatli olun. Sonra tekrar kırmızı butona basın, böylece diğer kapı açılacak ve heykeli çekerek diğer kapıdan da geçebileceksiniz.
  Sağdaki ilk kapı The Death House ile ilgili arşiv parçası içeriyor, bunun yanında sağdaki masanın üzerinden mermileri alın. Sarı düğmeye basınca hücre arkadaşınız gaza maruz kalıyor. Onu dinledikten sonra odadan ayrılın ve sağdaki diğer kapıdan içeri girin. Yaratık tekrar koşarak geçecek fakat orada sizi bekleyen Slayer’lar olacak. Onları temizledikten sonra sağdaki gaz odasına girin ve içeride arkadaşınızı görün. Camın diğer tarafında bir Slayer var, onun camı kırıp içeri girmesini bekleyin. Çabucak onu öldürün ve camdan içeri girin., yoksa sızmakta olan gaz size zarar verecek. Yerdeki ölü CO’nun yanında mermileri alın ve devam edin. Slayer’ı öldürün, merdivenlerden aşağıya inin ve sağdaki mavi kapıdan çıkın.  Descending
  İlerleyin ve duvardaki kolu çekin, böylece oda aydınlanacak. Yerdeki tüm cephaneyi ve raflardaki pilleri alın. Diğer bölgeye geçin ve aynı yaratığı birkez daha görün. Odaya girdikten sonra bir demo girecek. Bundan sonra birkaç tane Slayer ile kapışacaksınız, burada amaç kendi canavar formunuzu da görmek. Dönüşüm yapın, böylece kapı açılacak. Ayrılmadan önce kırmızı jeneratörün yanındaki raftan Xombium’u alın. Fişekleri ve Sub Basement haritasını alın, sulu alana devam edin. Sol üst köşeden cephane alın ve içeri girin. Buharı durdurmak için sağdaki dönen kolu çevirin. Yerdeki cephaneyi alın ve devam edin. Geldiğiniz bölgede 3 tane Slayer olacak, tabii raflarda malzemeler de sizi bekliyor olacak. Arkadanızdan başka bir Slayer gelecek. Odanın sonunda dolapların olduğu yerden fişekleri alın ve dolabın üzerine tırmanın, böylece yukarıdaki kapıya ulaşacaksınız. Kısa bir ara demoya girmeden önce kırık dolabın üzerinden cephane alın. Burada ilk Marksmen ile savaşacaksınız. Kafasındaki tüfeklerden çıkan mermilere dikkat edin. Birkaç revolver mermisi ile ölecektir. Raflardan Flashbang bombalarını ve ölü CO’nun yanından da cephane alın. Soldan devam ederek 2 Slayer daha öldürün. Kola basarak hareket edin, diğer odada bir Marksmen ile daha kapışacaksınız. Sağdan devam edin, buradaki dolaplardan malzeme elde edebilirsiniz. 3 yuvarlak kapının olduğu yerde bulunan tahtaları kırarak da malzeme elde edebilirsiniz. Kapının yanındaki teneke kutulara ateş ederek bir açıklık elde edin, Buradan içeri girin. Sağdaki rafta malzeme bulabilmek mümkün. Kırmızı kapıyı açarak daha çok cephaneye sahip olun ve soldan devam edin. Kırmızı kapıyı açabilmek için kutuyu çekin, birkaç tane Slayer ve bir Marksmen ile kapışmaya hazır olun. Çektiğiniz kutunun arkasında Slayer’ların gelmesini bekleyin, böylece onları daha rahat bir şekilde öldürebilirsiniz. Buradaki kapıları araştırarak gerekli malzemeler bulabilirsiniz. Sonra hedef alıştırma resmine doğru gelin ve kırmızı kapının yanında raftan malzeme ve bombalar alın. Geri gelin ve içerisinde bir dönen kol olan odaya gelin. Bunu döndürün ve hücre içerisinde yeni bir alan açılmasını sağlayın. İçeride birkaç malzeme ve bir Official Document bulunmakta. Sağdan merdivenlerden yukarı çıkın ve bir Tommygun bulun. Sağa devam edin ve merdivenlerden aşağıda malzemeleri bulun. Geri dönün ve merdivenlerden yukarı çıkın.
  Slumber Of The Dead
  Sağdan devam edin ve kapıdan girerek North Yard haritasını bulun. Güvenlik monitörüne göz atın ve ayrılın. Çıkış kapısına gelin ve kapının ardından bir başkasının sesini duyun. Kapı açılacak ve hücre arkadaşınızın hapishanedekilere uyguladıkları deneylerden bahsedişini dinleyin. Şimdi onu camın öteki tarafına kadar takip edin ve başka bir hücre arkadaşını sandalyede ölü bir vaziyette görün. Lavabo içerisinde bir Xombium bulacaksınız. Mahkumu takip edin, bu sırada Slayer’lar ve Marksmen ile uğraşmanız da gerekecek. Parmaklık üzerindeki açıklığa doğru gelin, burada bir Slayer daha temizleyin. 2 tane daha Marksmen kaşınıza çıkacak, Tommygun kullanarak daha hızlı bir şekilde öldürebilirsiniz. Sonra ölü CO’nun Revolver’ını alın, böylece çift Revolver’ınız olacak. Birkaç tane daha Slayer ile kapışmak üzere devam edin, arkadaşınızı merdivenden yukarı East Cellblock’a kadar takip edin.

