Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin3 sonuçtan 1 ile 3 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Electronic Arts
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  1.032
  Konular
  38
  Tecrübe Puanı
  9301

  Windows Hızlandırma

  1-SİSTEMİ HIZLANDIRMAK(WİN ME) :

  Bilgisayarım simgesi üzerine sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden özellikler şıkkını seçin. Açılan diyalog penceresinden sırasıyla Başarım veDosya Sistemi sabit disk kartında ayarlar kısmında, diyalog penceresinden de makinanın belirgin rolünü masa üstü bilgisayarını Ağ Sunucusu olarak değiştirin, sonra da Tamam tuşuna tıklayın.(ilgili dosyaların hafızada tutulmasına ve böylece genel işleyişin bir miktar hızlanmasına sebep olacaktır.)
  Kısaca=BİLGİSAYARIM\ÖZELLİKLER\BAŞARIM\DOSYA SİSTEMİ\sabit disk kartında/makinenın bilirgin rolü/AĞ SUNUCUSU\TAMAM

  2-BAŞLAT MENÜSÜNÜN AÇILIŞ HIZINI DEĞİŞTİRİN(WİN 98/WİN ME/WİN NT/WİN 2000/WİN XP):

  Başlat menüsünde gezinirken alt menülerin çok hızlı açılmasını istiyorsanız bu düzenlemeyi registry altından yapabilirsiniz. Bunun için =BAŞLAT/ÇALIŞTIR ı açıp REGEDİT yazıp TAMAM a basın. Registry (kayıt defteri düzenleyicisi) içinde HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop anahtarı altına gelin. Burada sağ tarafta MenuShowDelay Şeklinde bir dize bulunması gerekir. Eğer yoksa yeni bir tane yaratın. Üzerini çift tıklayın değer olarak 0 girin. Menüler hiç beklmeden açılacaktır.

  3-AĞ BAĞLANTILARINI HIZLANDIRMAK(WİN XP) :

  Başlat/Çalıştır komutunu kullanarak gpedit.msc dosyasını açıp, Grup İlkesi penceresini görüntüleyin ve BİLGİSAYAR YAPILANDIRMASI/YÖNETİM ŞABLONLARI/AĞ altında bulunan QoS PAKET ZAMANLAYICSI klasörünü aktif hale getirin. Burada bulunan AYRILABİLİR BANT GENİŞLİĞİNİ SINIRLA ÖZELLİKLERİ öğesine iki kez tıklatın ve ekrana gelen penceredeki ETKİN seçeneğini işaretleyin. Bunun sonucunda aktif hale geçen BANT GENİŞLİĞİ SINIRI kutusuna da 0 değerini girin. Artık internet bağlantınız öncekine kıyasla yüzde 20 daha hızlı olacaktır.

  4-PROĞRAMLARIN TİMEOUT SÜRESİNİ DEĞİŞTİRMEK(WİN XP):

  Kayıt defteri düzenleyicisini çalıştırın (başlat/çalaştır/regedit/tamam) ve HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP anahtarını aktif hale getirin. Burada bulunan HungAppTimeout öğesini değiştirmek için üzerine iki kere tıklayın ve bunun sonucunda ekrana gelen pencere üzerindeki değer verisi kutusuna milisaniye olarak 1-25 arası bir değer girin. Poroğramlarınız çok hızlı açılacaktır.

  5-RAHATSIZ EDİCİ KONUŞMA BALONLARINI KALDIRMAK(WİN XP):

  Zaman zaman Windows görev çubuğunda ekrana gelen konuşma balonları, sizi rahatsız eder, olur olmaz şişer.
  Başlat/Çalıştır komutu yardımıyla regedit dosyasını çalıştırarak kayıt defteri düzenleyicisini çalıştırın ve HKY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Cur re nt Version\Explorer\Advanced anahtarını aktif hale getirin.Farenin sağ düğmesi ile pencrenin sağ tarafındaki boş alana tıklayın ve açılan nesne menüsündeki Yeni/DWORD değeri komutunu çalıştırın. Bu yeni öğeye isim olarak EnableBallonTips yazın ve değerini de 0 olarak atayın. Windows XP yeniden başlatıldıktan sonra, sıkıcı konuşma balonları sizi çalışırken rahatsız edemez. Konuşma balonlarını yeniden aktif hale getirmek isterseniz oluşturduğunuz değeri 1 olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.

