Full Torrent Oyun indir - Powered by vBulletinSayfa 1/3 123 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 5 arası
 1. #1
  Status
  Offline
  Eror71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  2.630
  Konular
  132
  Tecrübe Puanı
  436105

  Standart XP'nin BİLİNMEYENLERİ=>

  başlat-çalıştır-regedt32.exe yaz
  sonra aşağıdan istediğini seç

  XP nin Firewall özelliğini kapatmak için :
  Start-Connect to-Show All Connection (Başlat-Bağlan- Bütün Bağlantıları Göster) bölümüne gir. Firewall koruması olan bağlantılar üzerinde bir kilit işareti görürsün. Bu bağlantıya sağ tıkla ve Properties (özellikler) sekmesine gir. Daha sonra Advanced (Gelişmiş) sekmesine gir. Daha sonra Internet Connection Firewall aktif halden çıkar.  *** Xp’yi hız katmak için :
  HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / FileSystem anahtarına ulaşın ve “NtfsDisableLastAccessUpdate” değerini bul ve 1 yap.  *** Bilgisayarın otomatik kapanmasını sağlamak için :
  HKEY_CURRENT_USER / Control Panel / Desktop anahtarına ulaşın ve “PowerOffActive” DWORD değerini bulup değerini 1 olarak değiştirin.  *** XP’yi hızlandırmak için :
  HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / PriorityControl anahtarına ulaş. Boş bir yere sağ tıklayıp yeniden DWORD değeri de ve isim olarak “IRQ8Priority” ver. Oluşturduğun bu DWORD değerinin değerini 1 yap.  *** Bir Explorer hatasında tüm Explorer dosyalarını kaybetmemek için :
  Herhangi bir Windows penceresinde üsteki menüden Araçlar / Klasör Seçenekleri / Görünüm sekmesi içinde Gelişmiş Ayarlar’da Klasör Pencerelerini ayrı bir işlemde Başlat seçeneğini aktif hale getir.  *** XP’yi bir sunucu performansında çalıştırabilmek için (512MB ram şart) :
  HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / Session Manager / Memory Management anahtarına ulaş ve “LargeSystemCache” DWORD değerinin değerini 1 yap.  *** BOOT performansını yükseltmek için :
  HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / Session Manager / Memory Management / PrefetchParameters anahtarına ulaş ve buradaki “EnablePrefetcher” değerini 5 yap.  *** Belgeler klasörünü gizlemek için :

  HKEY_CURRENT_USER SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Policies Explorer
  anahtarına gel "NorecentDocsMenu" adında DWORD değeri yarat ve değerini
  1 yap.  *** Daha hızlı klasör açmak için :
  Windows dosyaları açarken küçük bir animasyon gösterir. Bunu engelleyerek performansını arttır.
  HKEY_CURRENT_USER Control Panel Desktop WindowMetrics anahtarında “MinAnimate”
  değerini 0 yap.  *** Geri Dönüşüm kutusunu masaüstünden kaldırmak için :
  HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersiyon / Explorer / Desktop / NameSpace klasörüne git ve “645ff040-5081-101b-9f08-00aa002f954e” degerini kaldır.  MSN Messenger’i kaldırmak için :
  Başlat / Çalıştır’a “RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection *** XP’nin kızlı kapatılması (2) için :
  HKEY_CURRENT_USER / Control Panel / Desktop anahtarına git ve “AutoEndTask” değerini 1 yap.  *** Menüleri hızlandırmak için :
  HKEY_CURRENT_USER / ControlPanel / Desktop altıdaki "MenuShowDelay" dizesine çift tıklayıp 400 olan değeri 0 olarak gir.  *** Simgelerin üzerindeki açıklama metinlerini kaldırmak için :
  HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer / Advanced anahtarına ulaş ve bu anahtar altındaki “ShowInfoTip” kaydını bul ve değerini 0 yap. Ardından “EnableBallonTips” adında yeni bir DWORD değeri oluştur ve değerini 0 yap.  *** Yetersiz disk alanı uyarısının kapatılması için :
  HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / Explorer anahtarı altında yeni bir DWORD değeri oluşturup “NoLowDiskSpaceCheck” adını ver ve değer olarak 1 yap.  *** İnternet Explorer’i yeniden kurmak için :
  XP CD sini sürücüye yerleştirin ve Başlat / Çalıştır’a şunu yaz:
  “rundll32.exe.setupapi,InstallHinfSection.Def aultI n stall.132.%windir%infie.inf”  *** Windows XP’yi eski ayarlarıyla yeniden kurmak için :
  Bunun için XP CD’sini sürücüye yerleştir ve Başlat / Çalıştır’a “i386winnt32.exe /unattend” yaz. Kurulum işlemi başlayacaktır.  *** Takılan CD’lerin otomatik çalışmasını engellemek için :
  HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Services / Cdrom altındaki “AutoRun” değerini 0 yap.  *** Windows XP’nin CD yazma programını kaldırmak için :
  HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / Explorer anahtarı altında yeni bir DWORD değeri oluştur ve adını “NoCDBurning” olarak koy. Değerini 1 yap.  *** Cevap vermeyen uygulamayı daha hızlı kapatmak için :
  HKEY_CURRENT_USER / Control Panel / Desktop anahtarına ulaş. Bu anahtar altındaki “HungAppTimeout” değerini 500 yap.  *** Schedule Task’ı kapatmak için :
  HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer / RemoteComputer / NameSpace{D62 77990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF } Bu anahtarı bul ve sil.  *** Arada çıkan sistemin seslerini kapatmak için :
  HKEY_CURRENT_USER / Control Panel / Sound anahtarına ulaş. “Beep” değerini no olarak değiştir.  *** Shared Document’i bilgisayardan kaldırmak için :
  HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer / MyComputer / NameSpace / DelegateFolders anahtarına ulaş ve buradaki {59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee} anahtarını sil.  *** XP nin Firewall özelliğini kapatmak için :
  Start-Connect to-Show All Connection (Başlat-Bağlan- Bütün Bağlantıları Göster) bölümüne gir. Firewall koruması olan bağlantılar üzerinde bir kilit işareti görürsün. Bu bağlantıya sağ tıkla ve Properties (özellikler) sekmesine gir. Daha sonra Advanced (Gelişmiş) sekmesine gir. Daha sonra Internet Connection Firewall aktif halden çıkar


  1) Daha fazla işlemci gücü

  Başlat-Çalıştır-Aç satırına:"Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks" yaz ve tamam.