  Abbott Prison Blues
  Etrafı Shiv’iniz ile temizleyin, cephane harcamaya gerek yok, bloku iterek geçin, arkadaşınızın da geçebilmesi için uygun bir şekile getirmeye özen gösterin. Soldaki kapı bir tuvalet ve içeride lavaboda bir Xombium bulunuyor. Diğer odaya geçin ve kabin içerisinden Eastcell Block North haritasını bulun. Dolapları ve masaları, çeşitli malzemeler için araştırın ve Control Station’a devam edin. Monitörleri görüntüleyin ve kırmızı butona basarak kapıyı açın. İçeri girin, 2. ve 3. hücrelerde Xombium bulabilirsiniz. Merdivenlerden aşağıya inin ve yerdeki kanı inceleyin. Kısa bir videonun arından Mainliner’larla karşılaşacaksınız. Onları öldürdükten sonra sakın asitli kana basmayın, yoksa can kaybedersiniz. Merdivenlerin arkasındaki kapıdan geçin ve Lower Gallery kolunu aktif hale getirin, kırmızı düğmeye basın. Dolaptaki malzemeleri alın ve devam edin. Açtığınız kapıdan içeri girin, duşakabinlerin olduğu kısma gelerek dolaplardan çeşitli malzemeler bulun. Diğer yoldan devam edin, biraz sonra karşınıza 4 tane Slayer çıkacak. Devam edin ve yukarıya Electrical kısmına gelin. Dolaptan çeşitli malzemeleri alın ve merdivenlerden aşağıya inin. Burada da bir Slayer olacak. Kapıyı açtıktan sonra eşyaları alarak buradan ayrılın. Düz devam edin ve başka bir Slayer ile karşılaşın. Elektrik akımını durdurabilmek için duvardaki elektrik kutusuna ateş edin. Devam edin ve sağdaki kapıdan çıkın. Burada Mainliner ve Slayer’lar ile karşılaşacaksınız. Sonra parmaklığın diğer tarafında bulunan hücre arkadaşlarınız ile konuşun. Onları öldüremiz gerekecek çünkü öldürmezseniz onlar sizin arkadaşınızı öldürecekler. Sonra yerdeki üç silahı da alın. Tezgahın olduğu yere gelin ve cephane ile Xombium bulun. Soldaki kapıyı açın ve devam edin. Burada birkaç Mainliner ve Slayer var. Çubukların arasındaki ölü CO’dan cephane alın. Soldaki kısımdan da birkaç eşya bulabilirsiniz. Sağdan devam edin, burada da bir Mainliner olacak. Dümdüz devam edin ve ağaçların bulunduğu yerden eşyalar bulmayı ihmal etmeyin. Kapıyı açın ve ölü CO’dan Xombium alın. Birkaç düşmanla daha karşılaşacaksınız, onları da halledip kapıdan çıkın.
  Soldaki kapıyı da açıp eşyaları alın. Bir Mainliner ile karşılaşacaksınız. Alevlerin içerisindeki duşakabinlerin olduğu yere gitmeye gerek yok çünkü orada sadece Mainliner’lar var, başka da birşey yok. Dışarı çıkın ve outpost’un yanına gelin. Bunun yanında hareket ettirilebilir bir kutu var, onu outpost’un yanına çekin ve üzerine tırmanın. Ölü CO’nun üzerinden Tommygun alın. Kulenin içine girerek Tommygun cephanesi ve East Cellblock South haritasını bulun. Kulenin içerisinde merdivenlerin aşağısındaki kapının bulunduğu yere gelin. Ölü CO üzerinden Flamethrower Instructions’u alın ve kütüphaneye girin. Kütüphanenin arkasına doğru gelin ve sağdan devam edin. Burada da Mainliner’lar olacak. Haritadan bakarak ofis kısmına doğru gelin, buradan eşyaları toplayın ve diğer kapıyı açın. Buradaki Slayer’ları temizledikten sonra merdivenlerden aşağıya inin. Raftlarda çeşitli eşyalar bulabilirsiniz. Infirmary’ye girin ve burada birkaç Mainliner ile kapışın. Duvardaki Xombium’ları alın ve masayı inceleyerek eşyaları toplayın. Haritadan Operation Room’a gelin ve Mainliner’lar ile kapışın. Xombium alın ve sonra W.C kapısını açın. Mainliner’lar gelmeye devam ediyorlar, Xombium alın. Telefon çalmaya başlayacak, telefona bakın, sonra sizi V block’a yönlendiren kapıdan geçin.
  İçeride asılı bir şekilde duran insanlar göreceksiniz. Devam edin ve makineli tüfeğe sahip esas CO ile karşılaşın. Ara demodan sonra ona doğru gidin ve ateş etmeye başlayın, birkaç atıştan sonra kendisi odayı terkedecek ve silahlı çatışmaya katılacak. Hem onun hem de diğer memurların işini bitirin. Memurların işini bitirebilmek için makinalı da kullanabilirsiniz. Makinalı tüfek ile gelmekte olan Slayer’ları da haklayabilirsiniz. Ofisteki eşyaları toplayın ve kırmızı düğmeye basın. Fişeğe ihtiyacınız varsa, merdivenlerden yukarı çıkıp küçük odaya bakın. Sonra Loading Dock’a doğru devam edin. Kapıları Control Station’dan açmanız gerekli. Oraya ulaşabilmek için, büyük kapının yanındaki kutuların üzerine çıkın, kapıyı açın. Tuvalet kısmına doğru devam edin, Slayer ve Mainliner’lar ile kapışın. Tuvalet içerisinde cephane bulabilirsiniz. Control Station odasına girin, dolaplarda, Recreation Yard haritasını bulun. Arkadaşınız hala sizinle birlikteyse, kırmızı düğmeye basarak onu serbest bırakabilirsiniz. Umarız sözünü tutar da yardım gönderir. Kapıdan geçerek Recreation Yard’a geçin.


  No More Prisons
  Kuleye yönelerek biraz Tommygun mermisi bulun, sonra merdivenlerden aşağıya inin. Aşağıya devam edin ve bir başka ara demo ile karşılaşın. Sonra ölü hücre arkadaşlarının üzerinden Revoler’ları alın. Alevli arabanın arkasından Xombium alın ve Rec Area A’ya gelin. Kulelerdeki elemanlar, Slayer ve Marksmen’i öldürmenize yardım edecekler. İhtiyacınız varsa masadaki Xombium’ları alın ve soldan devam edin. Burada daha çok Slayer ve Marksmen bulunuyor. Marksmen, parmaklıkların ardından da ateş edebiliyor, dikkatli olun. Soldan alevleri geçin ve cephane alın. Üstte sağda tezgahın üzerinde Xombium’lar bulunuyor. Parmaklıklı kapıyı açın ve sağda masanın üzerinden cephaneleri alın, devam edin. Birkaç Slayer ile karşılaştıktan sonra West Cellblock’a hareket edin.
  I Can Sleep When I’m Dead
  CO istasyonundan içeri girin, masanın üzerinden West Cellblock haritasını alın, dolaptan Revolver mermisi alın. S Block’a gelin ve CO istasyonuna gelin. Buradan pilleri ve Shotgun mermilerini alın. Kırmızı düğmeye basın ve içeri girin. Officer Station’a girin ve yol üzerindeki Slayer’ları öldürün. Gerekli eşyaları alın ve kırmızı düğmeye basarak hücre arkadaşlarınızı serbest bırakın. Visitation’a devam edin ve buradaki Mainliner’lar ile kapışın. Tuvalet kısmında Xombium bulabilirsiniz. Visitation’dan içeri girin ve telefonu kaldırarak ölü eşiniz ile konuşun. Konuşmadan sonra Slayer’lar ile karşılaşacaksınız. Break Room’a girerek masa üzerindeki Xombium’ları alın, sol köşedeki masadan da cephane alın. Sprinkler Access kapısından içeri girin ve Shiv’iniz ile birlikte barikatı yok edin. İçeride Shotgun ve birkaç eşya bulacaksınız. Dönen kolu çevirerek damlaları aktif hale getirin böylece ilk alevler sönecek. Diğer alevleri de söndürmek için, odanın ortasındaki akıntıyı bloke etmek gerekiyor. Bunun için de akıntı deliklerinin üzerine 2 tane soda makinası çekmek gerekiyor. Eğer doğru bir şekilde yapılırsa, sular diğer alevlere de çarpacaklar. Slayer ve Mainliner’larla kapıştıktan sonra CO istasyonuna girin. Masalardan Tommygun ve Shotgun mermilerini, dolaptan da Xombium alın, daha sonra da kırmızı düğmeye basın. Barikatı yokettikten sonra R block’a devam edin. Burada Slayer’lar ve yeni bir düşman türü olan Nooseman ile kapışın. Kendileri tavandan inip saldırıyorlar. Merdivenlerin arkasındaki Officers Station’a girin ve iki kırmızı düğmeye basın. Dolaptaki Shotgun’ı alın. Ranzanın üzerine çıkın, buradan Shotgun, Xombium ve Flamethrower için Gas Can bulabilmek mümkün. Merdivenlerden çıkınca üstteki hücrede ve duvarın yıkık kısmında gerekli eşyalar bulabilirsiniz. Aşağıya inin ve Laundry Room’a devam edin, Mainliner’ları öldürün. Dolaplara ve parmaklıklara bakarak eşyalar bulabilirsiniz.
  Kolu indirerek kapıyı açın. Burada birkaç Slayer, Mainliner ve bir de Nooseman öldürün. Eşyalar için parmaklıklı bölgeyi araştırın. Merdivenlerden yukarı çıkın ve istasyonda çalmakta olan telefona bakın. Dolapları araştırın ve merdivenlerden tekrar aşağıya inin. Diğer kapıdan içeri girin, burada bir Nooseman sizi bekliyor olacak. Delikten içeri atlayın ve duvarlardan pil toplayın. Kapıyı açabilmek için kolu indirin. Burada da Slayer’lar ile karşılaşacaksınız. Boruların sonunda Shotgun mermileri bulun ve aşağıya devam edin. Mainliner’ları öldürün ve delikten içeri girin. Burada da birkaç Slayer ve Mainliner öldürün. Mainliner’ların yanından Tommygun mermilerini alın, sonra kayanın üzerine çıkıp diğer bir kayaya atlayın. Sağdan Tommygun mermileri alın, sonra soldan devam edin. Kayaların üstüne çıkarak yukarı ulaşın. Son hücre içerisinde Xombium ile birlikte piller de bulabilirsiniz. Nooseman’i öldürün ve merdivenlerden yukarı çıkın. En sonda soldaki hücrede birkaç tane daha Xombium bulmak mümkün. En sonda sağdaki hücreye doğru hareket edin, burada da Xombium bulabilirsiniz. Ranzanın üstüne çıkarak tepeye ulaşın. Yerdeki Scrawled Note’u alın ve okuyun. Sonra da buradan çıkın.

