Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletin2 sonuçtan 1 ile 2 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  registered - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Yaş
  36
  Mesajlar
  147
  Konular
  5
  Tecrübe Puanı
  437

  Standart Xp 'de Pratik Bilgiler

  Windows'un kullandığı DLL dosyalarının Hafızadan devamlı Silinmesi:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\
  Explorer Anahtarı altına Yeni/Dize değeri Açın ve adını"AlwaysUnloadDll" Değerini "1"yazın.

  Kullanılmayan Windows Bileşenlerinin Kaldırılması:
  WINDOWS/INF/SYSOC.INF dosyasında hide kelimesini silin. Sonra Proğram Ekle/Kaldır'dan İstediğiniz Bileşeni Kaldırabilirsiniz. SYSOC. inf dosyasının Orjinalini, XP CD'sinden expand-f:\i386\sysoc.in_ C:\WINDOWS\inf\sysoc.inf yazın.

  Kayıt defterini geri yükleme:
  1-Başlat'ı ve sonra Oturumu Kapat'ı tıklatın.
  2-Bilgisayarı MS-DOS Kipinde Başlat'ı ve sonra Evet'i tıklatın
  3-MS-DOS komut isteminde, scanreg /restore yazın.
  4-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  Not:Bu işlemler sonucunda, kaydınız, bilgisayarı başarılı bir biçimde başlattığı
  son duruma geri alınacaktır.

  Tüm Dosyalar İçin Hızlı Bakış:HKEY_CLASSES_ROOT anahtarı altında * karakteri taşıyan ilk anahtarı seçinQuickview adında yeni tuş yaratın. Varsayılan kaydına * verisini girin.
  NT Bilgisayarlarda DNS Ayar Girişi:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\T cip/Parameters
  NameServer Değerine DNS IP Adresini Yaz.
  WİNDOWS-2000 Bilgisayarlarda DNS Ayar Girişi:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\T cip/Parameters
  /İnterface/{050D1215-C154-41F1-B96C-BEC5831CC0DB}/Nameserver=DNS1, DNS2 YAZ

  Explorer'in URL Listesini Silin:
  Daha önceden girdiğiniz internet adreslerinin URL listesinde görünmesini istemiyorsanız HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\ TypedURLs anahtarına gelin ve sağ tarafta bulunan listeyi silin.
  CD'lerin Autorun sorunlarını çözümlemek:
  Bunun için kayıt içinde HKEY_CURRENT_USERS\Software\ Microsoft\Windows\ CurrentVersion\ Policies\Explorer anahtarına ulaşın ve buradaki NoDriveTypeAutoRun'in değerinin 95 00 00 00 olduğundan emin olun değilse değiştirin. Sorun düzelecektir.

  Registry Editörünün üzerinde çalışılan son anahtarla açılmaması İçin:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\
  Applets\Regedit Anahtarını etkinleştirin. Editör en son erişilen anahtar adresini "LastKey" anahtarında kaydı tutar. Bu kaydın değer verisini silin ve alternatif olarak göstermesini istediğiniz anahtarın adresini yazabilirsiniz. Bundan sonra Değerin yeniden yazılabilmesi için hakları sınırlandırmalısınız. Regedit ögesini sağ tuşla tıklayın ve izinlerde sadece Değer ata için izin vermeyin.

  CD-Rom'ları otomatik başlatma özelliğinden kurtulmak:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdrom Burada Autorun değişkeninin üzerine iki kere tıklayın ve değeri 0 olarak değiştirin.
  Disk Ön Belleğini Ayarlamak:
  Sisteminizden Maksimum verim almak için değerleri sisteminize göre kendiniz ayarlayabilirsiniz.
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\SessionManager\
  MemoryManagemenet anahtarına girin "IoPageLockLimit"e çift tıklayın ve aşağıdaki listeden uygun değeri buraya girin Tamam ile onaylayın.

  Ram bellek Büyüklüğü ----------------------- Registry'deki
  64 ------------------------------------ 1.000
  128 ------------------------------------- 4.000
  256 ------------------------------------- 10.000
  512 veya üstü ------------------------------ 40.000


  Son açılan Belgeler Listesini Temizlemek:
  Windows üzerinde son çalıştığınız dosyaların listesini Başlat menüsündeki Belgeler öğesi altında tutar. Bu listeyi silmek için; HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies
  \Explorer anahtarını etkinleştirin. Pencerenin sağındaki boş alana farenin sağ tuşunu kullanarak tıklayın ve Yeni/İkili değer komutunu çalıştırın ismini ClearRecentDocsOnExit olarak değiştirdikten sonra değeri "01 00 00 00" olarak değiştirin. Windows her kapatılıp açıldığında son kullanılan Belgeler listesi temizlenecek.

  İnternet Explorer ve Outlook Express'in yeniden Kurulması:

  Regedit'ten HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\ActiveSetup\ Installed Components\{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}" Anahtarını etkinleştirin. IsInstalled Değerini "1" yapın. Sorunsuz bir şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.
  Eğer Sadece Outlook Express 6 yı yeniden kurmak istiyorsanız, Sadece {44BBA840-CC51-11CF-AAFA-00AA00B6015C} anahtarını açın ve IsInstalled Değerini "1" yapın. Sorunsuz bir şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.
  Disk Bellek (SWAP)Dosyasını Optimize Edin:
  Windows/System.ini Dosyasını açın ve 386enh Bölümünün altına ConservativeSwapfileUsage=1 Satırını Ekleyin.


  WİNDOWS XP (2000) REGISTER PÜF NOKTALARI

  Daha Hızlı Açılış (1):
  Windows XP'de NTFS dosya sistemi her dosya ve klasör için son erişim ve son güncelleme bilgilerini tutar. Bu özellik kullanışlı olsa da normal bir kullanıcı için çoğu zaman pek bir anlam ifade etmiyor. Bu özelliği kapatmak için; "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\FileSystem" anahtarına gidip "NtfsDisableLastAccessUpdate" değerini bulun ve değerini "1" yapın.