  6-PROĞRAM EKLE/KALDIR LİSTESİNİ TEMİZLEMEK:

  Proğram ekle/kaldır özelliğini kullanarak kurulu bir proğramı kaldırmanıza ve sabit diskten tüm bileşenlerin silmenize rağmen bazen sadece ismi listede kalır ve proğramı yeniden kumanızı engelleyibilir. Bu durumda registry içindeki HKEY_LOCAL_MACHİNE/SOFTWARE/MİCROSOFT/WİNDOWS/CURRENT VERSİON/UNİNSTAL anahtırına başvurmanız gerekir. Burada yer alan proğramlardan istediğinizi silebelirsiniz. Sadece listedeki isim silinir ve asıl proğrama dokunulmaz.

  7-KİLİTLENME SONRASINDA OTOMATİK RESTART:

  Sistem kilitlendiğinde bilgisayarın otomatik olarak yeniden başlatılmasını sağlayan fonksiyonu etkinleştirin. Başlat/Denetim Masası penceresindeki Sistem simgesini çalıştırın ve ekrana gelen pencere üzerindeki Gelişmiş kartını aktif hale getirin. Başlangıç ve Kurtarma başlığı altında bulunan ayarlar düğmesine tıklayın ve Otomatik Olarak Yeniden Başlat seçeneği üzerine tıkla***** işaretleyin. Bu sayede bilgisayar, sistem kilitlendiğinde sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

  8-MİSCROSOFTA BİLGİ GÖNDERMEYİN (WİN WP):

  Windows XP, sizin onayınıza ihtiyaç duymadan bilgisayarınız hakkındaki bilgileri Microsofta gönderiyor. Buradaki rahatsız edici durum ise söz konusu işlemin arka planda gerçekleşmesi ve Microsofta gönderilen bilgilerin içeriğinin ne olduğunun bilinmemesidir.Söz konusu veri akışını kesmek içinse KAYIT DÜZENLEYİCİSİ ve sistem proğramları ile çalışmanız gerekmektedir.
  Ancak ücretsiz olarak temin edebileceğiniz XPAntispy adındaki araç, gerekli ayarları sizin için yapıyor ve Windows XPnin veri aktarmasını sağlayan söz konusu bileşenleri kaldırıyor.
  Herhangi bir kurulum gerektirmeyen XPAntispyi çalıştırmak için yapmanız gereken tek şey, ÇALIŞTIRILABİLİR dosyası üzerine iki kere tıklamak.
  Daha sonra SPECİAL menüsündeki seçenekleri kullanarak, sistem durumunun otomatik olarak değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan araçtaki tüm seçeneklerin açıklamaları program penceresinin altında ekrana geliyor. Ancak bu küçük aracın yapabilecekleri bu kadarla sınırlı değil. Bazen oldukça sinir bozucu olabilen İnternet Explorer ve Media Playerin otomatik olarak güncellenmeleri engellenebilir. Şayet Microsoft Messengeri kullanmıyorsanız, XPAntispy bu programı sistemden tamamen kaldırabilir ve otomatik olarak çalışmasını engelleyebilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey Microsoft Messenger başlığı altında bulunan DİSABLE AUTOSTART veya UNİNSTALL COMPLETELY seçeneklerinden birini işaretlemektir.

  9-IRQLERE ÖNCELİK VERMEK(WİN 2000/XP):

  Yeni bilgisayarlar da ses kartı veya modem gibi donanımları halen IRQlerle (kesme istekleri) yönetiyorlar. Windows bunların hepsini aynı öncelikle kullanır. Ancak mesela ekran kartına öncelik hakkı olan bir IRQ atamak mantılı bir davranış olacaktır. Bunun için de şunları yapmanız gerekiyor:Öncelikle ilgili bileşenin hangi IRQyu kullandığını öğrenmemiz gerekiyor. Masa üstünde boş bir yere mausun sağ tuşu ile tıklayın özellikleri tıklayın/ayarlar/gelişmiş/bağdaştırıcı/özellikler/kaynaklarda IRQ nün karşısındaki rakamı not edin. Registry Editörü açıp HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENT CONTROLSET\CONTROL\PRİORİTYCONTROL anahtarına girin. Pencerinin sağ tarafında sağ fare tuşu ile boş bir yere tıklayın. Yeni değere ad olarak IRQ[IRQnun numarası]Priority girin. Anahtara çift tıklayın ve 1 değerini girin.