  Everything Beautiful Is Gone
  İçeri girin ve ölü CO’nun yanından Shotgun ve Xombium’u alın. Kırık ızgaranın arasından aşağıya atlayın ve kuleye gelerek Flashbang alın. Burada zehir can kaybedttirecek o yüzden hemen alın ve çıkın. CO’dan Revolver’ı alın ve kulenin yanındaki merdivene tırmanın. Xombium’ları alın ve diğer binaya atlayın. Sağa giderek kısa bir ara video izleyin. Yerdeki fener pillerini ve içeri atladığınız parmaklığın sağ tarafındaki Tommygun mermilerini alın. Soldaki kapıdan girerek Shotgun ve Flashbang alın. Merdivenlerden aşağı inin ve merdivenlerin arkasındaki CO ile konuşun. Konuştuktan sonra Xombium’ları alın ve CO’yu takip edin. Burada Slayer’lar ile karşılaşacaksınız. CO’yu başarılı bir şekilde buradan geçirmek için ışıkları Slayer’ların geldiği yola doğru çevirin. Böylece Slayer’lar yanarak ölecekler. CO koşacak. Sonra kutuyu merdivenin yanındaki deliğe getirin, böylece oradaki teneke kutular yok olacak. Bununla beraber Baseball Field’e geçebilmek için bir açıklık oluşacak. Burada yine Slayer’ları öldürebilmek için ışığı onlara doğru çevirebilirsiniz. Buradan aşağıya inin ve Slayer ve Marksmen ile kapışın. Kafes içerisinde Xombium bulabilirsiniz. Tüm düşmanları öldürdükten sonra CO kaçacak. Sahanın içinde skorbordun yakınında Xombium bulabilirsiniz ve Radio Room’a girin. Soldaki masadan Shotgun mermisi alın ve dolaptan da Shotgun’un kendisini bulabilirsiniz. Urgent Note’u alın ve Xombium ile pillerle beraber Quarry Map’i alın. Daha fazla Xombium’a ihtiyacınız varsa, kamyonun arkasını ya da Radio Room’un arkasını araştırabilirsiniz. Sonra Radio Room’un içerisindeki merdivene tırmanın ve diğer binaya atlayın. Sağa gidin ve aşağıya atlayın. Daha fazla Shotgun mermisine ihtiyacınız varsa ilerideki ölü CO’nun yanına gidin. Kapının yanında Xombium ve Tommygun mermisi bulabilirsiniz. Sonra da kapıdan içeri girin.
  Darkest Night, Eternal Blight
  Fenerinizi açın ve Slayer ve Mainliner ile kapışın. CO istasyonuna girin ve dolaptan Shotgun ile Flashbang alın. Eğer Xombium’a ihtiyacınız varsa parmaklıklı bölgeden bulabilirsiniz. Şimdi CO istasyonundan yukarı çıkın ve Tommygun mermisi ile Revolver mermisi alın, sağdaki yola doğru geçin. Merdivenlerden çıkarak soldaki Shotgun mermilerini alın, sağdaki kapıdan girerek de Cemetary’ye gelin. Dolaptaki ve raftaki eşyaları alın, sonra aşağıya atlayın. Ölü CO’nun yanından Revolver mermisini alın ve soldan devam edin. Haçlı bir merzar taşı bularak aynı zamanda Prison Cemetary arşiv sayfasını bulun. Cemetary’den ieri girin. Sola geçerek burada yerden TNT ve fişekler bulun. Sağ tarafa geçerek Slayer’lar tarafından kovalanmakta olan CO’ları görün. Faydalı eşyalar için üzerinde lamba olan masaya doğru yönelin. Aşağıya sağdaki yoldan devam ederek Marksmen ile kapışın. Burada çevreye bakarak faydalı eşyalar bulabilirsiniz. Büyük yapıyı gördükten sonra soldan devam edin, buradan Tommygun ve Revolver mermileri bulun. Daha sonra sağdaki yoldan devam ederek küreğin yanında TNT alın. Eşyalar için küçük evden içeri girin ve sonra da merdivenlerden aşağıya inin. Burada birkaç Mainliner ve Slayer ile kapışın. Merdivenin arkasındaki ve ölü CO’nun yanındaki eşyaları alın. Diğer merdivenden tırmanın ve Quarry’ye girerek başka bir arşivi aktif hale getirin. Fişekleri alın ve içeri girin. 2 Slayer ile kapıştıktan sonra ufak jeneratörün üzerindeki pilleri alın ve masanın diğer tarafındaki TNT’leri alın. Daha sona burada ölü bir CO ile karşılaşacaksınız. Yerin hareket ettiğini gördükten sonra buradan dışarı çıkın. Yeni bir düşman kendisini gösterecek, hemen onu yok edin. Yeni düşmanımızın adı Burrower. Ölü CO’nun yanındaki cephaneyi ve masanın üzerindeki TNT’yi alın. Sonra ilerlemeye devam edin. Ölü CO’dan eşya alın ve zıplayarak merdivenlere ulaşın. Alevlerin bulunduğu alana girmeden önce soldan merdivenlerin bulunduğu yere geçin ve yeni eşyalar bulun. Merdivenlerin yanındaki ışıkların arkasında da eşyalar bulabilmek mümkün. Sonra kayanın üzerine çıkın, burada da birçok eşya bulabilmek mümkün. Sonra buradan çıkın.