  Daha Hızlı Açılış (2):
  Windows dosyaları açarken bir animasyon gösterir. Bunu engelleyerek açılışınızı arttırın.
  HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics anahtarında "MinAnimate" adında DWORD değeri oluşturunve değerini 0 yaptığınızda animasyon göstermez, daha çabuk ekranı kaplar. 1 yaparsanız tekrar etkinleşir.

  Daha Hızlı Açılış (3):
  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\Bo otOp timizeFunction" anahtarına gidin, burada "Enable" anahtarının değerini "Y" yapın.
  Daha Hızlı Açılış (4):
  Windows XP'nin yavaş çalıştığını düşünüyor ve hızlandırmak istiyor olabilirsiniz, "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontr ol\PriorityControl" anahtarına gidin, yeni bir DWORD oluşturun ismi "IRQ8Priority" olarak değiştirin ve değerini "1" yapın.

  Daha Hızlı Açılış (5):
  İlk defa Windows XP'de gördüğümuz "Prefetch" yeni ve kullanışlı bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Bazen Windows XP'yi kullandığımızda "Prefetch"in kullanılmayan linklerle dolduğunu görürüz ve bu da bilgisayarı yavaşlatır. Öneri olarak "Prefetch" klasörünü ayda bir kez silmeniz, bunun için "c:\windows\prefetch" adresinden "Prefetch" klasörünün içini silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarınız az da olsa hızlanacaktır.

  Açılışı hızlandırmak ve "Hoşgeldiniz" Yazısının Gelmemesi: Bilgisayarım/Özellikler/Gelişmiş sekmesini tıklayarak,3,seçenek olan Başlangıç ve Kurtarma da yer alan ayar düğmesini açın ve 2 adet İşletim süresinin ekranda kalma süresi ve Gerekirse kurtarma seçeneklerinindeki süreyi azaltın veya "0" yapın,yada Kutucuklardaki onay işaretini kaldırın.Windows XP yaklaşık 20-30 sn.erken açılacaktır.

  Unutulan Parolanın Değiştirilmesi:
  XP'nin unutulan yönetici parolasını değiştirmek için, Windows XP'nin Dos Komut satırını açın, "net user administrator Parola" burada Parola yerine kullanmak istediğiniz yeni şifrenizi yazmalısınız.

  Windows xp internet hız sınırlamasını kaldırmak:
  Windows xp pr. sadece %80 internet hızını kullanıyor. İnternetinizin hızını %20 daha artırabilirsiniz. Bunun için : Başlat/çalıştır/gpedit.msc>bilgisayar yapılandırıcısı yönetim şablonları >ağ Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla etkin bant genişlik sınırı "0" olarak girmeniz yeterli
  B]
  Paylaşımları bilgisayarımdan Kaldırmak:[/B]
  Bilgisayar'ım da ki paylaşım listesine isteyenler rahatlıkla ulaşabilirler. Bu liste ne kadar uzunsa o kadar karmaşık görünür. Paylaşım simgelerini rahatlıkla silebilirsiniz. Bunun için ilk olarak kayıt defteri düzenleyicisini çalıştırın. Ekrana gelen pencere üzerindeki HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\
  Explorer\MyComputer\NameSpace\DelegateFolders anahtarını aktif hale getirin ve hemen altındaki {59031a47-3f72-44a789c5-5595fe6b30ee} öğesini silin. Windows XP'yi yeniden başlattıktan sonra paylaşım simgeleri artık bilgisayarım penceresinde görünmeyecektir.

  Proğramların Timeout Süresini Değiştirmek:
  Bir program, işletim sistemine uzun süre bilgi vermezse, XP bu programın kilitlendiğini farz edecektir. Söz konusu "Timeout" süresini değiştirebilirsiniz. HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop anahtarını aktif hale getirin. Burada bulunan "HungApp-Timeout" öğesininin değer verisi kutusuna Milisaniye olarak istediğiniz bir değer girin.

  Hata Bildirimini Engellemek:
  XP, bir program kilitlenecek olursa, NT'den tanıdığımız Dr. Watson hata raporcusunu otomatik olarak çalıştırır. Ancak bu araç önceki versiyonundan farklı olarak her seferinde hafızanın bir kopyasını da Microsoft'a göndermek istiyor. Başlat/Denetim Masası"penceresinde, "Performans ve Bakım"bağlantı altında bulunan "sistem" üzerine tıklayın. Ekran gelen pencere üzerinde bulunan "Hata bildirimini devre dışı bırak" seçeneğini işaretleyin ve "Önemli hata oluştuğunda bana bildir" seçeneğindeki işareti kaldırın.
  Microsoft Bilgi Sorgulamasını Kapatmak:
  Bilgisayarınızla her internete bağlandığınızda sisteminiz Microsoft tarafından sorgulanır. Windows Update sırasında bilgisayarınızla ilgili tam olarak hangi bilgilerin karşıya gönderildiğini ise sadece Microsoft bilmektedir. Eğer bilgisayarınızla ilgili bilgilere bakılmasını istemiyorsanız."HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Micros oft\WindowsNT\ CurrentVersion" altında "RegDone" değerine çift tıklayın ve "1" değerini girin.

  Kullanıcı Adı ve Şifre Girmeden Otomatik Olarak Windows'un Açılması:
  Başlat/Çalıştır'dan Control userpasswords2 Yazın ve Kontrol Panelinden "Kullanıcı adı ve şifre Seçeneğini" işaretleyin. Artık şifrenizi girmeden otomatik olarak Windows açılacaktır.

  Windows'un Eski Ayarlar İle Yeniden kurulması:
  Yüklü Windows ayarlarının bozulmadan yeniden yüklenmesi için;Windows CD sini Koyun ve Başlat/Çalıştır Komut Satırına CD Sürücü İsmi:\i386\winnt32.\unattend Yazın Tüm bozuk dosyaları onaracak.