  10-DİSK ÖN BELLEĞİNİ AYARLAMAK(WİN XP):

  Microsoft, Windows işletim sistemini ön bellek değerleri için standart değerlere ayarlayıp öyle sunar. Sisteminizden maksimum verim almak için bu değerleri sisteminize göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Start menüsünden Run il regediti çalıştırın. HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\SessionManager\Memory Management anahtarına girin. LoPageLockLimite çift tıklayın ve aşağıdaki listeden uygun değeri buraya girin. OK ile onaylayın.

  11-CACHE AYARLARINI DEĞİŞTİRMEK(WİN XP):

  Microsoft NT teknolojisini temel alan işletim sistemlerinde, yani XPde, cache(önbellek) parametrelerini değiştirmiş. Bu sayede bilgisayar, Windows 98 veya Me kurulu haline göre biraz daha hızlı çalışıyor Ancak bu parametrelerle oyna***** sisteninizden biraz daha yüksek bir perormans elde etmeniz mümükün. Başlat menüsünden Çalıştıra girin. Regedit ile registry editörünü (kayıt düzenleyicisi) çalıştırın. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Ses-sionManager\MemoryManagement anahtarında DisablePagingExecutivee çift tıklayın ve değer olarar 1 girin. Aynı şeyi LargeSystemCache için de yapın. Windows, bu değişikliklerle daha büyük bir dosya önbelleği oluşturacak ve Kernelin bazı parçalarını sabitdiske kaydetmeyecektir.

  12-İNTERNET EXPLORER BİLEŞENLERİNİ YÜKLEMEMEK:

  İstenmeyen plug-inlerin yüklenmesini rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Bunun için Başlat/çalıştır komutunu kullanarak gpedit.msc dosyasını açın. Ekrana gelen penceredeki Bilgisayar yapılandırması/Yönetim şablonları/Windows bileşenleri/Internet Explorer başlığını aktif hale getirin. Burada bulunan Internet Explorer Bileşenlerinin Otomatik Yüklenmesini Devre Dışı Bırak öğesinin üzerine tıklandığında açılan pencere üzerindeki Etkin seçeneğini işaretleyerek etkinleştirebilirsiniz. Bundan böyle Internet Explorer ile konforlu bir şekilde gezinebilirsiniz.

  13-GEÇİCİ DOSYALARIN SİLİNMESİ(WİN ME/200/XP):

  internet Explorer 6, geçici internet dosyalarını her kapandığında otomatik olarak siler. Önce browserınızı açın ve araçlar menüsü altından internet seçeneklerini seçin. Buradan gelişmiş kartına gelin ve güvenlik alanı altında yer alan Epty Temprory İnternet Files Folder When Browser is Closed (Tarayıca kapatıldığında temprory internet files klasörünü boşalt) kutucuğunu işaretleyin.

  14-İNTERNET VE YEREL AĞ ÜZERİNDE GEZİNME HIZININ ARTIRILMASI(WİN 9X/NT4/2000/ME/XP):

  Önce regediti çalıştırıp buradan HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Explorer\Remote Computer\Name Space anahtarını bulun. Sağ taraftaki panelde {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} dizesini seçip, üzerine sağ tuş ile tıklayıp silin. Tamam tuşuna tıkladığınızda sorun çözülecektir.

  15-SABİT DİSKLERİN UZUN ÖMÜRLÜ OLMASI İÇİN NE YAPILMALI:

  her şeyden önce sabit diskinizi, özellikle çalışırken, asla ve asla sarsmamalısınız.Ayrıca kasa içinde iyi bir havalandırma olması ve kasa içi sıcaklığın yüksek olmaması da sabit diskin ömrünü uzatır. Bazı sabit diskler (özellikle Seagate diskler), çalışma sırasında ortaya çıkan gürültüyü azaltmak için diskin arka kısmındaki plaketin üstüne bir çeşit sünger örtüyor. Bu çıkan sesi önemli ölçüde azaltıyor, fakat diskin daha fazla ısınmasına sebep oluyor. Özellikle sıcak havalarda sık sık sisteminiz göçüyorsa ve sisteminizde başka bir sorun olmadığına eminseniz sabitdiskinizden şüphelenebilirsiniz. Böyle bir durumda, sabitdiskin sıcaklığını kontrol etmek ve gerekiyorsa özel olarak disklerin arka kısmına oturacak şekilde üretilen fanlardan kullanmak gerekir 7200 RPM (devirli) ya da üzeri dönüş hızına sahip disklerde bu tür ısınma problemlerine sıkça rastlanır.