  Oblivion Regained
  İlerleyin ve yol üzerinde Slayer’lar ve Burrowar ile savaşın. Tünele girmeden önce, civarda bulunan kutunun arkasından çeşitli eşyalar edinin. Tünele girin ve Xombium bulun. Diğer odadaki Mainliner’ları öldürün, sağdaki kutuları yok ederek patlayıcıya ulaşın. Patlayıcıyı aktif hale getirin ve böylelikle kaya çökerek bizim geçebileceğimiz bir aralık oluşturacak. İçeri girip fişekleri alın ve sağdan devam edin. TNT’leri ve Flashbang’leri alın, soldan devam edin. Merdivenlerden aşağıya inin ve buradan da eşyalar toplayın, sonra geri tırmanın. Devam edin ve sandıkların arkasındaki fişekleri alın. Yerdeki feneri alın ve Slayer ve Marksmen ile kapışın. Masanın üzerindeki eşyaları alın ve diğer odada biraz daha kapışın. Tahtaları kırın ve Burrower’larla dövüşmek üzere dışarı çıkın. İlerleyin ve ölü CO’dan TNT ve eşyalar alın. Köprünün altından devam edin ve kutunun arkasından TNT ve fişekler alın. Parmaklıklı kapıyı açın ve kapının arkasından TNT ile pilleri alın. Merdivenlerden devam edin ve yerdeki eşyaları alın. CO’ların olduğu bölüme gidin ve kaya hareket ettiricisini sağa doğru hareket ettirerek o kısımda bulunan Slayer’ları tuzağa düşürün. Aşağı inin ve oradaki tüm eşyaları alın. Daha fazla cephaneye ihtiyacınız varsa, merdivene doğru gidin ve küçük eve girin. Shotgun mermisi ya da TNT’ye ihtiyacınız varsa sağdaki kayaların üstüne çıkın ve tırmanarak bu cephaneyi bulun. Şimdi aşağıya indiğiniz kayanın yanına geri dönün ve buradan yukarı doğru tırmanın. Ufak kayanın üstüne zıplayın ve buradan Revolver mermisi alın. Buradan da ölü hücre arkadaşınızın yanına zıplayın ve Xombium ile Tommygun mermisi bulun. Tünele girmeden önce kutuların arkasına bakın ve buradan Shotgun ile Tommygun mermisi bulun. TNT’leri de alın ve yolu temizlemek için tünele atın. Tünelin öteki tarafına geçin ve Burrower’lar ve Marksmen ile kapışın. Yukarı ve sola gidin, buradan da eşyalar bulun. Sağdan devam ederek biraz daha Burrower öldürün.
  Tuzağa düşmüş olan hücre arkadaşınızı kaya hareket ettiricisini kullanarak serbest bırakın. Kaldırdığınız kayayı sola doğru tüm yol boyunca hareket ettirin, böylikle o kayayı kullanarak yukarılara ulaşabilirsiniz. Bir ara video girecek ve büyük makinanın yanındaki kutulardan cephane alın. Sulu bölüme doğru inin, buradan Xombium ve piller alın. Suya TNT atın ve alevleri söndürün. Sonra da tünele girin.
  You’ve Mistaken Me For Someone Else
  Soldaki kamyonun yanında, masanın üzerinde eşyalar bulabilirsiniz. Sağa gidin ve ağaçların yanındaki parmaklıklardaki delikten girin. Sol tarafta ölü bir CO bulunuyor, yanındaki eşyaları alın. Devam edin, kayaların üstüne tırmandıktan sonra aşağıya inin. İlerlemeye devam edin ve içeri girerek buradan da eşyalar alın. Soldan devam ederek ışığı geçin ve büyükçe görünümlü bir ev bulun. Yol üzerinde Burrower’lar ile karşılaşacaksınız. Soldan devam ederek leşin yanından Asylum haritasını bulun. Basamakları çıkarak evden içeri girin, sağ tarafa geçerek eşyalar toplayın ve soldan devam edin. Düz devam ederek başka bir leşin yanında yine eşyalar bulun. Diğer tarafa geçerek Slayer’lar ve Burrower’lar ile kapışın. Tezgahların etrafını eşyalar için araştırın, arkadaki büyük kapıyı da araştırmayı unutmayın. Kafesi ışıklı direğin yanına çekin ve kapıyı açabilmek için kutuları yok edin.

  Hate The Sin, Not The Sinner
  İçeri girin ve kısa bir ara demonun sonunda bir Slayer ile kapışın. Buradan da Asylum arşiv sayfasını elde edeceksiniz. Rafın üzerindeki projektöre ateş edin ve işaret ettiği kapıyı açın. Merdivenlerden yukarı çıkın ve sağdaki kapıyı açın. Tezgahın üzerinde pil ve fişek bulabiliriz. Holden devam edin ve holün sonuna doğru tuvalet kısmına devam edin, burada bir Revolver ve Xombium bulabilirsiniz. Adamın olduğu odada birçok eşya bulabilirsiniz. Adamın yanındaki kapıyı açın ve aşağıya doğru devam edin. Demodan sonra merdivenlerden yukarı doğru devam edin, sağ taraftaki tüm kapıları açın. Bunların birinde Shotgun mermisi bulabilirsiniz. CO’yu öldürmeyin. Merdivenlerden aşağıya inmeden önce asansördeki delikten girerek TNT bulun. Merdivenlerden aşağıya inerek diğer açılan bir kapıdan geçin ve soldan devam edin. Soldaki kapıyı açın ve sizin dönüşüm yaptığınız şekle benzer bir yaratık ile karşılaşın. Makinanın üstündeki sarı düğmeye basın. Sağdaki kapıyı açarak masanın üzerinden Xombium’ları alın. Ayrıca soldaki kapıdan da Xombium bulabilirsiniz. En sondaki kapıyı da açın. Projektörü yokettikten sonra kapının yanındaki masada bulunan telefon çalacak. Theater’a doğru devam edin, ara demodan sonra Slayer’lar ile kapışacağız. Sahne kısmına doğru gelin, buradan Nooseman’lar ile karşılaşacaksınız. Sahnenin sol tarafındaki ipe ateş edin, böylece projektörün işaret ettiği kapı açılacak. Kapıyı açarak raflardan çeşitli eşyalar edinin. Shiv’inizi kullanarak kapının üzerindeki kutuları kırın ve kapıyı açın. Sonra yaratığı gördüğümüz odaya geri dönün ve delikten aşağıya atlayın. Bölgeyi araştırın ve Dr. Killjoy ile ilgili bir ara demodan sonra Mainliner’lar ile kapışın. Kafesli kutunun yanından Fire Axe’i alın, sonra kutulardan birini projektörlerden birisini bloke edecek şekilde çekin. Sonra odanın uzak sağ tarafında kalan projektörü vurun. Kapıdan girin ve soldan devam edin. Yığınların yanındaki eşyaları topladıktan sonra yakınında düğme bulunan suyun yanına gelin. Merdivenlerden yukarı çıkarak Foyer’a gelin ve Asylum odalarının birisinde kafes kutuyu bulun. Bunu Atic Hatch’e ulaşabilecek şekilde çekin. Bölgeden geçin ve yukarı çıkın.
  Düz devam ederek jeneratör benzeri bir yapıya gelin. Etrafında dolaşın ve döner kolu çevirerek elektrik akımını devre dışı bırakın. Diğer odaya geçin ve ara demodan sonra, Slayer ve Mainliner’lar ile kapışın. Kafeste projektör olan kısma gelin ve ışık parlaklığını kaybedene kadar çekin. Üst sağ taraftaki Xombium’ları alın ve sol taraftaki projektörü de yok edin. Foyer’a geri dönün, Operations Theater’a açılan kapıdan geçin. İçeri girin ve ara demodan sonra laboratuarın içine girin. Burada Slayer’ları vurmak için uğraşmayın çünkü Dr. Killjoy onları tekrardan diriltiyor. Bunun yerine odadaki tüm projektörleri vurarak onu yenin. Kafes içerisindekini vurabilmek için duvardaki ipe ateş edin. Diğerini vurabilmek için de aşağıda bir sigorta kutusu bulup onu vurun. Bundan sonra da Dr. Killjoy arşivi açılacak. Makina bozulduktan sonra sarı düğmeye basın ve mor kısım üzerinde durarak yeniden doğma gücünüzü kullanın. Yaratığa R1 ile vurduktan sonra da pencereden atlayın.