  İnternet Explorer'in Yeniden Kurulması:
  XP CD'sini yerleştirip Başlat/Çalıştır Komut Satırına rundll32.exe.setupapi, InstallHinfSection.Defaultinstall.132.%windir%\inf \ie.inf yazınız.

  Windows XP altında Google de Arama Yapmak:
  HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/İnternetExplorer/Main
  İki Yeni Dize Değeri Oluşturun ve Adını "Search Page" Değeri "https://www.google.com.tr" Diğerine "Search Bar" ve Değerine de "https://www.google.com/ie" Sonra HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/İnternetExplorer/SearchUrl Anahtarında "Varsayılan" Değerini"www. google. com/keyword/%s" olarak değiştir.
  HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/İnternetExplorer/Search Buradaki "SearchAssistant" Kaydının
  Değerini "https://www.google.com/ie"Olarak Değiştirin.

  OUTLOOK XP'nin Sistem Çubuğu simgesi:
  HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft\Office\10.0\Outlook\
  Preferences Burada "MintoTray" Adında DWORD Değeri oluştur ve değerini "1" Olarak Gir.

  Gizlenmiş Kullanıcı hesabının yeniden görüntülenmesi:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\
  CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList Anahtarını etkinleştirin. Sağ tarafta Yeni DWORD Değeri oluşturun ve ismini istediğiniz kullanıcı adını yazın, Değerini"0" olarak verin. Sonraki açılışta görünmez. Hesabın görüntülenmesi için ise Değerini "1" yapın. Administrator hesabının görüntülenmesi için Administrator isminde DWORD Değeri oluşturun Değerini de "1" yapın.

  Sistemin Açılışını Hızlandırın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters altındaki EnablePrefetcher değerini 5-7 arasında sayı gir.

  XP de Sistem Açılmadan Sistem Geri Yüklemenin Açılışı:
  MS-Dos tan:C:\WINDOWS\system32\Restore/rstrui.exe Komutunu Çalıştırın.

  Bir yığın dosyayı yeniden adlandırmak:
  Aynı anda 30 dosyanın ismini değiştirmeyi düşündünüz mü hiç ? İstediğiniz dosyaları seçin, Sonra F2'ye basın ve ilk dosyanın değişecek ismini XP size sorsun. Gerisini bırakın o halletsin. Çok basit ama çok yararlı bir kolaylık.

  Network bağlantıları:Ağ üzerinde başka bir bilgisayara bağlanırken, XP öncelikle Zamanlanmış Görevler'e bakar. Bu ise bazen ilk bağlanırken 30 saniyeye varan yavaşlamalara neden olur. Bunu engellemek için Regedit'i açın ve HKEY_LOCAL_MACHINE/ Software/Microsoft/ Windows/Current Version/Explorer/RemoteComputer/NameSpace yolunu bularak, Buradan {D6277990 4C6A11CF 8D87 OOAA0060F5BF} anahtarı bulup silin.

  MSCONFIG hayatınızı kurtarabilir:
  Windows XP'nin msconfig. exe uygulamasını kullanarak bir Windows 2000 bilgisayardaki servisleri görüntüleyebilirsiniz. Windows XP bilgisayarda bu msconfig.exe dosyası C:\windows\PCHealth\HelpCtr\Binaries klasöründe bulunur.Bütün yapacağınız msconfig.exe dosyasını Windows 2000 bilgisayarın C:\winnt\system32 klasörüne kopyalamak. Msconfig uygulaması işletim sisteminin Startup, system.ini, win.ini, boot.ini ve servisler bölümünden çalıştırılan programları görüntüler.

  Disk Temizleme'nin kendi kendine çalışmasına son:
  XP, disk temizleme sihirbazını kullanımınıza sunuyor. Ancak bu sihirbaz, genellikle kullanıcı açısından uygun olmayan zamanlarda çalıştırıyor.
  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \Cur rentVersion\
  Explorer\MyComputer\cleanuppath" anahtarı altında "Varsayılan" öğesine iki kere tıklayın. Değer Verisi satırında bulunan "%SystemRoot%\system32\cleanmgr.exe /D %c" değerini silin.

  Düşük sabit disk alanı mesajını engellemek:
  Sabit diskiniz üzerindeki boş alan oranı düşecek olursa, XP devamlı olarak diskinizi temizlemenizi isteyecektir. Bunu engellemek için "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Curr entVersion\
  Policies\Explorer" anahtarını aktif hale getirin. Yeni/DWORD Değeri komutunu kullanarak yeni bir değer oluşturun. İsim olarak "NoLowDiskSpaceChecks" girin ve üzerine iki kere tıklayarak değer verisini "1" olarak değiştirin.

  Fazladan Memory:
  Windows XP kullandığınız ya da kullanmakta olduğunuz programların.dll (dynamic link libraries) dosyalarını belirli bir zaman dilimi içerisinde hafızasında tutar. Bu özelliği kapatarak birazcık hafızaya sahip olabiliriz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \
  CurrentVersion\Explorer" burada yeni bir DWORD değeri oluşturun adını "AlwaysUnloadDll" yapın ve değerini "1" yapın. Windows XP'yi yeniden başlattığınızda yapılan değişiklikler aktif olacaktır.

  İnternet Explorer bileşenlerini yüklememek:
  IE 6, Windows XP'ye entegre olarak sunuluyor. Bu browser ile, yüklemek istemediğiniz bir eklenti bulunan bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde, çalışmaya başlayan otomatik kurulum işlemi, çalışmanızı engelleyecektir.
  İstenmeyen plug-in'lerin yüklenmesini engelleyebilmek için, Başlat/Çalıştır komutunu kullanarak "gpedit.msc" dosyasını açın. Ekrana gelen penceredeki "Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Windows Bileşenleri/İnternet Explorer" başlığını aktif hale getirin. "İnternet Explorer bileşenlerinin Otomatik Yüklemesini devre dışı bırak" öğesinin üzerine tıklandığında açılan pencere üzerindeki "Etkin" seçeneğini işaretleyerek etkinleştirebilirsiniz.

