Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletinSayfa 1/5 12345 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  kankan-musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  3
  Konular
  2
  Tecrübe Puanı
  388

  Xp Yi Hizlandirmak Için Full Teknikler

  XP yi hızlandırma ve ajanlar (%100 faydalı) XP yi hızlandırın
  Aşağıdaki metin bir derlemedir ancak ben denediklerimi düzenleyip sizlere aktarıyorum gerçekten fark edeceğiniz performans artışı sağlıyorlar.
  1. Sistemin Açılıştaki Hızını Artırmak
  Bunu yaptıktan sonra "C:\Windows\Prefetch\" altındaki tüm dosyaları silebilirsiniz. Zamanla bunlar yine dolacaktır.
  "HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\C ontr o l\Session Manager\MemoryManagment\PrefetchParameters\" Sağ penceredeki "EnablePrefetcher" değerini ( 5 ) ile 7 arasında bir değer yapın.

  2. Başlangıç Dosyalarına Defrag
  Windows XP’de ki hoş özelliklerden biri de açılış dosyalarını sabit diskin başlangıcına yerleştirme imkanı. Bu sayede sistem açılışı daha hızlı gerçekleşebiliyor. Bunun için:
  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\Bo otOp t imizeFunction" anahtarına girin. Burada "Enable"a çift tıklayın. Değer olarak "Y" girin.
  3. Dizin Oluşturma Hizmetini Kapatmak
  Dizin Oluşturma Hizmeti yüksek miktarda bellek kullanan küçük bir uygulamadır. Sabit diskteki dosyaları sık sık inceleyerek listeler ve arama işlemi yaptığınızda hızlı sonuç almanızı sağlar. Bunu kapamak için:
  "Denetim Masası > Program Ekle/Kaldır > Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır" buradaki dizin oluşturma hizmetinin yanındaki işareti kaldırın.

  4. Bazı Servisleri Kapatmak
  Servisler bilgisayar açıldığında devreye giren ve işletim sistemine yardım eden uygulamalardır. Çok sayıda servis arka planda çalışmasına rağmen gereksiz yere bellek ve işlemci kullanımına sebep olur. Bunlardan bi tanesi Otomatik Güncelleştirmedir.Bunu önlemek için:
  Çalıştır > services.msc > Otomatik Güncelleştirme i tıklayın karşınıza gelen pencerede başlangıç tipini "Devre Dışı" yapın. Aynı şekilde boşuna çalıştığını düşündüğünüz servisleri kapatabilirsiniz.
  a-DHPC İstemcisi : Eğer Bilgisayarınız otomatik olarak IP almıyorsa, bunu
  kapatabilirsiniz.
  b-DNS İstemcisi : Yerel ağınızda DNS sunucusu yoksa bu servisi
  kapatabilirsiniz.
  c- Nvidia Driver Help Service : Nvidia nın yardım Servisi eğer gerek
  duymuyorsanız ki pek gerekli bir şey değil hemen kapatın.
  d- Internet Bağlantı Güvenlik Duvarı (ICS) : Eğer firewall kullanmıyorsanız ve
  Internet paylaşımı yapmıyorsanız bunu iptal edebilirsiniz.
  e-Görev Zamanlayıcı : Görev zamanlayıcı kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz.
  f- Kablosuz Sıfır Yapılandırma: Kablosuz ağlarla herhangi bir ilginiz yoksa
  kapatın gitsin.
  g-Taşınabilir Ortam Seri No : Bu servis portatif müzik çalarınızın seri
  numarasını alıyor. Sık kullanmıyorsanız durdurun. (Ne olduğunu bilmiyorsanız
  hemen durdurun)
  h-Terminal Hizmetleri : Bilgisayarınıza uzaktan erişim yapan kimse yoksa ve
  sizde bunu kullanmıyorsanız kapatın.
  j-Hata Bildirim Hizmeti : Bir çok kullanıcı gibi hoşunuza gitmiyorsa durdurun.
  k-Otomatik Güncelleştirme : Windows un otomatik güncelleştirilmesini
  istemiyorsanız durdurun.

  5. Hata Raporu Göndermeyi Kapamak
  Hata Raporlarının gönderilmesini ve her seferinde ekrana bir mesaj gelmesini istemiyorsanız:
  · Bilgisayarım’a sağ tıklayarak, açılan menüden Özellikleri seçin.
  · Açılan bölümde yer alan Gelişmiş i tıklayın.
  · Hata Bildirimini tıklayın ve "Hata Bildirimini Devre Dışı Bırak"ı işaretleyin.

  6. Dosya Arama Yardımcısını Kapamak
  Arama yaparken Windows un klasik penceresini kullanmak istiyorsanız:
  "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ Curr e ntVersion\Explorer\CabinetState" Sağ pencerede sağ mouse tuşuna basarak "Dize Değeri" formatında yeni anahtar yaratın ve bu anahtara "Use Search Asst" adını verin. Değerini "no" yapın.