  A Lonely Place To Die
  Duvardaki ölü CO’dan Xombium ve piller alın ve merdivenlerden yukarı çıkarak büyük ağacın yakınında duvarda Tommygun mermilerini alın. Asylum girişine gidin ve sağdan Revolver cephanesi bulun, soldan giderek de kafasız CO’nun olduğu yerden de çeşitli eşyalar alın. İleri devam ederek heykeli geçin ve bölgenin sağ köşesinde, Xombium ve Tommygun mermisi alın. Henüz kapıdan içeri girmeyin ve büyük otların olduğu yerden çocuğu takip edin, eşyaları aldıktan sonra da geri dönün. Yol üzerinde Burrower’ları öldürdükten sonra kapıdan içeri girerek yerden Urgent Note alın. Bunu okuduktan sonra içeri devam edin. Sonra faremsi yaratıklar üzerinize gelmeye başlayacaklar. Size çarptıkları zaman patlayacak ve size zarar verecekler. Soldaki kamp ateşlerini inceleyerek TNT bulun. Arkada terk edilmiş ve ev bulunan bir kısım var, oraya gelin, tahtaları kırarak eşyaları alın. Buradan çıkıp köprüyü geçin. Köprü üzerinden Revolver mermilerini alın ve gelmekte olan Slayer ve Marksmen’i öldürün. Sağdan Marksmen’lerin olduğu yerden gidin ve yıkık evi bulun. Buradan içeri girerek Burned Down House arşivini aktif hale getirin. Evi ve yandaki kuyuyu araştırarak eşyaları bulun. Şöminenin üzerindeki Gas Can’i alın. Alabilmek için, şömineye tırmanın, daha sonra da tahtaların üzerine zıplayın, burada başka eşyalar da bulabilirsiniz. Daha sona Slayer ve Burrower’larla karşılaşacaksınız. Eğer Slayer’ları kafalarından vurmazsanız tekrar canlanacaklar. Ana yola geri dönmeden önce, yıkık evin sağ tarafında kalan mağarayı inceleyin. Mağaranın girişinde 2 tane Burrower olacak. Sağ mağaranın girişinde, Flame Thrower için bir Bike Pump bulabilirsiniz. Hemen onu ve diğer eşyaları alın, çünkü gaz sızmaya başlayacak. Sol mağara girişindeki Mainliner ve Nooseman’lere dikkat edin.
  Geri gelin ve yoldan devam edin, birkaç Slayer ile dövüşeceksiniz. Kayalara tırmanın ve Molotof Kokteyl’leri ile birlikte yerdeki diğer eşyaların yanından Sketchbook sayfasını alın. Aşağıya devam ederek birkaç Slayer ile kapışın, kafalarına ateş etmeyi ihmal etmeyin. Devam edin, ve kırık köprünün yakınındaki Marksmen’i temizleyin. O yöne devam ederek kamyonun arkasından eşyalar alın. Etraftaki ağaçlara bakarak da Shotgun mermisi bulabilirsiniz. Şelalenin yanından aşağıya atlayın, ölü CO’nun yanında birkaç Xombium bulun. Sondaki mağaranın yakınında Marksmen’ler ile karşılaşacaksınız. Girişin yakınlarında Shotgun mermileri ve Molotof Kokteyli bulabilirsiniz, şimdi içeri girin. Mağarayı terketmeden önce ölünün yanından Xombium’u alın. Mağaradan çıkınca ölü ailenizi gördükten sonra Slayer, Burrower ve bir tek Marksmen ile kapışın. Sulu kısma devam etmeden önce sağ taraftaki ağaçlı kısmı kontrol ederek Shotgun ve diğer silahların mermilerinden bulun. Burada birkaç Burrower daha öldürün. Geriye kamyonun olduğu yere geri dönün. Kamyonda bir kriko bulunuyor, bunu kullanarak arabayı en yüksek noktaya getirin. Sonra arabayı suya iterek, diğer bölgeye ulaşabileceğiniz bir yol oluşturun. Tırmanarak Xombium alın ve devam edin.