  Düzenli Internet Explorer update'lerini engellemek:

  Windows XP dahilindeki Internet Explorer 6.0 her 30 günde bir kendisi için yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol eder. Gerçekten bir güncelleme varsa ve bu yüklenmezse, XP yeni bir hatırlatma penceresi ile devamlı karşınıza çıkar.
  Eğer gerekli olursa güncellemeleri manuel olarak başlatmanız daha iyi olacaktır. Bunun için Başlat/Çalıştır komutunu çalışırın ve Grup ilkesi penceresine ulaşmak için "gpedit.msc" dosyasını açın. "Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Windows Bileşenleri/Internet Explorer" başlığını ve burada bulunan "İnternet Explorer yazılım güncelleştirmeleri için Dönemsel Denetlemeyi devre dışı bırak" seçeneğini aktif hale getirin.
  Windows Version Numarasını Masaüstüne Ekleme:
  "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" anahtarını açın ve sağ taraftaki "PaintDesktopVersion" adındaki öğenin değerini "1" olarak girin.(yoksa oluşturun)

  İnternet Explorer Sebep Yokken Hata Veriyor?:
  Internet'te dolaşırken, önemli bir işle meşgul olurken, hiçbir sebep yokken Explorer'in hata verip kapanması hiç te hoş olmayan bir durumdur, bunu biraz olsun durdurmak için "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Curr entVersion\
  Explorer\Advanced" anahtarına gidin. Burada "BrowseNewProcess" adında yeni bir string değeri oluşturun ve değerini "yes" olarak belirti n, Internet Explorer için şu an tam bir çözüm yok, bu en iyisi denilebilir, ancak biraz hafızadan kaybeder.

  Windows XP'yi Hızlı Kapatma:
  "HKEY_CURRENT_ USER\Control Panel\Desktop" anahtarına gidin, ve "AutoEndTask" DWORD değerinin değerini "1" yapın.
  Bootvis Proğramı ile sistem açılışını hızlandırmak:
  XP, daha önceki Windows versiyonlarına kıyasla çok daha hızlı açılıyor, isterseniz açılış süresini daha da kısaltabilirsiniz. Windows XP'nin açılışını hızlandırmak için Microsoft tarafından ücretsiz olarak sunulan ve üzerine tıklayarak yükleyebileceğiniz Bootvis isimli aracı kullanabilirsiniz. Kuruluma ihtiyaç duymayan programı kullanmak için arşiv dosyasını açmanız yeterli olacaktır. Bootvis'i açın ve Trace/Next Boot+Driver Delays komutunu çalıştırın. Son olarak ayarlar üzerinde değişiklik yapmadan OK düğmesine tıklayın. Bootvis, sistemi yeniden başlatacak ve ardından açılış işlemini analiz edecektir. Aynı zamanda sistemin açılışındaki her bir adımı grafik olarak da görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra elde edilen sonuçlar doğrultusunda açılışın düzenlenmesi için Trace/Optimize System komutunu çalıştırın. Bunun sonucunda Windows XP bir kez daha yeniden başlatılacak ve açılış işlemi optimize edilecektir.

  Fast cleaner Proğramı ile sistem açılışını hızlandırmak:
  Fast Cleaner Görevi ise ekle kaldırdan kaldırdığımız zaman gereksiz ve bilgisayarı yavaşlatan,ölü dll. ve dosyaların bilgisayarından kalkmasına ve temizlenmesine yarayan bir program.Bu programı kurduktan sonra :
  Fast Cleaner Enhanced'ı çalıştır ve saniyenin bitmesini bekle ve OK de,açılan pençerede ( search ) a bas,tarama başlar ( yalnız bu tarama uzun sürebilir ).Sonrada " clean" a bas.
  Hatalı dosyalar silinir çokta güvenlidir.Silinen Dosyalar atık ve gereksiz dosyalardır.Önemli hiç bir dosyayı silmez.

  Ağ bağlantılarını hızlandırmak:
  Windows XP, normalde yeni hizmeti "Ouality ofService"i (QoS) otomatik olarak yükler. Bu, hiçbir şey kazandırmamasına rağmen, DSL bağlantılar da dahil olmak üzere online bant genişliğinizin yüzde 20'sinin kaybolmasına neden olur.
  Başlat/Çalıştır komutunu kullanarak "gpedit.msc" dosyasını açıp, Grup ilkesi penceresini görüntüleyin ve Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Ağ altında bulunan "QoS Paket Zamanlayıcısı" klasörünü aktif hale getirin. Burada bulunan "Ayrılabilir bant genişliğini sınırla özellikleri" öğesine iki kere tıklayın ve ekrana gelen penceredeki Etkin seçeneğini işaretleyin. Bunun sonucunda aktif hale geçen "Bant genişliği sınırı" kutusuna da "0" değerini girmelisiniz. Artık Internet bağlantınız öncekine kıyasla daha hızlı olacaktır.

  Messenger'ı Hotmail açılırken engellemek:
  Bir MSN web sayfasını ziyaret ediyorsanız, Microsoft'un Instant Messenger'ı sizin onayınız alınmadan açılır. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresindeki "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{FB7199AB-79BF-1 ld2-8D94-OOOOF875C541}InProcServer32" anahtarı altında bulunan "Varsayılan" üzerine iki kere tıklayın ve güncel değerini silin. "ThreadingModel" üzerine iki kere tıklayın ve değerini silin. Ayrıca "LocalServer32" anahtarını aktif hale getirin ve buradaki "Varsayılan" öğesinin de değerini silin. Artık isteğiniz dışında Messenger Açılmayacaktır.