  2) XP 'nin hızlı kapatılması

  Başlat-Çalıştır-Aç satırına regedit yaz sonra:

  HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control anahtarına ulaş.Pencerini sağındaki alanda "WaitToKillServiceTimeout" sağ tıkla ve değiştir
  değeri 20000’den 200 yap.

  3) Son kullanılan belgeler listesinin silinmesi

  Başlat-Çalıştır regedit yaz

  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer anahtarına ulaşın ve ekranda sağ tıkla yeni DWORD değeri yap değerin adı NoRecentDocsHistory olarak yap.Ardından üzerine tıkla***** kısıtlamayı açmak için 1 değerini gir yok ben belgeler geçmişini istiyom diyosan 0 değerini gir.Yeniden başlat..

  4) Bellek perfonmansının arttırılması

  Başlat-Çalıştır regedit.Kayıt defterinde;

  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management anahtarına ulaş;

  a)DisablePagingExecutive üzerine çift tıkla ondalık tabanında 1 değerini gir.

  b)LargeSystemCache üzerine çift tıkla ondalık tabanda 1 gir.

  c)Orada yeni bir DWORD değeri oluştur IOPageLockLimit olarak adlandır ve değeri ondalık sistemde hangi rami kullanıyosan 128MB için 4000,256 MB için 10000,512MB ve daha yukarısı için 40000 değerini girin.
  Yeniden başlat&

  5) Menü hızlandırılması

  Menülerde gezinirken kısa bir gecikme yaşanır bunu registry’de ki bir ayarın değiştirilmesiyle giderilebilir.Kayıt defteri düzenleyicisini açın "HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Destop" altıdaki "MenuShowDelay" dizesine çift tıklayıp 400 olan değeri "0"olarak atadığınızda sorun çözülür...

  6) %20 internet hızı artışı

  Windows xp professional %80 internet hızını kullanmanıza izin veriyor İnternetinizin hızını % 20 arttırabilmek için
  Başlat >çalıştır >gpedit.msc >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >TAMAM
  (önceki bant genişlik ise=20)

  7) Tamamen silme

  Kaldirdigimiz programin ismi hala görünüyorsa.
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall... yanindaki + isaretli yere tiklayip actigimizda hepsini görebilirsiniz.Sağ tıkla ve sil&

  Diger yollar

  * Gezgin Penceresinin Sabitlenmesi

  Windows, oturumu her kapattığınızda görev çubuğunun ve tabii ki gezgin penceresinin büyüklüğünü ve konumunu kaydeder. Söz konusu değerlerin değişmemesini, pencerenin konumunun ve büyüklüğünün sabit kalmasını istiyorsanız, Kayıt Defterine bir ek yapabilirsiniz.

  Bunun için ilk olarak söz konusu pencere ve görev çubuğunu istediğiniz gibi yerleştirin.Daha sonra HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionPolicie***plorer adresine ulaşın ve burada yeni bir DWORD değeri oluşturup bu değere NoSaveSetting ismini verin. Ve Değer Verisini 1 yapın  ALINTIDIR
  Konu Eror71 tarafından (27-01-2010 Saat 19:28 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Status
  Offline
  Postal Series - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  320
  Konular
  12
  Tecrübe Puanı
  638

  Standart Cevap: XP'nin BİLİNMEYENLERİ=>

  saol kardesim bilgilendirdiğin için!

 3. #3
  Status
  Offline
  irreproachable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Yer
  Hey Louisiana woman Mississippi man we get together every time we can :)
  Mesajlar
  719
  Konular
  47
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart Cevap: XP'nin BİLİNMEYENLERİ=>

  bunun yeri başaka ama olsun teşekkürler.

 4. #4
  Status
  Offline
  Eror71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  2.630
  Konular
  132
  Tecrübe Puanı
  436105

  Standart Cevap: XP'nin BİLİNMEYENLERİ=>

  :D birşey değil.

 5. #5
  Status
  Offline
  dadas35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Yaş
  26
  Mesajlar
  1
  Konular
  0
  Tecrübe Puanı
  352

  Standart Cevap: XP'nin BİLİNMEYENLERİ=>

  eywallah sağol paylasım icin

Sayfa 1/3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. LOTR:Kralın Dönüşü Bilinmeyenleri (Raychu)
  By Raychu in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 02-07-2012, 12:13
 2. Hitlerin bilinmeyenleri
  By DAS78 in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 29-08-2010, 09:16
 3. Dünya ülkelerinin bilinmeyenleri
  By 26unal in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 17
  Son Mesaj: 02-06-2010, 13:33
 4. Godfather'ın Bilinmeyenleri xD
  By Troop in forum Full Geyik & Muhabbet & Her Telden
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 24-05-2010, 10:40
 5. Google'nin Bilinmeyenleri
  By hacici in forum Windows İşletim Sistemi
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 11-01-2010, 14:50

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

Henüz arama motoru araması yok!

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261