  Dancing At The Down Of The Apocalypse
  Sağda jeneratör tarzı bir yapı görene kadar ilerleyin. Eşyaları toplayın ve devam edin. Yoldan devam edin ve hücre arkadaşınız ile birlikte birkaç Slayer ile karşılaşın. Gidip arkadaşınızla konuşun ve Clem olduğunu öğrenin. Clem’in bulunduğu yerin içerisinde çeşitli eşyaları toplayın, ara demodan sonra yeni düşmanınız ile karşılaşın: Fester. Fester’a normal silah işlemiyor, onu indirebilmek için baltanızı ya da Molotof Kokteyli kullanın. 2 Molotof Kokteyli ile öldürebilirsiniz. Civardaki farelere de dikkat edin. Kırık iskelenin yanından Molotof Kokteyli alın. Clem’i takip etmeye devam edin, sahil kısmında çeşitli eşyalar bulunuyor.Ayrıca Fester ve Burrower’larla karşılaşacaksınız. Uzaktaki kayanın arkasından eşyalar alabilirsiniz. Konuşmadan sonra, önceki kısımdaki gemiden içeri girin. Fester gelmeye devam edecek. Kafes kapısını TNT ile açın, Fester’ı temizledikten sonra ilerleyin. Yeni bir arşiv sayfası olan Slave Shipwreck serbest kalacak.Orada bulunan odadan içeri girin, orada garip görünümlü sulu bir kısım göreceksiniz. İşte Fester’lar buradan geliyorlar. İlk önce varillere bir TNT atın ve daha sonra bir tane daha atarak suyun alevlenmesini sağlayın. Böylece Fester’lerin gelmesini engelleyeceksiniz. Şimdi Clem denizden karşıya geçebilir. Geminin en tepesine tırmanın ve yandaki eşyaların hepsini toplayın. Su kanallarına doğru devam edin, girişte Clem’in haritasını ve eşyaları toplayın, daha sonra da içeri girin.
  Surfacing
  Ara demodan sonra vanadan gelecek olan farelere dikkat edin. Devam edin ve fareli başka bir musluk daha olacak. İlk önce soldan ve daha sonra da sağdan devam edin. Merdivenden tırmanın ve sağdan devam edin. Burada bir Fester olacak, onu da Molotof Kokteyli’niz ile halledin. Soldan eşyaları ve dolaptan da fişekleri alın. Sağda duvarda bulunan tahta kutuları parçalayın ve TNT bulun. Yukarı Supply Room’a devam edin. Koridorda 2 tane Fester ile karşılaşacaksınız. Merdivenlerden geri aşağı inin ve Molotof Kokteyli alın. Supply Room’da Mainliner ve Burrower’larla karşılaşacaksınız. Masadaki cephaneyi alın ve köşelerdeki raflardan da eşyaları alın. Diğer bölgeye geçin ve kapının arkasından Xombium alın. Munitions Room’da Mainliner’ları öldürün, kapının yanındaki masadan Xombium ve pilleri alın. Hücre kapılarının yanından Xombium alın, odanın sol tarafında duvarda 3 döner kolun bulunduğu yere gelin. Diğer tarafa geçebilene kadar kolları çevirmeye devam edin. Raftaki eşyaları alın ve merdivenlerin altından devam edin, tahtaları kırarak eşyaları alın. Burada bir Nooseman ile karşılaşabilirsiniz. Merdivenlerden yukarı çıkın, raflardaki ve dolaplardaki eşyaları alarak Medical Lab’e geçin. Kafesteki Slayer’ları öldürmeyin. Sağda lavaboda bulunan Xombium’u alın, kolu çekerek kapıyı açın. Sağdan devam edin ve Slayer ile Fester’ı öldürün. Devam edin ve arkanızda Dead House Basement olacak. Bu bölgenin başına doğru gelin (ilk Marksmen’ı bulduğunuz yer) ve ölü CO’nun sağındaki kapı sizin için açılacak. İçeri girin ve sağdan devam ederek sondaki mavi kapıdan içeri girin.
  An Eye For An Eye - Makes The Whole World Blind
  İçeri girin ve merdivenlerin altından devam edin. Sol tarafta eşyalarla birlikte Dead House Basement haritasını bulun. Witness Area Room’a devam edin, bir ara demo girecek. Ara demodan sonra Horace’den gelen elektrik dalgalarının üzerinden atlamanız gerekiyor. Odanın etrafındaki sigorta kutularını yokedin, böylece elektrik duracak. Ayrıca asılı olan kablolara da dikkat edin. Tüm hepsini yokettikten sonra jeneratör üzerindeki düğmeye basın. Böylece Horace Page serbest kalacak. Eğer almadıysanız Witness Area’daki Xombium’ları alın ve ayrılın. Diğer Witness Area’ya gelin ve sesi duyun. B-Level’a devam edin, devam etmeden önce sağdaki Xombium’ları alın. Telefona cevap verin. Merdivenlerin yukarısında bir Slayer olacak, onu kafasından vurun. Merdivenlerde Nooseman ve Mainliner’lar ile de karşılaşabileceksiniz. İçeri girin ve hücreden dışarı çıktığınız oyunun başlangıcına geri dönün. Kırmızı ışıkları takip edin ve kendi hücrenize dönerek Killjoy’s Diagnosis’i alın. Soldaki duvardan bir Slayer ve Fester belirecek. Onları öldürüp içeri girin. Kapıyı açarak biraz daha Slayer öldürün. Tuvalet kısmına gelin ve diğer bölgenin kapısını açın. Alevlerin arasından merdivenlerden aşağıya inin ve sağdan çıkın.

  Who Wants To Deny Forever?
  Sağdan devam edin ve yerdeki Xombium’ları alın, parmaklıktan içeri girin. Buradan biraz daha eşya alın ve Fester’ları öldürün. Kırık kapının yanından Xombium alın, kapının uzak sağ kısmından da Shotgun alın. Alevli Fester’dan da eşya alabilirsiniz. Kuleden içeri girin ve CO’lar ile konuşun, masadan eşyalar alabilirsiniz. Kulenin yan tarafından Xombium bulabilirsiniz, duvarda sağ tarafta bulunan delikten geçin. İçeri girmeden önce sağdan Tommygun mermisini alın, girin ve Fester’ları öldürün. Karşıya devam ederek Burrower ve Marksmen’i öldürün, sonra da Radio Room’a devam edin. Kamyonda ve Radio Room’un dışında Xombium bulabilirsiniz. İçeriden Urgent Tickertape’i alın. Bunu dinleyin ve Xombium’ları aldıktan sonra dışarı çıkın. Kamyonun yanındaki parmaklık bir Fester tarafından açılacak. Bunu öldürdükten sonra içeri girin ve Slayer, Fester ve Marksmen’larla karşılaşın. Burada makineli tüfeği kullanın. Masadaki eşyaları alın, duvardaki delikten geçin. Xombium’ları alın ve kapıdan geçin.
  Death Be Not Proud
  İçeri girin ve sağdan devam ederek Slayer ve Marksmen ile kapışın. Çöplük kısımdan pilleri alın. Kamyondaki eşyaları alın ve diğer bölgeye geçerek Marksmen’lar ile kapışın. Kırmızı kapının yanındaki çöp kutusundan eşyalar alın. Kırmızı kapının yanından köşeye gelin ve fener ile birlikte diğer eşyaları da alın. Büyük kapıyı açabilmek için, otobüs lastiğinin üstündeki takozu yokedin. Slayer’lar gelecek, indirin. Otobüsün önüne atlayın ve içeri girin. İlerleyin, bir ara demo girecek. Alevli bir bölge görene kadar ilerleyin. Alevlerin etrafından, sağdan ve soldaki fıçının yanından Molotof Kokteyli alın. İki Burrower gelecek, indirin ve geri dönün. Ağaçların arkasında da Marksmen olacak, temizleyin. Yerde kanal kapağı bulunuyor. Sola geçin ve tünelden aşağıya doğru inin. Şimdi buradan diğer tünele geçmeniz gerekli. En son kısma erişin ve yukarı tırmanın. Devam etmeden önce sağ tarafa giderek Bike Pump’ın da bulunduğu eşyaları alın. Arabaya erişebilmek için üzerine zıplayın. Geri gelin ve yukarı tırmanarak Marksmen ile kapışın. Evden eşyaları alın ve aşağıdaki yola geçerek buradaki Slayer’ları öldürün. Bloke edilmiş tünele geldikten sonra, sağdan işaretin bulunduğu kısmı geçin ve ağaçların bulunduğu kısma girerek Burrower’lar ile kapışın. İçeri girin ve böylece The Bluff arşiv sayfasını da serbest bırakın. Yerden gelecek olan Marksmen’ı indirebilmek için makinali tüfeği kullanın. Ağaçların ortasından içeri girin ve bir kulübeye rastlayacaksınız. Kapıyı kırarak açabilirsiniz. Üstüne zıplayın ve kayaya tırmanın. İçeri yürüyün ve böylece Crashed Plane arşivi açılacak. Uçağın yanına gelin ve burada da Marksmen ile kapışın. Uçağın yanındaki Gas Can’i ve fişekleri alın. Geriye direklerin yanından geçtikten sonra sol köşeye giderek tüneli bulun. Girişin yakınlarında TNT bulabilirsiniz.