  Rahatsız edici konuşma balonlarını kaldırmak:
  Zaman zaman Windows görev çubuğunda ekrana gelen konuşma balonları, sizi, örneğin Windows turu hakkında bilgilendirmek ister. Bunu kaldırmak için; "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Curr enlVersion\
  Explorer\Advanced" anahtarını aktif hale getirin. Yeni/DWORD Değeri komutunu çalıştırın. İsim olarak "EnableBalloonTip" yazın ve değerini de "0" olarak girin. Sıkıcı konuşma balonları sizi artık rahatsız edemezler. Bu öğenin değerini "1" olarak değiştirirseniz yeniden aktif olur.
  Zip arşivlerinin tekrar dosya olarak kullanılması:
  Arşiv dosyaları Windows XP ile beraber aniden özel bir klasör olarak karşımıza çıktılar.
  Eğer Winzip ile çalışmaya devam etmek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yerine getirmelisiniz. Başlat/Çalıştır komutunu çalıştırın ve Aç kutusuna "regsvr32/u zipfldr.dll" satırını girdikten sonra Tamam düğmesine tıklayın. Bundan böyle Zip arşivleri tekrar dosya olarak işlem göreceklerdir. Şayet böyle çalışmaktan memnun kalmazsanız, "regsvr32 zipfldr.dll" komutunu kullanarak klasör moduna tekrar dönebilirsiniz.

  MP3 klasörünü CD kapağı ile donatmak:
  Müzik dinlemeyi sevenler aynı zamanda yeni çıkan albümlerin kapaklarını da takip ederler. CD kapaklarının PC'deki şarkı ve albümlerin bulunmasını kolaylaştırması ise çok daha iyi olurdu. Bunun için müzik klasörünüzde bir kapak veya seçeceğiniz bir resmi saklayabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz klasöre "FOLDER.JPG" adında bir resim dosyası taşıyın. Bundan böyle Küçük Resimler görünümünde klasör simgesinin üzerinde söz konusu CD kapağı ekrana gelecektir.

  Resim Görüntüleyicisi'ni kapatmak:
  Windows XP tamamen kendine ait bir resim görüntüleme aracına sahiptir. Bu araç, resimleri polarize eder. Kendi istediği programı kullanmak isteyenler bu ipucundan faydalanabilirler."HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAss ociations\image\
  ShellEx\ContextMenuHandlers\"ShellImagePreview" anahtarını silin. XP Resim Görüntüleyicisi artık karşınıza çıkmayacaktır. Bunun yerine ACDSee veya irfanView gibi kullanışlı resim görüntüleme araçlarını kullanabilirsiniz.

  Hazırda Beklet moduna geçmek:
  Windows XP ile beraber karşımıza çıkan fonksiyonlardan biri Hazırda Beklet 'tir. Bu fonksiyon, hafızadaki tüm bilgileri birer birer sabit disk üzerine yazar ve böylece sistemin bir sonraki açılışında çalışmaya kalınan yerden devam edilebilir.
  Bunun için, Bilgisayarı Kapat penceresi açıkken sadece [SHIFT] tuşuna basmanız yeterlidir. Böylece Beklemede düğmesi, Hazırda Beklet olarak değişir.
  Dosyaları nesne menüsünü kullanarak şifrelemek:
  Windows XP'nin NT File Systeminin, yani dosya sistemi NTFS'in çok güvenli olduğu söylenebilir. Encrypted File System (EFS/Şifrelenmiş Dosya Sistemi) ile verilerinizi şifre ile koruyabilirsiniz.
  EFS, izinsiz kullanıcıların erişimlerini engellemek için tüm klasörü şifreler. İlgili komutu Nesne menüsüne ekleyerek söz konusu fonksiyondan hızlı bir şekilde faydalanabilirsiniz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \Cur rentVersion\
  Explorer\Advanced" anahtarını aktif hale getirin. Yeni/DWORD Değeri komutunu kullanarak "EcnryptionContextMenu" adında yeni bir öğe oluşturun ve değerini "1" olarak değiştirin.
  DİKKAT! EFS kullanarak klasörleri şifrelemek için kesinlikle NTFS dosya sisteminin kullanılması gereklidir.

  Dosyaları doğru program ile açmak:
  Windows XP altında dosyaları istediğiniz program ile açabilmeniz için "Birlikte Aç" komutu bulunur. İstediğiniz programları söz konusu listeye ekleyebilirsiniz. "HKEY_CURRENT_USER\ Software\Microsoft\Windows\Current-Version\Explorer\ FileExts\.gif\Open WithList" anahtarını aktif hale getirin. Buraya yeni bir program ekleyerek birlikte aç listesini genişletebilirsiniz. Örneğin; Photoshop'u listeye eklemek için "Photoshop.exe" dosyasını gösteren yeni bir değer eklemelisiniz. Birlikte aç listesinde eksik olduğunu düşündüğünüz tüm dosya uzantılarının çalıştırılabileceği alternatif programları benzer şekilde ekleyebilirsiniz.

  Programları önceliklerine göre düzenlemek:
  Eğer aynı anda birden çok program ile çalışıyorsanız ve hem sık kullandığınız hem de seyrek olarak ihtiyaç duyduğunuz programlar aynı şekilde yavaşlarsa, söz konusu uygulamaları önceliklerine göre düzenlemelisiniz.
  Programların önceliklerini belirlemek için [Alt] + [Ctrl] + [Del] tuş kombinasyonunu kullanarak Windows Görev Yöneticisini çalıştırın ve ekrana gelen pencere üzerindeki işlemler kartını aktif hale getirin. Bu kart üzerinde, o anda çalışan programların bir listesi bulunur, istediğiniz programın üzerine sağ tuşla tıklayarak açılan nesne menüsündeki Öncelik Ata komutunu kullanarak altı öncelik derecesinden birini seçebilirsiniz. Bu şekilde her programın kullanacağı işlemci oranını belirleyerek, sık başvurduğunuz uygulamaların daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  Daha Fazla Güvenlik:
  "HKEY_LOCAL_MACHlNE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontr ol\Lsa" anahtarına gidin burada "force-guest" DWORD değerini bulun, yoksa oluşturun değerini "1" yapın. Bu sayede Windows XP "Advanced File System Security" aktif hale geçmiş olacak.