  7. Messenger ı Sisteminizden Tamamen Kaldırmak
  Messenger uygulamasını istemiyorsanız, sisteminizden tamamen kaldırmak için:
  Çalıştır > "RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove" yazın.

  8.Windows XP Internet Hız Sınırlamasını Kaldırmak
  Dikkat! Sadece Windows Xp Professional için. Windows XP Prof. sadece 80 % internet hızını kullanıyor. İnternetinizin hızını 20 % çoğalta bilirsiniz. Bunun için:
  Başlat > çalıştır > gpedit.msc > bilgisayar yapılandırıcısı > yönetim şablonları > ağ > Qus paket zamanlayıcısı > ayarlanabilen bant genişliğini sınırla > etkin > bant genişlik sınırı = 0 > uygula > tamam yapmanız yeterli.

  9.Schedule Task ı Kapatın
  I.E 6 sunucuya her bağlandığında "schedule task" çalıştırmak ister, bu da kullanıcıya Internet’te yavaş sörf olarak geri dönmektedir, zaten yavaş olan internet bağlantısını daha da yavaşlatmamak için bu özelliği kapatmakta fayda var. Bunun için:
  "HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/RemoteComputer/NameSpace" anahtarında ki "{D6277990-4C6A-11CF-8D87-OOAA-F5BF}" alt anahtarını silin.

  10. Menülerde Gezinme Hızının Artırılması
  Menülerde gezinirken kısa bir gecikme yaşanır bunu regitry’de ki bir ayarın değiştirilmesiyle giderilebilir. Bunun için:
  "HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Destop" altıdaki "MenuShowDelay" dizesine çift tıklayıp 400 olan değeri "0" olarak atadığınızda sorun çözülecektir.

  11.Ram leri etkin kullanma
  Eğer sistem hafızanız 512MB ya da üzerinde ise aşağıdaki registry yolunu izleyin ve "DisablePagingExecutive" değerini "0" yerine "1" yapın.
  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontr ol\Session
  Manager\Memory Management\DisablePagingExecutive"
  Aynı zamanda Windows un I/O işlemlerinde kullancağı hafıza miktarını belirleyerekte genel sistem performansına katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki registry yolunu takip edin ve "IoPageLockLimit" değerini sistem hafızanızla doğru orantılı olarak değiştirin.
  "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontr ol\SessionManager\Memory Management"
  4096 32MB ve altı.
  8192 - 32+ MB hafıza.
  16384 - 64+ MB hafıza.
  32768 - 128+ MB hafıza.
  65536 - 256+ MB hafıza.
  Bunların yanı sıra menülerin show yapmasını engelleyerekte performansı olumlu yönde etkiliyebilirsin...
  bunun içinde
  başlat/çalıştır/regedit
  HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop un altında
  MenuShow Delay değerinin 400 olan default unu "1" indirmen yeterli....
  Bilgisayarım uzerinde sağ ok ozellikler gelişmiş performans ayarlarından da gereksiz olanları kaldırarakta sistemde performansı + yonde etkileyecek değişiklikler yapmıs olursun...
  12.CD lerin Otomatik Açılması

  Sürücüye yerleştirdiğiniz her CD-ROM, üzerinde kurulum programını otomatik olarak çalıştırır. Eğer CD üzerinde sadece bir kısım veriye ulaşmak istiyorsanız otomatik başlat fonksiyonu oldukça rahatsız edici bir hal alabilir.
  Bu özelliği geçici olarak kapatmak için küçük bir hileye başvurabilirsiniz. CD-ROM u sürücüye yerleştirdikten sonra [SHIFT] tuşuna basılı tutun. Bu sayede otomatik başlat fonksiyonu bir defaya mahsus olmak üzere çalışmayacaktır. Eğer bu işlevi tamamen kapatmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yerine getirmeliniz.
  XP Home için: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdrom anahtarına ulaşın Autorun kaydının değerini 0 yapın.
  XP Pro İçin: Başlat/Çalıştır komutu ile ekrana gelen pencereyi kullanarak gpedit.msc konsolunu çalıştırın. Bilgisayar Yapılandırması başlığı altındaki Yönetim Şablonları / Sistem dizinine geçin. Ardından sağ taraftaki Otomatik çalıştır özelliğini devre dışı bırak öğesine çift tıklayın ve takip eden penceredeki Etkin seçeneğini işaretleyin.
  14.)Internet Explorer in Yeniden Kurulumu
  Web sayfaları artık doğru görüntülenmiyor ve yüklemeler aniden kesiliyorsa, artık IE yi yeniden kurmanın zamanı gelmiştir. Bunun için XP CD sini sürücüye yerleştirin ve Başlat/Çalıştır a şunu yazın.
  rundll32.exe.setupapi,InstallHinfSection.DefaultIn stall.132.%windir%\inf\ie.infü
  15.Windows XP nin CD Yazma Programını Kaldırmak
  Regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explo
  rer anahtarı altında yeni/DWORD Değeri deyin ve adını NoCDBurning verin. Ve değerini 1 yapın.