  Single Bullet Theory
  Dümdüz devam edin ve ölünün yanından eşyalar bulun. Sağdaki mağaradan içeri girin ve kırmızı yapının altından eşyalar alın. Geri gelin ve başlangıç kısmının sol tarafından devam ederek fener kulesine biraz daha yaklaşın. Yol üzerinde 2 Fester temizleyin ve diğer mağaraya girerek de burada da bir Nooseman öldürün. İçeri devam edin ve yerden Shrapnel Grenades alın. Deminki bölgeye geri dönün ve soldaki kayaya tırmanın, Nooseman’e dikkat edin. Diğer mağaraya girin, sağdan devam edin ve burada da birkaç Slayer ve Fester öldürün. Sağdan eşyaları toplayın ve soldan devam edin. Kayanın üstüne çıkın ve böylece üst kısma ulaşmış olacaksınız. İçeri girin ve sağdaki yataktan World War II Fort arşivini ve Diary Entry’ı alın. Raflardaki eşyaları da alın ve kapıdan girin. Kutuların arkasında kalmış olan kapıyı bulun, kutuları parçalayıp odaya girin ve odayı eşyalar bulmak için araştırın. Kırmızı telefonu açın. Geri dönerek merdivenlerden aşağıya inin ve parmaklıkları geçin. Merdivenlerin altından eşyaları alın, yeşil kutuların olduğu bölüme bir TNT ya da Shrapnel Grenade atın. Böylece bir sürü Marksmen ve Mainliner gelecek. Hemen makineli tüfeği alarak işlerini bitirin. Delikten içeri girerek adamı kurtarın. Bunu yapabilmek için yerdeki TNT’lerin yakınındaki kayaya bir el bombası atın. İçeri girin ve soldaki girşin yakınında Xombium ve fişekler bulun. Hücre arkadaşınızı takip edin ve Nooseman’lere dikkat edin. Burrower ve Marksmen’ı da öldürürken geldiğiniz bölümün altında bulunan eşyaları almayı unutmayın. Nooseman arkadaşınızı kapabilir, bu yüzden onu hemen indirin ve merdivenden devam edin. Ara demodan sonra, hemen odanın her köşesinde bulunan vanalara koşun ve onları kapatın. Şimdi yerdeki delikleri kapatmalı ya da bloke etmelisiniz. Bunu yapmak için bir ipe ateş edebilir, sandık ile kapabilir ya da deliklerin arkasındaki kutulara ateş ederek kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken elemana da dikkat edin. Onu fırın içerisinde tuzağa düşürmeniz gerekiyor. Kendisi fırının yanındaki delikten belirdiğinde döner kolu çevirerek buharın ona gelmesini sağlayın, içeri girdiğinde ise de kapıyı kapatarak işini bitirin. Böylece The Hermes sayfası da açılmış oldu. Şimdi kapı açılacak, içeri girin ve raflardaki Xombium’ları alın. Merdivenden yukarı çıkın.
  And A Child Shall Lead Them
  The Lighthouse sayfası da serbest kalacak. Sol tarafta kalan kapıdan girin ve burada raftan ve kapının yanındaki masadan eşya ve cephane stoğu yapın. Dışarı çıkın ve burada 3 küçük kızı görün. Biraz sonra alevlenerek size saldıracaklar. Belirli bir mesafeden onarı vurun. Ölü hale geldiklerinde yok oluncaya kadar onlara ateş etmeye devam edin. Böylelikle The Inferna sayfası da serbest kalmış olacak. CO’yu dinleyin ve onu öteki tarafa kadar takip edin. Onu tekrar dinleyin ve onun Consuela’nın eşi Ernesto olduğunu öğrenin. Onu dinlemeye devam edin ve takip ederek jeneratörü açın. Mezarlık kısmındaki Inferna’ları öldürün ve böylece Old Cemetary sayfası da serbest kalacak. Ernesto’yu takip ederek Burrower ve Inferna’ları öldürün. Önünüze çıkacak olan Slayer’ları da indirin. Kapıyı açın ve dolaptan Xombium alın. Merdivenleri tırmanarak soldan eşyaları alın ve tekrar kapıyı açın. Işığı deliğe doğru çevirerek Slayer’ların gelmesini engelleyin. Geri aşağı inin ve telefona bakın. Parmaklığın sağ tarafından devam edin, burada da Inferna’lar ile karşılaşacaksınız. Kamyonun arkasına atlayarak eşyalar alın. Kolun yanındaki fıçıdan da eşyalar alın ve kolu indirerek fener kulesinin jeneratörünü aktif hale getirin. Ernesto’yu takip ederek Witch Burning Site arşivini aktif hale getirin, Inferna’ları öldürün. Kısa bir dialogtan sonra takip etmeye devam edin ve Burrower’ı öldürün. Mağaraya girerek 3 hücre arkadaşınıza yardım edeceksiniz. Sol tarafa girin ve onları bulun. Buradaki Inferna’ları ve Fester’ları indirin. Bu bölgenin arkasından eşyaları toplayın ve girişi kullanarak diğer mağara kısmına geçin. İçeri girin ve Slayer’ı öldürerek kayalara tırmanın, burada 2 Slayer daha öldüreceksiniz. Yerdeki eşyaları alın ve geri gelerek dışarı çıkın. Ernesto’yu fener kulesine doğru geri takip etmeye başlayın. Merdivenlerden tırmanın ve spiral merdivenleri de geçerek buraya ulaşın. Dişlilerin üzerindeki yere ateş ettikten sonra döner kolu çevirerek o kısmın da dönmesini sağlayın. Kapıyı açıp yukarı çıkın ve ışığı görün. Aşağı tekrar inin ve radyoyu dinleyin, buradan da Urgent Tickertape alacaksınız. Dışarı çıkın ve Ernesto’yu takip edin. Horace kapıyı sizin için açacak.