  Hızlı Sabit Diskiniz mi Var:
  Yeni bir sabit disk aldınız ve kullanmakta olduğunuz sabit diskten daha hızlı. Bu durumda page.sys dosyasını yeni aldığınız sabit diskinize geçirmekte fayda var. Bunun için "HKEY_LOCAL_MACHI-NE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" anahtarına gidin, burada "Paging Files" (örneğin "c:\page.sys" yazıyordu,yeni hardisk sürücüsü olan e:\page.sys yaptım)

  Windows XP kapanırken biraz zamandan kazanmak istiyorsanız, "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Curr entVersion\
  Policies\Explorer" anahtarına gidin, burada "NoSaveSetting" değerini bulun. Eğer çıkışta kayıt yapılmasını istemiyorsanız değeri "1" yapın, kayıt yapılmasını istiyorsanız "0" yapmanız yeterli.

  Masaüstü Kendi Halinde Çalışsın:
  "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Curr entVersion\
  Explorer" anahtarına gidin, burada yeni bir DWORD değeri oluşturun ismini "DesktopProcess" yazın ve değer olarak "1" yapın.
  Windows XP CD'Sİ İstemesin:
  Sabit Diskinizde fazladan yer var diyelim(600MB'tan fazla), Windows XP cd'sindeki "i386" klasörünü olduğu gibi sabit diskinize kopyalayın.(örneğin d:\i386) ve bunu Regedit'e girip "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion" anahtarına ve burada "SourcePath" anahtarını bulun, ve karşısına "i386" klasörünü kopyaladığınız adresi yazın (d:\i386) gibi.

  Bilgisayar Otomatik Kapanmıyor:
  Windows XP'den çıkarken bazen bilgisayarın otomatik olarak kapanmadığı olur. Bu sorunu gidermek için Regedit'e girip "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop" anahtarına gidin, burada "PowerOffActive" DWORD değerini bulun ve değerini "1" olarak değiştirin.

  Açılış Süresini Kısaltın:
  NTFS dosya sistemli işletim sisteminizde "NTFS Check"e yapacağınız ufak ayarla bilgisayarın açılışını hızlandırabilirsiniz. "CHKNTFS" komutu "AUTOCHK" başlangıç sayım zamanının kullanım komutudur. Normalde 9 saniye olan bu zamanı 4 saniyeye düşürmeniz mümkün, bunun için komut satırına "CHKNTFS /T:4" yazmanız yeterli böylece "AUTOCHK" süresi 4 saniye olacaktır.

  Sabit Disk Performansını Artırın:
  Eğer Windows XP'de NTFS kullanıyorsanız diskinizin 12,5% kadarını MFT için kaydeder.(MFT = Master File Table) MFT fragmantasyonu sistem performansının orantılı biçimde düşmesine neden olabilir. Örneğin bilgisayarınızda yüzlerce program yükleyip kullanıyorsanız MFT kullanımı daha yüksek olacaktır, bu yüzde duruma göre 25% çıkması daha faydalı olacaktır. Eğer yüzdeyideğere çıkarmak istiyorsanız Regedit'e girip "HKEY_LOCAL_MACHINE\System \CurrentControlSet \Control\FileSystem" anahtarına gidin, yeni bir DWORD değeri oluşturun ve isim ola "NtfsMftZoneReservation" verin, değer olarak 2 yazın ( 1=12,5% , 2=25%)
  .
  Sistem Performansını Artırın:
  Sistem gereksiz özelliklerle meşgul tutuluyorsa defrag'da ancak bir yere kadar yardım edebilir.Windows XP'de bir dosya/klasör için iki isim yaratılır, bunlardan ilki gördüğünüz isim bir diğeri ise DOS için hazırlanmış ismidir(DOS'la düzgün çalışması için). Bu isim çalışması CPU ve sabit disk gibi sistem kaynaklarını boşa uğraştırmış olur. Bununla da kalmayıp yapmış olduğunuz MFT kullanımını da düşürür. Bunu engellemek için Regedit'e girip"HKEY_LOCAL_MACHlNE\System\ CurrentControlSet\Control\FileSystem" anahtarına gidin, "NtfsDisable8dot3NameCreation" anahtar değerini "1" yapın.

  Başlangıç Menüsünü Değiştiremesinler:
  Sistemdeki diğer kullanıcıların başlangıç menüsünde değişiklik yapmalarını istemiyorsanız; "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Curr entVersion
  \Policies\Explorer" anahtarına gidin, yeni bir DWORD anahtarı oluşturun ve adını "NoChangeStartMenu" verin ve değerini "1" yapın.

  Kayıt Yapmasın:
  Windows XP'nin yeni özelliklerinden biri de cd-rw cihazlarına cd kaydı yapabilmesi, bu özelliği kapatmak isteyebilirsiniz, bunun için "Bilgisayarım"a girin ve burada cd-rw cihazının olduğu sürücüye sağ tıklayıp "Özellikler"i seçin burada "Kayıt" segmesine gelin ve "Cd kaydetmeyi etkinleştir" seçeneğini kapatın.