  16-NERO BURNİNG ROM KAYIT PROĞRAMINDA CD KAPASİTESİNİN ÜZERİNDE KAYIT YAPMAK(OVER BURNİNG)

  Nero Burning Romnun eski versiyonları Kayıt Defterinde yapılan küçük bir değişiklikle yüksek kapasiteli diskleri yazabilecek hale getirilebilir. Bunun için Kayıt Düzenleyicisini çalıştırın ve HKEY_CURRENT_USER\Software\ahead\Nero-BurningROM\General\OversizeDefault-Value anahtarını etkinleştirin. Daha sonra normalde 0 olan değerini 1 olarak değiştirin. Nero yeniden başlatıldıktan sonra artık yüksek kapasiteli diskler ile çalışabilir. Ancak bunun için yazıcının da desteği gereklidir.
  WİNDOWS XPDE GÜVENLİK AÇIKLARI

  17-HATA MESAJI:

  MİCROSOFTA GÖNDERİLEN FEEDBACK VE KİŞİSEL BİLGİLER (WİN XP):Bu hata raporlama özelliği iptal edilebiliyor: Denetim Masası/System bölümüne girin (klasik görünüme geçmeniz gerekebilir). Burada Advanced(gelişmiş) sekmesine geçin ve Error orting düğmesine tıklayın. Açılan pencerede hata raporlamasını iptal edebilirsiniz. Buradaki But notify me when critical errors occur seçeneğini de devre dışı bırakabilirsiniz.

  18-İSTENMEYEN VERİ TRANSFERİ: SİSTEM SAATİ SENKRONİZASYONU (WİN XP):

  Bunun için görev çubuğundaki saate çift tıkla***** Date and Time Properties penceresini açın ve İnternet Time sekmesinde Automatically synchronize with an Internet time server(Bir internet saat sunucusuyla otamatik olarak eşitle) seçeneğini iptal edin.

  19-MİCROSOFT İÇİN GİZLİ BİR GİRİŞ HESABI: DESTEK KULLANICISI (WİN XP):

  Sistem yönetiminin derinliklerinde çık gizli başka kullanıcı hesapları da var: Control Panel(denetim masası)/Administrative Tools(yönetimsel araçlar)/Computer Manaagement(bilgisayar yönetimi) altında sistem yöneticileri için çok kapsamlı bir araç bulabilir ve sisteme kayıtlı tüm kullanıcı hesaplarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.Computer Managementte Local Users and Groups(yerel kullanıcılar ve gruplar) bölümüne tıklayın, ardından Users kaydına girin. Burada kendi oluşturduğunuz hesapların yanında Windows XP tarafından otomatik olarak yaratılan Support_388945A0 adında bir hesap daha göreceksiniz, Microsofta göre bu sadece OEM dağıtımı için önem taşıyor. Gerçi bu hesap normalde iptal edilmiş durumda ve bu yüzden pek bir tehlike arz etmiyor. Ancak yine de, kullanıcının kendisinin oluşturmadığı ve ne işe yaradığı şüpheli olan bir hesabın sistemdeki varlığı hoş değil. Herhangi bir yazılım üreticisi (bir proğram veya sürücü gibi), iptal edilmiş bu hesabı, örneğin müşterilerine online yardım sunmak için etkin hale getirebilir. Bu hesap için de standart (default) bir şifre seçilirse, artık hackerlar için sisteminize girmek hiç de zor olmayacaktır, zira giriş kapısı zaten ardına kadar açılmış olacaktır.
  KORUNMA YOLU: Bu kullanıcı hesabını silin ve böylece sisteme olası bir açık arka kapıyı kapatmış olun. Windows XPnin Home Edition sahiplerinin bu özellikten endişelenmelerine gerek yok, zira bu sürümde destek kullanıcısı hesabı kurulmuyor.

  20-İNTERNET EXPLORERDA GÖZETLEME FONKSİYONLU ENTEGRE CASUS YAZILIMI ALEXA (WİN XP/WİN ME/WİNNT/WİN2000/WİN 98):