  Last Breathe Before Dying
  Ernesto’yu takip edin ve 2 Inferna öldürün. Koşmaya devam edin ve Slayer, Marksmen ve Burrower’lar ile kapışmaya devam edin. Geldiğiniz kısmda yerdeki eşyaları almayı unutmayın. Parmaklıklara doğru gelerek Inferna’lar ile kapışın. Görünüşe göre kapana kısıldınız. Girişin yanında ayakta durabilmek için masayı bulun ve buradaki malzemeleri de alın. Boruların olduğu yere TNT veya Shrapnel Grenade atın, böylece su serbest kalacak. Şimdi kutuyu yerdeki ızgaranın üzerine çekerek suyun ana bölgeye akmasını sağlayın, böylece de alevler sönecektir. Ayrılmadan önce makinenin etrafındaki eşyaları toplayın ve Mainliner’ları öldürdükten sonra Ernesto’yu takip edin. Kamyonun yanından eşyaları almayı unutmayın. Sonra kamyon patlayacak ve Inferna’lar ortaya çıkacak. Ernesto’yu tepeye doğru takip edin ve eşyaları alın. Aşağı geri inin ve aralık kısma gelerek yeni bir ara demo girmesini bekleyin. Burada bir otobüs gelecek, hemen yoldan çekilin. Otobüsün üstüne çıkabilmek için tepeye gelin. Marksmen’leri ve Burrower’ları öldürün, eşyaları alın. Slayer’lar ve Fester’lar da gelecek. Ernesto’yu takip edin ve The Town sayfası serbest hale gelecek. Solda yerde Tommygun mermisi var, onu alın. Burada da Inferna’lar ile karşılaşacaksınız. Şimdi alevler yüzünden tek kaldınız. D.O.C Docks’a doğru ilerleyin. Sağdaki ağacın civarında Molotof Kokteyli bulun. İçeri otobüsün olduğu yere gelin ve böylece bir ara demo girecek. Eve girin ve Xombium ile birlikte Shotgun bulun, telefona da cevap verin. Şimdi çocuğun koştuğu yere doğru girin. The Docks arşiv sayfası da aktif hale gelmiş olacak. Limandan içeri girin ve böylece yeni bir ara demo girecek. Şimdi dönüşüm yaptığınız yaratığa karşı mücadele etmeniz gerekiyor. Üzerinde TNT, Shrapnel Grenade ya da Molotof Kokteyli kullanırsanız çok daha etkili olur. Ondan kaçarak bunları onun üzerinde kullanın ve böylece ölecek. Mainliner’ları da öldürün ve böylece ara demo girecek. Şimdi de kendi klonunuz ile kapışmanız gerekiyor. Kendisi Slayer’lardan da destek alıyor. Şimdi onun üzerinde patlayıcı da kullanamazsınız çünkü kullandığınız zaman kendiniz de hasar alırsınız. Onu öldürebilmek için canavara dönüşün ve öyle öldürün. Şimdi de taretin olduğu kapıyı açın. Şimdi bir ara demo girecek, girmezse parmaklıklı kısma doğru ilerleyin. Şimdi koca yaratık ile karşılaşmanız gerekiyor. Ona hasar verebilmek için küçük parmaklıklı kısma doğru hareket edin ve enerji kütlesini aşağı doğru getirin. Şarj ederek ışınları ona doğru atın. Onun saldırılarından da, sandıkların arkasına saklanarak kurtulun. Ona saldırmaya devam edin ve en sonunda işi bitecek. Monsters ya da Torque’s Family arşiv sayfaları da aktif hale gelmiş olacak.
  Tebrikler, işte oyunun sonu. Son demoları da seyrederek save edin. Şimdi yeni bir level aktif hale geldi. Bunu oynayabilmek için yeni bir oyun başlatın.
  Waiting To Die (Yeni Level)
  Ara demo bittikten sonra karganın konuşan diğer hücre arkadaşlarınızın yanına uçmasını bekleyin. Yanına giderek durun ve oyun direktörünün, bu yeni level hakkında verdiği bilgiyi dinleyin. Şimdi bir kovboy şapkası giyiyor olacaksınız. Diğer hücre arkadaşlarınızı da dinleyin ve biraz sonra size saldırmaya başlayacaklar. Canavar formuna dönüşüm yapacaksınız. Hepsini öldürdükten sonra ölü ailenizi görme şansınız olacak. Birinci bölüm şimdi başlayacak.


  Oyun Sonları:
  İyi Son:
  Ulaşmak için: Tanıştığınız insanlara yardım edin, kurtulmaları ya da gitmeleri gereken yerler için onlara destek olun. Onları sakın öldürmeyin (size saldıranların dışında). Surfacing bölümünde kafestekileri de öldürmeyin. Asylum odasında can çekişmekte olan CO’yu vurun. Oyunun başlangıcında ise, elektrikli sandalye ve gaz ile adamları öldürmeyin. And A Child Shall Lead Them bölümünde 3 hücre arkadaşınıza yardım edin.
  Son: Ailenizin öldürülüşünü göreceksiniz ve birisi çıkıp size sadece aileinizin ölmesini istediğini, sizin ölmenizi istemediğini söyleyecek. Sonra bir bot geliyor ve sizi alıyor. Daha sonra da ailenizin bir resmi ile karşılaşıyorsunuz.

  Kötü Son:
  Ulaşmak için: Önünüze çıkan herkesi öldürün. İyi sonda yapmanız gereken herşeyin tersini yapın.
  Son: Torque’un ailesini ve çocuklarını öldürüşünü gösteriyor. Torque, bot sürücüsünü de öldürüyor ve adada bir canavar olarak koşmaya başlıyor.

  Nötr Son:
  Ulaşmak için: İnsanlarla fazla ilgilenmeyin ve dövüşlerde ölmelerine izin verin. Ya da ara sıra insanları kurtarıp ara sıra da öldürün.
  Son: Torque eşini kaza ile öldürüyor. Oğlu ise ufak kardeşini ve kendisini öldürüyor. Sonra kurtarma botu kendisini almaya geldiği zaman, sürücüyü dışarı çıkartıyor ve botu kendisi sürmeye başlıyor.

 3. #3
  Status
  Offline
  Ceko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  531
  Konular
  19
  Tecrübe Puanı
  421

  Standart Cevap: The Suffering

  Arkadaşım Eline Emeğine SAğlık Ama bir Sorun Var Bu Suffering 1 e Ait Sanırım Benimki 2 Benim Kaldıgım Yeride Bulamadım Burdan Dogrumu Diye Kontrol Etmek İçin En Baştanda Başladım Yok Sanırım Bu 1 e Ait :/

 4. #4
  Status
  Offline
  Postalest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Yaş
  30
  Mesajlar
  1.434
  Konular
  1
  Tecrübe Puanı
  21475274

  Standart Cevap: The Suffering

  fb_hunter1907
  :eek::eek: Harika Olsun Çok Okuyom Çalişma ama olur......Kardeşım :)
  Konu UnderWorld67 tarafından (06-02-2009 Saat 00:10 ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Status
  Offline
  Ceko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  531
  Konular
  19
  Tecrübe Puanı
  421

  Standart Cevap: The Suffering

  Alıntı UnderWorld67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  :eek::eek: Harika Olsun Çok Okuyom Çalişma ama olur......Kardeşım :)
  Ne Demek İstediğini Anlayamadım Kardeş :/

Benzer Konular

 1. The Suffering Türkçe Yama sorunu
  By yasino63 in forum Oyun Hakkında Sorunlarınız
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-10-2014, 17:14
 2. The Suffering Riot Engine hatası
  By yasino63 in forum Oyun Hakkında Sorunlarınız
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14-07-2014, 16:57
 3. The Suffering - v1.1 Patch
  By nature in forum Oyun Crackleri ve Patchleri
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 15-09-2010, 07:33
 4. Yardım: The Suffering ses dosyası sorunu
  By ahmet8605 in forum Oyun Hakkında Sorunlarınız
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 06-11-2009, 20:11
 5. Tam Çözüm İstek: The Suffering Ties That Bind
  By Ceko in forum Oyun istek - Forum Önerileriniz
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25-02-2009, 23:15

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262