  Grup Sayısını Belirleme:
  Windows XP'ye has özelliklerden olan aynı program pencerelerini gruplama tekniğini özelleştirmek istiyorsanız, "HKEY_CURRENTJUSER\Software\Microsoft\Windows\ Curr entVersion\
  Explorer\Advanced" anahtarına gidin, "TaskBarGroupSize" değerine istediğiniz bir değeri verin, burada vereceğiniz değerlere göre sayfalar gruplanacaktır. (normal değeri 3)

  BSOD Çıktığında Yeniden Başlasın:
  Bilgisayarınızın olası bir "sistem çökmesi" ya da "BSOD" olayında (BSOD = Blue Screen of Death yani ünlü mavi ekran) sistemi otomatik olarak yeniden başlatması için,"HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl" anahtarına gidin ve "AutoReboot" anahtarını bulun ve değerini "1" yapın.

  Sistem bilgilerinizi kolayca öğrenin :
  Başlat/Çalıştır komut satırına "dxdiag" yazın ve çalıştırın.

  Kısayol Menüsü Üzerinden Şifreleme :
  NTFS bölümleri, bilgilerin şifrelenmelerine imkan tanırlar. Bunun için menüler arasında uzun bir gezinti yapmanız gerekebilir. Fakat bunun yerine dosya ve klasörlere ait nesne menüsü'ne yeni bir komut eklemek çok daha kolay olacaktır. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \Cur rentVersion\
  Explorer\Advanced" anahtarını bulun. Burada yeni bir DWORD değeri oluşturup "EncryptionContextMenu" adını verin değerini "1" yapın.

  Dialer Programlarına Karşı Koruma :
  Çevirmeli Ağ Bağlantısında, bilginiz haricinde bir değişiklik yapılmasını, çevirmeli ağ telefon defterini yazmaya karşı koruyarak rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Bunun için Windows gezgini penceresini açın ve "C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\Connections\Pbk" klasörüne gidin. buradaki "RASPHONE.PBK" özelliklerine girin ve bunu Salt Okunur hale getirin.

  CPU'nuzun kimliği :
  Bunun için CPU'nuz Intel olmalı. Önce "Bilgisayarım"ı sağ tıklayın, menü'den "Özellikler"i seçin. Açılan tabloda CPU'nuzun türünü göremeyeceksiniz. Sadece "GenuinIntel" yazar.Windows'unuz CPU'nun Pentium mu, yoksa 486 mı olduğunu tanımıyor mu? HKEY_LOCAL_MACHINE\Hardware\DESCRIPTION\System\
  CentralProcessor\0 "VendorIdentifier" iki kere tıklayın. Açılan kutuda Genuine ve Intel kelimelerinin arasına bir boşluk koyun. Değişimi anında göreceksiniz.

  Eski donanım sürücüleri :
  Eski donanımlarınızın XP sürücüleri yoksa ve XP otomatik olarak onları tanımıyorsa, Windows 2000 sürücülerini indirip deneyin. Kurulum sırasında size uyarı mesajları verilse dahi devam etmek istediğinizi belirtin.Windows 2000 sürücülerinin XP üzerinde çalışma oranını yüzde 90 olarak belirleyebiliriz.

  Sisteminizi Başkaları Karıştırmasın:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\ Policies\System'de Yeni*Ikili Değer açın. İsim olarak aşağıdakilerden herhangi birini verebilirsiniz. Geçerli duruma getirmek için değer verisini duruma göre 01 00 00 00 yazın.
  ·NoAdminPage (Şifre'de Remote Administrtion yok olur.)
  ·NoConfigPage (Sistem'de Donanım Profilleri yok olur.)
  ·NoDevMgrPage (Sistem'de Aygıt Yöneticisi yok olur.)
  ·NoDispAppearancePage (Görüntü Özellikleri'nde Görünüm yok olur.)·NoDispBackgroundPage (Görüntü Özellikleri'nde Artalan yok olur.)
  ·NoDispCPL (Denetim Masası'nda Görüntü simgesi yok olur.)
  ·NoDispScrSavPage (Görüntü Özellikleri'nde Ekran Koruyucu yok.)
  ·NoDispSettingsPage (Görüntü Özellikleri'nde Ayarlar yok olur.)
  ·NoFileSysPage (Sistem'de Basarım'da Dosya Sistemi yok olur.)
  ·NoProfilePage (Şifre'de User Profiles yok olur.)
  ·NoPwdPage (Şifre'de Şifre Değiştir yok olur.)
  ·NoSecCPL (Denetim Masası'nda Şifre simgesi yok olur.)
  ·NoVirtlMemPage (Sistem'de Başarım'da Sanal Bellek yok olur.)
  ·NoAddPrinter (Sisteme yeni yazıcı eklenemez.)
  ·NoClose (Oturumu Kapat yok olur.)
  ·NoDeletePrinter (Sistemde yazıcı iptalini önler.)
  ·NoDesktop (Masaüstünde birşey gözükmez.)
  ·NoDrives ("Bilgisayarım"'da sürücüler gözükmez.)
  ·NoFind ("Bul" yok olur.)
  ·NoNetHood ("Ağ Komşuları" yok olur.)
  ·NoRun ("Çalıştır" yok olur.)
  ·NoSetTaskbar (Baslat/Ayarlar/Görev Çubuğu & Başlat Menüsü yok.)
  ·NoSaveSettings (Çıkışta ayarları kaydetmez.)
  Windows Klavye Kısayolları
  F1- Yardım
  F2- Dosyanın ve ya klasörün adını değiştirmek için
  F3- Bul
  F4- Adres çubuğunu etkinleştirmek için
  F5- Yenile
  F10-Programlarda menü çubuğunu etkinleştirmek için
  F11-Tabloları tam ekran yapmak için(İnternet Explorer içinde geçerli)
  -CTRL-
  CTRL + A -Tüm simgelerin seçilmesi
  CTRL + C -Kopyala
  CTRL + G -Belli bir dizine geçilmesi
  CTRL + V -Yapıştır
  CTRL + X -Kes
  CTRL + Z -Geri Al
  CTRL + ESC -Başlat menüsünün açılması
  CTRL+WINDOWS+F -Bul: Bilgisayar'i görüntülemek için
  -SHIFT-
  SHIFT + DELETE -Dosyaların geri dönüşüm kutusuna yollanmadan silinmesi.
  SHIFT + F10 -Seçili simgenin sağ tuş menüsü.
  SHIFT + KAPAT-Açık olan pencerelerin klasör pencerelerini kapatır.
  Ayrıca Cd-Rom'u koyduktan sonra "Shift"i basılı tutarsanız
  Cd-Rom otomatik olarak başlamaz.
  -ALT-
  ALT + F4 -Uygulamanın kapatılması için.
  ALT + ESC -Bir sonraki uygulamaya geçiş için.
  ALT + TAB -Farklı uygulamalara geçiş için.
  ALT + Altı çizili harf-İlgili komutu tıklamak için.
  ALT + ENTER veya-Dosyanın özelliklerini görüntülemek için.
  ALT + Çift Tıklama-Dosyanın özelliklerini görüntülemek için.
  -WINDOWS-
  WINDOWS -"Başlat " menüsünü görüntülemek için.
  WINDOWS +BREAK -Sistem Özellikleri iletişim kutusunu görüntülemek için.
  WNDOWS +E -Windows Gezgini'ni görüntülemek için.
  WINDOWS +F -"Bul" menüsünü görüntülemek için.
  WINDOWS + D-Tüm uygulamalın simge durumunda küçültülmek için.
  WINDOWS + SHIFT + M-Tüm uygulamaların simge durumunda işleminin geri alınması.
  WINDOWS + PAUSE BREAK-Sistem özelliklerine direk geçiş için.
  WINDOWS + R -"Çalıştır" menüsünü görüntülemek için.
  WINDOWS + TAB-Görev çubuğundaki programlar arasında geçiş yapar.
  Bilgisayarınızı Ağ Sunucusu Yapın:
  Bilgisayarınızın diske erişim yeteneğini arttırmak istiyorsanız bu bilgisayarınızı ağ sunucusu yapmaktan geçer. Öncelikle "Bilgisayarım"ı sağ tıklayın menüden "özellikler"i seçin, çıkan tablodan başarım sekmesine giderek orada bulunan "dosya sistemi"ne ulaşın, orada bulunan "bu makinenin belirgin rolü" kutusunun seçme düğmesini tıklayıp, "Ağ sunucusu" maddesini seçin. Bilgisayarınız yeniden başlayınca daha hızlı çalışacaktır.
  Sistem araçlarına hızlı erişim:
  Önemli sistem araçları için kısayollar oluşturun. Söz konusu sistem araçlarının tümü Normalde "C:\WINDOWS dizini içerisinde yer alan SYSTEM32 klasöründe bulunur. Buradaki dosyaların hangi araçları temsil ettiklerini aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