  16.Shared Document i Kaldırın
  Bilgisayarımdan Shared Document i kaldırmak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\MyCo
  mputer\NameSpace\DelegateFolders anahtarına ulaşın ve buradaki {59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee} alt anahtarını kaldırın.
  17.Windows XP yi Hızdan Uçurun
  Regeditden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\PriorityControl anahtarına ulaşın. Boş bi yere sağ tıklayıp yeniden DOWRD değeri deyin ve isim olarak IRQ8Priority verin.. oluşturduğunuz bu DOWRD değerinin değerini 1 yapın.

  Sistem ajanları !
  1.)Microsoft her zaman işini bilen bir sirket en azından bir guvenlik olayı çıkararak herkesi buna inandıran bir firma ama aciklara gelince kendi yaptıkları açıkları açıklamaktan her zaman kaçan bir firma.. nasılmı...
  Xp kullanan arkadaslar bilirler ki xp de açılan kullanıcı o sisteme ait olan admin yada sınırlı kullanıcı olarak adlandırılır.Ve admin şifresini bilmek makinayı kurtarmanın her zaman en akıllıca yoludur...
  peki sunu sormak istiyorum..biri sizin admin sifrenizi biliyorsa ve sizin bir server ınız varsa ne olur..dusunmek bile korkunc dimi...
  ok.xp kullanan arkadaslar ... başlat / çalıştır/cmd ve enter yazdıktan sonra açılan dos ekranında net user yazıp enter a bastıklarında support_388945a0 adlı bir kullanıcı daha goreceklerdir sistemlerin tum xp kullanıcıları hangi xp kullanırsanız kullanın.. ve ilginç bir sey daha soylim kullanıcı ekranına bu kullanıcı adını yazın ve şifresini kendi şifreniz olarak girin bakın ne oluyor işletim sisteminiz karsınıza çıkıyor.. ve bu kullanıcının bir şifresi var yani bu kullanıcı adını yazıp şifreyi girdiğinde (tabii biliyorsanız) ve microsoft bunu biliyor..kendileriyle yaptıgımız gorusme sonunda bu portu kapattıklarını soylediler.bizde şifreyi istedik vermediler..

  sonuc itibariyle bu kullanıcının silinmesi gerekmekte..
  command ekranındayken
  net user support_388945a0 /del komutuyla kullanıcıyı silin sorun ortadan kalksın..
  2.)"Windows XP`de Windows\System32" klasörlerin icinde 2 tane casus "program" var, bunlar MSe sizin üzerinizden bilgiler gönderiyor.
  başlat/ çalıştır
  Aynen bu sekilde iki komutu ard arda kopyalayiniz:

  regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

  regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll

  _________________
  ALINTIDIR

 2. #2
  Status
  Offline
  murat_baba789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  4
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  389

  Standart Cevap: Xp Yi Hizlandirmak Için Full Teknikler

  süper bir proram

 3. #3
  Status
  Offline
  painkiller14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  212
  Konular
  12
  Tecrübe Puanı
  399

  Standart Cevap: Xp Yi Hizlandirmak Için Full Teknikler

  Alıntı murat_baba789 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  süper bir proram
  Program değil paylaşım. Ellerine sağlık.

 4. #4
  Status
  Offline
  DarkSector - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Yer
  Mechul
  Mesajlar
  703
  Konular
  7
  Tecrübe Puanı
  7781

  Standart Cevap: Xp Yi Hizlandirmak Için Full Teknikler

  Proram ? :D

 5. #5
  Status
  Offline
  By_Burky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  82
  Konular
  2
  Tecrübe Puanı
  432

  Standart Cevap: Xp Yi Hizlandirmak Için Full Teknikler

  Yha Bu Kadar Uğraşmaya Hiç Gerek Yok..
  2-3 Tane Optimize Programı Yükleyin Düzenli Olarak Kullanırsanız Sorun Olmaz :)

Sayfa 1/5 12345 SonSon

Benzer Konular

 1. Warcraft 3 Online Oynamak Için Paketler
  By Bıll Gates in forum Oyun Crackleri ve Patchleri
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 26-06-2014, 20:41
 2. ..::herşey Vatan Için::. cok gulduk bıraz dusunelım!!!
  By subzero0707 in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 23-08-2012, 12:13
 3. Sitemizin Oyun Kapak Resimleri Için Yorumlariniz
  By kuzeyroad in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 39
  Son Mesaj: 16-10-2011, 18:04
 4. Işyerinde çalişir Gibi Görünmek Için
  By neber in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 16-06-2010, 20:27
 5. Pc nizdeki açıkları kapatın tüm teknikler
  By HanifTürk in forum Windows İşletim Sistemi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-11-2009, 13:01

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261