  Hakkınızda şu veriler toplanıyor:
  Ziyaret ettiğiniz web sayfalarıyla ilgili bilgiler,
  Online formlarda girdiğiniz veriler,
  IP adresiniz ve web sayfasının tam URLsi (URLde iletiliyorsa sayfa hakkında anahtar sözcükler de içerebiliyor),
  Kullanılan browser ve işletim sistemiyle ilgili bilgiler,
  Satın alma alışkanlıklarınızı tespit etmek için webde izlediğiniz yolların analizi
  KORUNMA YOLU: Start(başlat) menüsünden Run(çalıştır)a girin ve regedit yazıp Registy Editörü açın. Alexa yazıp arama yaptığınızda, her nedense hiçbir sonuçla karşılaşmıyorsunuz, zira proğramın Windows XPnin kayıt veritabanı ile hiçbir ilgisi yokmuş gibi görünüyor. Ama aslında gizli bir anahtarla Alexa gizli. Ana penceredeki dizin ağacında HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Intern et Explorer\Extensions dalını açın ve c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a dizinini silin.
  Show Related Links özelliği artık çalışmayacaktır, ancak webde bunun için zaten yeterince başarılı arama motorları var.
  Internet Explorer, kullanıcı için görünmeyen bir başka bağlantıyı da Microsoftla, kendisi için güncellemeler aradığında, kuruyor. Bu fonksiyonu iptal etmek için birkaç fare tıklaması yeterli: Internet Explorerda Tools(Araçlar)/Internet Options(internet seçenekleri) altında web tarayıcınız için ilgili ayarları bulabilirsiniz. Burada en sondaki Advanced(gelişmiş) sekmesine tıklayın ve Automatically check for Internet Explorer updates (internet Explorer güncellemelerini otomatik olarak denetle) seçeneğinin önündeki işareti kaldırın.

  21-MEDİA PLAYER RAHAT DURMUYOR MİCROSOFTA ISRARLI BAĞLANTI (WİN ME/WİN NT/WİN 2000/WİN XP):

  Media playerda Tools(araçlar)/Options(seçenekler) altında bulabilirsiniz. Player(yürütücü) sekmesinde şu seçeneklerin hepsini önlerindeki işaretleri kaldırarak iptal edin:

  Download codecs automatically(Codec bileşenlerini otomatik olarak yükle)
  Allow Internet sites to uniquely identify your player(internette benzersiz tanımlanmasına izin ver)
  Acquire licenses automatacally(lisansları otomatik al)
  Start player in Media Guide
  Ancak, tüm bu seçenekleri iptal etseniz bile, media playerın internet bağlantısını bir firewall yazılımı ile komple bloke edin.

  22-XPNİN CD YAZMA PROĞRAMINI KALDIRMAK:

  Başlat/Çalıştır komutunu çalıştırın ve Aç kutusuna regedit yazdıktan sonra Tamam düğmesine tıklayın. Ekrana gelen Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresindeki HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows \Cu rr entVersion\Policies\Explore anahtarını etkinleştirin ve pencerenin sağındaki boş alana farenin sağ tuşunu kullanarak tıklayın. Nesne menüsündeki Yeni/DWORD Değeri komutunu çalıştırın ve bu öğeye isim olarak NoCDBurning verin. Yeni öğe üzerine iki kere tıklayın ve Değer Verisih kutusuna 1 yazın. Artık entegre CD yazıcının devre dışı kalması için sadece sistemi yeniden başlatmanız yeterlidir.

  23-ESKİ, TOPLU FAREYİ DAHA DUYARLI YAPMAK (WİN XP):

  Başlat/Denetim Masası komutunu çalıştırın ve Sistem simgesine iki kere tıklayın. Donanım kartı üzerinde bulunan aygıt yöneticisi düğmesine tıklayın ve ekrana gelen listede bulunan fare ve diğer işaret aygıtları başlığını genişletin.
  Listelenen fare üzerine farenin sağ tuşunu kullanarak tıklayın ve özellikler komutunu çalıştırın. Ekrana gelen özellikler penceresindeki Gelişmiş Ayarlar kartını aktif hale getirin ve örnek hızı değerini 200 olarak değiştirin. Girişarabelleği Uzunluğu için de 300 yazın. Bu, farenin konumunu daha sık bildirmesini sağlar. Windows yeniden başlatıldıktan sonra fare daha etkili bir kullanım sunacaktır.

  24-OUTLOK OLMADAN HIZLI POSTA GÖNDERMEK (WİNDOWS 2000/XP):


  Hızlı bir şekilde e-posta yazmak istiyorsunuz: Bunun için ilk olarak Outlooku açmalı ve bir süre beklemelisiniz. Ancak bu ipucu sayesinde bekleme süresini sısaltabilirsiniz. [Windows]+[R] tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır penceresini açın ve mailto: yazdıktan sonra [Enter] tuşuna basacak olursanız boş bir e-posta ekrana gelecektir. Eğer isterseniz üst üste iki noktadan hemen sonra iletiyi göndermek istediğiniz adresi de yazabilirsiniz. Bunun için masa üstüne bir kısa yol oluşturmak, çalışmanızı oldukça hızlandıracaktır. İlk olarak masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşunu kullanarak tıklayın ve Nesne menüsündeki Yeni/Kısayol komutunu çalıştırın. Ekrana gelen penceredeki Öğenin konumunu yazın kutusuna mailto:yazın ve İleri düğmesine tıklayın. Şimdi kısayolunuz için uygun bir isim girin ve Son düğmesine tıklayın.