  Dosya Adı Sistem Aracı
  wscui.cpl Windows XP Güvenlik Duvarı
  comexp.msc Bileşen Hizmetleri
  regedit.exe Kayıt Defteri Düzenleyicisi
  cleanmgr.exe Disk Temizleme
  compmgmt.msc Bilgisayar Yönetimi
  certmgr.msc Sertifikalar
  devmgmt.msc Aygıt Yöneticisi
  eventvwr.msc Olay Görüntüleyicisi
  gpedit.msc Grup ilkesi
  ntmsmgr.msc Çıkarılabilir Depolama Birimi
  services.msc Hizmetler
  cmd.exe Dos Komut Satırı
  taskmgr.exe Windows Görev Yöneticisi
  dxdiag.exe DirectX Tanı Aracı
  diskmgmt.msc Disk Yönetimi
  ciadv.msc Dizin Oluşturma Hizmeti
  dfrg.msc Disk Birleştiricisi
  fsmgmt.msc Paylaşılan Klasörler
  lusrmgr.msc Yerel Kullanıcılar ve Gruplar
  perfmon.msc Performans
  secpol.msc Yerel Güvenlik ilkesi
  Sistem araçlarına hızlı erişim:
  narrator.exe:Sesli okuyucu.
  logon.exe : Windows kısa kapan aç.
  eudcedit.exe:Yazı karakteri oluşturucusu
  nslookup.exe:Gerçek bağlantı kurduğunuz yerin IP adresini bulun.
  shrpubw.exe:Paylaşılan klasör oluşturmak için.
  syskey.exe:Windows şifreleme (not şifreyi bir kez girerseniz bir daha devre dışı bırakamazsınız)
  C:\WINDOWS\system32\tsshutdn.exe:Sistemi 60 saniyede kapatır.
  C:\WINDOWS\system32\webfldrs:Sistemdeki diyalogları siler kurar.
  C:\WINDOWS\system32\attrib.exe:Sistemdeki .dll .exe .inf vs. uzantılı dosyaları listeler.
  C:\WINDOWS\Help\Tours\mmTour\tour.exe: Tanıtım Animasyonu.
  İstediğiniz EXE dosyalarına ait kısayolları masaüstünde rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

 2. #2
  Status
  Offline
  Mert yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Mesajlar
  533
  Konular
  13
  Tecrübe Puanı
  1235

  Standart Cevap: Xp 'de Pratik Bilgiler

  saol kardeş emeğine sağlık!!

Benzer Konular

 1. CPU %100 Olması- PRATİK KOLAY VE TAM ÇÖZÜM -
  By Fazıl Efe in forum Ekran Kartları
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 22-06-2014, 22:36
 2. Cevaplar: 35
  Son Mesaj: 14-05-2011, 22:12
 3. Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 16-09-2010, 19:13
 4. XP ' de Hız Ve Performans İçin Pratik Bilgiler
  By Constantine59 in forum Windows Xp
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 06-08-2010, 03:04
 5. Windows Vista Pratik Bilgiler
  By tamsen26 in forum Windows Vista
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-02-2010, 15:38

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261