  25-PLEXTOOLS İLE HEMEN TÜM KORUMALARIN KIRILMASI:

  Tüm plextor sürücüler ile beraber PlexTools aracı da sunulur. Bu araç, sürücü hakkındaki bilgileri görüntüler ve video veya ses oynatıcısı gibi bazı fonksiyonları sahiptir. Ancak bu aracın tüm audio korumalarını pratik bir şekilde kırabildiği az bilinir. Digital Audio Extraction fonksiyonu, sürücünün okuma işlemi sırasında aptal bir Audio CD Player gibi davranmasını sağla*****, tüm yanlış yönlendirici veri parçalarını görünmez hale getiren belirli bir biti sürücüde tutar.

  26-MİCROSOFT BİLGİ SORGULAMASINI KAPATMAK(WİNDOWS XP):

  Eğer bilgisayarınızla ilgili bilgilere bakılmasını istemiyorsanız: Sistem kayıt defteri düzenleyicisini açın. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Window s NT\CurrentVersion altında RegDone değerine çift tıklayın. Çıkan kutuya 1 değerini girip Tamama basın.

  27-TAKILAN CDNİN OTOMATİK ÇALIŞMASINI ENGELLEMEK(WİN XP):

  Bilgisayarınıza yeni bir CD taktığınız zaman, onun otamatik olarak çalıştırılması sizi rahatsız ediyorsa HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\ Ser vi ces\Cdrom altındaki AutoRun kaydına çift tıklayıp çıkan penceredeki 1 değerini 0 olarak değiştirin. Tamam düğmesine bastıktan sonra bilgisayarınıza taktığınız CDlerin otomatik olarak çalışmadığını göreceksiniz.

  28-DOSYALARIN TAKAS DOSYALARINA ATILMASINI ENGELLEMEK(WİN XP):

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Con tr ol\Session Manager\Memory Management klasörü altındaki DisablePagingExecutive değerine çift tıklayın. Karşınıza çıkacak ekrandaki 0 değerini 1 olarak değiştirin.

  29-BAŞLAT MENÜSÜNDEKİ BELGELER İÇERİĞİNİ AZALTMAK(WİN XP):

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows \Cu rr ent Version\Policies\Explorer anahtarını etkinleştirin ve ardından pencerenin sağ bölmesine farenin sağ tuşu ile tıkladıntan sonra açılan nesne menüsündeki Yeni\DWORD Değiri komutunu çalıştırın. Yeni öğenin ismini MaxRecentDocs olarak değiştirin ve enter tuşuna basın. Bu değerin üzerini çift tıkla***** komutu çalıştırın ve söz konusu liste içerisinde bulunmasını istediğiniz maksimum belge sayısını girin. İletişim penceresindeki Tamam düğmesine tıklayın ve kayıt defterini kapatın.

 2. #2
  Status
  Offline
  06ByHeRo06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Mesajlar
  196
  Konular
  16
  Tecrübe Puanı
  770

  Standart Cevap: Windows Hızlandırma

  emeğe sağlık abim

  baba sen bu işleri çözmüşün kaç gündür bunları arıyodum buldum emeğe saygı vala

 3. #3
  Status
  Offline
  06ByHeRo06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Mesajlar
  196
  Konular
  16
  Tecrübe Puanı
  770

  Standart Cevap: Windows Hızlandırma

  güzelll

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 26-11-2011, 05:45
 2. Windows XP'de Basit Hızlandırma Yöntemi Daha
  By cagkan10 in forum Windows Xp
  Cevaplar: 39
  Son Mesaj: 26-06-2011, 18:31
 3. Firefox Hızlandırma
  By Rukdo in forum Yararlı Bilgiler
  Cevaplar: 42
  Son Mesaj: 09-02-2011, 05:55
 4. wİNdOWs Xp Hızlandırma...
  By PishLiqh in forum Windows Xp
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 09-01-2010, 20:15
 5. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-01-2009, 12:32

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261